Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (11679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: .Eray. , cnyttt , debianmr Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 31 Misafir (3 Mobil) - 30 Masaüstü4 Mobil
5 sn
235.573
Cevap
1.166
Favori
11.788.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #6
Giriş
  • Allah allah... seçime 32 ile girecektik falan

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hangi site bu?

• Sanırım dolar arka planda 40 lira baskıla baskıla nereye kadar. Zaten insanlar artık dolar çıkıyor vs düşünmüyor. Herkes köle gibi çalışıyor. Çalıştığım yerde 500 insan var. Daha ağızlarından dolar çıkıyor vs lafını duymadım. İnsanları iyi alıştırdılar.
    Adamlar mesaiyle 50 bin tl maaş alıyorlar. Hatta daha fazla kölelik (mesai) ile 60 bin liraya çıkıyor.
    2017 öncesi evini alan adamın dolar vs umrunda olmaz.
    Yani kira derdi olmayan insana bu devirde 50-60 bin tl maaş iyi para.
    Burada da bir avuç insan birbirimizi yiyoruz işte :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .Eray. kullanıcısına yanıt
    Cash veriyorlardı eskiden demek gerçekten para bitmis..

• MaximillianFoe kullanıcısına yanıt
    EUR/USD paritesi diye bir gösterge var.. ona bir baksanız fena olmaz

O paritenin kontrolü de TR elinde değil..

3 gündür dolar TL de bir düşüş yok, altın gram fiyatında yok, altın ons fiyatında da yok.

Sanırım çok yanlış bir kaynaktan verilere bakıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 29 Mart 2024; 7:10:13 >
  • ry4n kullanıcısına yanıt

Bende bunu atmaya gelmiştim.

20 Mart Gününe geri döndük, Bugün büyük ihtimalle kapanışı 32.35-40 civarı yapar ben asıl Kapalı çarşı nasıl tepki verecek onu merak ediyorum. Suan aralarındaki makas çok az, 20 Mart günü kura dönecek olursa, 33.10'a hazırlıklı olmamız lazım.

• Ooohhh!!! kullanıcısına yanıt
    Ohhhhh

Türkiye yüzyılı, emekli yılı, ya Allah bismillah, ekonomist...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Nereden nereye hocam  

• YOURMOVE kullanıcısına yanıt

Açıkçası baskılanmış kura bende çok üzülüyorum :) Bahsettiğiniz rakamlar güncel kurdan 1500-1800 dolar arası iyi maaşlar Türkiye için.Avrupa için bile kimi yerler için iyi sayılır. Eğer Türkiye'de memur yada belediye çalışanıysanız zaten enflasyonun altında ezilme şansınız pek olmuyor koruma altındasınız oy kaynağı olarak.Ben kendi sektörümden örnek vereyim.Eğitimciyim, devlette çalışsam 45 bin, özelde çalışsam max 21-25 bin arası.Bu birkaç yıl önceye dönüldüğü zaman başa baştı özelde kazandığım ile devlette kazandığım. İşte kamu ve özel arasında bu gelir dengesizlikleri bir süre sonra çalışmayı gereksiz hale getirdi çoğu meslek için.

Kendi adıma 12 yıllık iş deneyimimi ve diplomamı çöpe atarak Türkiyede yaşarken belki 1500 dolar gelirim olsa bırakmazdım. 4 5 yıl önce baktım gidişat iyi değil düzelme ufukta görünmüyor döviz gelirli ticarete ve online işlere yöneldim. Teşekkürler Erdoğan, En azından artık insan gibi para kazanıyorum, çok da fazla zamanım işe gitmiyor, çocuğumla vakit geçirim istediğim saatte uyuyup uyanıyorum. Eyt fln da çıktı bu sene bana o da bonus oldu.Full hisse senedine gömüyoruz o parayı da.Kredi kartlarımı ve iş masraflarımı sadece ödemek için ayda bir döviz bozuyorum onun dışında 1 kuruşum TL de değil.

