Şimdi Ara

GTX 1050 Mİ? GTX 770 Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
3.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

EKRAN KARTI ALACAĞIM AMA ARADA KALDIM KAFAM ÇOK KARIŞTI

YOUTUBE TESTLERİNE BAKTIĞIMDA GTX 770 RESMEN 1050 VEDE 1050 Tİ DENDE GÜÇLÜ ÇIKIYOR

FİYATLARINA BAKINCA 770 İKİNCİ EL MAKUL FİYATA BULABİLİYORUM?
    SİZCE HANGİ EKRAN KARTINI TERCİH ETMELİYİM?

• GTX 770'i tercih edin derim (GTX 1050 Ti'dan daha ucuza bulursanız).

Ayrıca GTX 780'de GTX 1050 Ti fiyatlarında, o da çok uygun bir seçenek.
  • Karşılaştırılması bile komik. Her ne kadar performans anlamında yakın sayılsalar da 1050 Ti bir tık daha iyi performans veriyor ve 75W güç tüketiyor + çok çok daha iyi OC olabiliyor kendim de 1050 Ti kullanıyorum ve 1800mhz rahatlıkla görüyor. GTX770 dediğin kart 2013 çıkışlı ve 230W gibi devasa bir güç tüketimine sahip gerekirse 100-150 fazla verilir yine de 1050 Ti alınır kaldı ki 2.elde de 770 leri öyle 500 den falan bulamazsın 1-2 bakayım dedim de 700 den başlıyor 5 yıllık 230W tüketen cacığı çıkmış karta şuan 500 değil 400 bile vermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

GTX 770'i tercih edin derim (GTX 1050 Ti'dan daha ucuza bulursanız).

GTX780 i 900 TL altı satan daha görmedim üstelik 1050 Ti ile aralarında fark olduğu dahi söylenemez ki bir çok oyunda 1050 Ti daha iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=rWC0qc2wp5U
  • Biri yeni kart biri 4 yillik kart fiyat farki doğal yani olmasa sikinti vardir. Ama 770 in guc tuketimi cok daha yuksek olur guc kaynaginiz yeterliyse alin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 8 Şubat 2018; 18:29:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakso

quote:

GTX780 i 900 TL altı satan daha görmedim üstelik 1050 Ti ile aralarında fark olduğu dahi söylenemez ki bir çok oyunda 1050 Ti daha iyi.

O tür test videolarına çok güvenmeyin derim. GTX 780, günümüz oyunlarında %20 - %25 daha performanslı GTX 1050 Ti'dan. Aşağıdan da görebilirsiniz;

Ama evet doğru, 900 TL'nın altında pek ilan yok. Üstelik yine dediğiniz gibi, güç tüketimi felaket derecede.

Yine de 900 TL'ya performans olarak başka kart yok. 200 TL fiyat farkına değebilir.

• Tabikide 1050ti alın videoda görüldüğü gibi ya aynılar yada 1050ti bir tık daha iyi. 4 yıllık pestili çıkmış 230w güç ihtiyacı olan 770 e para verilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fallout3x -- 8 Şubat 2018; 19:2:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakso

quote:

O tür test videolarına çok güvenmeyin derim. GTX 780, günümüz oyunlarında %20 - %25 daha performanslı GTX 1050 Ti'dan. Aşağıdan da görebilirsiniz;

Ama evet doğru, 900 TL'nın altında pek ilan yok. Üstelik yine dediğiniz gibi, güç tüketimi felaket derecede.

Yine de 900 TL'ya performans olarak başka kart yok. 200 TL fiyat farkına değebilir.

Açıkçası yine de 1050 Ti alırdım hem bellek hemde güç tüketimi olarak avantaj sağlıyor. 250W tüketen 780 e OC yaptığın zaman çekeceği gücü düşünemiyorum ama 1050 Ti a voltaj dahi vermeden +200mhz core +300-350mhz memory rahatlıkla OC yapılabiliyor bu da performansı %15 oranında arttırıyor yani sizin dediğiniz o %20-25 lik fark gerçek anlamda %5-10 u geçmez. Güç girişi dahi olmayan 1050 Ti Low profile kartımı +150 mhz core +250mhz memory şeklinde OC lu kullanıyorum en kötü 4 pin güç girişi olan bir 1050 Ti a OC yaptığın zaman 780 den pek farkı kalacağını sanmıyorum.

