Şimdi Ara

GTX 970M fiyatları ne zaman düşer (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yawuzbey

Kendi konumu güncellemiş olayım, galiba 970 ve 980 fiyatları düşüyor :) linkteki Asus un fiyatı uygun gibi, aynı özellikteki diğer pc lere göre en az 1000 tl fark var, bu pc yi kullanan var mı?
    http://www.hepsiburada.com/asus-gl502vt-fy034t-intel-core-i7-6700hq-2-6-ghz-3-5-ghz-16gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000001ZJWF?magaza=Hepsiburada

Fiyatı iyi gibi ama vram 3 gb + ssd yok. Yine de bu fiyata gtx960m 4gb tan çok daha iyi.

Düzeltme: Fiyat gerçekten çok iyi. Ama şuan alamam. Alma imkanı olanlar kaçırmasın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fırat.ç. -- 8 Kasım 2016; 0:0:37 >

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Ekran kartının 3gb olması çok fakeder mi? Benim bildiğim kadarı ile şu anda 2Gb bile gayet yeterli, hatta 4 gb vs göz boyama amaçlı kullanıldığı söyleniyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ekran kartının 3gb olması çok fakeder mi? Benim bildiğim kadarı ile şu anda 2Gb bile gayet yeterli, hatta 4 gb vs göz boyama amaçlı kullanıldığı söyleniyor.

2 gb yeterli mi? Kim soylemisse iyi uydurmus. Gtx 970m gta v, bf1 vram kullanimlarina youtube tan bakin, 3 gb ucu ucuna da olsa geciyor. Eve gidince link atabilirim. Bu kart icin en az 4 gb olmaliydi. Ha bu alinmaz anlamina gelmiyor. Bu fiyata kesinlikle alinir. 4Gb 960m-965m den cok daha iyi 970m 3gb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fırat.ç. -- 8 Kasım 2016; 13:59:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam aşağıdaki linkte de açıklanmış, buna benzer çok sayıda bilgilendirme var internette, çerdek hızı, bellek hızı, bit değerinin Ram dan çok daha önemli olduğu belirtilmiş, hatta Ram in öneminin kutusunun güzel olup olmamasından daha az olduğu gibi abartılı bir mizah da yapılmış yazıda :) ben araştırdığım kadarı ile biliyorum, deneyimlemedim hiç bunu.

http://www.teknotekne.com/ekran-karti-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

• quote:

Hocam aşağıdaki linkte de açıklanmış, buna benzer çok sayıda bilgilendirme var internette, çerdek hızı, bellek hızı, bit değerinin Ram dan çok daha önemli olduğu belirtilmiş, hatta Ram in öneminin kutusunun güzel olup olmamasından daha az olduğu gibi abartılı bir mizah da yapılmış yazıda :) ben araştırdığım kadarı ile biliyorum, deneyimlemedim hiç bunu.

Dostum paylastigin makale cok amatorce ve bos bilgilerle dolu. Bir zamanlar insanlar ekran kartlarini gb ina gore secerdi. Sonralari bit degerine gore secmeye basladilar. Sonra bu makaledeki gibi baska dgerlere bakarak... Tabi ucu de yanlis, ki bunu bilmeyen yoktur artik. Hatta kagit ustunde yazan tum ozelliklere bakarak secim yapmak da yanlis. Neye bakmak gerekir peki? En basit ve en dogru yol olan, oyunlardaki aldigi fpslere ve benchmark sonuclarina gore degerlendirip secim yapmak. Yani kartin verimliligine bakmak.
    Her neyse, demek istedigim kartlari belirli kriterlere gore degil de butun olarak ele almak gerektigi. Gtx 560 imda da yasadigim vram yetersizliginden dolayi karttan tam performansini alamamak kadar kotu bir his yoktur herhalde. Yasanmasini istemedigim de bu tam olarak. Tamam, bu kartta oyle aman aman dezavantaj gorulmeyebilir. Ama gtx 1060 li modelleri de 3gb lik olaninda getirdiklerinde enayi yerine konulmusuz gibi hissediyor insan. (Vram haricinde kucuk farklar da mevcut tabi)
    Gtx 970m 6gb xx oyunu fps tarzinda youtube da aramalar yaparak vram kullanimlarini incelemeni oneriyorum. Ama tekrar soyluyorum, fiyatina gore cok iyi. Yaklasik 1,5 ay daha beklemem gerektiginden alamiyorum. Tam aradigim laptop aslinda.

