Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
904
Cevap
19
Favori
41.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    30 lirayi niye aldilar onu anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avastos A kullanıcısına yanıt
    Tv de ariza yoksa 30 tl servis ucreti alinir demislerdi onceden. Ariza olmayincada aldilar. Ben inatla servis istedim cunku:)

• Yuh yaa. Bende vestel varken adamlar kac kere geldi gitti.. 1 kere bile boyle bir olayla karsilasmdim.

Neyse en azindan tvde sorun olmadigini gordunuz, 30 lira da nazar boncugu olsun :)

• kadir78 kullanıcısına yanıt
    4k tv bakmışsınız bende sizin gibi bakıyorum da aldınız mı birşey memnun musunuz

Kullanici hatasi olursa servis ucreti aliniyormus napalim

• arkadaşlar

ölü piksel için kurulumdan sonra bir tarih varmı? yani ölü piksel mi tembel piksel mi bilemedim 2-3 adet oluştu bende. servis çağrablrmym?
  • evren_us E kullanıcısına yanıt
    Ilk kurulumda degisim veriyorlarda sonrasinda sanirim 3 pixele kadar tolerans taniniyor

• selam,
    8586 da "USB Klavye ve Fare Desteği" ile "Hareketli Sahne İyileştirme" özellikleri var mı acaba?

bir de arçeliğin mağazalarda sattığı grundig atlanta-55-clx-8589 ile bu aynı cihaz mıdır?
  • 8686 da hareketli sahne iyilestirme var. MEMC adi ile yer aliyor ayarlarda.

Fare ve klavye baglanabiliyor.

Arcelikteki ya da bekodaki muadilini yada esdegerini bilmiyorum..

hızlı cevap için teşekkürler, yalnız 8686 yazmışsınız 8586 değil mi o...

arçelik halen panel bilgisi vermedi, koç holdinge ve şikayetvar sitesine de yazacağım, sanki devlet sırrı...

yetkili satıcıdan 3100 tl fiyat almıştım h.içi alacağım büyük ihtimal...

birde siz bu model üzerine epey bilgi sahibi olduğunuzdan, ilk mesaja ayarları ve detay diğer bilgileri de yazsanız konu içinde söyledikleriniz kaybolmasa çok güzel olurdu...

• 8586 olacakti aceleden yanlis yazmisim

3100 lira kotu fiyat degil, ancak bence aciliyetiniz yoksa takipte olarak 2-3 hafta bekleyebilirsiniz.. Bakarsiniz bi sitede bi indirim olur denk gelir. Zaten her halukarda 3100e alirsiniz o saticidan..

Ayarlari en basta cok kurcalamistim ve memnun eden bir ayar kombinasyonu yakalayamamistim. Bu sefer tvnin hazir ayarlarini kullandigim ve memnun oldugum icin yazmadim. Sadece memc ayarini yuksek yaptim, bir de gurultu azaltma ayarlarini kapattim.. Gerisi tv fabrika ayari, bu yuzden eklemedim.. Ama ayar yapip cok iyi sonuc alan bir arkadas paylasirsa, ben de deneyip begenirsem ilk mesaja ekleyebiliriz tabiki..

Aslında fırsat kovalama konusunda bende sizle aynı fikirdeydim ancak piyasanın ve özellikle doların durumunu (3,40 oldu malum) düşününce bu fiyata almak mantıklı gibi geliyor...
  • Hocam fiyatlarin yukselecegini dusunuyorsaniz beklemeden alin tabiki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 19 Kasım 2016; 20:53:44 >
  • arkadaşlar 55vlx8586 da ışık sızması, banding, hareketli sahne, uydu yayın kalitesi nasıl? Kanal düzenlemesi, kanal geçiş hızı nasıl?

bu tv de hdr yok yanlış bilmiyorum değil mi? tek eksiği sanki tv nin bu. siyah performansı iyi ise micro dimming local dimming zaten gerek kalmaz kanımca.

3 tv arasında kaldım. 49ks8500 (curved sıcak bakmasam da özellik bakımından iyi önerilen bir tv), 50uh635v (smartı, akıllı kumanda desteklemesi, mva panel olması ve uygun fiyatı tecihim), ve 55vlx8586 (gerçek 100hz olması, va panel olması, Türk malı olması, boyut avantajı, 3d de cabası). siz bu 3 tv arasında kalsanız vlx8586 yı tercih eder miydiniz?
  • Arkadasim sorularinin bir kisminin cevabi bu konunun ilk mesajinda var. Okursaniz zaten tv hakkinda olumlu olumsuz ne varsa yazmaya calistim.

