Şimdi Ara

GSS PRİM BORCU (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
39
Favori
127.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fr.BJK

Üzerine geçmişe dönük faizleride ekleyecekler.

Ha ödemezsek ne olur hiçbi fikrim yok. eHaciz vs bişeyler olur mu yoksa öylece durur mu silinir mi kimse bişey diyemiyor.

Diyebildiğimiz tek şey ALLAH BELALARINI VERSİN!

Benimde 480TL var. İlk defa ödeyip bi daha kafama takılmamasını düşünüyorum ama çok da zoruma gidiyor bu haracı vermek!

Alıntıları Göster
    Ödedikten sonra iş bitmiyor ama..Yine çıkabiliyor borç.Tek sefer öde kurtul yok yan
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Ödedikten sonra iş bitmiyor ama..Yine çıkabiliyor borç.Tek sefer öde kurtul yok yan

Alıntıları Göster
    Yine çıkması mümkün değil. Askerden geldikten sonraki iş arama sürecimde işletilen borç dışında hiçbi ilave vs olmadı. Çalıştıktan sonrada zaten olamaz öyle bişey.

Neye göre çıkacak? Ne diyebilirler mesela?

Var mı öyle bi örnek vs? Bilelim de ona göre hareket edelim.

12 aylık borcum var içerde benim. İşe girdikten sonrası zaten sorun yok.
  • Yetmez ama EVET

Daha fazla GSS + Borçtan dolayı Haciz işlemlerinin bir an önce başlatılması için 24 Haziran'da oylarınızı AKP'ye veriniz.
  • Arkadaşlar Facebook gss istemiyoruz sayfasını beğenerek destek olabilirsiniz.

www.facebook.com/Gssistemiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaMueL 19.o7* -- 11 Ocak 2021; 22:51:22 >
  • yaa şimdi baktım vbir şey anlamadım! benim toplam borç en son 3 milyar falandı ve 2012 den beri borç vardı neredeyse.

şimdi benim borç kaç tl?

01/04/2017 Tarihi Öncesi Borç Bilgileriniz
    Borç Tutarı
    1.087,93 TL
    Tahsil Edilen Borç Tutarı
    0,00 TL
    Kalan Borç Tutarı
    1.087,93 TL
    Tahsilinden Vazgeçilen Tutar (Geçici 69'uncu Md.)
    0,00 TL

01/04/2017 Tarihi Sonrası Borç Bilgileriniz
    Borç Tutarı
    795,39 TL
    0,00 TL
    Kalan Borç Tutarı
    795,39 TL
    0,00 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: suÇ

yaa şimdi baktım vbir şey anlamadım! benim toplam borç en son 3 milyar falandı ve 2012 den beri borç vardı neredeyse.

şimdi benim borç kaç tl?

01/04/2017 Tarihi Öncesi Borç Bilgileriniz
    Borç Tutarı
    1.087,93 TL
    0,00 TL
    Kalan Borç Tutarı
    1.087,93 TL
    0,00 TL

01/04/2017 Tarihi Sonrası Borç Bilgileriniz
    Borç Tutarı
    795,39 TL
    0,00 TL
    Kalan Borç Tutarı
    795,39 TL
    0,00 TL
    1.087,93+795,39=1.883,32.-tl
  • şu an hükümet çok zor durumda borç alacak yer kalmadı,verenler ise faizi artırdıkça artırıyor,malesef,,bu para sağlık sigortası değil,varlık vergisidir,adı değişmiştir,zira hesaplamaları varlık vergisi üzerine yapılmıştır,sülalenin gelirine bakıyorlar çünkü,varlık vergisi en son 2.dünya savaşında alınmıştır,şimdi hangi savaşına girdik te bu duruma geldik!!! zira seçimden sonra çok sert okonomi polikaları devreye girecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 30 Nisan 2018; 11:59:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

1.087,93+795,39=1.883,32.-tl

Alıntıları Göster
    teşekkürler hocam

bugun son gun falan diyorlardı,şimdi gitsek daha düşürmezler mi hocam?yoksa düşmüş hali mi bu

300-400 e düşseler öderdim bu lanet şeyi

ayrıca seçim arifesi bugun son gun odeyın diye bir baskı ters teper.

yaa uzatırlar yada biraz daha düşürürler gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 30 Nisan 2018; 12:37:54 >
  • arkadaşlar yıllardır karşı durduğum haksız gördüğüm resmen haraç olarak soygunculuk olarak değerlendirdiğim bu vergiyi bugün pes ederek ödedim..

zaten kenar tuttuğum para vardı cepteteb faiz hesabımda 2 yıldır falan duruyordu..
    1300 küsür bir ücret ödedim..

