- x
.::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::.
2800 Cevap189273 Görüntüleme49 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5937 Mesaj
24 Ağustos 2010; 11:45:06 

Merhaba Arkadaşlar,

Kulübü Logitech kullananlar,almayı düşünenler,sorun yaşayanlar,çözüm arayanlar,direksiyonlu oyunlar,oyuna göre direksiyon ayarları,tecrübeleriniz hakkında insanlara yardımcı olması,yol göstermesi amacıyla açtım...
Bence bu şekilde marka/modele özel grupların olmasın bilginin tek çatı altında toplanması,bilgi arayanlar için büyük kolaylık.

KULLANIM KILAVUZU

Logitech Driving Force GT Facebook Sayfası

İMZAMIZ
İmza için değerli ve yetenekli arkadaşım mhmt06' ya teşekkür ediyorum...

[center][image]http://i53.tinypic.com/e86esl.png[/image]
[b][size=1][link=http://forum.donanimhaber.com/m_42399724/tm.htm]"Logitech Driving Force GT Kullananlar Kulübü"[/link][/size][/b]
[/center]

DRİVİNG FORCE GT İNCELEME

2

Resmi site: Tıkla

Öncelikle direksiyon setimiz Driving Force GT�nin özelliklerine bir bakalım...

- PS2/PS3/PC(sürücü desteği tam olarak mevcut değil) uyumlu
- Kauçuk malzemeden direksiyon simidi (11� � 28 cm), kompozit gövde
- Çift Pedallı (Gaz ve Fren)
- Force Feed Back (Geri bildirim)
- Gran Turismo için özel ayar kadranı (24 pozisyonlu)
- 2.5 tur dönüş açısı (900 derece)
- Özel GT logolu amblem (şu anda böyle bir destek GT5P�de mevcut değil ama sanırım bu amblem GT5 tam sürüm çıktığında korna olarak kullanılabilecek.)
- USB bağlantı arabirimi
- Gövde ile tümleşik iki pozisyonlu vites kolu (ileri-geri)

Direksiyonumuzun genel özellikleri aşağı yukarı böyle.

İlk olarak 2007 GDC�de Logitech tarafından oyun dünyasına tanıtılan direksiyonumuz aslında kendi öncülü olan Driving Force Pro�nun devamı. Playstation konsolunda büyük başarılara imza atmış olan Gran Turismo serisi için üretilen direksiyon 2008 yılının ortalarında satışa sunuldu.

Her ne kadar Gran Turismo için üretilse de, diğer PS3 yarış oyunları ve bir çok PS2 yarış oyunu için de uyumluluğa sahip. Logitech�in sürücü paketini kurunca PC�de de gayet güzel işlevini yerine getiriyor.

Genel olarak iki parçadan oluşan sistem pedalların bulunduğu parçanın ana gövde üzerine bağlanması ve yine ana gövde üzerinde bulunan ve gayet tatmin edici bir uzunluğa sahip olan USB kablo ile de PS3�ünüze rahatça bağlanabiliyor.

Force Feed Back özelliğinin kullanılabilmesi için yine kutudan çıkan adaptörü ana gövdeye bağlamanız yeterli oluyor. Genel olarak kablolara karmaşa yaratmasa da kablosuz bir sistem muhakkak daha güzel olurdu.

Gövde üzerinde bulunan tüm tuşlar aslında PS3�ün kontrol cihazı Sixaxis/Dual Shock 3 ile neredeyse aynı. Farklı olarak Gran Turismo oyununa özel yarış içinde TCS, SC, Brake Bias gibi ayarları üzerinde bulunan özel düğmeler aracılığı ile yapabiliyorsunuz. Muhtemelen GT5 çıktığında daha farklı ayarlar ile de oynama imkanı olacaktır.

Bu özellik yarış esnasında parkurun farklı karekteristik özelliklerine göre farklı ayarlarda yarışabilme imkanı sağlayacak ve bu avataj yaratacaktır. Sıkı GT oyuncuları için çok faydalı bir özellik. Bu özelliği her ne kadar normal kol ile de tuşlara bu ayarları atayarak yapılabilse de rahatlık ve kullanım kolaylığı açısından büyük bir artı olduğunu söyleyelim...

Direksiyonumuzu bir de görsel olarak inceleyelim.

Ana gövde:

0

Pedallar:

0

Genel itibarı ile bu iki parçadan oluşan sistem gayet güzel bir kutu içinde sunuluyor.

0

28 cm çapındaki direksiyonun boyutları hakkında bir fikir sahibi olmak için aşağıdaki resimi kendinize referans olarak da alabilirsiniz.

0

Ana gövdeyi aşağıdaki resimdeki görülen iki adet kıskacı uygun bir satıha üstten vida benzeri bir aksamı sıkarak sağlıyorsunuz. Bu Logitech Momo ve Logitech G25�de 3 adetti. Bu iki bağlantı noktasından farklı olarak bir de alttan sıkıştırmanız için üçüncü bir vida daha bulunuyordu.

0

Vida sistemi Logitech G25�e nazaran daha basit bir sistem. G25�de gerçektende çok daha iyi bir sıkıştırma sistemi olduğunu ifade edeyim. Açıkçası ikili sıkıştırma sistemi bence sistemin en önemli eksikliklerinden. Üçüncü bir vida sistemi daha sağlam konumlandırmak için sigorta olarak işlev görebilirdi. Çünü bu üçüncü vida diğer vidalar gibi sadece üstten değil aynı zamanda alttanda sıkıştırarak iki yönlü sıkıştırma sağlıyor.

