Şimdi Ara

GTX 970 vs GTX 1060

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selam. Şuan elimde gtx 1050 var ve bana biraz yetersiz kalıyor. Öğrenci olduğum için zar zor biriktirdiğim 1000 liram var. Ancak bu 2 ekran kartı arasında kaldım.

Bir arkadaş gtx 970 evga ftw plus kartını tanıdık olduğum için 700 liraya bırakacak. Çok kullanılmadık ama 1 yıldır boşta ve en fazla da 1 yıl kullandım diyor. Kendisi 1080 aldığı için kartı boşa çıkmış. Esas aklımı kurcalayan sıfır garantili 1300-1400 liraya 1060 6gb mı alsam yoksa 700 liraya bu ekran kartı modelini mi alsam oldu. Şuan ki bütçemi söyledim sizce 1060 6gb için en az 1-2 ay daha biriktireyim mi? Yoksa paylaştığım 970 modelini alayım mı? Elimde patlarsa diye de korkuyorum aslında. Çünkü 3-4 ayda anca bu kadar biriktirebildim.

Siz bu durumda olsanız ne yapardınız bir de 1060 6gb alırsam en düşük modellerinden alacağım. Evga ftw+ 970 araştırdığım kadarıyla da performans olarak iyi gibi gözüküyor. Bu fiyat farkını vereyim mi yoksa 700 liraya direkt ikinci el al geç mi diyorsunuz?

• 700 Liraya 1050 Satılıyor Bence Kaçırmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni seri ekran kartlar cikana kadar para biriktirip 2060 alirdim. Bu nesil eskidi artik. 1050 cogu oyunu bir sekilde aciyor en azindan idare eder bu surede. 700 tl albenisi olan bir fiyat ama aşırı da uygun değil. Çok da büyük bir artısı da yok 1050 ye gore bence zaten 3,5 gb sikintisi olan bir kart. 4 gb kullanildiginda performansi zayifliyor. Ki 4 gb kullanir zaten. 970 beklemeden alayim diyorsaniz alin. Biriktirecekseniz 1060 a değil yeni nesil için biriktirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşından 970'i al, geç. Üst seviye 970 model vs giriş seviyesi 1060 model. Yarı fiyatına. Düşünülmez bile.

• 700 TL 970 alınabilir ama acayip bir fırsatta değil. Yinede 1060 kadar değil ama yakın bir performans alırsın.

Sıfır, 1060 6GB almadığın için kaybın oyun başına 5-25 fps olur. Daha fazla güç harcar. Ve garantisiz bir kart. 2gb daha az bellek. Ama 700 TL fark var arada 700 tl daha fazla vermeye değer mi dersen, arkadaşının kartı iyi durumdaysa değmez.

Ben olsam 1050'de devam edip yeni seriyi beklerim. Paramı tutardım. 1050'de iş görür bir kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 16 Kasım 2017; 13:51:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Yeni seri ekran kartlar cikana kadar para biriktirip 2060 alirdim. Bu nesil eskidi artik. 1050 cogu oyunu bir sekilde aciyor en azindan idare eder bu surede. 700 tl albenisi olan bir fiyat ama aşırı da uygun değil. Çok da büyük bir artısı da yok 1050 ye gore bence zaten 3,5 gb sikintisi olan bir kart. 4 gb kullanildiginda performansi zayifliyor. Ki 4 gb kullanir zaten. 970 beklemeden alayim diyorsaniz alin. Biriktirecekseniz 1060 a değil yeni nesil için biriktirin.

