Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4512. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
35 Misafir (1 Mobil) - 34 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.545
Cevap
1.166
Favori
11.788.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
44. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 45104511451245134514
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the__executioner__

Bazıları elinde altın varken başka elinden çıkarınca başka konuşuyor nedense artik

Bu lafın bana ise dostum yukarıda yazdıklarım ironi idi. Yok 480 i geçmeyecek falan hepsi ironi idi. Herkes biliyor altın yıl sonu 550 TL olacak ons yavaş yavaş çıkarsa yok ons birden zıplar uçarsa 600 TL'yi geçer diye düşünüyorum. Geçmiş yıllara baktığımızda altın alıp altından zarar edeni görmedim 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sokrates 1983

Bu lafın bana ise dostum yukarıda yazdıklarım ironi idi. Yok 480 i geçmeyecek falan hepsi ironi idi. Herkes biliyor altın yıl sonu 550 TL olacak ons yavaş yavaş çıkarsa yok ons birden zıplar uçarsa 600 TL'yi geçer diye düşünüyorum. Geçmiş yıllara baktığımızda altın alıp altından zarar edeni görmedim  

Alıntıları Göster

Sana değil hocam senin az çok ne demek istediğini biliyorum başka yerlerde de denk geliyorum böyle tipleri o yüzden burada yazdım

• dolar artarmı arkadaşlar

• Mhp ne zaman satacak?

• 8 den satar

• Milliyetçi Hareket Partisi'nin o dönem yaptığı dolar bozma eylemi yerinde ve gerekliydi. Bu davranış her kesimce vatanseverliğin bir ifadesi olarak algılandı ve tebrik edildi. Ancak şu an öyle bir noktada değiliz. Döviz kurlarının artması ekonomimizi etkilememekte, hatta sayın Albayrak'ın da dediği gibi o tarafa hiç bakılmamaktadır. Bizim ekonomimizi büyütmek, üretime ve istihdama devam ederek istikrar ve kalkınmamızın sürekliliğini sağlamak gibi daha önemli işlerimiz var.

Neredeyse çeyrek asırdır bu değerleri koruyarak iktidarda kalan bir hükümet, elbette vatandaşının neye önem verdiğini bilir ve buna göre iş yapar. Dolar gibi basit bir kavramla koca ekonomiyi bağdaştırmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ldr1907 -- 7 Ekim 2020; 22:56:53 >
  • Ihvancı Siyasal İslam'in yönettiği ülkede gün gün rekor tazeliyor
    Bu ülke 2000 yılların başında "AB adayı ,gelişmekte olan ülke" diye yabancı yatırımcı çekmişti.

Çok bilmiş gerizekalılar "nasıl olsa AB'ye almayacak , kaysın eksen eki ekiii" diyen davarlar şimdi duruma baksın .

Ab aday sürecinde bile kit'lerden tut ,sosyal projelere kadar bir sürü hibe alıyordu ülke .

Büyük resimci gerizekalı sürüsünun peşine takılan lümpen fularlı solcularin da desteği ile ekseni aldı Ortadoğu çöl bataklığına konumlandirdi ülkeyi .

"Şeriat üsterük" diye meydanlarda yürüyen ne üdüğü belirsiz kımıl zararlılarinin cirit attığı ulkede batılı yabancı yatırımcı durmaz,durmadı da.

Ayrıca bu Avrupali yabancı yatırımcıların lobi gücünden de olduk .

Kısacası tepeden tırnağa hak ettik
    Mevcut siyaseti , liderleri , sistemi değiştirmedigimiz sürece bizim fakirlik kalıcı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 7 Ekim 2020; 23:0:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

8 den satar

Bence 10 TL'de bozar. devlet bahçeli masaya yumruğunu vurur milliyetçiliğini gösterir. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• Bilerek krize vesile eylemler ve kararlar yapılmasının bedelini biz ödeyeceğiz,
    Hazır olun çok şirket batacak Kasım'da.. Yeni fırsatlar gelecek dış yatırımcı için bedavadan biraz pahalı satışlar olacak, haberimiz olmayacak..
    TV lerde kamu spotu olarak topluma kredi vermek ne kadar etik.. Bayram şekeri diye kredi vermek nedir ya.. Ne kadar haneyi batırdılar.. Faiz sistemi ile..görüşlerim tamamen hayal ürünüdür..🙄 Enflasyon sistemi değişmeli, nasıl olacağını bilmiyorum,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nereden nereye geldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 zorlanacak bugün herhalde takipteyim...

YTD!