Ancak iyi sıkıştırmanız halinde ikili vida sistemi de gayet yeterli ve bir rahatsızlık yaratmıyor. Eğer gevşek bırakırsanız direksiyona uyguladığınız basın nedeni ile bu sıkıştırma ayaklarını kırmanız, sistemi bağlı olduğu masadan çıkartmanız olası bir durum.

Sonuç itibarı ile bu sağlam bağlanması halinde sorun çıkartmayacak ama olması durumunda da gayet iyi olacak bir özellikti.

Direksiyonun ana malzemesi aşağıdaki gibi kauçuktan yapılmış ve kaymayı önleyici bir maddeden. Ayrıca kaplamanın düz olmaması da artı bir kavrama da sağlıyor.

0

Pedalların üzerinde olduğu bölüm ise yerde kaymayacak özellikte yapılmış. Aşağıdaki resimde göreceğiniz üzere uç kısımda bulunan tırnaklı bölüm bir klips yardımı ile aşağı konuma getirilip halı üzerinde fazladan tutucu özellik kazanmasını sağlıyor. Zaten bu özellik aşağı yukarı tüm direksiyon sistemlerinde mevcut.

0

Tuş yerleşimi neredeyse PS3 Sixaxis ile aynı, aşağıdaki resimde direksiyonun sağında yer alan tuşları görüyorsunuz.

0

Ancak tuşlar kollardaki tuşlardan biraz daha ufak ve analog özelliğe sahip değiller. Daha kaliteli olabilirlerdi. Bunun dışında Sixaxis üzerindeki PS tuşunun bir benzeri direksiyon seti üzerindede var. Bu nedenle direksiyonu kullanırken ayrıca kola ihtiyaç duymayacaksınız. Direksiyon üzerinde sol kısımdada d-pad işlevini gören bir kısım daha mevcut.

L3/R3 tuşlarının gövde üzerinde ayrı bir tuş olarak bulunması güzel olmuş. Bu normalde PS3 kolunun analog stick�lerine basınç uygulayınca çalışan bir sistemken burada buu şekilde düşünülmesi iyi olmuş.

Gövde üzerinde direksiyon simidinin ana köprüsünde L2/R2 tuşları mevcutken L1/R1 tuşları mevcut değil. Bunun görevini vites koluna yüklendiğini düşününce gayet normal bir durum olduğunu anlıyorsunuz.

0

GENEL DEĞERLENDİRME

Daha önce sırası ile Logitech Momo ve Logitech G25 kullanan biri olarak direksiyonun artı ve eksilerini şöyle sıralayabilirim. Direksiyon seti doğal olarak bu segmentte belirleyici bir set olması nedeni ile diğer tüm direksiyon setleri gibi G25 ile doğal olarak kıyaslanacaktır.

Direksiyonu almadan önce resimlerini incelerken basit yapıda bir set olduğunu düşünürken malzeme kalitesi ve işçiliğini beğendiğimi ve beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim. Elbette bu direksiyon seti bir G25 değil ama G25 ile aynı büyüklükteki direksiyon simidi, G25�te bulunan çift motora karşın bunda tek motor bulunmasının dezavantajlı olacağını düşünürken gayet tatminkar FFB olduğunu ve bu işlevi daha sessiz yaptığını görünce açıkçası biraz da şaşırdım.

Bu direksiyonu alırken önyargılarınızı kıracak bir ürünle karşılaşacağınızı tahmin edemiyor, kullanınca daha bir şaşırıyorsunuz. Tuş takımının PS3 kolu ile aynı işlevi görmesi ise ayrı bir artı olarak değerlendirilebilir.

Adından anlaşılacağı üzere Driving Force GT, Gran Turismo�ya özel bir set. Zaten Gran Turismo adına direksiyon setleri üretilecek kadar önemli bir seri. Bu durumu göz önüne alınca, eğer konsol üzerinde oynayacağınız ana yarış oyunu Gran Turismo ise hayatınızın direksiyonu ile karşı karşıyasınız demektir. Gran Turismo için özel olarak eklenmiş tuşları, oyun ile uyumluluğu, G25�e nazaran fiyatını değerlendirince çok ciddi bir seçenek haline geliyor.

G25�ten eksi olarak değerlendirilecek en önemli hususları ise debriyajın olmaması, G25�in deri kaplı direksiyon simidinin işçiliği ve 6 vitesli vites sisteminin artıları maalesef bu seti geriye düşüyor. Çok ciddi olarak G25 almayı düşünüyorsanız G25 almanızı, para ile ilgili sıkıntılarınız varsa işini çok güzel gören bu seti almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Sonuç olarak PS2/PS3 ve PC�nizde rahatça ve keyifle kullanabileceğiniz, fiyat/performans oranı en yüksek direksiyon seti bu. Piyasada 240-260 lira civarına bulmanız mümkün. İki yıl garantili olan ürünü yeni olarak Türkiye�den servis hizmetleri ve garanti için almanızı öneririm. 650-700 liraya satılan G25 yerine çok ciddi bir aday olarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum...

Setten daha fazla keyif alabilmek için Playseat denilen koltukların da zevkinize büyük artısı olacağını gözönüne almayı unutmayın. Eğer pahalı buluyorsanız bir kaç parça profil ile sanayide yaptırıp boyayıp kullanabilirsiniz.

Playseat

0

Örnek olması açısından bir kaç resim ekleyelim...

0

0

0

0

Ben en çok bunu tuttum ve yaptırmayı düşünüyorum. Hem daha az malzeme kullanılmış, hem de daha az yer kaplıyor. Sağlamlığı dışında doğal olarak çokta hesaplı yaptırılacak bir parça.

