Şimdi Ara

2. El R9 280X vs GTX 680 veya GTX 770?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar birkaç model belirledim kendime. Sizce hangi kartla daha iyi performans alabilirim? 2. el'de ancak bu kadar çıkabiliyorum. Şimdiden teşekkürler.
    SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X TRİ-X O.C. = 690tl.
    Asus GTX 680 DCUII Top (Garantisiz) = 650tl.
    Zotac GTX 770 AMP! = 605tl (5tl niye istiyor bilmiyorum. :) )

Edit: GTX 480'i değiştireceğim sizce değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poseydonsss -- 4 Mayıs 2015; 2:15:28 >

• İçlerinden en iyi seçenek 280X ama onunda ikinci el fiyatı fazlaymış. Pazarlıkla indirebiliyorsanız alın.
  • poseydonsss kullanıcısına yanıt
    R9 280X'i öneririm Fakat fiyatı yüksek sıfırı burada kararı siz verin

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-280x-gaming-3g-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html
  • hocam 280xi bende çok beğendim ama pahali kaldı biraz. dolayıaıyla 770i aldım
  • o kartların 2.eli ortalama 550 civarı satılıyor.770 i ne kadara aldın ?
  • 605 tl. 280x'leri 550lerde bulmak mümkün ama 770ler biraz daha pahalı oluyor.
  • Kimse de arkadaşın imzasına bakmamış. G3258 4.4 Ghz'de dahi sıkıntı çıkarır o kartlar ile. Daha sonra işlemci terfisi yapacağım derseniz o zaman içlerinden 280x öneririm.

Hayırlı olsun GTX770 almışsınız. Vram'dan dolayı biraz yalnış seçim olmuş ama oldukça güçlü kart. Karttan tam verim alabilmek için işlemcinizi değiştirmenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deathness666 -- 5 Mayıs 2015; 22:22:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

Kimse de arkadaşın imzasına bakmamış. G3258 4.4 Ghz'de dahi sıkıntı çıkarır o kartlar ile. Daha sonra işlemci terfisi yapacağım derseniz o zaman içlerinden 280x öneririm.

Hayırlı olsun GTX770 almışsınız. Vram'dan dolayı biraz yalnış seçim olmuş ama oldukça güçlü kart. Karttan tam verim alabilmek için işlemcinizi değiştirmenizi öneririm.

Hocam G3258 işlemcilere güveniyorum. G3258 testi'ne bakarsanız sıkıntı olmayacağını görürsünüz. Ayrıca imzamı yeni yazdım arkadaşların görmemesi benim hatam. Sıkıntı olursa kasadaki diğer değişikliğimde işlemci upgrade olur.

Singleplayer oyunlarda sorun çıkartmaz. Oynadığınız oyunlara bağlı. Mesela LOL WOW tarzı MMO oyunlarda uçar. Ama Multiplayer FPS oyunlarda çakılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

Singleplayer oyunlarda sorun çıkartmaz. Oynadığınız oyunlara bağlı. Mesela LOL WOW tarzı MMO oyunlarda uçar. Ama Multiplayer FPS oyunlarda çakılır.

Daha çok wow ve fps/sp tarzı oyunlar oynuyorum. Kasa'yı yavaş yavaş upgrade ediyorum. Sırada Güzel bir kasa ve ssd var. Şimdiye kadar anakart, işlemci, işlemci soğutucusu, psu ,kasa fanları, ram değişti. Ekran kartı olarak geçici gtx480 almıştım fakat adana'dayım ve yüksek sıcaklıktan dolayı fps düşüşleri yaşamaya başladım. Malum kart grafikleri güzel işliyor ancak bi o kadar da ısınıyor.
  • 680
  • Hayırlı olsun 770 güçlü karttır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burnerboost

Herkes 280x demiş arkadaş nedir bu sevda??
    Konuya gelecek olursak, 680 için fiyat çook fazla ben 1 ay once 450 ye aldım şuanki fiyatlar uçmuş 500-550 ye bulursanız alın. Performansı 770 ile hemen hemen aynı

-770,680 r9 280x i tokatlıyor
    - suruculerden bahsetmiyorum bile
    Edit: Bu fiyat boyleyse 770 amp alın. Bende 480 i değiştirdim değiyor cidden

280x, 680'i patates yapar . şaka bir yana çok fark atamasa da kesinlikle öndedir. 7970 bile 680'den üstün/eşitti. 680 nasıl 280x tokatlasın yahu.

770 ile de aşağı yukarı aynı. genelde 280x burun farkıyla önde deniyor yabancı forumlarda. 3gb vram avantajı ile öne geçebilir.

tabi yabancı forumlarda fanboy sayısı buralar gibi çok değil. avatar güzelmiş

O fiyatlar ne öyle?Çok mu aradınız o fiyatları?2-3 hafta önce 280X Vapor-X Trix'i 550 liraya aldım.Siz de 280X alın almasına da 2.el taş çatlasa 550-600 arası verilir.690TL neymiş?Ayrıca bu tokatlama mevzuusu o kadar itici ki okuma isteğini kaybettiriyor.Bir de çıkmış 280X'in karşısında 770 ve 680 savunuluyor.Hiçbiri kötü kart değil.Ama üçü arasında hangisi daha performanslı sorusunun cevabı 280X.Araştırmadan konuşan arkadaşlar keşke önce öğrenseler de sonra yorum yapsalar da seviye biraz yükselse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 6 Mayıs 2015; 1:19:38 >
  • AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    niye bilgiçlik taslıyosun 4gb vramli gtx 770 r9 280x e tokat atar
    Mimari ve güçte 770 daha iyi emin ol, sadece vram olayı var onuda gereksiz birkaç ayarı kısarak 2gb sınırına getirip amd karttan daha gerçekçi oynarsın özellikle nvidia oyunlarını.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.