• quote:

Orijinalden alıntı: Tek_Kisilik_Muhalefet

Dolar durdurulamaz çünkü ülkedeki üretim tüketimden az.. ülkede 40 milyona yakın kişi devletten maaş yada ödenek alıyor

Çalışan sayısı yani üretimde bulunan 15 milyon civarı . Zeki insanlar bile memur oluyor ülkede memur olamayıp imkanı olan yurtdışına kaçıyor 15 milyona yakında emeklilik maaşı,dul maaşı,ebeveyn maaşı alan var hatta 100 bine yakın engelli olmadığı halde engelli maaşı alan var

SGK sisteminde yatırdığı pirime göre maaş almazsın son 2-3.5 yıla göre maaş alırsın buna benzer mutlaka başka dolandırıcılık yöntemleri olabilir böylece dogru dürüst pirim odemese bile m.vekili emeklisi 15 bin alır bazilari 10 bin lira emekli maaşı alır. Ölünce karısı kızları alır

Böyle sistem varken çalışan yokken dolar nasıl yükselmez zaten. 5 yıl öncesine kadar ülke parsel parsel satıldığı için fazla yükselmedi şimdi satış azalınca doları baskılayamıyor artık

Alıntıları Göster

Bu durumda devletin memuru kalmayana kadar özelleştirme devam etmeli.

Emeklilik yaşı daha da yükseltilmeli.

Milletvekili maaşları düşürülmeli.

Zeki insanlara kolay hayat değil, lüks ve üst seviyede yaşam vaadeden olanaklar sağlanmalı.

Dul yetim engelli maaşı alanlar sıkı denetlenmeli.

Diyorsun.

Doğru mu anlamışım?

• Ikinci faiz artisi gelecek buyuk ihtimal, dovizdeki artisin boyutu cok artarsa, volatiliteyi kesmek icin toplanti tarihini one cekebilirler belki.

Bu arada ureticinin fiyatlara zammini onumuzdeki aydan itibaren gorecegiz. TUIK hangi rakami verirse versin...

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Ikinci faiz artisi gelecek buyuk ihtimal, dovizdeki artisin boyutu cok artarsa, volatiliteyi kesmek icin toplanti tarihini one cekebilirler belki.

Bu arada ureticinin fiyatlara zammini onumuzdeki aydan itibaren gorecegiz. TUIK hangi rakami verirse versin...

Faiz artışı yüksek dozda olmadıkça artık dövize etki etmez (ancak bir kac gün bilemedin bir hafta solugunu kesebilir) ... ve faizi yükselttiginle kalırsın... Şekil A, bunu daha yeni yaşadık... (200 pyan ve sonrasında yapılan ilave (stopaj vb) düzenlemeler

Zira gerek içerde, gerekse dışarda; güven kalmadı ikimsede, bütün verilerde (saglık dahil) manipülasyon yapılmakta...

• quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Milliyetçi Hareket Partisi'nin o dönem yaptığı dolar bozma eylemi yerinde ve gerekliydi. Bu davranış her kesimce vatanseverliğin bir ifadesi olarak algılandı ve tebrik edildi. Ancak şu an öyle bir noktada değiliz. Döviz kurlarının artması ekonomimizi etkilememekte, hatta sayın Albayrak'ın da dediği gibi o tarafa hiç bakılmamaktadır. Bizim ekonomimizi büyütmek, üretime ve istihdama devam ederek istikrar ve kalkınmamızın sürekliliğini sağlamak gibi daha önemli işlerimiz var.

Neredeyse çeyrek asırdır bu değerleri koruyarak iktidarda kalan bir hükümet, elbette vatandaşının neye önem verdiğini bilir ve buna göre iş yapar. Dolar gibi basit bir kavramla koca ekonomiyi bağdaştırmaz.

Ahhahaha kafan mı güzel aktroll müsün😀

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• " Dolar gibi basit bir kavram" diye bir cümle kurulmuş ki yazık gerçekfen...

Dolar 7.88 olmuş, 8 liraya göz kırpıyor, akaryakıta bu geceden geçerli zam gelmiş, çok sayın arkadaşımızın kurduğu cümleler hakikaten ibretlik...

Artık ne sinir oluyorum, ne gülüyorum, ne de içimden laf sokma isteği geliyor. Nasılsa bu insanlar kendilerine bir hayal dünyası kurmuşlar öyle yaşayıp gidiyorlar. Ne desek boş...

Dua edinde Joe Biden kazanmasın...

• ABD secimi = Biden

Cari-acik = Artiyor

Butce = Eksi

Merkez Rezervi = eksi

Sicis = Garanti.

• nereden nereye durmak yok 10 lirayı geçmeden bırakmayız

• Bugün dolar 7.90 TL'yi Altında 480 TL'yi çok rahat geçer

• Marketten 500g lik kaşar peyniri aldım.

Bakınız gayet temel gıda ve ucuz(olması gereken) bir ürün değil mi.

Arkasına alarm takılmış.. Ve daha bir çok gıda ürününde alarm takmış.

Çok da konuşmaya gerek yok bence..

• 
Sayfa: önceki 45104511451245134514
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.