Şimdi Ara

GSM Modül

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
13.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Gsm Modüller hakkında bilgisi olan var mı? Kullanan, kullanmış olan ?

• gsm modüller kullanmadım ama kendim yaptımercisonn t10 alıyorsun gerekli komutlar yollayarak gsm modem işi goruyorsun
  • nasıl yani? biraz acıklarmısınız ilgimi cekti neye komut yolluytorsunuz bilgisayara mı nasıl?
  • Piyasada pekçok marka GSM modem var. Bu modemleri veya herhangi bir cep telefonunu kullanabilirsiniz. Aldığınız GSM modemi seri port ile bilgisayara veya mikroişlemciye bağlarsınız.

GSM modemler normal modemler gibi AT komutlarıyla çalışır. AT komutlarının tamamını ETSI web sitesinden indirebilirsiniz.

Bu komutların kullanımı ile ilgili bilgi bu komut seti kitabında var. Örneğin seri port ile AT+CMGS="..." gibi bir komut gönderirsiniz. Modemde karşılığında OK veya bir mesaj gönderir. Bu şekilde devam ederek modemin özelliklerini kullanabilirsiniz.
  • peki komut vererek bir bilgisayara islem yada bir elektronik aleti kontrol edebilirmiyiz? mesela modeme acıl diye bi mesaj atarsam modem bilgisayarı yada bir aleti acabilir mi?
  • Tabii ki...

Mesela DMTF kullanarak
    Mesela SMS kullanarak
    Mesela GPRS ile TCP-IP kullanarak

Size kalmış...

En kolay SMS bence. SMS atması da almasıda çok basit. Böyle bir programı yazması işi bilen kişinin 1 gününü almaz bile

Yapmak isteyen varsa modemin init kodlarını ve sms atma ve alma AT komutlarını vereyim. PicBasic veya PicC ile 2-3 satte çalışır hale getirirsiniz...
  • Gsm moduller var hazır satılan. Bunlardan bahsediyordum. Kullanan var mı diye ama bilgiler için yinede teşekkür.
    T10 la olan sistem 4 yıl önce nette vardı. Hala vardır eminim rici bitci diye bişeydi site hatırlayamadım.
    Bana modul lazım hem t10 nerden bulucaz ki.
  • Ben www.kabloyok.com dan gm47 modül almıştım. İşini görür ama 2. el telefon gibi ucuz olmaz. Fakat endüstriyel bir üründe de telefon kullanılmaz.

Kolay gelsin
  • Teşekkürler dostum kaynak güzel.

Başka konuyla ilgilenen arkadaşlardanda cevap beklemekteyim.
  • @Bleach hızır gibi yetiştin hoca ya bana gönderebilir misin şu kodları ve nasıl kullanılır yardımcı olursan sevinirim mail adresim morg_1@mynet.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: GoFe

Gsm moduller var hazır satılan. Bunlardan bahsediyordum. Kullanan var mı diye ama bilgiler için yinede teşekkür.
    T10 la olan sistem 4 yıl önce nette vardı. Hala vardır eminim rici bitci diye bişeydi site hatırlayamadım.
    Bana modul lazım hem t10 nerden bulucaz ki.

Aradığınız galiba bu:
    http://www.riccibitti.com/tinyplanet/tiny_intro.htm
  • Saol dostum. Site o doğru. Aradığım hazır satılan GSM MODUL ler hakkında detay ve kullanan varsa bilgi ve görüşleri. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoFe -- 26 Eylül 2005, 10:15:19 >
  • Konu çabuk kapandı ama birşey elde edemedik arkadaşlar. Ne yapıcaz?
  • GSM modül kullanmak isteyen varsa iyi bir kaynak buldum arkadaşlar upload ettim.

http://rapidshare.de/files/6136607/gsmmodul.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoFe -- 11 Ekim 2005, 9:57:57 >
  • bir kaynak

• kardeş bana bu devre konusunda yardım edermisin ben bu tür bişey arıyodum kaç zamandır lütfen

msn adresim:tuncayefe_1@hotmail.com
  • arkadaşım bana bu konu ile ilgili ulaşırsan sevinirim
    msn adresim:tuncayefe_1@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bleach
    AT komutlarının tamamını ETSI web sitesinden indirebilirsiniz.

Bu adresi verdiğin için teşekkür ederim. İhtiyacım vardı AT command'lara. Site kısa bir üyelik istiyor DL için. Ben üye oldum, siz uğraşmayın tekrar tekrar.

Your Download-Link:http://rapidshare.de/files/6597270/AT_Komutlari.pdf.html

Buradan indirin.

• http://www.tinati.com.tr/urunler/

Ben de yukarıdaki sitede anlatılana benzer bir sistem yapmak istiyorum. O firmayı aradım sistemi hala çok pahalı satıyorlar. Aslında artık demode olmuş hatta adamlarn elinde telefon ve data kablosu kalmamış "sadece programı satın ben diğer parçaları bit pazarından alayım" diyorum ama muhtemelen artık hiç kimseye satamayacakları programa bile galiba $ 300 gibi bir para istediler.
    Muhtemelen aynı işi bilgisayar olmadan da yapabilmek mümkün ama beni aşıyor. Bu konuda fikir verebilecek arkadaş var mı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.