Şimdi Ara

GTX 970M fiyatları ne zaman düşer

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2009 yılında severek aldığım Çift çekirdek, 1GB GT240, 4GB RAM Packard Bell dizüstü bilgisayarım artık son nefesini vermek üzere. Aldığımdan beri ilk kez üç dört ay önce mecburen son parçasına kadar söküp fan temizliği yaptım termal macununu yeniledim ancak pek faydası olmadı, nefes verişi çok zor ve gürültülü oluyor, içim parçalanıyor. Adeta yalvarırcasına beni bir daha açma diyor. Ama ben halen oyun, cad cam programları, film vs için zorluyorum, ekran kartı yanıt vermiyor bazen, ekran renkli renkli kutucuklarla doluyor. Artık onu özgür bırakmalıyım, 7 yıllık sömürüme son vermeliyim

Bu nedenle birkaç aydır laptop arayışına girdim, Forumda benim istediğim özelliklerde Dell 7559 ve Asus N552VW önerileri ağır bastı. Dell in plastik kasası pek hoşuma gitmedi, Asus tüm özellikleri ile benim aradığım bir bilgisayar. Ancak IPS ekran olan tek modelin N552VW-FY147T olduğunu öğrendim, bu da Vatanda var.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n552vw-core-i7-6700hq-2-6ghz-16gb-1tb-256-ssd-15-6-gtx960m-4gb-w10-notebook.html#genel-bakis

Fiyatı gece indirimlerinde 3999 a düşüyormuş, bu fiyattan alan arkadaşlar var forumda. Ancak fiyatta sorun yok ben toptan fiyatına alacağım.

Asıl soruna gelince, 970M ve 980M in performansları hakkında aşağıdaki yazıyı buldum ve 960M konusunda çok kararsız kaldım, çünkü 960M e göre ciddi performans farkları var.
    http://bilgisayartavsiyeleri.blogspot.com.tr/2015/02/devlerin-karslasmas-nvidia-gtx-970m-vs.html

Bu bilgilere göre 960M yerine 970M almak uzun vadede daha mantıklı olacak, çünkü ben aldığım bilgisayarı en az 5 yıl kullanacağımı düşünüyorum.

970M için araştırdığımda en düşük 5600 tl civarında fiyatlar var, bunlar da 16GB yerine 8GB ram ve 256 yerine 128GB SSD gibi özellikleri olanlar.

Sorum şu; 970m fiyatları ne zaman düşer? Şu an piyasada satılan laptopların büyük kısmı 960M li olanlar, 970M ne zaman yaygınlaşır ve ucuzlar? Son çıkan oyunlar, AutoCad, Solidworks gibi programlar için kullanacağım, 960M benim için yeterli olur mu, yoksa 970M i beklemeli miyim? 3-4 ay gibi bir süre bekleyebilirim ancak 6 aydan fazla sürer derseniz 960M alacağım.

Ayrıca farklı bir Marka model öneriniz olursa onlara da açığım.

Destek olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayiko -- 1 Kasım 2016; 16:1:59 >

• G751JT sizin işinizi görür. Optimus olmayan bir laptop bakın. Zira sizin istediğiniz programlarda birincil ekran kartı devreye girmesi çoğu zaman problem oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CizikFerrari kullanıcısına yanıt
    Hocam baktım ancak online satış yapan bir site bulamadım, istanbulbilişimde varmış galiba ancak stok yok onda da, fiyat vs göremedim o nedenle. Aktif satışı olan bir link var mı? Link yoksa hangi mağazada vardır bilginiz var mı
  • Hocam sizinle hemen hemen aynı durumdayım diyebilirim uzun zamandır pc bakınıyorum bende beni minimum 3-4 sene götürecek bir pc olsun istedim fakat 970 ler ucuzlamıyo fiyatları çok saçma yeni çıkan 1060 lı msi lar daha ucuz çok değişik umarım güzel bir indirim yaparlar yakın zamanda. Birçok kişi yılbaşında indirim oluyor diyorlar fakat ben o kadar beklermiyim bilmiyorum bu gidişle bir 960 alıp yoluma bakacağım bende autocad vs gibi programlar ve yeni çıkan birçok oyunu witcher 3 flan oynamayı düşünüyorum şu anda medium düzeyde açar gibi 960 lı pc ler ama ilerde 1-2 seneye low da oynatır bakalım hayırlısı olsun msi ın 30 ekime kadar süren bir kampanyası vardı bitti bakalım yeni kampanyası bu ay için güzel olur inşallah