Bendeki 8586 icin sunlari soyleyebilirim;
    Isik sizmasi yok.
    Banding yok.
    Kanal gecis hizini olcmedim ama kesinlikle yavas degil.
    Kanal duzenlemesi en basta karisik gibi geldi ama 10 dakikalik bir kurcalamadan sonra gayet kolay ve kullanisli oldugunu gordum.
    Uydu yayin kalitesi bence orta.
    Hareketli sahnelerde performansi ortalamanin uzerinde. Ekrandaki video kaliteli ise tamamen sorunsuz. Ancak kalitesi dusuk goruntulerde ellerde ve yuzlerde cok hizli hareketlerde anlik bir bozulma olusuyor. Bir de ekranin altinda reklam cikinca mesela hareketli sahnelerde hafif titreme olusuyor. Bu saydiklarim disinda hicbir sorun yok.. Genel anlamda hareketli sahne olarak cok basarili diyebilirim.

Hdr konusuna gelince lutfen rica ediyorum bu ozelligi asla secim kriteri yapmayin. Uyanik firmalarin pazarlama amacli cikardigi ici bos bir ozellik. Zaten arayin tarayin internette film bulamazsiniz, 3-5 tane video bulursunuz.

Dimming olaylari da benzer. Asla secim kriteri olmamali. Hatta bence olmamasi daha iyi. Youtubeda videolar var bu konuda

Saydiginiz tvler arasinda ben grundig derim. Ks8500un fiyatini odeyebilecek kadar butceniz var ise dogrudan sony lere yonelin. Lgleri de tavsiye edemiyorum, ben inceledigimde hareketli sahneleri en ust ledlerinde bile hosuma gitmemisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 20 Kasım 2016; 15:04:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Arkadasim sorularinin bir kisminin cevabi bu konunun ilk mesajinda var. Okursaniz zaten tv hakkinda olumlu olumsuz ne varsa yazmaya calistim.

Bendeki 8586 icin sunlari soyleyebilirim;
    Isik sizmasi yok.
    Banding yok.
    Kanal gecis hizini olcmedim ama kesinlikle yavas degil.
    Kanal duzenlemesi en basta karisik gibi geldi ama 10 dakikalik bir kurcalamadan sonra gayet kolay ve kullanisli oldugunu gordum.
    Uydu yayin kalitesi bence orta.
    Hareketli sahnelerde performansi ortalamanin uzerinde. Ekrandaki video kaliteli ise tamamen sorunsuz. Ancak kalitesi dusuk goruntulerde ellerde ve yuzlerde cok hizli hareketlerde anlik bir bozulma olusuyor. Bir de ekranin altinda reklam cikinca mesela hareketli sahnelerde hafif titreme olusuyor. Bu saydiklarim disinda hicbir sorun yok.. Genel anlamda hareketli sahne olarak cok basarili diyebilirim.

Hdr konusuna gelince lutfen rica ediyorum bu ozelligi asla secim kriteri yapmayin. Uyanik firmalarin pazarlama amacli cikardigi ici bos bir ozellik. Zaten arayin tarayin internette film bulamazsiniz, 3-5 tane video bulursunuz.

Dimming olaylari da benzer. Asla secim kriteri olmamali. Hatta bence olmamasi daha iyi. Youtubeda videolar var bu konuda

Saydiginiz tvler arasinda ben grundig derim. Ks8500un fiyatini odeyebilecek kadar butceniz var ise dogrudan sony lere yonelin. Lgleri de tavsiye edemiyorum, ben inceledigimde hareketli sahneleri en ust ledlerinde bile hosuma gitmemisti.

Konuyu baştan sona okudum. Değerli yorumunuz ve incelemeniz için teşekkürler. HDR'a takılmayayım. Dediğiniz gibi 49 ks8500 yerine sony 55xd8505 i almam daha iyi olur gibi. Gidip gözümle tv leri inceleyip kararımı vereceğim artık.

• Hocam zaten kagit ustunde begenseniz bile gidip mutlaka bi izleyin, gozunuze de hos gelmesi lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Hocam zaten kagit ustunde begenseniz bile gidip mutlaka bi izleyin, gozunuze de hos gelmesi lazim.

Teşhir tv yi bir teknosada buldum, şansıma merkezden gelen yayında sıkıntı vardı, bekledim bir süre ama izleyemedim.

Artık sizin yorumlarınızı dikkate alarak bu tv yi alacağım....
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Yaninizda flash bellege bikac video atip goturseydiniz keske. Bulundugunuz yere yakinsa bahsettiginiz teknosa gidip dedigim gibi deneyin. Belki de sizin hosunuza gitmez, belki de cok begenirsiniz. Cihaz zaten kagit ustunde on numara..

Yanımda usb bellek ve test için data vardı ama tvyi tepeye asmışlar, satıcı elemanda hiç yardımcı olacak tipde değildi, açıkçası pek vaktimde yoktu....
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.