Şimdi Ara

GTA V Neden Bu Kadar Çok Bekleniyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •      Ne zaman çıkacağına dair tatışmalar süredursun, GTA serisinin en yeni oyunu GTA V için artık günlerin sayılı olduğu inkar edilemeyecek bir gerçek. Peki bu heyecanlı bekleyişin sebebi ya da sebepleri tam olarak nedir? İşte birkaç tanesi:

10. Rockstar

Kutusunda Rockstar logosu olan bir oyun aldığınızda, zaten özel bir deneyime ortak olacağınızı bilirsiniz. Her yeni oyunla birlikte, içerik ya da teknoloji konusunda yeniliklerle karşılaşmaktayız. Yani GTA V ile sadece GTA serisinin yeni oyununa ulaşmakla kalmayacağız -ki sadece bu bile yeterli bir heyecan kaynağı-, aynı zamanda Rockstar'ın kendi sandbox tarzının gelişiminin yeni basamağına da tanık olacağız.

9. Miras

Şu an gidip PC ve PS1 için çıkmış olan ilk GTA oyununu alırsanız, hala bağımlılık yapıcı ve zorlayıcı olduğunu görürsünüz. Her yeni oyunla birlikte gerçek kaliteyi sunan seri, adını oyun tarihine altın harflerle yazdırdı. Ayrıca "tadımlık" şekilde yayınlanan ekran görüntüleri de akıllı pazarlama stratejisinin bir ürünü olarak beklentileri artırıyor.

8. Ana Karakterler

Rockstar, bizlere oyun tarihinin en iyi ana karakterlerinden olan Tommy Vercetti, Carl Johnson ve Niko Bellic'i (Her ne kadar GTA serisinden olmasada John Marston'da listeye eklenebilir.) sundu. Derinliği olan özgün karakterlerin serideki önemini küçümsememek lazım.

7. Karakterler

Tümü, ana karakter kadar dikkatle hazırlanan ve kendi kişisel özellikleriyle ön plana çıkan bu yan karakterlerdeki çeşitlilik, belki de bu seriyi, diğer oyun serilerinden ayıran en önemli özelliklerden birini oluşturuyor.

6. Sandbox Şehir

Günümüzde Sandbox formatının birçok taklitçisi olsa da, bu formatı bulan firma olan Rockstar'ı bu konuda geçen henüz olmadı. Rockstar, bizlere İlk GTA'dan itibaren, yüksek detay seviyesi ve barındırdığı etkinlik ile adeta yaşayan şehirler sundu. Her yeni oyunda da, bir öncekinden daha zengin, çoşkulu ve canlı bir şehirle karşılaştık.

5.  Arabalar

İlk GTA'da bile her zaman favori bir aracımız olurdu ve bunu sadece "en hızlı olan" araba şeklinde seçmezdik. Bazıları hız, bazıları kullanım kolaylığı, bazıları da bu ikisine de kısmen sahip olan orta halli arabalardı seçerdi.

GTA IV ile birlikte, sürüş mekanikleri simulasyon ve arcade karışımı bir hal almaya başladı. Kullanım detayları, o ana kadarki en gerçekçi seviyeye ulaşmıştı. Her birinin kendi karakteristik özellikleri olan geniş araç yelpazesi, GTA V ile muhtemelen daha da genişleyecek.

4. Grafikler

Rockstar, grafik sunumu yönünden kendisini sürekli ilerletmekte. GTA serisine baktığınızda, her yeni oyunundaki grafiksel sıçrayışın şaşırtıcı derecede olduğunu göreceksiniz. San Andreas ve GTA IV arasındaki grafiksel değişim buna örnek olarak gösterilebilir.

3. Grove Street

Rockstar, GTA V'in Los Santos'ta geçeceğini yayınladığı videoda göstermişti. Burayı San Andreas'tan da biliyorsunuz. Grove Street Families ile ilgili bölümlerin geçtiği bu yer, sanırım GTA V'te ilk bakacağımız mekanlardan olacak.

2. GTA Evreni

Rockstar, isteyerek ya da yanlışlıkla, tüm karakterler, araçlar ve şehirlerden oluşan bir GTA evreni oluşturdu. Oyunu oynadığımız zaman, hareketlerimizin katlanmamızı gerektiren sonuçlarının olmadığı, sorumluluklarımızın azat olduğu ve dürtülerimize göre hareket edebileceğimiz bir boyuta geçmiş oluyoruz. GTA, önceki cümlede saydığım yükümlülükleri barındıran gerçeklikten kaçmanın belki de en iyi yolu.

