Şimdi Ara

GTA4 Sistem Gereksinimleri | Bilgisayarım GTA4'ü Kaldırır Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.517
Cevap
7
Favori
93.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilk mesajı editleyemediğim ve bu üyeliğime geçiş yaptığım için bu konuyu tekrar açtım , diğer konunun devamı niteliğindedir.Buraya sisteminizi yazın , gta4 , gta san andreas vb. tüm oyunlar için performansını değerlendirip yorumlayalım.

http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Bu linkten grand theft auto IV - PC yazanı seçip can you run it'e tıkladığınızda da bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldıramayacağını öğrenebilirsiniz fakat buraya da yazarsanız daha tutarlı cevaplar verebiliriz.

GTA 4'ün minimum sistem gereksinimleri:

* İşletim sistemi: Windows Vista - Service Paketi 1 / XP - Service Paketi 3
    * İşlemci: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
    * Bellek: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
    * Ekran kartı: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Gta4 için önerilen sistem:

* İşletim sistemi: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
    * İşlemci: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
    * Bellek: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
    * 18 GB Free Hard Drive Space
    * Ekran kartı: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

Gta4 , crysis vb. oyunlar için kesinlikle laptop almanızı önermiyorum.Hem maliyet hem performans olarak masaüstü bilgisayarlar açık ara farkla önde gidiyor.Oyun için yeni bilgisayar almak isteyen arkadaşlar laptoplardaki 4gb ram yazısını görünce hemen aldanmasınlar , oyunlar için ekran kartı ve işlemci de çok önemli , işlemcinin önbelleği önemli , saat hızı önemli , ekran kartlarındaki 2gb ibaresine aldanmasınlar bellek hızına baksınlar , oyunlar için ekran kartlarının bellek hızları da çok önemli.Mesela sapphire crossfireX hd4870 512mb 256bit ekran kartımla sorunsuz oynuyorum gta4'ü en yüksek ayarlarda çünkü bellek hızı 950 mhz , fakat laptopumdaki 2gb nvidia geforce 9600m gs ekran kartımın 2gb olması hiçbir şey ifade etmiyor çünkü bellek hızı 450 mhz ve performans alamıyorum.

Bunun dışında GTA4'te patchleri kurma konusunda tüm patchleri kurmanıza gerek yok sırasıyla , yalnızca son çıkan patchi kurmanız yeterlidir! (Yani son çıkan patch hepsini kapsıyor, call of duty vb. diğer oyunlarda sırasıyla kurmak gerekir ama bunda öyle değil)

Laptopumda gta4 kasıyor diyenler, denetim masasından güç(pil) ayarlarını inceleyin ve yüksek performans seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.

Oyunda donma sıkıntısı yaşayan arkadaşlar patch kursun , view ve detail distance değerlerini kıssın , bilgisayarınıza disk temizleme , disk birleştirme yapabilirsiniz mesela bunların da faydası olacaktır , arka planda çalışan ve fazla güç çeken programları kapatabilirsiniz , kasanızı temizleyebilirsiniz çok fazla tozlanma yaparsa hava akışı sağlanamaz ve ısı içerde kalır o yüzden sistem performansında azalma olur , gta4 için windows 7'yi ve windows xp'yi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz sorunsuz oynamak için , vistada birçok arkadaşımız sorunla karşılaşıyor program sonlandırıldı gibi , gerçi hepsinin çözümü var , yeri gelmişken belirteyim bu tür hataları alan vista kullanıcıları gta4 launcher.exe ve RGSC.exe dosyalarına sağ tıklayıp özellikler kısmından uyumluluk sekmesinden yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyebilirler.Gta4 hakkında böyle bir yazı hazırlamak istedim faydası dokunur belki bazı arkadaşlara diye , iyi forumlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan. -- 2 Temmuz 2016; 17:14:22 >

• Intel Pentium Daul-Core 2.80 Ghz
    Nvidia 9500GT 1 GB 128 Bit Video Card
    3 GB 667 Mhz Ram
    160 GB SATA-II HDD

