Şimdi Ara

GT 8800 GT DEN ATI 4890'A geçmeye değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde nvidia 8800 gt 512 mb ekran kartı var. 23" samsung wide screen monitor var. Aslında hala çoğu oyun 1920x1080 çözünürlükte aa olmadan yüksek orta seviye karışımında rahatça oynayabiliyorum. Ama crysis, fear 2 v.b. bazı oyunlarda bu çözünürlük bazen yavaşlamaya sebep olabiliyor. Maddi durumum fena sayılmaz hani parayı verirken çokta zorlanmam ama kısa zamanda aynı fiyata çok daha performanslı kartlar çıkacak alma derseniz parayı da sokakta bulmuyoruz sonuçta. :) Yardımlarınızı rica ediyorum.

Özet olarak sistemim:

8 gb ram
    quad core 6600 intel işlemci. (oc ile 3.4 ghz 4 çekirdek günlük kullanım)

söylediğim ati kart detayları:

http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari/sapphire_hd4890-334-8160.html

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IceMan -- 7 Eylül 2009; 2:38:19 >

• diğer sistem bileşenlerini yazmamışsınız ama
    sadece karn katı meselesi ise bence almaya gerek yok..
    dx 11 in yaygınlaşmasını bekleyin..
    o zaman da gtx 285 seviyesinde bir dx 11 karta geçiş yapın...
  • "Maddi durumum fena sayılmaz hani parayı verirken çokta zorlanmam ama kısa zamanda aynı fiyata çok daha performanslı kartlar çıkacak alma derseniz parayı da sokakta bulmuyoruz sonuçta. :)" kendiniz en iyi şekilde ifade etmişsiniz zaten .

40nm lik dx11 i beklemekte fayda var zarar yok . 8800gt de beklemeyi haklı gösteriyor .
  • hocam konu açıp soracaktım 8800gt, 22" monitörde sorun olurmu diye. kartın iyi bir kart olduğunu biliyorum ama bazı yerlerde 512 mb büyük ekranlarda sorun olabiliyor diye okumuştum aklıma takılmıştı. konunuzu okuyunca içim rahatladı 23'üde kaldırıyormuş. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: volka

hocam konu açıp soracaktım 8800gt, 22" monitörde sorun olurmu diye. kartın iyi bir kart olduğunu biliyorum ama bazı yerlerde 512 mb büyük ekranlarda sorun olabiliyor diye okumuştum aklıma takılmıştı. konunuzu okuyunca içim rahatladı 23'üde kaldırıyormuş. teşekkürler

O yazılanlardan bu sonucu nasıl çıkardın ki?
    O GF yönetimli 512 bellek 17 monitöründe bile yetersiz kalabilir. Ne yapacağına bağlı.

Ha tabii yetersiz deyince bazılarının anladığı gibi kart göçüyor - inliyor olmak zorunda değil. Tüm forumlarımız F/P'ye odaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 7 Eylül 2009; 6:34:25 >
  • "1920x1080 çözünürlükte aa olmadan yüksek orta seviye karışımında rahatça oynayabiliyorum. Ama crysis, fear 2 v.b. bazı oyunlarda bu çözünürlük bazen yavaşlamaya sebep olabiliyor." demiş arkadaş. bendede 8800gt var 17" crt'ye bağlı, 22" lcd monitor almayı düşünüyorum. ne yapacağına bağlı demişsiniz bilgisayarda daha çok oyun oynuyorum arada sırada da film izliyorum ama hd falan değil. tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volka -- 7 Eylül 2009; 7:08:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceMan

Arkadaşlar elimde nvidia 8800 gt 512 mb ekran kartı var. 23" samsung wide screen monitor var. Aslında hala çoğu oyun 1920x1080 çözünürlükte aa olmadan yüksek orta seviye karışımında rahatça oynayabiliyorum. Ama crysis, fear 2 v.b. bazı oyunlarda bu çözünürlük bazen yavaşlamaya sebep olabiliyor. Maddi durumum fena sayılmaz hani parayı verirken çokta zorlanmam ama kısa zamanda aynı fiyata çok daha performanslı kartlar çıkacak alma derseniz parayı da sokakta bulmuyoruz sonuçta. :) Yardımlarınızı rica ediyorum.

Özet olarak sistemim:

8 gb ram
    quad core 6600 intel işlemci. (oc ile 3.4 ghz 4 çekirdek günlük kullanım)

söylediğim ati kart detayları:

http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari/sapphire_hd4890-334-8160.html

Saygılarımla

8800gt ile biraz daha devam edip,DirectX 11'leri bekleyin

• 8800GT iyi karttır DX11 kartların piyasaya sürülmesini beklemelisin güzel kartlar geliyor
  • arkadaslar haklı dx11 li kartları beklemekte fayda var
  • 4 gün kaldı sabredin ATİ'nin fiyatları çıksın ortaya sonra karar verirsiniz. Şu an alınmaz kesinlikle ama değer tabi...
  • Valla bende beklemekten bi hal oldum. Elimde x1550 ekran kartı var. Sistem de panel ve imzamda var. Yani oyunlarda nasıl bir çile çektiğimi anlayın. Böyle giderse 4870 alacağım.
  • kasım - aralık zamanı alın bence ekran kartı
  • 1 hafta daha bekle, fiyatlar çok yüksek olursa 4870 falan alırsın biraz daha düşebilir fiyatları....

normalde "bekle" sözünü hiç sevmem ama çok az bir zaman kaldı dx11'e o yüzden azıcık daha sabret.
  • Biraz bekle ati 5*** al bence fazla da kalmadı galiba.
  • adamın maddi durumu yerinde işte görüldüğü gibi niye beklesin ki alsın hd 4890 keyfine baksın ileride satar değiştirir.
    hocam paran varsa bütçen varsa alıcaksın keyfine bakacaksın düşeceği 100-200 onuda oynadığın oyuna sayarsın
    15-20 ekran kartı kullandım 8800 gt de kullandım tam iki katı hatta AA açtığında daha da fazla performans alırsın değer
    şu anda sapphire hd 4890 1 gb kullanıyorum AA açınca kasılmama olayına bittim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 7 Eylül 2009; 17:22:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: join

Valla bende beklemekten bi hal oldum. Elimde x1550 ekran kartı var. Sistem de panel ve imzamda var. Yani oyunlarda nasıl bir çile çektiğimi anlayın. Böyle giderse 4870 alacağım.

harbiden çekilir dert degil ben de 8600 gt yi çıkarttım kartlar ucuzlasın diye bekliyorum bakalım hayırlısı
  • aslına bakarsanız bende de zotac 8800gt amp var yaklaşık 1.5 senedir bana mısın demedi. 4890 almayı düşünüyordum. bunu kardeşime vereceğim o slr olarak kullanmak istiyordu.. gerçi aralık ayını bekleyip değiştirmek gibi bir düşüncem vardı. nasıl olsa oyunları istediğimiz gibi oynayabiliyoruz. buradan çıkaracağım fikir beklemek olacak gibi görünüyor benim de..... bilgileriniz için sağolun...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.