1. Tartışma

Halkın dikkatini eski usül bir cadı avından daha fazla çekecek bir şey yoktur. GTA seriside bundan payını aldı. Kötü olmakla ve hatta katliama hazırlık provası sunmakla suçlandı. Tabi hakkında bu kadar yaygara çıkan bir oyundan doğal olarak daha fazla kişi haberdar oldu ve bu da oyunun hayran kitlesinin genişlemesinden başka bir etki yapmadı.

• Birebir katılıyorum valla.

Rockstar kalitenin simgesidir.

GTA serisi
    Red Dead serisi
    Manhunt serisi
    Bully

Manhunt 3 ve Bully 2'yi de isterük.

• Bir oyunu satın almam için isminin GTA olması yeterli :)

Hala deli gibi oynuyoruz GTA IV'ü, RDR'yi. GTA V gelene kadar en iyisi bunlar. :)

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Modlar

her türlü oyunu bir arad yaşabildiğimiz tek oyun

• şuan skyrim i geçebilcek bir oyun göremiyorum
  • red dead redemption denen oyunu oynamak için neler vermezdim,ha verecek bişeyim olsa verir konsol alırdım,demekki verecek hiç bir şeyim yok
  • GTA dediğimiz oyun efsanedir. Karakterleriyle, evreniyle, easter eggleriyle, oynanışıyla, esprileriyle, özgünlüğüyle her yönüyle harikadır.

• Orijinalden alıntı: Rayquaza

şuan skyrim i geçebilcek bir oyun göremiyorum

Ciddimisin ? Bide Ne alaka

• quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

Birebir katılıyorum valla.

Rockstar kalitenin simgesidir.

GTA serisi
    Red Dead serisi
    Manhunt serisi
    Bully

Manhunt 3 ve Bully 2'yi de isterük.
    + olarak Midnight Club serisi de var. Artık Midnight Club 5 gelsin, n'olur!

• Rocskstar başkadır.Bir tanedir(benim için Rockstar ve EA ama)

Güzel yazı olmuş.
    ayrıca Red Dead Redemption
  • GTA, arkadaşlarla toplanıldığında ya şöyle oyunlar yapsalar şunu şunu da yapabilsek dediğimiz muhabbetleri gerçeğe dönüştüren bir oyun dizisi olmuştur bizim için.

Göreve giderken "ya şu yol çok güzelmiş dolaşayım sonra görevime giderim" özgürlüğünü veren oyundur.

Yapılmayanı yapandır gta .

• Rockstar

• Gta 3 den sonra hiç bir gta oyunu oynamadım

Fu.. Me Right :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

red dead redemption denen oyunu oynamak için neler vermezdim,ha verecek bişeyim olsa verir konsol alırdım,demekki verecek hiç bir şeyim yok

Biri şu garibana odunc xbox versin:P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Pinky

quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

red dead redemption denen oyunu oynamak için neler vermezdim,ha verecek bişeyim olsa verir konsol alırdım,demekki verecek hiç bir şeyim yok

Biri şu garibana odunc xbox versin:P

• aynen aynen oyun için deliriyoruz ama benim çok sevdiğim bir oyun daha bully di inşallah 2 gelicektir ama suan ana olay gtaV

• "GTA olduğu için" gibi bir cevap, verilecek en iyi cevaptır sanırım.
  • özellikle rockstarın the warriors oyunu bir efsanedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rayquaza

şuan skyrim i geçebilcek bir oyun göremiyorum

Ben de şunu görüyorum, Skyrim zaten GTA' nın yıllar öncesi versyonu gibi!
  • özellikle bir önceki nesilde rockstar ın the warriors diye openworld olmayan bir oyunu vardı.oyun bir film uyarlaması olup amerikanın 70 lerdeki sokak çetelerini konu alıyordu.oyundaki sokak dövüşleri ve kovalamacalar muazzamdı.bu oyunu çoğu kişinin oynamadığını hatta ismini bile duymadığına eminim.en azından türkiye deki oyuncuların,rockstar ın kesinlikle en iyi oyunlarından birisidir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.