Şimdi Ara

Güç kaynağı ömrü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
6.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar linkteki Cougar 700W PSU 6 yıldır kullanıyorum bu yıl 6. yılı banamısın demiyor, günde en az 4-5 saat açıktır pc yanlız biraz verimi düşmüş gibi hissediyorum, 6700K ve gtx970 li bir sistemde kullanıyorum sisteme bir zararı olurmu olmazmı değiştirmelimiyim bilmiyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/frisby-cougar-80plus-bronze-700w-moduler-guc-kaynagi.html#yorumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

SAYIN FIRMA YETKILISI
    cok guzel kıyaslarız hatta sız kendınızde kıyaslıyabılırsınız
    nedır bu ısın referansı 80 olus org sıtesınden alınan sertıfıkasyonlardır bu sertıfıkasyonun oyle yoldan gecene vermezler ısın ıcındeysenız bılırsınız bellı test prosedurlerı krıterlerı vardır
    varmı 1tane 80+ sertıfıkalı urununuz ( gold sılver vs gecıyorum sadece 80+ ) ben goremedım dıstrıbıtoru oldugunuz ama o cok muhtesem frızby markanızla bır tuttugunuz cougar varmı var hemde bırkac modelı var
    bırsey yazarken forumda atıfta bulundugunuz gıbı soyut verılere degıl somut verılere dayandırın ıddalarınızı yoksa ben dahıl ısı bılen ınsanlar kargaların yaptıgı gıbı guler gecer.
    http://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx
    Cougar ile frisby psular gayet güzel kıyaslanabilir. Cougar 700 watt psu satıyorsa gerçek değeri de 700 watta yakındır ama frisby 700 watt psu satsa 12v kanalından 400 watt verebiliyorsa şükür namazı kılmak lazım. Bilmeyenleri düdüklemek için etikete peak değerini yazıp gerçekte yarısı gücündeki psuları millete kakalıyorsunuz. Bana bir tane gerçek güç değeriyle satılan frisby psu gösteremezsin. Millet kutusunda 500 watt yazıyor diye 500 watt psu aldığını sanıyor ama ona 500watt çekecek bir donanım taksa elinde patlayacak.

Cougar markasını getiriyorsanız cougar olarak satın. İşe frisbyi katıp güzelim markayı da mundar etmeyin.
    Önceden Eksikleriniz Reklam Pazarlama degildi ürünlerin çok çabuk ömrünü doldurmasıydı özellikle psular gayet iyi hatırlıyorum bunda 4 Sene Önce birtane Frisby Psu Almıştım 1 Ay İçinde Fanı Ses yapmaya başladı 1 Yıl Dolmadan psudan kokular gelmeye başladı sonra başka ürünlerinizlede kötü tecrübelerim oldu Uzun zamandır ürünlerinizi kullanmıyorum ne haldesiniz bilemeyecegim ama önceden firma çok fazla hatalar yaptı bu kısım kesin ve insanlar haklılar bu görüşlerinde
    Oo dava ile etmekle tehdit etmeye de baslamisiz bakiyorum ama tehdit de yasalarda suctur Ustu ortulu de olsa tehdit iceren bu mesajini not etmis bulunmaktayim

Psunuzun icindeki kapasaitorun iceriginden dizaynina ureticisine her sey belli iken boyle bir yere varmayacaginiz asikar

Isterseniz bu adi dedigim psuyu veya seriyi birlikte bir acalim icindekilere beraber bakalim hangi kapasitor kullanilmis ne gibi onlemler alinmis bakin bunlar istediginiz somut verilerdir .
    aksini bana teknik olarak kanitlayamadiginiz surece bos laflarla bir yere gelemezsiniz

su listeye veya benzeri uluslararasi denk baska listelere girebiliyormusunuz

Verimi bir kenara birakalim hangi seride hangi kapasitoru kullaniyorsunuz dunya da kabul gormus hangi firmaya denk getirebiliriz sizi kullanilan bilesen acisindan bunlari bilmek isteriz.
    Arkadaşım senin anlayışın mı kıt yoksa işine gelmediği için mi kabullenmiyorsun? 450 watt diye sattığınız psu 200 wattlık işlemci ve ekran kartını çalıştırabiliyorsa ve kendi sitenizde bile ürünün açıklamasına yüksek seviye cpu ve ekran kartları için diye yazmışken daha neyin dürüstlüğünden bahsediyorsun? Hangi yüksek seviye cpu ve ekran kartıymış o 200 wattla çalışacak?