Eğer Driving Force GT�niz var ve PC�nizde de kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adresten PC sisteminize uygun en son sürücülerini indirebilirsiniz. Direksiyon setini GT Evo ile denedim ve gayet de beğendim. Aşağıdaki sürücüler ile hiç bir sıkıntı yaşamadan PC'nizde de rahatça kullanabilirsiniz...

Sürücüler için tıkla...

Bu güzel inceleme için SolidRock' a teşekkür ederim..

LOGITECH DRIVING FORCE GT TERİMLER

Buraya cihaz ile ilgili bilmediğimiz terimleri ekleyebiliriz arkadaşlar...

Force Feedback :
Force feedback terimini daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Bilgisayar oyunlarına inanılmaz bir gerçekçilik katan bu teknolojinin amacı, ekranda gördüğünüz her türlü hareketi sizlere yansıtmaktır. Bu sayede gerçekten bir uçağı kullandığınızı ya da gerçekten bir arabayı sürdüğünüzü hissedebilirsiniz. Çünkü force feedback özelliğine sahip bir oyun kontrol cihazı, uçağın ya da arabanın içindeyken hissedeceğiniz her türlü darbe ve titreşimi oturduğunuz yerde size sunacaktır.

Force feedback'le ilgili tek sorun şudur, bir kez bu deneyimi yaşadıktan sonra diğer oyun kontrol cihazları size çok sıkıcı gelecek. Peki bu cihazların size sağladığı farklı eğlence anlayışı nereden kaynaklanıyor? Bir araba yansı oyunu oynadığınızı düşünün... Çok büyük hızlara ulaştığınızda, zemindeki tümsekleri elinizde tuttuğunuz direksiyon sayesinde rahatlıkla hissedebilirsiniz. Önceleri arabayla bir duvara ya da başka bir arabaya çarptığınızda, bu durum sadece ses efektleriyle canlandırılmaya çalışılırdı. Ama artık bu çarpışmanın şiddetini de force feedback direksiyon yardımıyla hissedebiliyoruz. Aynı şekilde uçuş simülatörleri ile rüzgarı hissetmek, uçuşa bağlı zorlukları yakından öğrenmek ve inişin tüm heyecanını yaşamak da mümkün.

Force feedback oyun kontrol cihazları, bilgisayarınıza genellikle diğer aksesuarlarla aynı şekilde bağlanır. Bu tip bir joystick veya direksiyonu ses kartının arkasındaki oyun girişine veya boş bir USB girişine bağlayabilirsiniz.

LOGİTECH DRİVİNG FORCE GT KULLANANLAR

1- Ocean Mist
2- 41gokhan41
3- sarppy
4- Memoland
5- kaanXXXXx
6- righteous
7- explat
8- esenkaya20
9- _AMADEUS_
10- M12OgLu
11- erdii2307
12- mıstıkv
13- soldat88
14- esenkaya20
15- Man From Atlantis
16- paradoks_82
17- freexman
18- usonay
19- Tolga86
20- ttrsntrky
21- on3ruh
22- AkinEGE
23- ersanturk
24- akin.ege
25- hightower06
26- ykenanergun
27- MeaCulpa_27
28- fbkry
29- byhasan
30- psychomantis
31- antidot
32- N.forest
33- devilmc
34- hightower06
35- JazZ_07
36- akt02
37- conpetan
38- SayItAgain
39- _CanasH_
40- GAYRI
41- A ya s
42- serdarrx
43- schumacher075
44- fatihfx
45- zumax
46- bazoookaaa
47- alpxtreme
48- ee1122
49- VoldroY
50- mefluc
51- santanio
52- solidfrost
53- VoodooChiLd
54- ysff_srdr
55- volkan2101
56- ozican0148
57- arador88
58- kemalcan123123
59- to1ga
60- sekerchelsea
61- Arda.Cetin
62- ToxicinFectioN
63- ecdvr
64- db3
65- bayar123
66- kaanon
67- a|i
68- sokak_papagani
69- JiGSaW-55
70- rds
71- Papirus
72- volkan3536
73- aniceman
74- power-x
75- Couleuvre
76- ahmetkip2
77- KYgt
78- zinedine_zidane
79- tylerdurdenxxx
80- umiitt
81- schumi0411
82- bilenbilir
83- muhsingullu
84- saxblue
85- bogdos
86- balci1941
87- archerdeno
88- JazZ_07
89- Re-Load
90- SENSONİC_
91- BorgaXxX
92- Barbar_gunit
93- spidynelly
94- Richter
95- zebede
96- faruk536
97- enemy2011
98- exeLance[TR]
99- Sacrifice^^
100- crayz_metin
101- Deumos
102- ali kahveci
103- Duranek
104- WolfpaCC
105- ramazanayhan
106- elinwelin
107- nıghtguardian
108- bywant
109- ozgur_d3
110- arrob
111- NEGA
112- stabwound
113- uwibami35
114- ozan_26
115- Psychø
116- G0THIC
117- EmiLL
118- modifix06
119- volkan206
120- elinwelin
121- KruGmaN
122- NightGuardian
123- bywant
124- ozgur_d3
125- Raskol
126- Masterpiece32
127- barclay
128- barhonda1
129- sercan_54_54
130- xbron58
131- smoker_1979
132- denizoguz
133- gkhncnk
134- ALONSO_06
135- xbron58
136- smoker_1979
137- origo35
138- denizoguz
139- emopi
140- burActive
141- Angry Angel
142- nicknamebulamadim
143- bugsymaloone
144- RevengeR
146- ismailfidanmi
147- İDEALİST_60
148- doa15
149- mbfatih
150- Just be*
151- xXxNoFeaRxXx
152- heatblast
153- erolkoroglu
154- gazili499
155- eaglemania
156- ninapersson
157- Zala
158- oRHaN07
159- Michael Scofield
160- mhmt06 [onursal üye]
161- Natsukaw.S
162- OrQuN

