Şimdi Ara

ğüneş paneli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler ğüneş panellleri hakkında bilğisi olanlar paylaşa bilirmisiniz daha cok elektrık üremek için daha bi sitete gördüm fakat ingilizce oldogu için anlamdım

• evde üretmen zor.. :d
    amatör olarak hesap makinelerinden vs.. sökebilirsin..bir kaç devre elemanıyla bir pervane döndürürsün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 52murat54

iyi günler ğüneş panellleri hakkında bilğisi olanlar paylaşa bilirmisiniz daha cok elektrık üremek için daha bi sitete gördüm fakat ingilizce oldogu için anlamdım

@52murat54 kardeş beni sakın yanlış anlama ama bu nasıl bir Türkçe? Çok hızlı yazıyorsun galiba? Yada klavyendeki harflerin yerleri mi farklı?
    Şuda unutulmamalı ki Türkçeyi biz böyle kullanıyorsak Mehmet Aurelio n'apsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi don.vito -- 19 Ekim 2007; 21:20:29 >
  • türkçede "ğ" ile başlayan kelimelerde varmış ben yok biliyordum...
  • şimdi kardeş evde üretmesine üretirsin kimse bu olaya karşı çıkamaz ama astarı yüzünden pahalı deyimi kullanılır bu iş için senin evde en akıllı çözüm olarak yapacağın şey rüzgar panelidir ben babamın dağ evindeki rüzgar paneline kurdum sistemi dağ evinin aydınlatması için yeterli enerjiyi sağladım
  • Merhaba

2005 yılında, bir evin tüm şhtiyaçlarını karşılayacak ve 3 gün güneş çıkmasa dahi evi edare edecek bir sistem tasarlamıştım. Fiyatı 9000$'dı. O yıldan bu yana fiyatlar değişmiş olabilir ama şu an için Türkiye'de fiyat/performans açısından çok da verimli oldukları söylenemez.

İstersen projeme ait dokümanları gönderebilirim.
  • mustimman bende bu işle ilgileniyorum eğer dökümanları gönderirsen çok sevinirim. rüzgar türbini ile birleştircem güneş panellerini. yardımcı olursan sevinirim.
  • bende biraz ilgilenmiştim bu işle ama gerekli malzemeleri bulabileceğim yerleer istanbulda örnek verebilirmisiniz??
    dökümanlar güzel olur
  • geçen sene karaköy de 12v 12w lık panele 45$ vermiştim. sanırım burasıydıwww.ohm.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klutch -- 25 Ekim 2007; 21:19:28 >
  • bendede 4,2 v 500mah panel var ama pek bilmiyom burda yardım eden olmadı elimde kalakaldı pil bile dolduramadım

hesap makinasından çıkanlarla motor döndürülüyosa bendekiyle 2 kalem pil doldurulur galiba ya yalvarayımmı yardım için nolursunuz
  • keşke anlasadım buişlerden
    fen lisesi öğrencisiyim ama sadece derst anlatılan kadar elektronik biliyorum...hiç araştırma yapmadım...yazılım üzerine uğraşıyorum daha çok ama inşallah yakında bunada sıra gelir...
  • tomshardware'de güneş enerjisiyle çalışan pc yazısında temel bilgiler veriliyor.

http://www.thgtr.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 26 Ekim 2007; 16:57:31 >
  • belki bir direnç yardımıyla cep telefonunun her modelini şarj edersin tabi takacağın telefonun adaptörünün kaç volt çıkardığını ölçmelisin 4,8v yada üzeriyse tak bişi olmaz ama 4,8 v tun altında çıkışı varsa dikkat et şarj bordunu yakarsın cihaz garanti dişı kalır söliyimyada bi pil yatağı bul 3 lü yada ikili 3lü olursa daha iyi seriden koy üç tane 3000mahlık kalem pil şarj etsin güneş ışınıda panele 90 derece ile dik çarpmalı en yüksek verim o zamandır...kolay gelsin yapacağın baya basit!
  • arkadaşlar PV sistemlerinin kurulumunu ve ürettiği elektiriği hesaplamak için PV-SOL diye bir program varmış. bunu bilen var mı?
    nerden bulabilirim bu programı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.