1050'ye göre artısı çok yok değil 2 katından daha fazla güçlü. Bende ki 1050 2gb yani Ti modeli değil.
  • gobl1n kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum ama garanti sorunu ve elimde patlama korkusu var. Yoksa performans olarak karşılaştırdığım kadarıyla çok yakın kartlar. Hani düzenli bir maaşım olsa neyse bozulsa da gider yine 1050 alırım uygunundan ama öğrenciyken bu parayı biriktirmek bile çok uğraştırdı beni ondan dolayı ufak bir arıza çıktığı anda uzun süre ekran kartsız kalabilirim. Kararsız bırakan bu beni
  • ben olsam 1060 6g alırım veya 1050 ile idare eder yeni serinin çıkmasını beklerim bu arada biraz daha para biriktirmiş olurum hiçbir şekilde 900 serisini almam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V2

700 TL 970 alınabilir ama acayip bir fırsatta değil. Yinede 1060 kadar değil ama yakın bir performans alırsın.

Sıfır, 1060 6GB almadığın için kaybın oyun başına 5-25 fps olur. Daha fazla güç harcar. Ve garantisiz bir kart. 2gb daha az bellek. Ama 700 TL fark var arada 700 tl daha fazla vermeye değer mi dersen, arkadaşının kartı iyi durumdaysa değmez.

Ben olsam 1050'de devam edip yeni seriyi beklerim. Paramı tutardım. 1050'de iş görür bir kart

Şöyle ki monitörüm 1080p zaten. 4gb çoğu oyun için yeterli olur diye düşünüyorum. Öyle ultra oynayayım her şeyi diye de bir fantezim yok. Ekranım zaten 75 hz yani bana 60 fps düşmesin akıcı olsun orta üstü ayarlarda kafi.

Güç harcama konusuna çok fazla takılmıyorum. 970'in bu modelinin sıfırı alacağım 1060'dan daha pahalı gözüküyor amazonda. Hatta vatanda 2bin tl üstü ne kadar doğruysa. Onun için 700 tl bana çok cazip geldi. Tek derdim üstteki mesajda da belirttiğim gibi garanti ve elimde patlama durumu. 1050 kötü değil iş görüyor ama yeni seri de eminim dolar bu haldeyken çok alınabilir olmayacak benim için. Ondan dolayı yeni seride gözüm yok.

Bendeki karttan mıdır bilmiyorum ama oyunlarda ekran donuyor bazen atıyor falan. Yetersiz kalıyor gibi geliyor. Ondan dolayı ekran kartı değişikliği düşünüyorum. Eğer bu 970'i alırsam 8gb ekstra ram de alabileceğim. 1060 alırsam rami geçtim üstüne 1 ay daha beklemem gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whitefight

quote:

Orijinalden alıntı: V2

700 TL 970 alınabilir ama acayip bir fırsatta değil. Yinede 1060 kadar değil ama yakın bir performans alırsın.

Şöyle ki monitörüm 1080p zaten. 4gb çoğu oyun için yeterli olur diye düşünüyorum. Öyle ultra oynayayım her şeyi diye de bir fantezim yok. Ekranım zaten 75 hz yani bana 60 fps düşmesin akıcı olsun orta üstü ayarlarda kafi.

Güç harcama konusuna çok fazla takılmıyorum. 970'in bu modelinin sıfırı alacağım 1060'dan daha pahalı gözüküyor amazonda. Hatta vatanda 2bin tl üstü ne kadar doğruysa. Onun için 700 tl bana çok cazip geldi. Tek derdim üstteki mesajda da belirttiğim gibi garanti ve elimde patlama durumu. 1050 kötü değil iş görüyor ama yeni seri de eminim dolar bu haldeyken çok alınabilir olmayacak benim için. Ondan dolayı yeni seride gözüm yok.

Bendeki karttan mıdır bilmiyorum ama oyunlarda ekran donuyor bazen atıyor falan. Yetersiz kalıyor gibi geliyor. Ondan dolayı ekran kartı değişikliği düşünüyorum. Eğer bu 970'i alırsam 8gb ekstra ram de alabileceğim. 1060 alırsam rami geçtim üstüne 1 ay daha beklemem gerekecek.

Amazonda 2000 tl vatanda 2000+ bunlar ürünün değerini gösteren şeyler değil. Onu ifade etmek isterim. Üretim durduğu için güncellenmemiş fiyatlar sadece.

