Şimdi Ara

gtx760 vs gtx1050ti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar gtx 1050ti gtx 760 tan iyimi ne kadar performans artışı hiseedilir mevcut 1080p oyunlarda

• minimum 5 fps ile 20 fps arası ortalamada 15 fps kadar farkeder
  • Eski oyunlarda çok fark olmasa da yeni oyunlarda 15 fps fark görmen olası.Elindeki kartın 2gb olduğunu varsayıyorum.
  • 1050 Ti > 680, 770, 960'dan bir tık daha iyi ayrıca 4GB olması nedeniyle fark giderek çoğalacak.
  • Geçmeye değmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

1050 Ti > 680, 770, 960'dan bir tık daha iyi ayrıca 4GB olması nedeniyle fark giderek çoğalacak.

770'den iyi değil.
  • SalimAydogdu kullanıcısına yanıt
    Hiç video incelemelerede mi bakmazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sunstorms

Hiç video incelemelerede mi bakmazsınız...

https://www.youtube.com/watch?v=ZCWBiPigfYY
    https://www.youtube.com/watch?v=8cJ1lW5K1U0
    https://www.youtube.com/watch?v=mkJzDsUrOB8

• SalimAydogdu kullanıcısına yanıt
    Bazı oyunlarda fark olmazken özellikle güncel oyunlarda 2-8 kare arası 1050 ti daha iyidir heleki 770 2gb ise upgrade zamanı gelmiştir

Edit: Tabi birde şöye bi durum var yalın hesap gücü(gflops) neredeyse iki kat fazla olan gtx 770 in bir takım optimizasyonlarla yarısı gücündeki gtx 1050 ti ile kafa kafaya performans sergilemeside can sıkıcı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 19 Ekim 2017; 22:24:33 >

• Hissedilir, GTX770 den bile iyidir, yeni çıkan oyunlarda her türlü iyi zaten.
  • Valla ben 750 ti dan 1050 ti a geçtim çok farketti 2 kat diyebilrim 750 ti la karşılaştır o na göre kararını ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak Yovyov

Valla ben 750 ti dan 1050 ti a geçtim çok farketti 2 kat diyebilrim 750 ti la karşılaştır o na göre kararını ver.

iyi bir gtx760 da, 750ti dedğin kartdan kat kat güçlü bi kart
  • @Cannibal_Corpse

Ekranda FPS takibi yapıyorsan 760 tan 770'e geçmişsin gibi bir fark görürsün yani 1 segment üst kart, fakat takip yapmıyorsan bunu nekadar hissedebilirsin kısmı göreceli, eğer bir oyunda yaptığın ayarlar ile kasma gibi sıkıntın varsa o aşılabilir yada normal ayarlar ile oynadığın oyunu high'a, high oynadığın oyunları'da very high'a çekebilirsin, bu sayede 760 ile aynı performansta fakat 1 tık yukarı grafiklere oyun oynamış olursun gibi bir durum oluşur.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Overlord7134

Gtx 1050ti'ye dibine kadar o.c yapsan dahi gtx 970'e erişemiyeceğin nasıl'ki bakidir, o hâlde bu video'nun gerçeği yansıtma ihtimali bile ihtimal dahilinde olamaz, verdiğin video muhtemelen bir hayalperetsin hayalini veya rüyasını yansıtan bir şey olmalı.

Kısaca bir yanlışlık içeren o video haliyle konu sahibini'de yanlış bilgilendirebilir.

Aşağıda'ki video'ya göre 780ti, gtx 980'in dibinde gezen bir kart ve hem nette olsun hemde youtube'ta verdiğin video dışındaki tüm bulgular bu yönde, aşağıdaki video'da oyunların bazı sahnelerinde 980'in önüne geçtiği bile oluyor'ki videoda'ki kart 980, yani başta bahsettiğim o.c ile bile yakalayamıyacağı 970'te değil.

Aşağıda ise gtx 770 4g vs 1050ti var ve buradan'da çok net olarak anlaşılan şey 1050Ti, öyle 780ti'a değil düz 780'e bile artislik yapabilecek güçte bir kart olrk görünmüyor çünkü 4gb 770 bile birçok oyun'da ona kâfi geliyor ama güzel kart az yakıyor ve en güncel teknoloji bunlar tabiki + olarak hanesinde bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNaR-X -- 20 Ekim 2017; 23:49:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.