Şimdi Ara

Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
904
Cevap
19
Favori
41.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arçelikten aşağıdaki bilgileri aldım....

Grundig 55"vlx
    9600 =100 Hz., EDGE LED (BMS), Local Dimming Var, Micro Dimming Var, HDR Var
    8600 = 50 Hz., EDGE LED (BMS), Local Dimming Var, Micro Dimming Var, HDR Var
    8586 = 100 Hz., DIRECT LED (BMS), Local Dimming yok, Micro Dimming yok, HDR yok

Arçelik A55L
    9683 = 100 Hz., EDGE LED (BMS), Local Dimming Var, Micro Dimming Var, HDR Var
    9672 = 50 Hz., EDGE LED (BMS), Local Dimming Var, Micro Dimming Var, HDR Var

Beko B55L
    Grundig VLX8586 Serisi Tv Hakkında Her Şey
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Cok guzel bir paylasım, tesekkur ederiz bizi de bilgilendirdiginiz icin.

Verilen bilgiler dogru ise 8600 serisi 100 hz degil 50 hz imis. Bu durumda 9600 cok daha one cikiyor ips panel olarak.

8586 serisinde local dimming ve micro dimming olmamasi beni sevindiren bir ayrinti oldu. Zaten va panel oldugu icin siyahlar gayet yeterli duzeyde. Ayrica bunun bir anlami da ekstra bir yazilim iyilestirmesine ihtiyac duyulmayacak kadar iyi bir renk uretimi sagliyor olmasi.

Ips paneller genelde dimming denen ozellige sahip, 8600 kullananlar koyu ekranda ses acma veya ayar menulerini goruntuleme esnasinda serit halinde griye calan bir renk bozulmasi ile karsilasmis. Bunun sebebi bu ozellik. Kas yapalim derken goz cikartmak. Birakin siyahlar tam siyah olmasin, kapatilabiliyorsa dimming ayarlari komple kapatilmali bence.

Acaba 8686 serisinin esdegeri yok mu beko veya arcelikte?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar, daha once de sorumustum ama galiba bilgisi olan yok:

Grundigte veya arcelik grubu tvlerde servis menusune nasil ulasabiliriz?

• avastos A kullanıcısına yanıt
    Menüye girip ayarlar ana kısımdayken 8600 tuşlamanız gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 15 Kasım 2016; 20:33:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Hocam bendeki 55vlx8586 da calismiyor. Menuye basip ayarlara giriyorum, orada 8600 ve 8586 deniyorum ikisinde de sonuc yok..

8600ün eşdeğeri 9672 hocam, 3d olmayan üst seviye tv...

Burada dallass hocam, 8586ya dediğiniz özellikler vs. var diye önerirken bu özelliklerin olmadığını ilk ağızdan öğrendik, umalım ki 8586da va panel olsun...

Özelliklere bakılınca direct led sadece 8586da var diğerleri edge led, mantıken edgeler ips, direct led de va panel gibi düşünebilir sanki, de bakalım arçelik ne cevap verecek...

ekleme: bu arada yetkili arçelik satış mağazasından teslim 8586yı 3100tlye buldum. bununla beraber aynı mağazadan arçelik 9683ü de 3850tlye bırakıyorlar. henüz karar veremedim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Hocam kimse icin kotu birsey soylemek istemem lakin tv alacaklar okumadan gecmesin basligi atindaki tavsiyelerin neredeyse tamami samsung. Ben cok fazla takip etmem ancak ufak bir goz atma ile bile bu kadar samsung tavsiye edildigini gormem beni oradaki tarafsizlik konusunda supheye dusurdu. Gidip samsunglari bizzat incelemesem yine bisey demeyecegim ama samsungun ks8500 serisi bile grundigden daha sorunlu. Hele ku7000 konusu iyice evlere senlik. Samsungu pek sevmememe ragmen onyargisiz olarak gidip inceledim ama beni sasirtmadi. Suslu ve afilli isimlerle ivir zivir ozellikleri one cikarip pazarliyorlar. Vay efendim bu quantum dot imis. Soruyorum ne farki var diye cevap kemküm. Video oynatiyoruz flastan tv sapitiyor hareketli sahnelerde, 2 dakka once yere goge sigdirilamayan tv dokuluyor. Aciklama daha da komik: bu teshir urunu o yuzden boyle. Ee ne yani ben alsam teshirdeki ile ayni calisma saatine ulasinca bu hale mi gelecek???