Şu an acil ihtiyacım var diyorsan 970'i alabilirsin. Kafandan çıkarmış olursun bu işi en azından.

• Cevaplar için teşekkürler arkadaşın kartı alacağım büyük ihtimal. 700 TL artık kader kısmet 1050 ti fiyatına dolar bu haldeyken bu performansı zor bulurum gibi. Bakalım şans 2 ay sonra bozulmaz umarım :)
  • 970 tabii ki.
  • İş yerinde 970 ,evde 1060 6gb kullanan birisiyim. Çok aşırı farklar yok, ama uzun dönem istiyorsan 1060 , sonraki nesili bekleyene kadar idare etsin diyorsan 970 al.
  • bir Msi 1060 6G kullanıcısı olarak kesinlikle 1060 öneririm tabi bu konuda psu anakart ve işlemcide önemli darboğaz yapmaması konusunda bu bilgileride görmek gerekir ama 1060 güzel ekran kartı hiçbir oyunda seni yarı yolda bırakmaz 970 te kullandım ancak 1060 varken 970 alınmaz bıraz daha sabret paranı bırıktır al ama dıger donanımlarına uyacaksa al işlemci psu ve anakartına yani yoksa darbogaz yasarsın ekran kartından 25 30 fps anca alırsın ha yok darbogaz olacak bır sısteme sahıpsen 970 al
  • 1.5 ghz 970 1060 stock ile kafa kafaya DX11 oyunlarda. 1050 ye göre fark yok demek

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seneye dolar 4.5-5 bandında olacağı için fark etmeyecek. Yeni seri çok pahalı olacak.

• Seneye dolar 5 lira bile olabilir 700 liraya GTX 970 al geç, GTX 1060 970'den %10 daha performanslı aradaki fark için iki kat sıfır ürün parası vermeye değmez

GTX 970 vs GTX 1060
  • ilk önce gtx 1050 yi sat 500 e gider

1500 ede git direk 1060 6 gb al 1400 e teknobiyotikde var

artan 100 tl yede ram az ise 2.el ram alıp sistemi birazdaha canlandırabilirsin zaten 1080p 75 hz kartı 1060 dır

ve 970 en cok cw veren kart sakın bulaşmayın eski kart eski cpu ve daha fazla elektrik tüketimi gereksiz
  • Durum o kadar vahim ki 1400 lira verdiğin kart orta seviye oluyor.Piyasada bir tane bile 0 f/p kart yok.Rx 470 vardı bi yalan oldu o da.700 e GTX 970 al geç.Hem tanıdıktanmış.Gtx 970 oc stock gtx 1060 ı yakalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

ilk önce gtx 1050 yi sat 500 e gider

1500 ede git direk 1060 6 gb al 1400 e teknobiyotikde var

artan 100 tl yede ram az ise 2.el ram alıp sistemi birazdaha canlandırabilirsin zaten 1080p 75 hz kartı 1060 dır

ve 970 en cok cw veren kart sakın bulaşmayın eski kart eski cpu ve daha fazla elektrik tüketimi gereksiz

970'i aldım artık. cw benim için çok önemli değil baya araştırdım öyle rahatsız edecek bir ses yok diyorlar. Aldığım kart 970 modelleri arasında en üst seviye bir kart. Ram 8gb CL14 corsair 2400 ddr4. Yani 16'ya yükseltmeyi düşünüyorum. Aynı modelden alacağım büyük ihtimal ve ram'i ikinci el almayı pek düşünmüyorum. 400 lira ram masrafım olacak yani.

Anakart ve işlemcim eski değil bilgisayarı daha bu yaz topladım. b350 pcmate anakart ve r5 1600x işlemci 970 için gayet uygun gibi. Fsp'nin 600w 80+ bronze sertifikalı güç kaynadığını da sipariş ettim. Bu 970'in beni 3-4 yıl götüreceğini düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.