Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (11828. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir (1 Mobil) - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
240.418
Cevap
1.162
Favori
12.022.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1152 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #4
Giriş
    Google dan kur bakmamayı öğrenmiş olmamız gerek
    Veri hatali..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • acquiles A kullanıcısına yanıt

https://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=1&From=USD&To=TRY

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Football Always kullanıcısına yanıt
    Verinin Tarihe bakınız

Anlık döviz kuru 32.22

Iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Mayıs 2024; 0:12:15 >
  • acquiles A kullanıcısına yanıt
    Tamam ferahladım

Her şey kontrol altında. Şu uyur Şimşek uyumaz

• Bu gurur Rolex ve Istakoz Partisinin...  

Mantıken düşmesi saçma sabit durması can yakıyor düşünce altan ekleme fırsatı veriyor kötü yani düşmesi ama sabit gitmesi çok can yakıyor :D

• KimYon_Reyiz kullanıcısına yanıt

şuraya bak Ruanda nın bile %0,6 enflasyonu var. bu ayıp bize yeter.

şuan benden 40-50km ötedeki Gürcistan da enflasyon %1,5 ha

• Markette çarşı pazarda gördüğüm şu : eskiden insanlar malum şahsın adını bile anmaya korkarlardı.şu an müthiş bir şekilde açıktan eleştiriyorlar. sanırım açlıktan dolayı korku eşiği aşıldı.

rolex ve ıstakoz partisini müthiş bir çöküş bekliyor.

Temmuzda asg ücrt ve emekliye zam da yapmazsa bu dönem bitmiştir artık. 

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Yılbaşında 450 liraya aldığım bir ürün 650 lira olmuş. Yılbaşından bu yana dolar artışı yüzde 7. Fıkra bu kadar. Enflasyonu esnaf kendisi yaratıyor. Bir güzel kitlemişler milleti.

• onur1301 kullanıcısına yanıt
    Çok normal. Enflasyon sadece dolara bağlı değildir..
    Asgari ücreti x2 yaptık, benzine sürekli zam geliyor, kiralar x3x5 hatta x10 artan is yerleri var, nasıl olacak?????

Hele bir de İhracat yapan bir firmanın ürünleri ise, bu zamlar daha fazla olacak çünkü gelir sabit ama masraflar artıyor.
    Daha iyi günler..
    Dolar TL dengesini bozup kafanıza göre kuru sabitlersenoz piyasa da kafasına göre böyle takılır.. Normal..

2 y önce 3 dolar olan oto yıkmaya şu an 15 dolar veriyorsunuz :)

• KimYon_Reyiz kullanıcısına yanıt

Reyiz memur ve emekliye 6 ayda bir kanunen zam yapmak zorunda. Asgari ücretli yılda bir kez yapılıyordu, seçim popülizmi ile bir kaç yıldır 6 ayda bir zam yapıldı. Seçim olmadığına göre asgari ücretli nanay, ötekiler de eh işte azıcık bir şey ( Tüik enflasyoncuğu kadar) olur.

Emme hiç yoktan beter ters teper! Orası kesin.

• onur1301 kullanıcısına yanıt
    Bunun gibi bir yığın ürün ve örnek var. Özellikle gıda ve perakende sektöründeki ürünlere bakarsanız dolardaki artışı üçer beşer tokatlayan zam furyası söz konusu. Reis tüm ayarlarla oynadı, toparlarım diye umdu ama öyle olmadı, olmayacak da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 27 Mayıs 2024; 15:15:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

Emekli maaşları konusunda benzer şeyler yazıyorum zaten 2008den sonra işe girenler %28den başlayan aylık bağlama oranı var şimdiki brüt asgariye göre 5600lira ediyor . Şimdiki asgari ücret ortalama ücrete göre fazla zaten 15bin olsa 4200lira etmekte

Fakat videonun sonunda emekli olamayacağız o yüzden temettü vs gibi yatırımlara yönelim demeye getirmiş . Şimdiki neslin birikim yapacak fazla parası olmayacak ki artık gelirinin çoğu ÖTV ve harçlara vd gitmekte araba benzin kola içki tatil yol gibi şeylerde hep ÖTV ve harçlar var . Tabii ki insanlar az yada çok birikim yapabilir ama daha fazla birikim yapmasını engelleyen şeyler var asıl bunla mücadele vermek daha önemlidir. Emekliler %25-30denilip partiler üstünde güçlü olmakta ama 1999dan veya 2008den sonra işe girenler -girmek durumunda olanlarda bundan az değildir herhalde .Onlarda bu ÖTV gibi gelir vergisi gibi SGK pirimi gibi birikim yapmayı engelleyen şeylere karşı politika yürütmeli. Yoksa ayda 3-5bin birikim yapılsa da 65yasina kadar ev -araba alıp yurtdışı yurtiçi tatiller yapma imkanı oluşmaz