Hicbir marka model sorunsuz degil ancak ben samsung saticilarinin bu tutumunu her magazada yasiyorum. Kimisi de tv rezil olunca terbiyesizlesiyor. Insanlari bos seylerle kandiriyorlar, biraz uzerine gidince kabalasiyorlar. Yersen iteleyecek.

Neymis efendim; micro dimming yoksa tv alinmazmis, quantum dot olunca goruntu keskin oluyormus, 8 cekirdek islemcisi varmis.. Vay be... Demek ki ilk is bunlara bakmak olmali. Panel falan onemli degil zaten. Bi quantum dot, bi micro dimming, bi kristal led, bikac tane daha afilli ismi olan ozellik olsun, onunde de samsung yazsin, bitti gitti. Ku7000 icin kac hz bu diye sorma; samsung gizli tutyor diyecekler. Hele 50 hz bu falan deme sakin, kovarlar magazadan. Ama git ks8000 serisini sor, ooo bu 100 hz abi derler. Ee hani gizliydi???

Her firma buna yakin tavir ve yontem izler ama samsung kadar ileri gideni gormemistim.

Biraz isyan gibi oldu ama ku7000 in iyi bir tv gibi lanse edilmesi beni cileden cikariyor. Almayin, cok kotu demiyorum tek derdim üçkagida gelmeyin, acikca soylesinler nesi iyi nesi kotu, zaten fiyat uyuyorsa, ozellikler de beklentiyi karsiliyorsa isteyen alacaktir. Allayip pullayip itelemeye calisilinca ben sessiz kalamiyorum.

Sozlerim tabi sizinle alakali degil; bu dimming denen sey ile kafa bulandirilmaya calisiliyor, buna dikkat edin. Dimming denen sey asla bir secim kriteri olamaz...

Zaten bu dimming olayi paneli ucuza mal etmek icin kaliteyi dusurunce ortaya cikan kusurlari ortsun diye cikti. Tabi adam boyle soyler mi, adina methiye duzer. Youtubeda bi video vardi, iki tane ayni samsung tv. Soldakinde dimming kapali, sagdakinde acik. Sagdakinde ayari acinca ekran 2ye bolunuyo, bi tarafi kapali hali, oteki acik hali, yni farki gosteriyo. Soldaki dimming kapali olan tv ile sagdaki tvnin dimming acik bolumu ayni... Yani dimming kapaliyken diye gosterilen kisim yazilimla bozularak gosteriliyor. Yersen aaaa vay be diyeceksin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 16 Kasım 2016; 13:14:09 >

samyi severim evdeki tv ve telefonum samy ama yeni tv için bu dönemde samy tercih etmeyeceğim kesin, şu panel konusu bir netleşsin ona göre netleştireceğim, doğru bilinenler hatalı çıkıyor görüyorsun...
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Ne secerseniz secin mutlaka gozunuzle gidip inceleyin, kagit ustunde yazilanlar kadar onemli..