Çıkacak olan Mafia II 'yi kaldırır mı ? + Win7 'de GTA IV hissedilecek şekilde fark eder mi ?
  • Sistemin gayet güzel mafia2'yi kaldırır , win7 ile xp arasında gta IV açısından pek performans farkı yok diye biliyorum.
  • mert bey iyi günler
    benim makina q8400
    2 gbram
    512 mb nvidia geforce 9800 gt
    320 gb harddisk hangi ayarda oynarım bi söylemisiniz
    not:mafia 2 nin sistem gereksinmleri mi açıklnadı yoksa

• İyi günler.
    Orta ayarlarda hiçbir donma olmadan 30-40 fps civarında rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdevilgs

Intel Pentium Daul-Core 2.80 Ghz
    Nvidia 9500GT 1 GB 128 Bit Video Card
    3 GB 667 Mhz Ram
    160 GB SATA-II HDD

Çıkacak olan Mafia II 'yi kaldırır mı ? + Win7 'de GTA IV hissedilecek şekilde fark eder mi ?

win 7 ile xp arasında fark var azda olsa kesinlikle win7 ye geçmeni öneririm ben

ayrıca yararlı bir konu olmuş herkes ayrı bir konu açmasın lütfen buradan yararlanmayı bilelim kirliliğe gerek yok
  • Sağol.
  • intel core 2 Quad işlemci, nvidia 9400 gt ekran kartı, 4 gb ram.
    en düşük çözünürlükte 24 fps
  • 1.4 patch yükle ve ekran kartı driverını güncelle işlemcinin modeli ney birde dediklerimi yaparsan 40 fps den fazla alırsın
  • işlemcinin modeli derken ?
  • modeli yani core Quad tamam 4 çekirdekte hangi model kaç ghz birde sen 1.4 patch ve sağlam crack çek dediğim gibi ekran kartının en son sürümü yükle 40 fpsden fazla alıcaksın
  • Q8200 2.33GHz 2.34GHz
  • arkadaşlar benim sistem:

e7500 2.93 ghz
    sapphire 3870hd 512mb 256bit ddr4
    4gb 1066hz ram

windows7 de en düşük özelliklerde dahi oynayamıyorum gta4 ü. ne tavsiye edersiniz? patch nedir, nerden yükleyebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manivela -- 19 Ağustos 2009; 16:56:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivela

arkadaşlar benim sistem:

e7500 2.93 ghz
    4gb 1066hz ram

windows7 de en düşük özelliklerde dahi oynayamıyorum gta4 ü. ne tavsiye edersiniz? patch nedir, nerden yükleyebilirim?

Aslında sisteminiz fena değil , lowda veya mediumda iyi bir hızda oynamanız gerekir.ATI'nin 9.8 sürücüsünü indirin ve gta4'ün 1040 patchini kurup deneyin , performans artışı olacaktır.ATI'nin 9.8 sürücüsünün linki imzamda mevcut.
  • Dostum sistemimi yazayım

Pentium dual core 2,8
    3 Gb Ram ddr2 533
    Asus 8500 gt
    Alabildiğine böyük hardisk
    Asus p5vdm Anakart
    350 watt powersuply

Windows 7 İşletim sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gabriel TR -- 19 Ağustos 2009; 18:28:00 >
  • Orta ayarlarda normal bir hızda oynayabilirsiniz , işlemcinizin modeli nedir bu arada?
  • helal size mert bey dertlere derman buluyorrsunuz
  • Sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

Orijinalden alıntı: manivela

arkadaşlar benim sistem:

e7500 2.93 ghz
    4gb 1066hz ram

Aslında sisteminiz fena değil , lowda veya mediumda iyi bir hızda oynamanız gerekir.ATI'nin 9.8 sürücüsünü indirin ve gta4'ün 1040 patchini kurup deneyin , performans artışı olacaktır.ATI'nin 9.8 sürücüsünün linki imzamda mevcut.

9.8 sürücüsü de mi çıkmış atinin :O
    14.07.2009 tarihli 8.640.0.0 yüklü bende. dediklerinizi deneyecem. 1040 patchini nerden bulabilirim? korsan oyun kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: EvoXI

Q8200 2.33GHz 2.34GHz

1.4 patch yükle ekran kartı driver ını güncelle orta ayarlarda sorunsuz oynarsın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.