DİREKSİYONLA OYNANABİLECEK OYUNLAR

1- Live For Speed
2- Need For Speed Serisi
3- Euro / German Truck Simulator
4- Rig' N Roll
5- Toca Race Driver
6- Gtr 2
7- Colin McRae Rally
8- Grand Prix
9- Test Drive Unlimited
10- F1 2010
11- Mafia 2
12- Burnout
13- 4x4 Hummer
14- 18 WOS Serisi
15- Dirt 2
16- iracing
17- Flat Out 2
18- RFACTOR
19- Race Driver Grid
20- Richard Burns Rally
21- WRC 2010
22- BMW M3
23- amazon_89
24- TiredWarrior

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ocean Mist -- 31 Temmuz 2013; 15:16:06 >

5937 Mesaj
24 Ağustos 2010; 12:22:47 

Arkadaşlar direksiyonumuzla oynayabileceğimiz oyunları bir sıralayalım,hem benim gibi yeniler için faydalı olacaktır,hemde oynamayanlar için fikir verecektir.
İlerde oyunların yanına ayarlarıda eklemek istiyorum,sizin yardımlarınızla...

DİREKSİYONLA OYNANABİLECEK OYUNLAR

1- Live For Speed
Tavsiye Edilen Ayarlar :

2- Need For Speed Serisi
Tavsiye Edilen Ayarlar :

3- Euro / German Truck Simulator
Tavsiye Edilen Ayarlar :

4- Rig' N Roll
Tavsiye Edilen Ayarlar :

5- Toca Race Driver
Tavsiye Edilen Ayarlar :

6- Gtr 2
Tavsiye Edilen Ayarlar :

7- Colin McRae Rally
Tavsiye Edilen Ayarlar :

8- Grand Prix
Tavsiye Edilen Ayarlar :

9- Test Drive Unlimited
Tavsiye Edilen Ayarlar :

10- F1 2010
Tavsiye Edilen Ayarlar : Oyun ile uyumludur..

Düzeltme : Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ocean Mist -- 24 Eylül 2010; 15:04:15 >

845 Mesaj
24 Ağustos 2010; 13:22:22 

bende dün aldım süper bi alet şuan tdu oynuyorum ama tam ayarlayamadım ama yinede çok deli bi alet

Gigabyte UD3 ~ AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz ~ Sapphire AMD HD 7870 XT ~ Kingston HyperX 1600 Mhz 4 GB ~ Seagate Baracuda 2 TB ~ Cooler Master HAF 912 Advanced

iPhone 5S 64 GB ~ Lenovo G580 ~ PlayStation 3 FAT ~ iPad Mini Retina Wi-Fi 16 GB

PSN: mehmetkacar ~ BattleTag: Memoland#2976 ~ GameCenter: mehmetkacar. ~ Steam: mehmetkacar

5937 Mesaj
24 Ağustos 2010; 14:40:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Memoland

bende dün aldım süper bi alet şuan tdu oynuyorum ama tam ayarlayamadım ama yinede çok deli bi alet

Hayırlı olsun güle güle kullanın,bende haftaiçi veya Cumartesi almaya gidiyorum,ayarlamalarda ne gibi sıkıntı var,her oyunda sağ-sol ayarlamıyoruz değil mi?İşletim sistemi nedir?Kaç Bit?
Test Drive Unlimited Listeye Eklendi..

Merak ettiğim force feed back' i hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?Ayar skalası 1 - 100 gibi mi?
Ayrıca titreşimin uygulaması nasıl,direksiyon mu titriyor yoksa feedback ile karışık mı?

845 Mesaj
24 Ağustos 2010; 14:53:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

Hayırlı olsun güle güle kullanın,bende haftaiçi veya Cumartesi almaya gidiyorum,ayarlamalarda ne gibi sıkıntı var,her oyunda sağ-sol ayarlamıyoruz değil mi?İşletim sistemi nedir?Kaç Bit?
Test Drive Unlimited Listeye Eklendi..

Merak ettiğim force feed back' i hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?Ayar skalası 1 - 100 gibi mi?
Ayrıca titreşimin uygulaması nasıl,direksiyon mu titriyor yoksa feedback ile karışık mı?

Ayarlamalarda hiç bir sıkıntı yok eğer oyun oto tanımazsa kontrollerden tuşları atıyoruz.
Windows 7 32 Bit kullanıyorum

Açıkçası Ben FFB kapalı oynuyorum çünkü ona bi türlü alışamadım çok zor kontrol edebiliyorum. Ayar skalsı da %0 - %150
Titreşim uygulamasını aktif hale getiremedim ama FFB açıkken karışık durumda

dipnot ffb nin çalışması için direksiyonu adaptör ile fişe bağlamak lazım

Gigabyte UD3 ~ AMD Phenom II X4 955 3.2 Ghz ~ Sapphire AMD HD 7870 XT ~ Kingston HyperX 1600 Mhz 4 GB ~ Seagate Baracuda 2 TB ~ Cooler Master HAF 912 Advanced

iPhone 5S 64 GB ~ Lenovo G580 ~ PlayStation 3 FAT ~ iPad Mini Retina Wi-Fi 16 GB

PSN: mehmetkacar ~ BattleTag: Memoland#2976 ~ GameCenter: mehmetkacar. ~ Steam: mehmetkacar

5937 Mesaj
24 Ağustos 2010; 15:51:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Memoland

Ayarlamalarda hiç bir sıkıntı yok eğer oyun oto tanımazsa kontrollerden tuşları atıyoruz.
Windows 7 32 Bit kullanıyorum

Açıkçası Ben FFB kapalı oynuyorum çünkü ona bi türlü alışamadım çok zor kontrol edebiliyorum. Ayar skalsı da %0 - %150
Titreşim uygulamasını aktif hale getiremedim ama FFB açıkken karışık durumda

dipnot ffb nin çalışması için direksiyonu adaptör ile fişe bağlamak lazım

Windows 7 otomatik tanıdımı dostum?
Ve Force Feed Back o kadar kuvvetli mi,şaşırdım doğrusu?İdeal FFB ayarı var mıdır acaba,mesela orta seviye 75 - 100....

