Şimdi Ara

GT SPORT Trophy Listesi - Yardımlaşma Konusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba exophase sitesi Gran Turismo Sport'a ait trophy listesini yayınlamış, henüz resmi bir kaynaktan haber yok ancak bu listenin doğru olduğunu kabul edersek sizin için İngilizcesi olmayan arkadaşlar kullanabilsin diye Türkçeleştiriyorum ki yazılanları anlayabilsinler ayrıca bu konu içinde trophy kazanmakla ilgili her türlü bilgi ve yardımlaşma yapalım istedim böylece ana konuyu meşgul etmemiş oluruz.

NOT: Trophy yani kupaların ana başlık adlarını aynen bıraktım zaten ps4 sisteminde onları Türkçe yayınlarlarsa buradan düzeltirim şimdilik aynen saklı tuttum.

Kaynak:https://www.exophase.com/game/gran-turismo-sport-psn/trophies/

Gran Turismo Platinum Trophy
    Tüm kupaları kazanın

Record Number of Wins
    Michael Schumacher'in F1 de ki 91 galibiyetine erişin.

Record Number of Races
    Rubens Barrichello'nun F1 de ki 322 yarış rekoruna erişin.

Certified Genius
    Ayrton Senna'nın 65 kez ilk sıradan start alma rekoru sayısına erişin.

Finale
    Bitiş filmini açın.

Tactical King
    Tüm pist deneyimi (Circuit Experiences) etkinliklerinde altın kazanın.

No Longer a Novice
    Tüm sürüş okulu mücadelelerini altınla tamamlayın.

The Real Sector King
    Görev etkinliklerinde ki tüm sektör kralı mücadelelerini altınla tamamlayın.

Rival Crusher
    Tüm görev etkinliklerini altınla tamamlayın.

Pylon King
    Görev etkinliklerinde ki tüm kuka mücadelerini altınla tamamlayın.

Super Rallier
    Görev etkinliğinde ki tüm ralli etaplarını altınla tamamlayın.

Relentless Chaser
    Görev etkinliğinde ki tüm yakalama mücadelelerini altınla tamamlayın.

Speed Demon
    Görev etkinliğindeki tüm hız mücadelelerini altınla tamamlayın.

Right on Time
    Görev etkinliğinde ki tüm zaman rallilerini altınla tamamlayın.

One Lap Wonder
    Görev etkinliğinde ki tüm tek tur mücadelelerini altınla tamamlayın.

Experienced Driver
    100km sürüş yapın.

Speed King
    300 km/h hıza ulaşın.

My First Car
    İlk otomobilinizi satın alın.

First Victory!
    İlk zaferinizi elde edin.

Route 66 Racer
    3,945km yol kat edin. Amerika'nın en ünlü route 66 otoyolu uzunluğu.

Collection 10
    10 otomobil toplayın.

Endurance Racer
    24 saat sürüş yapın.

Talent Discovered
    Sürüş okulunda ki mücadelelerin tümünde bronz kazanın.

Welcome to the Nordschleife
    Nürburgring Nordschleife pistinde ilk turunuzu tamamlayın.

Globetrotter
    Tüm pist deneyimi etkinliklerinde bronz kazanın.

Novice Drifter
    1,000 Drift Puanı kazanın.

Decent Drifter
    100,000 Drift Puanı kazanın.

Top-Drawer Drifter
    1,000,000 Drift Puanı kazanın.

Newbie Driver
    Seviye 15 olun.

Veteran Driver
    Seviye 25 olun.

Legendary Driver
    Seviye 40 olun.

Ultimate Driver
    Seviye 50 olun.

King of the Ovals
    Oval pistlerde toplam 806km sürüş yapın.

Top Photographer
    100 ya da daha fazla manzara veya yarış fotoğrafı çekin.

The Charm of Customization
    Araç tasarlama ile yapmış olduğunuz ilk aracınızı gösterime çıkartın.

Master of Manners
    Tüm Yarış Etiketi (Racing Etiquette) derslerinden sonra spor modunu açın.

