Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4515. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: programmer_onur Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 34 Misafir - 35 Masaüstü
5 sn
235.549
Cevap
1.166
Favori
11.788.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
45. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 45134514451545164517
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Rekabetçi kur politikamız meyvelerini gösteriyor. Güçlü Türk Lirası ve güçlü dolarla birlikte müttefikimiz ABD ile ikili ilişkilerimiz sıcakkanlılıkla devam etmektedir.

• hadi bi git az oteye..!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Min yüzde 8 faiz artırımı yapmayacaklarsa dolara küfür edip tükürsünler daha çabuk düşer

Alıntıları Göster

Gönül ister ki yüzde 10 yapsınlar ama yapmazlar. Kısa vadede her ay 300-300-300 artırıp bahsedilen seviyeye getirirler. Yabancı yatırımcıyı çekmek için bir anda artırmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkka -- 8 Ekim 2020; 11:15:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoExx

bu durumda dolar alan var mı ? ve ya alınır mı ? alınmaz mı ? Ekonomi bilgisi olan yazsın lütfen  

Gunluk islem icin 2 gun once almistim ; dun sattim ; acikcasi 7.9 uzerine gelecegini goremedim ; benim malligim

• apolyonn A kullanıcısına yanıt

seneye bide 20 oluyomuş bunu alıntılıyolarmış aflksdkf

• waleur5 kullanıcısına yanıt

Ruya degil

• sniper23 kullanıcısına yanıt

Hocam kesin bilgi mi? Yayalım...

• bu kadar kolay he faizi arttıralım cidden herşeyi bu kadar kolay sanıyorsunuz artır %1000 artır uzun vadede ne olcak?üretim yok fabrika yok.az mantıklı olun yaw

• cuoresportivo kullanıcısına yanıt

xbox parası topluyorum 9300 tl zaten veremiçez seneye böle giderse konsol olaçak 12000 tl ...

• 4+4 loading...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 8 Ekim 2020; 11:14:11 >
  • Enflasyonun artmasının sebebi faiz dedi reyiz . Oysa ki hiç alaka yok bir şey ne kadar elzem ve az olursa değeri artar (dolar gibi) .ülke istikrarsızlaşmaya başlayınca Türkiye'nin can damarı dış yatırımcılar artık para yatirmaktan vazgeçti . Bu neye sebep oldu piyasada dolar kalmamasına. Bu da doların tavan yapmasına sebebiyet verdi. Alım gücü ise bambaşka bir durum . İlk başta da belirttiğim gibi enflasyona sebebiyet veren şey dışa bağımlılık seviyesi ve yerel paranın uluslararası piyasadaki direnci . Mesela gıda enflasyonu ; arz ne kadar fazla olursa o mamule talep azalır ve değeri azalır. Bir de üretim fazlasını ülkeden dışarı çıkaran ülke hem kendi enflasyon derecesini korur hem de ihracat sayesinde ülkesine döviz girer . Bu giren döviz sayesinde dövize ülke içinde talep azalır ve döviz fiyat dengesini korur .Üreten toplumlarda enflasyon hep düşüktür .

Türkiye can damarı tutunacak dalı olan üretim rayından çıktı . Geçmiş olsun bundan sonra toparlanmak çok güç. Yıkılan Sovyet ülkelerine dönecek durumumuz . Türkiye acilen katma değer nitelikli üretime geçmek zorunda . İhracat yapmaktan ve demokrasiye tekrardan dönüp ılımlı piyasa kuallarini benimsemek zorunda .

Enflasyona da komik bir örnek vererek açıklık getirmek istiyorum : kardeşim bizimle kahvaltı yapmaz yumurta peynir falan hiç yemezdi . Varsa yoksa çokokrem'di onun kahvaltı anlayışı . Bir keresinde 10 kutu çokokrem aldım dedim bunlar bugün bitecek diye . O günden sonra kardeşim çokokrem yemeyi kesti (yıl 1996) yani ben ona fazla sundum fazlaliktan dolayı o bu ürünü artık tuketmiyor . bu da o ürüne 1 kişinin talebini ortadan kaldırıyor. Yani bir ürün ne kadar bol olursa tercih edilme oranı da bir o kadar düşer bu da onun değerini alçaltır :) enflasyonda da aynıdır hikaye dolarda da :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maschinengewehr -- 8 Ekim 2020; 11:21:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Neyin kafasını yaşadığını bir anlayabilsem sorununa çare bulacağım ama maddeyi çözemiyorum yani LSD mi başka bir şey mi. Belki de savunduğumuz şey aynı ama kendinizi düzgün ifade bile edemeyip oraya buraya saldırıyosunuz. Allah yakınlarınıza sabır versin.

• Dünen 22bin dolar bozup sıfır yapılı ev aldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 8mi olcak dolar

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• Ulan medeniyet,gözünü seveyim...

• Epeydir bakmıyorum. UTANMADAN MEYİSÇİLİK QXPCİLİK YAPANLAR VAR MI HÂLÂ?

(Almancılar başka, onların desteği mantıklı en azından)

• Evet bazi beyin fakirleri faizin 300 puan daha artarsa ekonominin yoluna gireceginin hayellerini kurmakta..
    cokomelin adami olmasın bu tayfa..?
    8 e dayanmis olan benjoyada bak(a)maz bu tayfa...
    dedikya.. hayellerde yasıyor....

• Beyler bulgardan yeni xbox alacam 1k leva civari fiyatı şimdiden leva alsam mı sizce. bakasanıza şu hıza.

• Bugünde fakirleştik hamd olsun. An itibariyle asgari ücretimiz 290 dolar.
    Kur benim için önemli değil diyen enflasyonu düşürmeyi hedefliyor. Evet, böyle bir bakan var başımızda.

• 
Sayfa: önceki 45134514451545164517
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.