• GTX 970m'in fiyatları şubat 2017 gibi indirimlere girecek
    hatta sadece 970 değil 960 için de geçerli

nedeni laptoplara ocak ayı gibi 1050Tİ li laptoplar gelecek + kabylake (kesin bilgi) ve 1050TI kartın performansı 970m civarında fakat fiyatı daha uygun olacak
    Ürünün türkçe klavyesi yok garantiside yok yurtdışı modeli herhalde

• GOD OF THE TECH kullanıcısına yanıt
    Resimlere kendileri fotoğrafını çekip de koyan Monster dışında görmedim. Buradaki de Asus un global sitesinden alıntı görsellerdir muhtemelen. Yani klavye Türkçe dir. Garantisi de iki yıl "Resmi Distribütör Garantili" olarak yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fırat.ç. -- 8 Kasım 2016; 18:38:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

quote:

Dostum paylastigin makale cok amatorce ve bos bilgilerle dolu. Bir zamanlar insanlar ekran kartlarini gb ina gore secerdi. Sonralari bit degerine gore secmeye basladilar. Sonra bu makaledeki gibi baska dgerlere bakarak... Tabi ucu de yanlis, ki bunu bilmeyen yoktur artik. Hatta kagit ustunde yazan tum ozelliklere bakarak secim yapmak da yanlis. Neye bakmak gerekir peki? En basit ve en dogru yol olan, oyunlardaki aldigi fpslere ve benchmark sonuclarina gore degerlendirip secim yapmak. Yani kartin verimliligine bakmak.
    Her neyse, demek istedigim kartlari belirli kriterlere gore degil de butun olarak ele almak gerektigi. Gtx 560 imda da yasadigim vram yetersizliginden dolayi karttan tam performansini alamamak kadar kotu bir his yoktur herhalde. Yasanmasini istemedigim de bu tam olarak. Tamam, bu kartta oyle aman aman dezavantaj gorulmeyebilir. Ama gtx 1060 li modelleri de 3gb lik olaninda getirdiklerinde enayi yerine konulmusuz gibi hissediyor insan. (Vram haricinde kucuk farklar da mevcut tabi)
    Gtx 970m 6gb xx oyunu fps tarzinda youtube da aramalar yaparak vram kullanimlarini incelemeni oneriyorum. Ama tekrar soyluyorum, fiyatina gore cok iyi. Yaklasik 1,5 ay daha beklemem gerektiginden alamiyorum. Tam aradigim laptop aslinda.

Hocam youtube da bazı karşılaştırma vidyolarını izledim, 970m için 3gb vs 6gb karşılaştırmasını bulamadım, 1060 için var genelde, onda da %3 lük bir fark çıkmış, bunu da normal bir kullanıcı anlayamaz muhtemelen. Diğer ekran kartları için de aşağı yukarı aynı farkın çıkacağını düşünüyorum. Yani sonuç olarak şu anda 970m için 3gb yeterli olduğu konusunda hemfikiriz, ancak tabi yeni çıkacak ekran kartları en az 6 gb olarak çıkacaktır bundan sonra, belki oyunlar da buna göre olacaktır, bekleyip görelim :)

Ben alacaktım GL502VT yi aslında, hatta 2 gün önce fiyatı 100 tl daha ucuzdu, hatta @lexternall ile değerlendirme de yaptık o da kararsızdı son olarak, ben 2-3 ay daha bekleyeceğim bakalım, şu an gözüm 10 lu serilerde, takip edip araştırmak almaktan daha zevkli :)

• Arkadaşlar şu yorumlara baktımda Gtx970m i 950ve960 ile karşılaştırmışsınız.
    Bu yaptığınız boş boş konuşmaktan başka bişey değil
    Youtube dan izleyin fps farklarını

Gtx950-960 20-30 fps ultrada sürünür

970 60-70fps devam

Hadi eywallah

Ayrıca burda 970 li laptoba 6-7bin tl vermeyin
    Yurt dışında akrabanız varsa oradan aldırabilirsiniz

• Aynen hocam bende 1050 ti şöyle 4k altına gelsin 970m li modeller napacak 3.5k ya çekecek fiyatı ayrıca dediğin gibi laptobu aldıktan sonra zevki kalmıyo benim ekran kartını 5 ay araştırmışılığım var para biriktirerek acayip zevkli ya di mi

• Coastr kullanıcısına yanıt
    Siz yorumları okumamışsınız anlaşılan, kimse 970 ile 950 veya 960 ı karşılaştırmadı, biz 3gb 970 ile 6gb 970 farkını konuştuk son olarak. Konuyu açma amacım da zaten 970 ve 980 in 960 a göre ciddi performans farkı olması nedeni ile fiyatlarının ne zaman düşeceğini öğrenmek. Sizinki biraz boş boş konuşma olmuş :)

Ek olarak konuştuğumuz 3gb 970m li Asusun fiyatı 4199 tl, 6-7 bin değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafayiko -- 8 Kasım 2016; 19:14:37 >
  • 10xx serisini beklemeye vaktiniz yoksa bence asusu kaçırmayın.Çünkü hepsiburada 960m li asus için de böyle bir kampanya yapmıştı. 3250 tlden 1-2 haftada stokları bitirdiler. Muhtemelen bu da fazla dayanmaz. Ben 4gb 960m li notebook kullanıyorum. En çok vram kullanan oyunlardan birisi gta V. Ayarlar high'da 2200 vram kullanıyor. 3gb vram'in çok rahat yeteceğini düşünüyorum.
  • Heartistr H kullanıcısına yanıt
    Hocam fiyat çok iyi gerçekten ancak benim çok acelem yok, yılbaşından sonra bakacağım o zaman netleşir muhtemelen, şimdilik takipteyim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.