845 Mesaj
24 Ağustos 2010; 17:36:27 

quote:

Windows 7 otomatik tanıdımı dostum?
Ve Force Feed Back o kadar kuvvetli mi,şaşırdım doğrusu?İdeal FFB ayarı var mıdır acaba,mesela orta seviye 75 - 100....

otomatik tanımıyo sitesinden driveri indiriyosun ffb çok kuvvetli ama ayarlardan düşürebiliyosun

buyur buda driver linki işletim sistemini bitini seç indir

http://www.logitech.com...roduct&selectedcrid=441

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Memoland -- 24 Ağustos 2010; 17:38:38 >

3329 Mesaj
24 Ağustos 2010; 23:14:28 

900 derece ayarlı TDU süper bir şey.BMW M3 var(e39 kasa) 1700 km yaptım araçla.

Grid için ideal oyun sunar mı ki? 200 derece ile sunar ama sanırım.Şimdi onu da deneyeceğim.

Oyuncaklarım; Canon EOS 5D MII,EOS 1D MIV,Samsung Galaxy Note II,Apple Macbook Pro 15",iPod Shuffle,iPhone 4,Xbox 360, - Opel Astra HB 2012 1.6

5937 Mesaj
25 Ağustos 2010; 0:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: VoldroY

900 derece ayarlı TDU süper bir şey.BMW M3 var(e39 kasa) 1700 km yaptım araçla.

Grid için ideal oyun sunar mı ki? 200 derece ile sunar ama sanırım.Şimdi onu da deneyeceğim.

1700 Km mi ? Nasıl yani?

138 Mesaj
25 Ağustos 2010; 12:06:02 

arkadaşlar bu direksiyonu vatan 'da gördüm , geri toplama özelliği yok , bu bi eksik değilmi sizce , elimde microsoft sidewinder precision wheel var (ama vistada kullanamıyorum ) biraz garip geldi bana , yani direksiyonu 0 dereceye geri getirdiğimizi nasıl anlıyoruz ? . .

2 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:44:22 

slm arkadaşlar ,

ben de en yakın zamanda bu seti almayı düşünüyorum.1 aydır internetten videolarına ve resimlerine bakıyorum.neredeyse hiç olumsuz yorum görmedim.büyük ihtimalle yakın bir zamanda siparişi veririm.

bugün internette dfgt videolarına bakarken bişey dikkatimi çekti: adamın biri lfs de dfgt ile drift yaparken videosunu çekmiş ve videoda sete ek olarak manuel vites ve el freni vardı.çok ilgimi çekti. böyle bişey gören veya duyan varsa , nerden bulabileceğimi söylerseniz sevinirim .

şimdiden teşekkürler

bu da o videonun linki. : http://vimeo.com/13242641 (bakmak isteyen olur belki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iktu_61 -- 26 Ağustos 2010; 2:09:20 >

3329 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:54:48 

quote:

1700 Km mi ? Nasıl yani?

TDU da km sayacı var.Gerçeğe yakın sanırım.Haritada atıyorum 60 km yol aldın.Oraya 60 km ekler.Benim M3 ün km göstergesi 1750 oldu.

TDU konusunda 5000 yapan bile var.

Oyuncaklarım; Canon EOS 5D MII,EOS 1D MIV,Samsung Galaxy Note II,Apple Macbook Pro 15",iPod Shuffle,iPhone 4,Xbox 360, - Opel Astra HB 2012 1.6

3873 Mesaj
28 Ağustos 2010; 15:28:52 

fiyatı 125 liraya düşmüş

Killers

3329 Mesaj
30 Ağustos 2010; 12:44:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

fiyatı 125 liraya düşmüş

Almak isteyenler kaçırmasa süper olur. :)

5937 Mesaj
31 Ağustos 2010; 16:55:37 

Arkadaşlar direksiyonu Cumartesi aldım,Rig N Roll ve NFS Most Wanted ile oynuyorum şuan ama sıkıldım sanki ya,gerek yokmuş gibi geldi hangi oyunları oynamamı tavsiye edersiniz keyfini çıkarmak için..
Satabililrim de almak isteyen olursa pmden ulaşssın,2 günlük cihaz,sıfır kutulu filan,aldığım gibi duruyor....

3873 Mesaj
1 Eylül 2010; 4:48:02 

o tür oyunlarla zevk alamazsın zaten. tavsiyem, direksiyonu simulasyon oyunlarıyla kullanman. mesela TDU, GTR2...
kaça satıyosun direksiyonu

Killers

11 Mesaj
1 Eylül 2010; 12:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: VoldroY

TDU da km sayacı var.Gerçeğe yakın sanırım.Haritada atıyorum 60 km yol aldın.Oraya 60 km ekler.Benim M3 ün km göstergesi 1750 oldu.

TDU konusunda 5000 yapan bile var.

TDU da M3 yoktu Bmw serisi yok yani mod filan mı?