Ek olarak yine videonun sonunda ayda 500lira 4 senelik üniversite eğitiminde 24bin liralık birikim yatırım fonunda 500bin olması anlatılmış. Bu da mümkün değil 24bini ilk seferde alınmış gibi 20kat arttı demiş oysa her ay 500lira olunca 4.sene sonundaki 500lira 20kat artamaz 3kat bile artmayabilir bence muhtemelen çünkü herşeyin fiyatı 10kat atıp fon 20kat artmışsa aslında paran 2kat degerlenmistir buda 24bini 48bin yapar yaklaşık olarak önceki dönemdeki fonlarında getirisi var belki 2.5 katı olmuştur fonun değeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 27 Mayıs 2024; 15:28:52 >

• Tek_Kisilik_Muhalefet T kullanıcısına yanıt

kamuda çalışan biri olarak brüt maaşım yattığı için biliyorum, bizim ödediğimiz verginin ve sgk primlerinin haddi hesabı yok. üstelik emekli olarak alacağımız tutar için ödediklerimizin hepsi eytlilere gitmiş durumda ve zaten verdiklerimiz önceki tutardan olduğu için bir anlamı kalmadı. bunun dışıdna zaten kamuda önceden zihinden tasarruf edildiği için paralarımız har vurulup harman savuruldu.

emekli olsam cebime 5 kuruş bile geçmeyecek çünkü her ay sadece taksitlerimi ödeyebiliyorum. aylık aldığım maaş 60 bin tl zaten. insanlar nasıl oluyor da geleceklerini bu kadar düşünmeden çocuk yapıyorlar veya bu kadar harcayabiliyorlar bilmiyorum. harcamak zorunda kalmasam ben de harcamayacağım ama ihtiyaçlarımı alıyorum 21. yüzyıl ihtiyaçları da doğal olarak eskisine göre fazla ve daha pahalı. bu da benim suçum değil.

• Herkes EYT'yi bahane ediyor lakin Beslenen 15 milyon suri-afgan kopuğu , geçiş garantili köprüyü , hasta garantili hastahaneyi , futbol klüpleri dahil

affedilen-silinen vergileri , verilen teşvikleri saymıyor.

Sen devletine karşı kendi hakkını aramazda eytliler bu ülkeyi batırdı dersen 70 yaşında da emekli olmaz dilenirsin.

EYT'li değilim Kademeli emeklilik için mücadele veriyorum.

• tembelreis T kullanıcısına yanıt

bizde adettendir. garip gurebaya tekme vurulur. gücü yetenin sırtına binilir. garibanın üstüne çullanmak ata sporudur.

eğer öyle olmasa idik, hiç kimse kamu mallarını yağmalayamazdı, yolsuzluk arşa çıkmazdı. ülke gerçeği bu maalesef.

kimin gücü kime yeterse.

bir de şimşek övenler var açık, gizli. şimşek sayesinde, orta sınıf ve dar gelirliler ölmeden cehennemi yaşarken, çeteleşmiş şirketler hamuduyla götürüyor. dövizi baz alan ballı sözleşmelerle kamu yağmalanırken, "bazı" larının aklına sadece eytliler, üç kuruş olan asgari ücreti artırmamak, emekliyi ölmeden mezara sokmaktan başka bir şey gelmiyor.

bu ülkeden bir şey olmaz. artık buna inanamaya başladım.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

forumda konusu var. 6 ay önce 29 tl olan ikea kahvaltı tabağı, olmuş 70 tele. ama 6 aylık enflasyon %25 ..

keşke içinde yaşamasak, dışardan bakıp gülerdik.

• tembelreis T kullanıcısına yanıt

ya hangisini saysam abi bir dünya şey var işte. onlara ödeme yapmak istemiyorum. bu ülke zaten %50 faizle battı batacak durumda. Buradan kurtulabileceğimizi ben sanmıyorum, toparlanmak için onlarca sene lazım. Eğer bu kadar kolay toparlanma olacak olsaydı zaten bu duruma düşmezdik değil mi?

• kamu bankasında uzun yıllardır çalışıyorum.şu anda aldığımız maaşları bilinse nerenizle gülerseniz şaşırırsınız.yukardaki arkadaş yazmış 60 bin diye memur.şu anda bir çaycı odacı 40 50bin alıyor kamuda.peki kamu bankalarını biliyormusunuz ne kadar aldığını.yıllarını vermiş insanlar 20 bin 30 bin 40 bin.yukarda arkadaş demiş ki vergi.yılda ödediğimiz vergi 200 ile 400 bin arasında değişecek.ha birde biz 657 değiliz.emekli sandığınada bağlı değiliz.657 olanlardan sandık kesintisi*4 bizim sandığımızdan kesiliyor.peki kamumuyuz hayır.özelmiyiz hayır.gelen s... giden s...

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.