Bence daha fazla yazıp hem kendini hem de markayı rezil etme. Zaten millet frisbyi dandik olarak biliyor sen üstüne hepten soğutuyorsun.
  • Sisteme niye zararı olsun. Verimi düşüp sisteme yetmeseydi zaten belli ederdi. Bozulana kadar kullan.
  • nasıl anladın veriminin düştüğünü? Hiç işaret verdi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B780E0A07

nasıl anladın veriminin düştüğünü? Hiç işaret verdi mi?
    frisby

ben olsam böyle bir sistemi o psu'ya emanet etmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

frisby

+99999999999999
  • ErKaN-23 kullanıcısına yanıt
    Amazondan EVGA 750 B2 65$'a düşünce direkt al mis gibi PSU bu fiyata çok iyi bir upgrade olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Amazondan EVGA 750 B2 65$'a düşünce direkt al mis gibi PSU bu fiyata çok iyi bir upgrade olur.
    Elimde 10 Yıllık Seasonic Psu Var Eski Bilgisayarımda Takılı banamısın demiyor ilk günkü gibi psu saatlerce açık kalmasına ragmen temiz kullandıysanız birşey olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 12 Mart 2016; 18:17:33 >
  • Orijinalden alıntı: Aerosol 34

frisby

cougar , neden frisby gibi dandirik bir marka ile birlikte anildigini henuz anlayamadim . Nette de belli basli bir satin alma vs bulamadim .

Cougar markasi, almanyada dogmus ve dunyaca unlenmisitr . Daha sonra USA pazarina girmistir .

http://cougargaming.com/about-cougar/

https://www.youtube.com/user/cougarglobal/#p/u/1/wjun3KNPjug

https://www.facebook.com/cougargaming

Güç kaynağı ömrü

Cougar
    Cougar manufactures their own PSUs.

They are relatively recent – from around 2007. Their PSUs are generally considered slightly above average quality, but individually range from average to above average.[
    /quote]

Edit : Olayi galiba cozdum . Turkiye distributoru frisby de satmakta , Vatan PC nin kafasi karismis olmali herhalde .

http://www.comsis.com.tr/catalogsearch/advanced/result/?brand=439

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 12 Mart 2016; 18:35:53 >

• kasam haf 922 üzerinde 3 tane 20lik fan var bu fanlardan birini eskiden 5v ile bağladıımda (elimde 5v ve 12v bağlayabileceğim molex dönüştürücülerden var) çok yavaş sessiz bir şekilde dönüyordu ve yetiyordu şimdi ise 5v döndermiyor, 12v ta bağladığımda da da deli gibi dönüyor bilmiyorum belki fanlarımdan da olablir, çünkü fanlarım ve kasam da PSU kadar eski sadece anakart cpu ve ramları değiştirdim, bu arada yanlız anakart ve sisten değişti belki bundan da fark edebilir sadece ne zaman gidecek diye merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErKaN-23 -- 12 Mart 2016; 20:41:26 >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    dostum bu ürünü mecburiyetden almıştım, psu gitmişti memleketde bir bunu bulabildim, internetden kargo bekleyecek zamanım yoktu, frisby olduğunu bakma avrupadan en çok satan psu lardan net den araştırabilirsin
  • trumpet kullanıcısına yanıt
    Dostum gerçekten bu ürün beni üzmedi yıllardır sorunsuz kullanıyorum, ama frisby ile ne alaka kutusunda da frisby markası hiç geçmiyor kutunu hertarafını kontrol ettim sadece frisy ilişkiledirmesini vatan bilgisayarda gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErKaN-23

Dostum gerçekten bu ürün beni üzmedi yıllardır sorunsuz kullanıyorum, ama frisby ile ne alaka kutusunda da frisby markası hiç geçmiyor kutunu hertarafını kontrol ettim sadece frisy ilişkiledirmesini vatan bilgisayarda gördüm
    Cougar PSU'lar kalitelidir. Frisby ile alakası yoktur, Vatandakinde bir hata var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Cougar PSU'lar kalitelidir. Frisby ile alakası yoktur, Vatandakinde bir hata var.