1102 Mesaj
11 Eylül 2010; 0:34:07 

tdu da kaç derece yapıyonuz bide german truck ta tanıtamadım

5937 Mesaj
13 Eylül 2010; 17:01:09 

Arkadaşlar,direksiyonum diğer oyunlarda sorunsuz fakat Rig N Roll de bazen birden boşalıveriyor, sizce sebebi nedir?Bazen araç alınca direksiyon gaz kullanılmaz oluyor...

German Truck ve Euro Truck'da bende tam anlamıyla kullanamıyorum...

Logitech Driving Force Gt Kullananlar (Lütfen olanlar bilgi versin,bi sayım yapalım)

1 - Ocean Mist
2 - 41gokhan41

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ocean Mist -- 14 Eylül 2010; 11:07:13 >

1102 Mesaj
13 Eylül 2010; 20:19:09 

benide yaz listeye adaptörü çıkartıp takmayı dene belki düzelir bide logitechten girince oyunlara direksiyon boşalıyo tüy gibi oluyo sizdede bu varmı gta 4 de tanıtamadım

5937 Mesaj
14 Eylül 2010; 11:07:33 

Logitech Driving Force Gt Kullananlar
1- Ocean Mist
2- 41gokhan41
3- sarppy
4- Memoland
5- kaanXXXXx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ocean Mist -- 17 Eylül 2010; 19:48:50 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Eylül 2010; 11:16:23 

bu kadar az mı ?

5937 Mesaj
15 Eylül 2010; 11:44:16 

Koca forumda Logitech Force kullanan sadece iki kişimi var yahu?
Arkadaşlar katılım sağlanırsa bu direksiyonu kullananlar için ve almak satmak isteyenler için faydalı olur...

1102 Mesaj
15 Eylül 2010; 19:57:16 

herkes direksiyonla oyun oynamakta sanırsam centering spring ne işe yarıyo tam olarak?

7311 Mesaj
16 Eylül 2010; 1:17:59 

quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

herkes direksiyonla oyun oynamakta sanırsam centering spring ne işe yarıyo tam olarak?

Direksiyonun kendini ortalamak için direnmesi işine yarıyor, bu değeri artırdığınızda direksiyonu çevirmek giderek zorlaşmaya başlar.

Asus Z87-Pro || Intel Core i5-4670K @ 4.3GHz 1.210v - Noctua NH-D14 || 2x4GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133MHz CL9-11-10-28 1.65v
4GB Gigabyte GeForce GTX 770 OC WindForce 3X (1228/7012) || 240GB Corsair Neutron GTX || 1TB Western Digital Blue WD10EZEX
Corsair Carbide 400R || 750W Corsair TX750M || 24" Asus VG248QE 144Hz || Logitech G510 || Logitech G400 || Edifier R1900TII

Nikon D7100 || AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR || Nikon ML-L3 || Benro A300FHD1 || Case Logic SLRC-201

1102 Mesaj
16 Eylül 2010; 1:58:55 

teşekkürler başka kullanan yok mu yahu

7311 Mesaj
16 Eylül 2010; 2:17:45 

quote:

Orijinalden alıntı: 41gokhan41

teşekkürler başka kullanan yok mu yahu

Bu direksiyon setini kullananlar genellikle oyun bölümünde olduğu için konuyu görmemişlerdir. Aşağıdaki linklerden forumda birçok Driving Force GT kullanıcısı olduğunu görebilirsiniz, bu arada ben de DFGT kullanıcısıyım.

http://forum.donanimhab...231/mpage_1/key_/tm.htm

http://forum.donanimhab...142/mpage_1/key_/tm.htm

Asus Z87-Pro || Intel Core i5-4670K @ 4.3GHz 1.210v - Noctua NH-D14 || 2x4GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133MHz CL9-11-10-28 1.65v
4GB Gigabyte GeForce GTX 770 OC WindForce 3X (1228/7012) || 240GB Corsair Neutron GTX || 1TB Western Digital Blue WD10EZEX
Corsair Carbide 400R || 750W Corsair TX750M || 24" Asus VG248QE 144Hz || Logitech G510 || Logitech G400 || Edifier R1900TII

Nikon D7100 || AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR || Nikon ML-L3 || Benro A300FHD1 || Case Logic SLRC-201

1102 Mesaj
16 Eylül 2010; 14:43:06 

incelemenin olduğu bölümede mesaj attım ocaen mist incelemeyi ilk mesaja koyarsa daha iyi olur 3 kişi olduk

301 Mesaj
17 Eylül 2010; 11:13:33 

arkadaşlar Çok acil yardımınıza ihtiyacım var ben dün DFGT aldım dün çok güzel oynuyodum bu gün direksyona bişey oldu anlamadım
SS:
Direksiyon sağa dönükken
http://img199.imageshack.us/i/adszjxl.png/
Direksyon düz dururken
http://img20.imageshack.us/i/ads23z.png/
Direksyon sola dönükken
http://img818.imageshack.us/i/adsz2ye.png/
Yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanXXXXx -- 17 Eylül 2010; 11:24:37 >

Lütfen alıntılayarak cevap verin.

7311 Mesaj
17 Eylül 2010; 13:15:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kaanXXXXx

arkadaşlar Çok acil yardımınıza ihtiyacım var ben dün DFGT aldım dün çok güzel oynuyodum bu gün direksyona bişey oldu anlamadım
SS:
Direksiyon sağa dönükken
http://img199.imageshack.us/i/adszjxl.png/
Direksyon düz dururken
http://img20.imageshack.us/i/ads23z.png/
Direksyon sola dönükken
http://img818.imageshack.us/i/adsz2ye.png/
Yardımlarınızı bekliyorum

Eğer denemediyseniz yazacaklarımı deneyin.