Aynen hocam , Dallas paso millete Ku7000 öneriyor ama dediğiniz gibi KU7000-7350-7500 ler cok sıkıntılı. Heleki 7500 e 4000 küsür tl verip 50 HZ panel almak tam bir komedi :)

KU7000 konusundan alıntı şikayetler :

Yine bir magaza ziyareteimde , ku7000 serisinde 4k mac yayını vardı beşiktaş galatasaray maçı ben böyle rezalet bir görüntü görmedim. quaresma saçıyla tenrengi bir birinden ayırt edilmiyor ve saha fosforlu yeşil gözüküyor, dikat ettim topa vuruldugunda panel.50 hz oldugu icin saha çızgileri kamera kareket etikçe arakasında gölge bırakıyor. Görüntüdemi sorun var acaba dedim ev yayını açabilirmiyiz dedim satıcı eve kaydettiği görüntüyü taktı renkler rezalet ve ten rengi resmen pastel anime çizgi filim gibi ten renkleri, insanların yüzü sap sarı gözüküyor detay yok :(( rica ettim philips 49pus6561 serisine taktılar ten rengi muhteşem arada 4 kat fark var , lg 49uh650 taltılar renkler yine samsungtan iyi onunda panelden 50 hz olması kötü :( <br> 50ku7000 kısacası renk kalitesi malesef çok kötü panel 50 hz ve yerli üretim diye dedikodular var <br> 49uh650 renkler 50ku7000 gore guzel ama hareketli sahnelerde titremeler var :(( <br> 49pus6561 renkler güzel , paneli 100hz hareketli sahneler mükemmel bence kesinlikle görüntü kalitesinde 3 cihaz arasında bunu önerirrim , birşeye berbat veya kötü demek için incelemiş olmak yada yan yana aynı görüntülerde kıyaslamış olmak lagzım , malesef artık smsng 2012 2013 yıllarında ürettiği kadar kaliteli tvler üretmiyor tüm malzemeler plastik :((

Orijinalden alıntı: Naymear

Nesnelerin arkasinda ki golgeleri insan gozu gormuyorsa bu golgeler nedir :)) 50hz titremesi

Orijinalden alıntı: mutombo1

Automotion plus 0 olunca ekran titriyormuş gibi hissediyorum, görüntü akışı titreyerek geliyor, alt yazılar titreyerek geçiyor. Fakat automotionda titreme azaltmayı arttırdığımda ise görüntü akışı gayet güzel oluyor fakat bu sefer de topun arkasında iz kalıyor, paslarda ve şutlarda top kuyrukluyıldız gibi arkasında iz ve gölge bırakarak gidiyor. Benzer bir problem deneyimlediniz mi? Ne yaptıysam bunu çözemedim.

Orijinalden alıntı: armesu

Titreme sorunu çözmek için ne gibi ayar yapmamız gerekiyor.

O ayarın çözümü yok. Akşam maçta ara sıra 5-6 saniyelik aşırı takılmalar oldu bende çok sinir bozucu. Auto Motion Plus kapatınca titreme azalıyor ama yok olmuyor, ayrıca o ayar kapatılınca gözü yoruluyor insanın.

Orijinalden alıntı: unusual_pscho

Arkadaşlar herkese selamlar ..
    yaklaşık 2 aydır samsung ku 7000 kullanıyorum tv den genel olarak memnunum fakat hızlı altyazılarda ve futbol karşılaşmalarında çok sık olmasa da hafif titremeler mevcut

• hoodan kullanıcısına yanıt
    Yani hocam Dallas kotudur ya da art niyetlidir demiyorum, fakat 50 hz oldugu bilinen ve sorunlari da bu kadar yazilip cizilen bir tvyi israrla tavsiye edip arcelik grubunun 100hz tvlerini cogu zaman es gecmesi garip... Vestele karsi da bir onyargi soz konusu sanirim. Halbuki bu iki markanin sirf servis kalitesi bile basli basina tercih sebebidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Hocam bendeki 55vlx8586 da calismiyor. Menuye basip ayarlara giriyorum, orada 8600 ve 8586 deniyorum ikisinde de sonuc yok..

