S

Yüzbaşı
07 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar, elimde 2 senedir kullandığım Asus Rog Strix B360g anakartı olan bir pc var. Ben bu pc'de mining yapmak istiyorum. Anakartın bağlantıları arasında

1 x PCIe 3.0 x16

2 x PCIe 3.0/2.0 x1

1 x PCIe 3.0 x16 (maks x4 modu)

bunlar var. Mevcutta 1 adet gtx 1070 çalışıyor. Diğer 3 bağlantı noktasına RTX3080 bağlayabilirmiyim, verimli çalışır mı?

Arkadaşlar, elimde 2 adet harici disk var. Bir tanesi 2TB 2,5" Maxtor, diğeri 4TB 3,5" Seagate. Seagate'i yeni aldım. Sorunum Maxtor'un bütün USB girişlerde çalışıyor olmasına rağmen, Seagate'in kafasına göre 3 USB'den sadece birinde çalışıyor olması. Ve çalıştığı USB gününe göre değişiklik gösteriyor. USB portlarım sağlam, cihaz sağlam, virüs yok (en azından ben öyle düşünüyorum), hard disk ismi çakışması yok c ve e yerel, d (Maxtor) ve f(Seagate). Bilgisayarım imzamda yazan laptop. Sorun ne olabilir sizce?
Arkadaşlar, bilgisayarım imzada yazılı olan laptop, işletim sistemim Win 10 Pro 64 bit, kelediğim ekran görüntüleri iki ayrı filmin aynı sahnelerinin PowerDVD ve MPC-HC'de ki görüntüleri. Aralarında bariz bir fark var. Ben aslında PowerDVD'den memnunum ama bazen MPC-HC kullanmam gerekebiliyor. İkisi arasındaki bu kalite farkı neden olur ve nasıl düzeltebilirim. Teşekkürler.

arkadaşlar birkaç sorum olacak, bilgisayarım imzadaki bilgisayar, eksik bilgi şu, nvidia dışında intel'in hd4600 ekran kartı da var bilgisayarda.

1- 4K video oynatırken işlemci mi daha çok kullanılır ekran kartı mı?
2- bilgisayarımda açmak istediğim 4K videoları düzgün bir şekilde oynatamıyorum.
Dunkirk.2017.UHD.BluRay.2160p.DTS-HD.MA.5.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR , Jumanji.Welcome.To.The.Jungle.2017.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR
Earth.One.Amazing.Day.2017.UHD.BluRay.2160p.TrueHD.Atmos.7.1.HEVC.REMUX-FraMeSToR

mesela bunlar oynatmak istediğim videolar ama ya takılıyor oynatmıyor ya da 22 fps'de oynatıyor. player olarak KMplayer hiç çalıştırmıyor bunları direk hata veriyor, PowerDVD ise dediğim şekilde hatalı çalıştırıldı.

bağladığım televizyon LG 49ub630 4K tv.
neden olabilir?
arkadaşlar ekte fotoğrafını gördüğünüz şekilde masaüstünün sol kısmındaki sütunu kullanamıyorum, herhangi bir öğeyi oraya koyduğumda geri sağ tarafa atıyor. Ama netten bir dosya indirdiğim zaman o sol tarafa ekliyor kendisi. neden olabilir bu.
Arkadaşlar, samsung ev sinema sistemi var. Bilgisayarımda optik çıkıştan sistemin girişine ses bağlantısı yaptığım zaman sağ ve sol arka hoparlörlerden surround sesi alamıyorum test yaptığım zaman. Yalnız kablolarında bir problem yok çünkü normal ses geliyor test dışındaki durumlarda. test için youtube'daki test seslerini kullandım. acaba yanlış yaptığım, bilmediğim birşeymi var. testlerde sağ arkadan gelmesi gereken ses sağ önden, sol arkadan gelmesi gereken de sol önden geliyor. bilgisayar imzamdaki bilgisayar. yardımcı olursanız çok sevinirim.
Arkadaşlar bilgisayarım imzamda yazıyor. Yalnız bu konfigürasyonda KMPlayer ile 4k video oynatmada problem yaşıyorum. Fraps kullanarak fps miktarını ölçtüğümde sürekli inip çıkmalar oluyorki zaten gözle de videonun takılarak ya da yavaş ilerlediği farkediliyor. KMPlayer ayarlarında
Video Hesaplayıcı: Overlay ( Varsayılan)
Süper Hız Modu aktif

olmasına rağmen durum bu.

Eğerki Öntanım:Kalite (3GHz) seçeneğini aktifleştirsem durum daha da vahim oluyor. Videoyu PowerDVD ile oynattığım zaman ise çok bir problem olmuyor gibi, sabit 23-24fps alıyorum. Sorun sadece KMPlayerdan mı kaynaklanıyor yoksa bilgisayarda bir sorun olabilir mi? Çünkü NVIDIA Denetim Masasında 3D ayarların yapılandırılması kısmında ne PowerDVD için ne de KMPlayer için Entegre Grafik seçeneğini NVIDIA ekran kartına değiştirme seçeğini çıkmıyor.
Arkadaşlar, bilgisayarımda uzunca bir süre Trojan:JS.Runsas diye bir trojan vardı ve bilgisayarı her açışımda çıkıyordu karşıma. Sonra onun yerine Behavior:Win32/Powemet.B!attk adlı virüs çıkmaya başladı, windows defender bu virüsü buluyor ve temizleyemiyor. farklı bir sürü antivirus, spyware proramı ile tarattım ama bişey bulamıyorlar. bununla ilgili bir çözümü ya da tavsiyesi olan var mı?
Arkadaşlar nokia 6303 telefonum vardı rehberi nokia suite uygulamasında yedekliydi. Yeni 3310 aldım ama nokia suite yeni 3310'u tanımıyor. O yüzden rehberi tekrar yüklemek ciddi problem olabilir. Uzun uğraşlar sonucu sorunu çözdüm. İhtiyacı olan olursa bana özelden yazabilir. Çok uğraştım kendim o yüzden yazmak istedim :)
arkadaşlar, bilgisayarıma tamamını utorrent aracılığıyla indirdiğim bir dosyanın lokasyonun değiştirdim. şimdi o dosyayı seed emek istiyorum, paylaşıma açmak istiyorum yani. yalnız bu işi beceremedim nasıl olacak. nette şöyle bir çözüm var,
aynı torrent dosyasına utorrentte sağ tıkla, gelişmiş seçeneğinin altında indirme klasörünü değiştire tıkla, dosyanın yeni klasörünü seç, tamam de, üzerine mi yazılsın diye sorarsa evet diyerek tamamla. sonra yazılım dosyanın tam olup olmadığını kontrol ederek tekrar seed yapacaktır deniliyor.
yalnız ben bu işlemi yaptığımda program aynı dosyayı tekrar indirmeye başlıyor. Üzerine yazılsınmı diye sorduğunda hayır dediğinde de hiçbir işlem yapmıyor. yardımcı olurmusunuz, bi faydam olsun diyorum ama laptopta hard diskim ssd olduğu için boyutu küçük harici diske almam lazım downloadları. şimdiden teşekkürker.
Hakkında
Forum İmzası:
Lenovo Y50 : Intel Core i7 4710HQ - GeForce GTX860M - 256 GB SSHD - 16 GB RAM - 15.6" 4K UHD Ekran - Win 10Pro
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 396
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 50.673 (Bu ay: 362)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.