Direksiyon setinin adaptörünü ve bilgisayara bağlı olan USB kablosunu çıkartıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açıldıktan sonra direksiyon tam ortada 0 derece açı yapacak şekilde dururken önce USB kablosunu ve ardından adaptörü takın. Adaptörü takınca direksiyonun sağa ve sola dönmesi gerekiyor, bu şekilde direksiyon tam ortadayken bilgisayarla bağlantı kurulduğunda sorun olmaması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 17 Eylül 2010; 13:30:17 >

301 Mesaj
17 Eylül 2010; 13:31:36 

quote:

Orijinalden alıntı: sarppy

Eğer denemediyseniz yazacaklarımı deneyin.

Direksiyon setinin adaptörünü ve bilgisayara bağlı olan USB kablosunu çıkartıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açıldıktan sonra direksiyon tam ortada 0 derece açı yapacak şekilde dururken önce USB kablosunu ve ardından adaptörü takın. Adaptörü takınca direksiyonun sağa ve sola dönmesi gerekiyor, bu şekilde direksiyon tam ortadayken bilgisayarla bağlantı kurulduğunda sorun olmaması gerekiyor.

Hemen deniyorum çok teşekkürler

Edit:Oldu çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanXXXXx -- 17 Eylül 2010; 13:40:59 >

Lütfen alıntılayarak cevap verin.

7311 Mesaj
17 Eylül 2010; 13:52:52 

quote:

Orijinalden alıntı: kaanXXXXx

Hemen deniyorum çok teşekkürler

Edit:Oldu çok teşekkürler

Rica ederim, iyi oyunlar...

1102 Mesaj
17 Eylül 2010; 17:06:15 

bende düğer oyunların hepsinde 900 derec oynayabliyorum fakat lfs de bir türlü oynayamadım lfs dende direksiyon ayarlarını 900 e getiriyorum ama olmuyor

5937 Mesaj
17 Eylül 2010; 19:48:33 

1- Ocean Mist
2- 41gokhan41
3- sarppy
4- Memoland
5- kaanXXXXx

5937 Mesaj
17 Eylül 2010; 19:52:58 

Selam,inceleme için yazan arkadaşa pm attım, ayrıca Centering Spring menüsü nerde yer alıyor.

1102 Mesaj
17 Eylül 2010; 22:24:16 

logitech profiler options global device settingste yer alıyor

394 Mesaj
18 Eylül 2010; 11:46:37 

gt den once pro versiyonu vardı bende inanın o kadar güzeldiki anlatamam her oyunla şak diye uyum saglar dı bu gt de ben anlamadım dirt2 yi kurdumoyun direksiyonu görmüyo bile girip kendim ayar yaptım tamam titriyo herşey tamam da çarpınca titreşim oılmuyo.. pro versiyonunda çarpınca direksiyon yıkılırdı...

ve birde logitek gt nin win7 driverini indirip kurdugum halde o driver üzerindeki ayarlar bi türlü çalışmıyo örneğin direksiyon hep 900 derece 200 e gelmiyo :(

guzel goren guzel dusunur guzel dusunen hayatindan lezzet alir

5937 Mesaj
18 Eylül 2010; 17:50:01 

merhaba arkadaşlar,
Test Drive Unlimited'ı kurdum,gerçekten direksiyon ile çok güzel oynanıyor,ayarları kendim yaptım,normalde direksiyon setinin tanıması gerekmiyor mu?

ayrıca ev araba aldıktan sonra bir yarışa gidiyorum fakat yarış başlamıyor, single player' ı seçiyorum öyle bekliyor...Nasıl gireceğiz yarışa?

786 Mesaj
19 Eylül 2010; 9:36:29 

Beni de ekleyin listeye

Şu an için Rig'n Roll oynuyorum...

EDİT : TDU oynuyorum. Sırada NFS var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous -- 21 Eylül 2010; 7:58:15 >

Main Board Asus Maximus V Formula
İşlemci Intel 3.5 GHz i7-3770K
Ram GSkill Trident X ddr3 2400 MHZ 16gb 2x8 Dual Kit
Ekran Kartı Zotac geforce gtx 670 2gb 256-bit gddr5
Psu Corsair Prof. Gold AX 850W Modular
Monitör Samsung 3D LED 27'' S27A950D
Diz Üstü MSI 0NC-038XTR GE60 Core i7-Win7 X64Bit TR

7311 Mesaj
19 Eylül 2010; 12:14:35 

quote:

Orijinalden alıntı: said007

gt den once pro versiyonu vardı bende inanın o kadar güzeldiki anlatamam her oyunla şak diye uyum saglar dı bu gt de ben anlamadım dirt2 yi kurdumoyun direksiyonu görmüyo bile girip kendim ayar yaptım tamam titriyo herşey tamam da çarpınca titreşim oılmuyo.. pro versiyonunda çarpınca direksiyon yıkılırdı...

DiRT 2 ile DFGT'yi tam uyumlu hale getirmek için aşağıdaki linke bakabilirsiniz. Sorun direksiyon setiyle ilgili değil oyunla ilgili.

http://forum.donanimhaber.com/m_41879073/tm.htm

Ayarlamaları doğru yaptığınzdan emin misiniz? TDU2 Beta'da direksiyonu 200 derece ayarlı olarak kullanabiliyorum.

quote:

merhaba arkadaşlar,
Test Drive Unlimited'ı kurdum,gerçekten direksiyon ile çok güzel oynanıyor,ayarları kendim yaptım,normalde direksiyon setinin tanıması gerekmiyor mu?

ayrıca ev araba aldıktan sonra bir yarışa gidiyorum fakat yarış başlamıyor, single player' ı seçiyorum öyle bekliyor...Nasıl gireceğiz yarışa?