• lexternall L kullanıcısına yanıt
    Aslında ben de çok düşünmeden 960M li alayım diyorum ancak yeni ekran kartları çıkacağı için bekleyin demişler diğer konularda. 960m ve 970m arasında çok fazla performans farkı var deniliyor, şimdi 960m alırım, üç beş aya fiyatlar düşerse içimde kalabilir o nedenle böyle ince eleyip sık dokuyorum :)yıl sonuna kadar bekleyeceğim galiba, 970M almazsam rahat edemem :)
  • Dediğiniz gibi beklemek doğrusu bakalım hergün bütün siteleri gezmekten bıktım artık

• lexternall L kullanıcısına yanıt
    O zaman irtibatta olalım yeni bir ürün bilgi vs olursa paylaşırız :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kardeşim 970m 960m e göre çok daha performanslıdır. ancak şu önyargıyı yıkmalısın.Günümüz için 960m de çok iyi bir karttır :) ben kullanıyorum. bf1 de high- ultra arası alıyorum. he ileride ne olur bilmem. çok büyük bir sıçrama olmassa rahat götürür. sıçramada ancak vr da olacaktır.

o vatanda attığın asusun yerine kessinlikle şunu tavsiye ederim. aynı fiyatlar. gece indirimi ile 4000 lira olacak yazmışsın ancak 4000 olsa bile kesinlikle bunu tavsiye ederim. 960m ile 965 m arasında bile o kadar çok fark varkı. ayrıca ekranı inceliği tasarımı malzeme kalitesi performansı hafifliği ile kesinlikle daha iyi. 4750 civarında bulursanız hemen yapışın. gl552vl iyi makinedir.

http://www.akakce.com/bilgisayar-dizustu/en-ucuz-asus-gl552vl-dm023t-notebook-fiyati,7973666.html
  • Aynen hocam :)

• fyfyfy1453 F kullanıcısına yanıt
    Hocam witcher 3 oynadınızmı hangi ayarlarda kaç fps aldığınızı paylaşabilirmisiniz

• i7 6700hq 16gb 2133 hz ddr 4 ram 960m ve ssd de mediumda sabit 60fps highta 44 fps. highta akıcı olduğu için highta oynuyorum.
    Hadi be beklediğimden iyi değerler bence masaüstü mü yoksa laptop mu hangi model acaba ?

• Sıfır bulmanız biraz zor açıkcası ben 2. Elci olduğumdan dolayı oluyordu 3900e bulunur diye tahmin ediyorum şu aralar. Ama kurlar çok dengesiz fiyatlar yükselmiş de olabilir.

hocam hangi marka ve model sizin bilgisayar?
    Hocam hangi notebook'u kullanıyorsunuz merak ettim. Hp'nin notebook'u var bende. Yazdıklkarınızla aynı donanıma sahip 1920 çözünürlükte lowda 45fps ile oynuyorum. Siz çözünürlüğü mü düşürdünüz high yapmak için.
    Henüz fırsat bulup araştıramadım bunu ancak bunu da listeme alıyorum takip edeceğim kesinlikle. Dediğiniz gibi 965M de benim için gayet yeterli olur, ancak 4750 tl civarına 970M li olanlar düşer mi acaba, nedense 970 e kafayı takmış durumdayım, 16gb ddr4 Ram, 4gb 970M,128gb Ssd li bir laptop almazsam içimde kalacak biliyorum :) biraz daha bekleyelim bakalım.

İkinci el almam hocam sıfır olması gerekiyor, ancak araştıracağım yine de, teşekkür ederim.

• Alacağınız laptopta aygıt yöneticisine girip intelin hd graphics kartının görünmediğinden emin olun gerisi teferruat. Limitiniz yüksekse quadrolu workstationlara da bir göz atın

Workstationlar çok pahalı hocam, limitim de yüksek değildi aslında 3000 civarı idi ancak istediğim özellikleri ekleye ekleye 4500 e kadar çıkardım şu an, hayırlısı bakalım.

• Kendi konumu güncellemiş olayım, galiba 970 ve 980 fiyatları düşüyor :) linkteki Asus un fiyatı uygun gibi, aynı özellikteki diğer pc lere göre en az 1000 tl fark var, bu pc yi kullanan var mı?

http://www.hepsiburada.com/asus-gl502vt-fy034t-intel-core-i7-6700hq-2-6-ghz-3-5-ghz-16gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000001ZJWF?magaza=Hepsiburada

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.