Şimdi Ara

Güç kaynağı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    imzamda ki sisteme sahibim. 2 yıllık garanti süresinin dolmasına tam 1 ay kaldı ve şuan yeni bir sorun keşfettim. kapalı fakat fişi prize takılı durumda olan bilgisayarımın klavye veya mouse dan birine dokunduğumda bilgisayar power düğmesine basmışım gibi açılıyor. uyku modundan çıkmaya benziyor fakat sistem baştannormal açılış şeklinde geliyor. bilgisayarı kapatıp fişi prizden çıkarıp tekrar takıp power düğmesine dokunduğumda ise pc çalışmıyor. bir kaç kere prizi tak çıkart yapıyorum.

bu soruna toz sebebiyet verebilir mi ? odam da 1 papağan ve 1 muhabbet kuşu var ve baya tüy döküyorlar. toz + tüy den sebep bu tür sorun yaşanır mı ?

şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Baalzamon

herkese selamlar.
    imzamda ki sisteme sahibim. 2 yıllık garanti süresinin dolmasına tam 1 ay kaldı ve şuan yeni bir sorun keşfettim. kapalı fakat fişi prize takılı durumda olan bilgisayarımın klavye veya mouse dan birine dokunduğumda bilgisayar power düğmesine basmışım gibi açılıyor. uyku modundan çıkmaya benziyor fakat sistem baştannormal açılış şeklinde geliyor. bilgisayarı kapatıp fişi prizden çıkarıp tekrar takıp power düğmesine dokunduğumda ise pc çalışmıyor. bir kaç kere prizi tak çıkart yapıyorum.

bu soruna toz sebebiyet verebilir mi ? odam da 1 papağan ve 1 muhabbet kuşu var ve baya tüy döküyorlar. toz + tüy den sebep bu tür sorun yaşanır mı ?

şimdiden teşekkürler

yok yahu bios ayarlarını karıştır wake up computer felan keyboard or mouse aktiftir büyük ihtimal klavye mouse tan başlatmak. onu kapatınca sorun çözülür her bios farklı olduğundan birşey diyemiyorum.

• Biostan olsa gerek önce onu deneyin olmazsa diğer ihtimalleri gözden geçiririz.
  • Diğer arkadaşlara katılmakla beraber böyle bir sorun da direk güç kaynağı demek yanlış olur. Sonuçta anakartın kontrolünde olan bir parça.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar,
    bios ayarları ile hiç oynanmadı. ne oldu ise son bir kaç gün içerisinde oldu. ondan önce bu tür sorunlar yaşamıyordum. sanırım en temizi servise vermek, garantisinin son günlerini iyi değerlendirim
    ana kart falansa sakat iş. sonra başıma bir dünya masraf çıkar
  • Baalzamon kullanıcısına yanıt
    Windows 8 mi kullanıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Windows 8 mi kullanıyorsun

evet, doğrudur
    Hiç bir donanımında sorun yok bu windos 8 in bir özelliği eğer kapatmak isityorsan...
    denetim masasına gir- güç seçeneklerini tıkla - sol üst köşede UYANIRKEN PAROLA GEREKTİRİR kısmını tıkla....
    açılan pencereden şuanda kullanılmayan ayarları değiştir de...

aşağıda hızlı başlatmayı aç yazan yerin yanndaki tik i kaldır...
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler fakat ben yaklaşık 8 aydır w8 kullanıyorum ve bu sorun daha yeni başladı. dediklerinizi akşam eve gidince deneyeceğim ama pek ümitli değilim açıkçası, denemekte yarar var ama. servise verirsem 1 ay pc olmadan canım sıkılır
    bende aylardır win 8 kullanıyorum ve bu özelliğiyle kullanıyorum dikkatinizden kaçmış olabilir. bence gayet güzel bir sistem bunun için anakartlar ayrı programlar oluşturuyorlar ki win8 doğal olarak bunu sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oskurrr -- 17 Eylül 2013; 11:14:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baalzamon

cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar,
    bios ayarları ile hiç oynanmadı. ne oldu ise son bir kaç gün içerisinde oldu. ondan önce bu tür sorunlar yaşamıyordum. sanırım en temizi servise vermek, garantisinin son günlerini iyi değerlendirim
    ana kart falansa sakat iş. sonra başıma bir dünya masraf çıkar

bios pilini çıkarıp 2 dk bekle sonra tekrar tak.
  • bios la kartla alakalı değil win8 in sundugu bir özellik bu
  • oskurrr kullanıcısına yanıt
    w8 ayarlarından arkadaşın dediği ayarları yaptım ve klavye &mouse ile pc açılma sorunu ortadan kalktı. şuan ki sorun ise power düğmesine bastığımda çalışmaması. bir kaç kere pirizi çıkarıp takıyorum anca o şekil çalışıyor
    pover ı birde reset butonunabğlayarak deneyin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.