çok şükür yıllardır maaşlı çalışanım ama bu 1300 tl 2 yıldan fazla bir süreye denk geliyor.. çalışandan bu ücreti kes vergi adı altında ama çalışmayan adamdan öğrenciden işsizden ne istiyosun??? borçlandığım dönem içerisinde sadece bir kere av tüfeği ruhsatı almak için aile hekimine gittim.. bırakın doktoru hastaneyi 1 kere eczaneye bile gitmedim..
    borçlu olduğum dönemde hangi ay hizmet aldıysam hangi ay hastaneye gittiysem beni sadece o ay ile borçlandır bunada karşı değilim.

ben devlet vergi alsın diyenlerdenim devlet vergi almalı ki kalkınalım diyenlerdenim..
    ama alınmamış hizmetin karşılığı olmayan bir hizmetin VERGİSİ OLMAZ bu HIRSIZLIK SOYGUNCULUKTUR devlet olmak değil..

borçlu olduğum süre zarfında tek aldığım hizmet olan 1 kağıt rapor (Av tüfeği ruhsatı için sağlık belgesi) bu bir hizmettir bu hizmeti aldığım ay dışında ödediğim para devletimize haram zıkkım olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snl_ -- 30 Nisan 2018; 15:2:57 >
  • Adam çalışmıyorsa ve üstünde herhangi birşey yoksa bu borcu nasıl ödesin ki. Devletin bunu düşünmesi lazım bu şekilde katlanarak giden borçların hali ne olacak. Aslında seçim önü bunları hatırlatmak lazım.
  • Bilmem kaçıncı yapılandırma gelıyor umarım odeyen cok olmamıstır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sözde borcum 1.500 tl lerle başladı , 3.500 lere çıktı . Son yapılandırma ile 397 TL ye düştü.

4 yıldırda inadım inat ödemiyordum. En sonunda dayanamadım silineceğinden ümidi kestim ve beni artık çok etkilemeyen bu 397 tlyi ödedim. Eski rakamları kesinlikle ödeyemezdim.

300-500 ler ödenebiliyor fakat arkadaşlar 4000-5000 ler duyuyoruz ödemeyin direnebildiğiniz kadar direnin.

Kesinlikle bu uygulamaya son verilecek,yada çok daha makul rakamlara düşülecek.

• abilerim yeni 25 yaşımı doldurdum. 2 ay kadar oldu. . sigortamda kapalı görünüyor. açtırmasam bile borç yığılıyor mu?
  • Şu an bunu iptal ettirmek için çok büyük bir fırsat var elimizde. Sesimizi duyuralım bu uygulama bitsin. (Mail atarken mümkün mertebe ciddi, saygılı bir üslupla yazarsak dikkate alınır.)

Buyrun Muharrem İnce:
    https://www.muharremince.com.tr/istek-oneri

Buyrun Meral Akşener:
    https://www.iyi1fikir.com

Buyrun CHP genel merkez maili chp@chp.org.tr
    veyahttps://www.chp.org.tr/Iletisim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 14 Mayıs 2018; 22:10:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Şu an bunu iptal ettirmek için çok büyük bir fırsat var elimizde. Sesimizi duyuralım bu uygulama bitsin. (Mail atarken mümkün mertebe ciddi, saygılı bir üslupla yazarsak dikkate alınır.)

Buyrun Muharrem İnce:
    https://www.muharremince.com.tr/istek-oneri

Buyrun Meral Akşener:
    https://www.iyi1fikir.com

Buyrun CHP genel merkez maili chp@chp.org.tr
    veyahttps://www.chp.org.tr/Iletisim
    Kaç kişi yazdı acaba ? Millet aman boşver falan der şimdi ?
  • yıllar sonra başımıza gelene bakın