A Promise of Greatness
    Tüm sürüş mücadelelerini altın süreden en az 1 saniye daha hızlı bir zaman ile tamamlayın.

Run, Run, Run!
    Günlük aktivitelerinizin ilkini tamamlayın.

Tuning Addict
    Mil puanlarınızla ilk kez bir otomobilinizi tamamen modifiye edin.

Souvenir from Le Mans
    Circuit de la Sarthe pisti ve Audi R18 (Audi Sport Team Joest) aracıyla fotoğraf çekin.

Souvenir from the Nürburgring
    Nürburgring pisti ve BMW Gr.3 aracıyla fotoğraf çekin.

• Eline sağlık.
  • Emeğine sağlık hocam çok sağol.Çok zor bir platin kupa yolculuğu gibi gelmedi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: MARCO

Emeğine sağlık hocam çok sağol.Çok zor bir platin kupa yolculuğu gibi gelmedi bana

Haklısın bana da öyle geldi😊 Gt5 ve gt6 da aldığım platinumlara kıyasla bu o kadar zorlamayacak gibi görünüyor. Destekleriniz için teşekkür ederim.
  • vcx V kullanıcısına yanıt
    Online kupalarda yardımcı oluruz bir mesajın yeter
  • Konu için teşekkürler, eline sağlık.
  • Kolay olursa bir ayda platinleyip Ps4 ü şutlarız o yönden iyi olur ama uğraştırmasını isterim, GT6 aşırı kolaydı ve hiç zevk vermemişti.
  • Aşırı zaman isteyen yok ama beceri isteyen var gibi geldi bana, demoda 6.etap altınlar bile işkenceydi gamepadde, daha kaç etap vardı kimbilir, yarışlarda altın alabilen rahat platinler.
  • Betada 100km yi zaten gectik, bakalim oyun acilir acilmaz trophy atacak mi.
  • Gran Turismo 5'teki Vettel etkinliğine ve 24 saatlik yarışlara kıyasla çok kolay bir liste.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-434FA9141 -- 2 Kasım 2017; 13:59:41 >
  • Gran Turismo Sport Platin Kupayı kazandım darısı siz değerli arkadaşların başına.
  • Şunlar gözümü korkuttu

Record Number of Wins

Record Number of Races

Certified Genius
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

Şunlar gözümü korkuttu

Record Number of Wins

Record Number of Races

Certified Genius

Bahsettiklerin online sport modunda ancak elde ediliyor, gözünü korkutmasın yavaş yavaş halledersin çok da imkansız değil.
  • Bilgisayara karşı olsa bir ara yapılabilir ama çok iyi oynayanlar var. 1-2 yarış kazan dese o anda online olarak hep kazmalar olsa belki derdim ama imkansız benim için o kadar yarış.
  • 50 seviye kupası tamamen insanlık dışı. Glitchle bile yapmaya çalışılsa yine de çok çok zaman alacak.0'dan 45'e kadar istediği XP'den fazlasını 46'dan 50'ye kadar istiyor.
  • Şu baştaki üçlü için ciddi zaman ve deneyim gerekiyor, özellikle ds ile kolay değil ama yapacağım :)
    Şimdilik kalanlar ;

Gran Turismo Platinum Trophy
    Tüm kupaları kazanın

Record Number of Wins

Record Number of Races

Certified Genius

Novice Drifter
    1,000 Drift Puanı kazanın.

Decent Drifter
    100,000 Drift Puanı kazanın.

Top-Drawer Drifter
    1,000,000 Drift Puanı kazanın.

Legendary Driver
    Seviye 40 olun.

Ultimate Driver
    Seviye 50 olun.

King of the Ovals
    Oval pistlerde toplam 806km sürüş yapın.

Top Photographer
    100 ya da daha fazla manzara veya yarış fotoğrafı çekin.

Souvenir from Le Mans
    Circuit de la Sarthe pisti ve Audi R18 (Audi Sport Team Joest) aracıyla fotoğraf çekin.