Menü + 8500 ile girdim ama birçok şey kapalı gibi panel özellikleri falan açılmıyor mesela

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 8600 u 100 hz diye almistim o sekilde yaziyordu bazi sitelerde ve burada. Yanilmisiz yaniltilmisiz acikcasi. Bazi hizli goruntulerde karakter etrafinda bulanma oluyor hafiften. Bunun yanisira test videosu olarak hizli bir goruntu ile alirkende deneme yapmistim gayet akici idi goruntu. 50 hz diye bildigimiz samsung tv de ise donarak goruntu ilerliyordu. Eger benim tv 50 hz ise samsungun kinden daha iyi yada 100 hz

• Kadyr K kullanıcısına yanıt
    Hocam benim bildigim kadariyla 8600 100 hz. Bunu guvendigim bir satis temsilcisinden ogrendim. Kendisi samsunglarin lglerin de panel bilgilerini biliyor. Ben de test ettigimde 50 hz gibi degildi performansi. Bir kere 50 hz olsa 8586`dan daha ucuz olmali.

Ben de arcelige mesaj atmayi dusunuyorum bakalim bana ne cevap gelecek..

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim bilgi icin. Bende de ise yaradi

Banada oyle geliyor. Bugun servis gelicek kablosuz goruntu ile alakali onlarada sorarim. Bubarada sizde alt kisimda biraz isik sizmasi varmi?

• Kadyr K kullanıcısına yanıt
    Bende isik sizmasi yok hocam. Gece isiklar kapali iken denedim, isik sizmasi konusunda problem yok..

• Bir kişi hakkında konuşuyorsanız
    Hatta baya baya eleştirel konuşuyorsanız
    Mesajınızda o kişidende Bahsedinki,
    İlgili kişi yani ben size cevap verebileyim,

Neymiş dallass hep samsung öneriyormuş,
    Neymiş başka marka önermiyormuş vs. vs.
    Nedir böyle arkamdan dedikodu yapar gibi size hiç yakıştıramadım,

Belki forumda 100 defa açıkladım ama sizin hatırınıza aklınızdaki soruları sorsaydınız bir daha açıklardım,

Bu konunun adı nedir;
    GRUNDİG VLX8586 değilmi
    Hani ben 8586'yı önermiyormuşumya
    Şu forumdaki 8586 sahiplerinin bir çoğuna sorun bakalım,
    Kimin vesilesi ile almışlar 8586'larını,
    Yav bu paneli ilk gündeme getiren ve tavsiye edenlerden biri benim,
    Ha inanmayanlar
    Açar ilgili imzamdaki konumu,
    Özellikle 3D ve VA panel isteyenler için belki 100'lerce kez bu paneli önerdimi ve aldırdığımı görürler,

Peki durum böyleyken bu panel kusursuzmuydu tabikide hayır alanlarda bazı arkadaşlar iade dahi etti bu panelleri,ama zaten kusursuz panel diye birşey yok,
    Yani işin özeti ben bu 8586'yı
    Şu aşağıdaki @kocaballı arkadaşın arçelikle irtibata geçip,
    Emin kaynaktan edindiği bilgileri paykaşınca,
    Hernekadar önemsemesenizde,
    Aslında paneller için gerekli etkenlerden yani zincir haljalarınsan biri olan,
    Local ve micro dimming'in,
    Diğer üst model grundig abilerinde var iken 8586'da olmayışı beni hayal kırıklığına uğrattığı için bundan sonra bu modeli önermeyeceğimi söyledim,
    Yani birdaha arçelik önermeyeceğimi söylemedim,
    Ki böyle birşey asla söylemem çünkü vestel olsun grundig olsun milli sermayemiz, bu yüzden konuda 3-5 önerimden biri vestel ve grundig'dir.

Öte yandan 50 hz olsada ku7000'lerin vasat olduğu bir saçmalıktır,
    Bu panel Alt kesime yani kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar ve özellikle oyun için düşünenler için biçilmiş kaftandır,
    Bu konuda benim karşıma ku7000 gibi VA Panelli ve inputlag değerinin böylesi düşük artı ucuz başka bir panel koyanın ben alnından öperim.