7 sene çalıştığım işyerinden ayrıldım 1 .ayda ayrıldım kıdem tazminatı ödeme keyfi şekilde işverende bağlı oldugu için alamadım yani aldım çek verdi onuda 3 böldü ve 6 7 8 ayların sonuna yazdı ...... nk
    yani devlet deseki ayrılan adamın tazminatı 30 iş günü içinde ödenir yok ama suriyeli değiliz ya eziyet
    şimdi şöyle bir rezil durum var
    birde emeklilikte yaşa takıldıgımız için !!! yani emeklilik hak kazanıp maaş bağlanmıyor ya keşke suriyeli olup sınırı kaçak geçseymişiz!!
    yeni ögrendim gss ödeyeçekmişim ama sorum şu arkadaşlar başına gelen var mı bu şekilde
    illa kaymakamlığa gidip başvuru yapmam mı lazım yoksa onlar otomatikman bana yansıtıyorlar mı zamanı geldiğinde, yani şimdi cep telden bankaya girip ordan sgk ödeme gss ödemesi diyorum borc yok diyor !!! 53 tl yazıyorlarmış emeklilikte yaşa takılanlara bu arada o rakkam otomatik cıkarmı ödeme için?
    bu arada emeklilikte yaşa takılanlara mecbur mu bu gss ben yanlız yaşıyorum bakmak yükümlü oldugum kimse yok !bazıları isterlerse demiş!!
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikmikyoknik

yıllar sonra başımıza gelene bakın

7 sene çalıştığım işyerinden ayrıldım 1 .ayda ayrıldım kıdem tazminatı ödeme keyfi şekilde işverende bağlı oldugu için alamadım yani aldım çek verdi onuda 3 böldü ve 6 7 8 ayların sonuna yazdı ...... nk
    yani devlet deseki ayrılan adamın tazminatı 30 iş günü içinde ödenir yok ama suriyeli değiliz ya eziyet
    şimdi şöyle bir rezil durum var
    birde emeklilikte yaşa takıldıgımız için !!! yani emeklilik hak kazanıp maaş bağlanmıyor ya keşke suriyeli olup sınırı kaçak geçseymişiz!!
    yeni ögrendim gss ödeyeçekmişim ama sorum şu arkadaşlar başına gelen var mı bu şekilde
    illa kaymakamlığa gidip başvuru yapmam mı lazım yoksa onlar otomatikman bana yansıtıyorlar mı zamanı geldiğinde, yani şimdi cep telden bankaya girip ordan sgk ödeme gss ödemesi diyorum borc yok diyor !!! 53 tl yazıyorlarmış emeklilikte yaşa takılanlara bu arada o rakkam otomatik cıkarmı ödeme için?
    bu arada emeklilikte yaşa takılanlara mecbur mu bu gss ben yanlız yaşıyorum bakmak yükümlü oldugum kimse yok !bazıları isterlerse demiş!!
    teşekkürler
    Tazminatı bir ay içinde vermeli diye biliyorum bir araştırın. çıkma nedeniniz neydi? Siz mi kusurluydunuz?
  • ya beyler 10 gun once baktım 800 tl olan sımdı 1,800 olmus eskileride eklemısler hastanelikte işim çıkmıstı oduyecektım 800 dedim baktım 1000 tl eklenmıs hıc odememıstım eskılerıde eklemısler anladım ki şimdi nolcak bu faızler eklemeler ya silmicekmi devlet hastaneye mı gıttık sankı bunu oduyelım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Tazminatı bir ay içinde vermeli diye biliyorum bir araştırın. çıkma nedeniniz neydi? Siz mi kusurluydunuz?

Alıntıları Göster
    emekliliğime 1 sene kaldı emeklilik için yaşımı çalışmadan beklemek için ayrıldım noterden ihtar çekip ayrıldım ama tazminat süresi 30 gün değil işte işverenin eline kalıyorsun adam param yok dedi git dava aç 2 sene sonra al dedi bende tmm sorun yok dedim ozaman bu çekleri verdi ....nk! tazminat konusunda o 30 gün süresi kesin değil olsa kesin hüküm yok işte.saçma sapan bir yapı hayatta bir kez alacagınız bir para yıllarca çalışıp onuda bu devlet koruyamıyor bu gün bizim başımız yarın sizin başınıza gelicek malesef

bide bu gss cıktı otomatikmi cıkar ekranda başvurmasam bile cep bankaclıktan ödeyelim yoksa ben mi başvurmalıyım sgk ya bilen varmı?birde istegemi baglı yoksa mecbur mu?? emeklilik için yaşa bekleyenlere bu gss cünkü ben zaten magdurum emekllik hakkı kazanıp maaşımı bağlamıyorlar ee işverende ödemeleriniz yapmıyor , benden tavsiye aile şirketlerinde çalışırsanız cok dikkat edin hep sorun ?(gerci 53 tl alıyormuş her ay ) emeklilikte yaşa takılanlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nikmikyoknik -- 15 Mayıs 2018; 10:48:49 >
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.