Şimdi Ara

Güç Düğmesine Basıyorum ama çalışmıyor PC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun süredir Pc toplamaya çalışıyorum ve bugün normalde bitirmiştim fakat eve gelip Psu yu takıp güç düğmesine basana kadar. Bastım tepki yok. Ve bu 2. Psu yani sorun Psu da olamaz diye düşünüyorum. Psuyu takıp güç anahtarını açtığımda ses yavaşça artıyor kapatınca da yavaşça kesiliyor

Sorun ne acaba. Hangi parçadan oluşur bu ses ve sorun

Intel G3250

Samsung 320GB HDD

GT 710

ASUS GPS-400AB Psu

GSkill 8gb ram

Sorun güç düğmesinde ise nasıl açarız bu kasayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YumusakG -- 17 Kasım 2023; 18:12:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi siz açınca hiç hareket yokmu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eko35/5 kullanıcısına yanıt

Evet sadece Psu dan dediğim gibi bir ses geliyor o kadar

• Ana karttaki reset power hdd led kabloları varya onları yanlış takmış olabilirsiniz
    Yada cpu nun büyük kablosunu anakartta takmamış olabilirsiniz

• Güç Düğmesine Basıyorum ama çalışmıyor PC
    Hocam fotoğrafı örnek olarak paylaşıyorum her ana kartı aynı mıdır bilmiyorum sizde anakartınızın kullanma kılavuzuna bakın şu kablolari kontrol edin lütfen geçmiş olsun

• Schi20phrene kullanıcısına yanıt
    Bunlar doğru fakat yine çalışmıyor yani sorun parçalardan birinde gibi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • YumusakG kullanıcısına yanıt

Çok geçmiş olsun hocam aklımada başka tavsiye gelmiyor yanlış bilgi de verip sizi de yanıltmak istemiyorum umarım en kısa zamanda konuya hakim tecrübeli bir arkadaş size yardımcı olur

Çok geçmiş olsun tekrardan

• Bir sistemde çalıştığından emin olduğunuz bir güç kaynağı ile deneyiniz. Anlattıklarınızdan, elinizdeki güç kaynağının da sağlam olmadığı izlenimi uyandı bende.

• Yukarda bahsedilen kasa kabloları ve güç kaynağı kabloları hepsi doğru bağlantı yapıldıysa , kasa kablolarında şansa bir sorun yoksa , sıkntı psuda olabilir.

Kasa kabloları ve psu kabloları baştan kontrol edilerek dikkatli takılmalı power , reset gibi kablolar ters takıldıysa bile sistem açılmaz. Onlar doğru sıkntı yoksa başka bir psu ile denenmeli sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 19 Kasım 2023; 19:58:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.