Yani benim karşıma ku7000 den dertlenip bir iki arkadaşın eleştirel masajını koyarsanız,
    Ben size plips, lg, sony, gibi modellere sahip olupta katbe kat fazlasıyla eleştirel mesajlar bulurum,
    Burada önemli olan kusursuz panel aramak değil (zaten öyle birşey yok)
    Önemli olan hataları en aza indirgenmiş ve memnuniyet veren panele sahip olmaktır,
    Ve bu konudada ister inanın ister inanmayın,
    Samsung başı çekiyor,
    Nedenmi?
    Bildiğiniz gibi Siyah performansı ışık ve kontarst için VA panel öneriyoruz,
    LG ve plipsi ele aldığımızda İPS panele sahip ve siyah performansı içler acısı,
    Ama tabiki 3D konusunsada lg,amblight istenirsede philips önerilir o ayrı konu,
    Sony'nin İPS panelliside VA panelliside performanslıdır ama ondaki eksiklik ise işlerim sisteminin yavaş yani android olmasıdır,
    Samsung ku7000'in dezavantajı ise evet 50 hzdir.

Ama genel anlamda bu markaları ele aldığımızda,
    Samsung özellikle KS serisi hem VA panel hem işletim sistemi çok daha stabil tizen,
    Oyun konusundaki performansına ise zaten söze gerek yok,
    Bu yüzden benim konu dahil diğer samsung konularındaki kullanıcıların memnuniyeti %90 oranındadır,

Ama bu demek olmuyorki samsung bir numaradır,
    Yani tv bölümünde Her bir tavsiye isteyen forumdaşın kriter ve beklentileri farklıdır,
    Bu konuda özellikle şahsım,
    Hiçbir çıkar gözetmeksizin sırf yardım mahiyetinde,
    Çıkıp forumdaşlara,hemen hemen hiçbir marka ayrımı yapmadan, tavsiye isteyen arkadaşın kriterini dikkate alarak bir tavsiyede bulunurum..

Kalın sağlıcakla...

Kaynaklar;
    Micro diming nedir
    http://blog.igotek.net/micro-dimming-pro-nedir/

quote:

kocaballi
    Arçelikten aşağıdaki bilgileri aldım

Grundig 55"vlx
    9600 =100 Hz., EDGE LED (BMS), Local Dimming Var, Micro Dimming Var, HDR Var
    8600 = 50 Hz., EDGE LED (BMS), Local Dimming Var, Micro Dimming Var, HDR Var
    8586 = 100 Hz., DIRECT LED (BMS), Local Dimming yok, Micro Dimming yok, HDR yok

Arçelik A55L

Beko B55L

• Servis geldi. Telefon ile mirror screen yapti sorunsuz baglandi. Bazi laptoplar uyumsuz oluyor dedi tv de sorun yok dedi 30 tl aldi gitti:). Isik sizmasi cok az oldugu icin normal dedi

• Oncelikle cevap yazdiginiz icin tesekkurler. 3-4 ay kadar once de tv almaya calisirken birkac kere dogrudan size tavsiye sormustum. O mesajlarimin hicbirisine cevap yazma lütfunda bulunmamistiniz. Her neyse, gecmiste kaldi. Bana faydaniz olmasa da sonucta isiniz olmadigi halde yuzlerce insana bilgi veriyorsunuz, buna saygi duyarim, yeri gelmisken takdir de ederim.

Ben kendi cabalarimla ve buldugum her bilgiyi okuyup arastirarak, bununla da yetinmeyip gunlerimi magazalarda gecirerek 3 aydan fazla inceleme yaptim. Sizin kadar olmasa da hatri sayilir derecede bilgi sahibi oldum.

Yazdigim elestirilere gelince, tamami size degil tabiki. Sizin konunuzda birkac arkadas daha var israrla samsung ku7000 oneren. Hadi oyun oynamak icin alanlara eyvallah, tepkime suresi iyi diye kabul. Ama tavsiye isteyen kisi oyun dusunmuyorsa sizin de mesajinizda kabul ettiginiz uzere samsungun bir cazibesi kalmiyor. En buyuk kozu dusuk ms degeri. Sadece tv izlemek isteyen birisi icin ku7000 tavsiye etmenin de pek bir anlami kalmiyor.. Tamami size degildi elestirilerin fakat sizi de elestirdigim noktalari farketmissiniz. Ben cevap yazacaginizi da dusunmuyordum, yazmaniza sevindim. Elestirmek ve elestirilmek saygi cercevesinde oldukca faydalidir.