Alıntıları Göster
    vatan bilgisayar yine yapmış yapacağını arkadaşlar psu'nun frisby ile alakası yok

psu gayet kaliteli 105 dereceye dayanıklı kapasitörlerle donatılmış. vatan bilgisayar çok ciddi bir hata yapmış ve alakası olmadığı halde frisby ile ilişkilendirmiş. hakikaten pes doğrusu

http://cougargaming.com/products/power_supplies/cougar_cmx_v3.html

• Frisby markasinin neden bir onyargiya donustugu hakkinda arastirma yapmanizda fayda var. Su an hangi teknoloji ile uretimleriniz yapiligor bilmiyorum ama gecmiste yasanan olunsuz deneyimler neticesinde, kullanicilar, frisby markasina hep bir adim uzak bakmaktadirlar. 700 w, 300 w tan iyidir gibi yuzeysel bir mantikla gitmekten ziyade, teknolojik yatirimlara odaklanmanizda fayda var.
  • Gideri var daha
  • OK_Comsis kullanıcısına yanıt
    Önceden Eksikleriniz Reklam Pazarlama degildi ürünlerin çok çabuk ömrünü doldurmasıydı özellikle psular gayet iyi hatırlıyorum bunda 4 Sene Önce birtane Frisby Psu Almıştım 1 Ay İçinde Fanı Ses yapmaya başladı 1 Yıl Dolmadan psudan kokular gelmeye başladı sonra başka ürünlerinizlede kötü tecrübelerim oldu Uzun zamandır ürünlerinizi kullanmıyorum ne haldesiniz bilemeyecegim ama önceden firma çok fazla hatalar yaptı bu kısım kesin ve insanlar haklılar bu görüşlerinde
    Bence direk cougar marka isimlendrmeyle satın, üst seviye pc kullanıcısı olarak frisby markasına çok da iyimser bakmıyorum. bu benim görüşüm 4000-5000 tl ye aldığım bir sistemi frisby marka psu ya emanet etmem. İşin içine frisby markası girince işin rengi degisiyor malesef frisby cougar serisi denilince insanın kafasında soru işareti oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 17 Mart 2016; 16:18:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Bence direk cougar marka isimlendrmeyle satın, üst seviye pc kullanıcısı olarak frisby markasına çok da iyimser bakmıyorum. bu benim görüşüm 4000-5000 tl ye aldığım bir sistemi frisby marka psu ya emanet etmem. İşin içine frisby markası girince işin rengi degisiyor malesef frisby cougar serisi denilince insanın kafasında soru işareti oluşuyor.
    O psunun üzerine basarsan frisby satılmamasıda normal milletin şüphe duyması da normal. Firma bundan önceki düzgün olmayan adi ürünler ile marketi floodladığı için adı kötü anılıyor. Mesele reklam değil kalite.
    SAYIN FIRMA YETKILISI
    nedır bu ısın referansı 80 olus org sıtesınden alınan sertıfıkasyonlardır bu sertıfıkasyonun oyle yoldan gecene vermezler ısın ıcındeysenız bılırsınız bellı test prosedurlerı krıterlerı vardır
    varmı 1tane 80+ sertıfıkalı urununuz ( gold sılver vs gecıyorum sadece 80+ ) ben goremedım dıstrıbıtoru oldugunuz ama o cok muhtesem frızby markanızla bır tuttugunuz cougar varmı var hemde bırkac modelı var
    bırsey yazarken forumda atıfta bulundugunuz gıbı soyut verılere degıl somut verılere dayandırın ıddalarınızı yoksa ben dahıl ısı bılen ınsanlar kargaların yaptıgı gıbı guler gecer.

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

SAYIN FIRMA YETKILISI
    Cougar ile frisby psular gayet güzel kıyaslanabilir. Cougar 700 watt psu satıyorsa gerçek değeri de 700 watta yakındır ama frisby 700 watt psu satsa 12v kanalından 400 watt verebiliyorsa şükür namazı kılmak lazım. Bilmeyenleri düdüklemek için etikete peak değerini yazıp gerçekte yarısı gücündeki psuları millete kakalıyorsunuz. Bana bir tane gerçek güç değeriyle satılan frisby psu gösteremezsin. Millet kutusunda 500 watt yazıyor diye 500 watt psu aldığını sanıyor ama ona 500watt çekecek bir donanım taksa elinde patlayacak.

Cougar markasını getiriyorsanız cougar olarak satın. İşe frisbyi katıp güzelim markayı da mundar etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turuncu Sakal -- 17 Mart 2016; 21:40:49 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.