Sorun kullandığınız crack'ten kaynaklanıyor.

5937 Mesaj
20 Eylül 2010; 13:41:00 

Sarpy çok teşekkürler...

181 Mesaj
21 Eylül 2010; 14:00:03 

Merhaba Arkadaşlar
bende Logitech Drıvıng Force GT kullanıcısı olarak sizin gibi kullanıcılara bir yardımım olsun istedim buürüne ait stand çalışmalarına başladım eyer ilgilenen arkadaşlar varsa aşağıdaki linkten konuya ulaşabilirler

http://forum.donanimhaber.com/m_43203035/tm.htm

Satılık logitech z5500 hoparlör ayağı ve isteyene özel tip hoparlör ayağı imalatı

5937 Mesaj
21 Eylül 2010; 15:49:31 

1- Ocean Mist
2- 41gokhan41
3- sarppy
4- Memoland
5- kaanXXXXx
6- righteous
7- explat
8- esenkaya20
9- _AMADEUS_
10- M12OgLu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ocean Mist -- 24 Eylül 2010; 9:25:38 >

5937 Mesaj
21 Eylül 2010; 16:15:22 

quote:

Orijinalden alıntı: righteous

Beni de ekleyin listeye

Şu an için Rig'n Roll oynuyorum...

EDİT : TDU oynuyorum. Sırada NFS var

Şuan bende Rig ' n Roll oynuyorum Righteous, direksiyonla keyifli oluyor değil mi?Ben direksiyon için bir ayar yapmadım oyunda,sen oyunu hangi ayarlarda oynuyorsun..

1102 Mesaj
21 Eylül 2010; 18:31:39 

bende Rig ' n Roll u indireyim yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 41gokhan41 -- 21 Eylül 2010; 20:43:00 >

786 Mesaj
21 Eylül 2010; 22:05:09 

quote:

Şuan bende Rig ' n Roll oynuyorum Righteous, direksiyonla keyifli oluyor değil mi?Ben direksiyon için bir ayar yapmadım oyunda,sen oyunu hangi ayarlarda oynuyorsun..

Merhaba Ocean Mist

Rign Roll cidden tır similasyonlarına farklı bir boyut kazandırdı oyunda eksik yönler çok fazla ama gene de oynanabilir.

Ayar derken ben bir çok tuşu direksiyona atadım öyle daha rahat oluyor... Birde settings kısmından gerekli ayarları yaptım her halde onu kast ettiniz.

5937 Mesaj
21 Eylül 2010; 23:52:01 

Evet,force feed back nerde kullanılması genel olarak?

Diğer tır oyunları düşünüldüğünde Rig' n Roll iyi bir oyun olmasa bile, diğerlerinin yanında Crysis gibi kalıyor, o yüzden oynuyorum bende...Direksiyon ile oynamak ayrı bir keyifmiş,kullanmaya başlayınca anladım, diğeri neydi öyle sağ ok,sol ok :D Daha önce TDU' yu klavye ile oynayıp kaldırmıştım, şimdi denedim gerçekten harika bir oyunmuş..

F1 2010 hakkında bilgi var mı?

righteous, sence en iyi direksiyon oyunu ilk 5 hangi oyunlardan oluşuyor?

786 Mesaj
22 Eylül 2010; 8:04:01 

quote:

Evet,force feed back nerde kullanılması genel olarak?

Diğer tır oyunları düşünüldüğünde Rig' n Roll iyi bir oyun olmasa bile, diğerlerinin yanında Crysis gibi kalıyor, o yüzden oynuyorum bende...Direksiyon ile oynamak ayrı bir keyifmiş,kullanmaya başlayınca anladım, diğeri neydi öyle sağ ok,sol ok :D Daha önce TDU' yu klavye ile oynayıp kaldırmıştım, şimdi denedim gerçekten harika bir oyunmuş..

F1 2010 hakkında bilgi var mı?

righteous, sence en iyi direksiyon oyunu ilk 5 hangi oyunlardan oluşuyor?

Merhaba Ocean Mist

Çok haklısın senelerce klavyeden oynamıştım resmen sinir küpü oluyordum. O yüzden 18 Whels serisi hariç başka oyun oynamadım. Uzun senelerdir b.sayarım da Araba oyunları oynamadım direksiyon aldıktan sonra oynamaya başladım tadına direksiyon ile ulaşılıyormuş onu daha net anladım. Yalnız ben TDU yu bir türlü direksiyon ile oynayamıyorum Rign Roll u sorunsuz oynuyorum ama TDU da tık yok klavyeden devam ediyorum :) şansızlık işte

İlk 5 oyunlar konusunda bir şey diyemem ben sizler gibi prof. değilim genelde COD6 ve MOH gibi oyunlar oynuyorum. Sana bu konuda bilgi veremediğim için üzgünüm.

246 Mesaj
22 Eylül 2010; 22:37:53 

arkadaşlar ben de driving force gt aldım pc ye ama grid bi türlü görmüyo direksiyonu. dirt 2 de ise tek tek tuşları tanıttım ama oyun başlayıncaya kadar ki menülerde çalışmıyorlar yani yarışa başlayıncaya kadar klavye ile yarış başladı mı direksiyonla devam ediyom.
logitechin sitesinden gerekli driveri indirdim kurdum (win.7 x64) gene değişen bişi yok yardımlarınızı bekliyorum.

5 yıldır sigara içiyorum çok pişmanım! keşke daha önce başlasaydım

3165 Mesaj