Kusursuz panel yok tespitinizde sonuna kadar haklisiniz. Ancak, kendi cevremdeki samsung 2016 model tv sahipleri de memnun degil. Servisten yana da cok dert yanan var. Ben tavsiyede bulunurken mutlaka eksilerini yazmanizi beklerdim. 2 cumle ile artilarini ve eksilerini yazmadan cok buyuk oranda ku7000 veya ku8000 serisi tavsiye ederseniz bu siz kabul etmeseniz de disaridan garip gorunuyor. Son zamanlarda biraz daha sony tavsiyeniz artmis, bunun disinda hala samsungun tavsiye edilme orani acik ara onde. Benim tek derdim eksilerini artilarini yazmadan dogrudan emin bir sekilde tavsiye etmeniz. Belki siz dogal olarak disaridan bakanlar gibi goremediginiz icin kendi icinizde sifir art niyetli bir kisisiniz. Ama bunun disa yansimasi bahsettigim gibi olabiliyor. Ben her tavsiyemde mutlaka artilarini eksilerini yazmaya gayret ediyorum. Adam ne aldigini bilsin diye. Boylece yarin alan biri cikip da soyle iyiydi boyle iyiydi hani? diye sormasin.

Sizin adinizi kullanarak elestiri yazma niyetim hic yoktu. Sonucta isin ozune bakinca karsilik beklemeden faydali bir is yapiyorsunuz. Ama siz micro dimming local dimming yoksa 8586 yi tavisye etmem dediginiz anda ben bu konuyu da gayet derinlemesine arastirdigim icin kayitsiz kalmadim. Verdiginiz kaynak linki cok onceden okumustum zaten. Bana kalirsa o bir kaynak bile degil. O yazilanlar samsungun muhendisinin agziyla yazilmis gibi degil mi sizce de???? Tekrar okursaniz farkedersiniz, soyle iyi, sunu saglar, sunu super yapar, su eksikligi giderir deniyor. Ee hic mi olumsuz bi yani yok bunun? O yaziya bakarsaniz yok... Bu yuzden kimse bana bunu tarafsiz birinin yazdigini soylemesin. Ben o micro dimmingin yeri gelince tvyi nasil sacma ve rezil duruma soktugunu da gordum. Isik sabit olursa en kotu ihtimal siyahlar tam siyah olmaz, ama bence tvnin flaşör gibi sacmalamasindan iyidir. Bu dimming denen seyin cikis hikayesini de hem buraya hem sizin konunuza yazdim.

Benim 8586 model televizyonumda hicbir renk sorunu yok. Ama micro dimming local dimming olan 9600 ve 8600 de sorun yasayanlar var. Asagida verecegim linki izlerseniz bu dimming denen seyin kas yapayim derken goz cikardigini gorursunuz. Buna benzer cok sayida video bulabilirsiniz. Kagit ustunde soylenenler uygulamada ne kadar hayata geciyor buyrun izleyin.

https://youtu.be/G0wQMLhDPAc

Ben sizin gibi forumda bilinen birisinin micro dimming yoksa tavsiye etmem seklindeki tavrini yakistiramadim... Lutfen zamaniniz olunca micro dimming ve local dimming konularini tekrar bi arastirin. Hatta magazalarda da inceleme sansiniz olursa internetteki test videolari ile deneyin. Sasirtici olacak sizin icin ama micro dimming olmamasinin daha iyi sonuclar verdigini goreceksiniz. Ve dolayisiyla bu ozellik yok diye bir tvnin uzerini cizmenin dogru olmadigini da goreceksiniz.

Saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 17 Kasım 2016; 18:50:37 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.