• tabikide 1050ti tam f/p kartı oyunlar için efsane ve düşük güç tüketimi gayet başarılı güncel olması gayet tatmin edici gidip eski çöple para vermeye hevesli arakdaşlar herhalde almanyada yaşıyor burası türkiye elektrik hatları leş yüksek güç tüketen ürünler hatlar kaldırmadıgı için yanıyor düsük güç tüketen ürünler bizim ülkemiz için ideal ve elektrik faturamızada daha düsük magliyet oluyorlar

ve 1050 ti a güzel bir oc yapıldıgında oyunlardı performansı gayet başarılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 8 Şubat 2018; 20:2:44 >
  • Yeni olanı almak daha mantıklı
  • cok guluyorum su 1050 ti ovnelere delil yok dayanak yok.

• asko56 kullanıcısına yanıt
    1050ti fp karti değil demiyorum fakat yuksek guc tuketimi olan kartlar "hatlar kaldirmadigi için yaniyor" fikrinize saglam bir kaynak bulun ve öyle söyleyin (zaten bulamayacaksiniz da bana kizmayin kendiniz anlayin durumu diye soyluyorum) yoksa güler geçerler. Çok eski ekran karti almak gereksiz yüksek guc tuketimleri isinmalari ve az ömürleri olmasindan ötürü bana da mantiksiz geliyor. 1050/1050ti yerine 950/960 alinabilir ama daha eskisi bence hoş değil. 900 serisinden daha eski kartlari almak direk bence mantikli değil. 900 serisi sadece bir nesil eski diyebilirsiniz ama 3 yil oldu. Zaten yeni nesil ekran kartlari cikacak yakinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 9 Şubat 2018; 1:55:52 >
  • bu soru 780 ile benimde kafami kurcaliyordu fakat 1050 ti aldim 2 sebebim vardi birincisi guc tuketimi cok cok daha dusuk, 2.si fastsync desteği, tearing inanilmaz canimi sikan bi sorun benim cok gozume batiyor, freesync ve gsync gibi donanimsal bi ihtiyaci olmadan nvidianin 9.ve 10. seri kartlara verdigi yazilimsal bi dikey esitleme cozumu bu, gsync ve freesynce oranla cok az bi miktar fazla input lag ile gercekten super is yapiyor kirilma sifir goruntude

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 9 Şubat 2018; 2:47:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asig

cok guluyorum su 1050 ti ovnelere delil yok dayanak yok.

onca şey yazılmış bu neyin kafası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam ben ankarada yaşadım bu durumu bizim bina 92 yapım oldugı için elektrik hatları berbat bizim alt komsu yeni bir sistem yaptı yanına ps4 de almış sonra elektirikler de büyük sorun oldu sonra adamın sadece pc yandı ps4 yanmadı çünkü ozaman pc kullanıyormuş bu dedigim olay 2017 ortasında oldu sistemde i7 6700k ve gtx1080 vardı yandı sistem hat kaldırmadı bizimde dogalgaz ve buzdolabı gitmişti o sene ben yasadıgım olay bu sekilde

• Hocam 1050Ti tercih edin derim. Bu kart f/p olarak, ileride çıkacak yeni seri kartlara bile alternatif olacak bir kart.
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    Ufak bi düzeltme sadece. Fast sync bir dikey eşitleme değildir. İlla türkçe söylenecekse bir senkronizasyon metodudur. Dikey senkronizasyondaki dikey vsync deki v (vertical) den gelir.

• asko56 kullanıcısına yanıt
    Şimdi mantıken evde bilgisayardan fazla güc tüketerek çalışan birçok elektronik eşya var. Bir tek pc etkileniyorsa sorun guc tuketiminden değil güç kaynağının dandikliğindendir bence.

• Olabilir başımıza gelince yapacak bişi yok hocam eski bina olunca

• quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Ufak bi düzeltme sadece. Fast sync bir dikey eşitleme değildir. İlla türkçe söylenecekse bir senkronizasyon metodudur. Dikey senkronizasyondaki dikey vsync deki v (vertical) den gelir.

görüntüde kırılmalar frame farklarından sadece yatay şekilde olur eşitleme sadece dik yönde yapılır, o yüzden hepsi dikey eşitleme çözümüdür
    GTX 1050 Mİ? GTX 770 Mİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 9 Şubat 2018; 20:0:5 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.