• Son saniyeye kadar ppf de kaldım. Benjoya Bugün mü geçmeli, haftaya cuma mı. Eğer cumayı beklersem Bakiye hergün nefes alırken öksürmeye başlar mı. Aldığımızı vermeyelim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogukan_3002 D kullanıcısına yanıt
    Cevabı bilmiyorum ama soruyu biliyorum. Soru "benjoya seçimden önce geçmeli miyim "olmalı

• Hakim Bey bugünleri görüp gerekeni yapmış ve yargılamadan imtina etmiş taaa o yıllarda.

Sonradan da beraat etmişti hepsi:
    https://serbestiyet.com/featured/2018de-dolar-10-lira-olacak-dedikleri-icin-yargilananlara-beraat-90730/

• Nkolay fxte 32.42den satiliyor şu an, makas cok düsük

• günlük repo faizi 2 puan daha gelmiş  haftaya %60 olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 29 Mart 2024; 11:5:38 >
  • Eskiden hatırlar mısınız, buraya gelip ak troller dolar alan vatan hainidir muhabbeti yaparlardı.

Artık o muhabbetlerde dönmüyor. Onlarda anladı herhalde artık bazı şeyleri :)

Ne gülerdim, canla başla da savunurlardı...

• Demokrasi adı altında yapılan lümpen popülizmi bu ülkeyi daha da batağa saplayacak. Belediye başkan adayları emekliye para vereceğim, lokanta açacağım, kadınlara destek yapacağım, genç erkeklere şunu yapacağım diyor da bu para zaten bizim paramız? Devlet sağ cebimizden aldığını sol cebimize koyma sevdalısıyla döviz bürosu açsın.

Belediyeler neden haksız rekabet yaratıyor? Çünkü devletin güttüğü saçma sapan politikalar yüzünden paramızı kaybettik. Fakat belediyelerin yarattığı haksız rekabet işimize mi geliyor? Hayır. Her gün yavaş yavaş daha da dibe gidiyoruz, bu saçma sapan politikalar yüzünden daha da dibe gideceğiz. Devletin ve belediyenin amacı ciğerci açmak, köfteci açmak veya kitapçı açmak; devletin amacı insanlara para dağıtarak oy istemek olmamalıdır. (Hükumet ve devlet ayrımı bu ülkede 2017 referandumuyla bitti. Bana içini dolduramayacağınız kavramlarla hükumet ve devlet ayrı kardeşim diyerek gelmeyin.) Bu ülkede bütün sermaye devlettedir. Halk fakirdir. Halk bile yoktur ortada. Çünkü bireysellik yoktur. Kabile gibi yaşıyoruz, kabile gibi inanıyoruz, kabile gibi seçiyoruz ve kabile gibi ölüyoruz.

Milli irade, demokrasi, serbest seçimler ve özgürlük gibi içi boş kavramlarla insanlar seçim yaptığını zannediyor. Demokrasi bu ülkeye atılmış en büyük kazıktır. Çünkü demokrasi a posteriori bir bilgidir ve insanlar tecrübe ederek bu bilgiyi edinirler. Türk halkının ise bilmek gibi bir ihtiyacı ve merakı yoktur. Türk halkı, evlatlarını kamu görevlisi yapmak, müşterilerini dolandırmak ve her şeyi bilmek gibi alışkanlıklara sahiptir. Demokrasi bilgisine ihtiyaçları yoktur.

Devlet sorunlarımızı çözecek yer değildir, devlet sorunun kendisidir bu ülkede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggreyhame -- 29 Mart 2024; 11:33:37 >

• svs S kullanıcısına yanıt
    Gerçek Enflasyon farkını alamamislardir maaşlara. Bu paraya bu iş yapılmaz dediler demekki..
    Kadro da azaltılmış diyorlar:)

Kaldı ki, dolar 18 den 33e gelmiş baskılanmış haliyle. Kim bilir kaca çıkacak. Troll gelip ne diyecek, insan da bir yere kadar küfür yer (normal insan yemez tabi de)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 29 Mart 2024; 11:34:28 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.