• Hile sayılmaz tam olarak, mutlaka bilenlerde vardır ama şöyle bir şey yaptım ben,

Online da bir süre geçirip 3-4 yarış kazandıktan sonra sürücü klasım artınca doğal olarak kazanamamaya başladım.
    O ara oyunun kendi içindeki görevlerden ard arda temiz yarış olayını yapayım dedim. her gün 1 veya 2 tane temiz yarış yaptım bunun içinde hiç kasmadan sakin sakin gidip genelde son sıralarda oluyordum ve doğal olarak sportmenliğim S, derecem D oldu.
    Ondan sonra normal yarışmaya başlayaınca ard arda poller winler geldi tabi tekrar normale yükselene kadar :D
    Platine yaklaşmış olupta bıkanlar son bir çare denesin bence :)
  • Konu sahibi olarak platin yaptığınız için tebrik ederim.Sizlere sorularım olacak;

1-Level 44 veya 45 sıralamalarındayım. Fakat dayanıklık yarışlarını kazansam dahi çok çok Xp veriyor.Bunu arttırmak için alternatif online sport dışında yıldırmayacak şekilde ne yapmam gerekiyor. Eğer online şart ise yüksek Xp hangi bölümden alabilirim.

2-Single bölümünde 69 öncesi yarışlarda altın kupa alabilmek için 15 veya 20 milyon değerinde araç almak lazım ki rekabetin içinde olasınız yalnız bende 20 milyon var ve onu sadece 1 araca veremem. Günlük antrenman yarış ödüllerinde de denk gelmedi. Onu nasıl geçebilirim tavsiyeniz nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRomeoR35

Konu sahibi olarak platin yaptığınız için tebrik ederim.Sizlere sorularım olacak;

1-Level 44 veya 45 sıralamalarındayım. Fakat dayanıklık yarışlarını kazansam dahi çok çok Xp veriyor.Bunu arttırmak için alternatif online sport dışında yıldırmayacak şekilde ne yapmam gerekiyor. Eğer online şart ise yüksek Xp hangi bölümden alabilirim.

2-Single bölümünde 69 öncesi yarışlarda altın kupa alabilmek için 15 veya 20 milyon değerinde araç almak lazım ki rekabetin içinde olasınız yalnız bende 20 milyon var ve onu sadece 1 araca veremem. Günlük antrenman yarış ödüllerinde de denk gelmedi. Onu nasıl geçebilirim tavsiyeniz nedir.

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

1-50. seviyeye ulaşmaya az kalmış ancak maalesef XP puanı toplamak gerçekten zorlayıcı ve uzun vadeye yayılmış bir süreç. :çevrimiçi ve çevrimdışı tüm yaptığınız yarışlardan başarınıza göre bu deneyim puanlarını alacaksınız. Hangi yarışlar daha çok XP veriyor bilmiyorum ama internette özellikle YouTube üzerinde yapacağınız araştırmalarla hızlı ve yüksek puan toplayabileceğiniz yarışları bulabilirsiniz.

2-Eğer yarıştığınız bir etkinlikte en rekabetçi otomobillerle mücadele edebilmek için tüm paranızı vermenizi gerektiren bir otomobile sahip olacaksanız bunu yapın. Parayı daha sonra yine toplarsınız aksi halde elinizdeki araçlardan uygununu bulmaya çalışın. Ayrıca sürüş ayarlarınız önemli. Yardımcı ayarları kapalı oynayın. çekiş kontrol kapalı olsun ya da en fazla 1 de kalsın. ABS varsayılan olsun. Kullanıyorsanız manuel vites kullanın. Yarışacağınız pisti iyi ezberleyin hatta öncesinde antrenman yapın. Lastik seçimlerine dikkat edin. Eğer yumuşak lastik seçebiliyorsanız yumuşak seçin böylece yol tutuşunuz artacaktır. Dayanıklılık yarışlarında sert lastikleri tercih edin daha uzun dayanır. Aklıma gelen şeyler bu şekilde. Bir de bazen elinizdeki otomobilin performansını artırmak, ayarlanabilir şanzıman ile ideal ayarları yapıp setup uygulamak, elinizdeki düşük otomobilinizin yine de daha güçlü otomobilleri geçmesine yardımcı olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.