Şimdi Ara

GTX 260 Karelenme Sorunu %Fırınladım çözüldü% (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
4.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mert AYAN

Böyle birşey var gerçekten fakat ne kadar kalıcı olur orası tartışılır. 2006 yılında 8800GTX'ler ilgili baya bir konuşmuştuk bu konuda internette görmüştük gerçek mi diye tartışıyorduk tabi o zamanlar burak9006 gibi cengaver bir üye yoktu... Şaka bir yana tabi o zamanlar 8800GTX 800-1000 TL'di kimse kıyamadı.

Mert hocam hardforumda(yabancı bir forum orda anlatılanları uyguladım.) bir arkadaşla konuşma fırsatım oldu 1.5 yıldır bu yöntemle düzelttiği 8800ultrayı kullanıyormuş.Ona da buradan teşekkürler

@Megailker

195 derecede önceden ısıtılmış fırında 8 dakika beklettim sonrasında 20 dakika soğumasını bekledim ve kartı topladım.Normal evin mutfağındaki fırında yaptım bu işlemi:) mikrodalga ya da börek,pizza fırını değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 28 Şubat 2010; 0:14:11 >

• http://hardforum.com/showthread.php?t=1421792

Buradaki anlatım ile yaptım.Normalde elimdeki 7600gs ile deneyecektim fakat bulamadım.GTX260la başladım direk

Yarında güney köprüsü lehimlerinden sorunlu dfi p45 ime aynı uygulamayı yapmayı düşünüyorum ama plastik çok olduğu için emin değilim

Bu arada bu kartı düzelttim ama satacak değilim.Lütfen bu şekilde onardığınız kartları satmayınız ya da satarken bu durumu belirtiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 5 Mayıs 2010; 12:16:17 >
  • dedim gidip mahallede odun fırınına mı attı kartı, bi an terledim şaka bi yana hayırlı olsun hocam, aynısını ben yapsam bu sonuçları alsam nasıl mutlu olurdum şimdi, seni düşünemiyorum bile güle güle kullan anakartın slotları erimesin şimdi dikkatli ol derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megailker

dedim gidip mahallede odun fırınına mı attı kartı, bi an terledim şaka bi yana hayırlı olsun hocam, aynısını ben yapsam bu sonuçları alsam nasıl mutlu olurdum şimdi, seni düşünemiyorum bile güle güle kullan anakartın slotları erimesin şimdi dikkatli ol derim

Aman hocam erirse erisin anakartın bozuk haline 50 lira istiyordum 2 aydır ilanda Düzeltirsem evdeki download pc ye takarım.
    Gtx260 gibi bunda da lehim problemi olduğundan düzeleceğine inanıyorum :)

Bu arada GTX260ın pcb si dvi çıkışı güç girişleri falan kesinlikle etkilenmiyor 195 derecede.Onların malzemesi 240ile 300 dereceye kadar dayanıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 28 Şubat 2010; 10:56:41 >

• Hoca ne yürek varmış sende ya
  • Hayırlı olsun,inş. kartını sorun yaşamadan kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForeverMetal -- 28 Şubat 2010; 0:22:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

Hayırlı olsun,inş. kartını sorun yaşamadan kullanırsın.

Teşekkür ederim Bahadır bey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 28 Şubat 2010; 0:25:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak9006

quote:

anakart düzeldimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

quote:

Orijinalden alıntı: burak9006

quote:

anakart düzeldimi

Bugün biraz yoğunum akşama deneyeceğim anakartta.Düzelirse yazarım düzelmezse de önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 28 Şubat 2010; 11:15:47 >

• Gerçekten ilginç bir yöntemmiş.. Kartınızı sorunsuz kullanmanız dileğiyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_Allen

Gerçekten ilginç bir yöntemmiş.. Kartınızı sorunsuz kullanmanız dileğiyle...

Teşekkürler
    Evet değişik bir yöntem.Aslında ilk başta xbox ları kurtarmak için kullanılmış sonrasında ekran kartlarında kullanmaya başlamışlar
  • Geçen yıl bi konuda geçmişti bu muhabbet,çoğu kişi erir su olur akar falan demişti ama,en doğru bilgi tecrübeyle elde ediliyomuş demekki :)

Bendede bi 6600gt var,kart çalışıyor windowsda gezebiliyorum ama herhangi bir 3d uygulamayı açtığım anda kitleniyor. Fazla oc li kullandım ve ısındı ondan öyle oldu sanırım.

Bende denesem işe yarama ihtimali var mıdır ? Eğer olabilirse hiç düşünmeden atarım fırına arkadaş
  • GF4 MX 440 var ekrana görüntü gitmiyor hiç,acaba ben de fırına atsam çalışır mı? Evde çöp niyetine duruyor şu an,belki bi gün çalışır ya da bozuk mal alan olursa ona veririm diye bekletiyorum
  • şu allahın hikmetine bak ya allaa allaaa
  • 3K görüp lehimleri atmış Xbox 360 larda buna benzer yollar kullanarak konsolu çalışır hale getiren elemanlar vardı.

Tebrik ederim sizi. Fırınlama yöntemini forumda ilk deneyen sizsiniz sanırım (edit: değilmiş )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 28 Şubat 2010; 12:48:22 >
  • benimde 8800 ultraya aynısı olmuştu.. aynı şekilde fırına vermiştim düzelmişti.. hiç bir sorun olmadan kullanmaya devam etmiştim
  • Geçmiş olsun....
  • Enteresan , daha öncede böyle bir topic yayınlanmmış pek kaideye almamıştım ama bu seferki bir iddia değil , arkadaş oldu diyor.Benimde elimde bu tür arızalı ekran kartı var 2 tane.Denemekte fayda var.
    Acaba kartı fırına direkmi koyuyorsunuz , yoksa birşeyle sarıyormusunuz ?
  • Vallaha böyle çözümlere bayılıyorum da ram de nasıl bir hasar oldu çizdinizmi
  • Afiyet ve geçmiş olsun hocam.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.