Şimdi Ara

Grub kurulu ama Windows10 u açınca tekrar Grub(Boot ekranı) gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
1
Favori
2.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarımda Windows 10 Pro var, Başka bir boş Diske Ubuntu 18.04.1 kurdum. Kurulum bittikten sonra Boot ekranı geliyor, Boot ekranında Ubuntu, Windows Boot Manager (Windows 10) var Bu listeden Ubuntuyu seçip ubuntu açıldığında bilgisayarı kapatıp açtığımda Boot ekranı geliyor, fakat boot ekranından Windowsu seçtiğimde Windows 10 açılıyor ama Bilgisayarı Kapatıp Açtığımda otomatik olarak Windows 10 açılıyor, yani hiç boot menüsü gelmiyor menü gelmediğinden ötürü de Ubuntuya giremiyorum. Boot-Repair-Disk kullanıp grubudüzenliyorum Boot ekranı geliyor ama yine windows 10 u açarsam bi daha Boot Ekranı gelmiyo otomatik windowsa 10 a giriyor.
    Grub Customizerde Wİndows Boot managere ait kodların resmini de paylaştımGrub kurulu ama Windows10 u açınca tekrar Grub(Boot ekranı) gelmiyor

• merhaba,

ubuntuyu seçtiğinizde hem windows hem ubuntuyu seçme hakkı tanıyor ise cihaz ayarları o şekilde ayarlayıp bırakmanızı tavsiye ederim. grubu bozunca bazen onarması zor olabiliyor.

Çözüm: boot-repair ile ubuntuyu seçin ve yeniden başlatın bios ekranı geçtikten sonra "ESC" tuşuna basın bir defa. Ubuntu için seçenekler çıkaaktır. recovery ekranına giriş yapın. "grub" sekmesini seçin ve grubu update etmesini onarmasını bekleyin. işlemler bittikten sonra reboot atın. bundan sonra önyükleyici sormaya başlayacaktır.
  • aderinkaya A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler, ama malesef bu sorunun giderilmesine yardımcı olmadı. Daha önce farklı yollarla grub onardım, Windows 10 u açıp kapattığımda yine grup ekranı gelmiyor.

Başka bir çözüm öneriniz var mıdır?
  • rezor R kullanıcısına yanıt
    Ubuntu soru ve sorunlarınız hakkında tecrubeli kullanıcılardan daha kapsamlı destek almak içinhttps://forum.ubuntu-tr.net adresini ziyaret edin bence.
  • aderinkaya A kullanıcısına yanıt
    Forum Ubuntu'ya üyeliğim var ve aynı konu oradada açık ama daha sorunu çözebilmiş değilim. bundan dolayı burayada açmak durumunda kaldım.
  • Aynı sorunu farklı dağıtımlarla yaşıyorum. Hemde 2016'dan bu yana
    Sağlam çalışan grubu bu tarihten itibaren bozdular

UEFI'de bile takır takır çalışıyordu bu Grub.
    FX 6300 işlemci ve 8GB RAM var

KDE NEON son sürümü indirdim, kurulum başarıyla yaptım ama ortada GRUB yok.
    Windows tarafına geçip EasyBCD ile ekledim yok yemedi, farkı hdd kurulumu yaptım, yemedi.

bios ile uefi devre dışı bırakp "legency" denedim yemedi.
    varsayılan başlatıcıyı deneyorum grub göçüyor

yav yıl olacak 2019, linux hala grup ile sorun yaşıyor
    Windows XP bile kuruluyor arkadaş bu bilgisayara, geçen Vista SP1 denedim o bile kuruldu
    Şuan Windows 7 var

Hadi diyelim microsoft'un bir numarası var, sistemdeki tüm hdd'lerisökü sadece tek kurulum yapılacak tertemiz bölüm oluşturdugum hdd taktım yine aynı.

2050 yılına gelip grafiten tabanlı quantum bilgisayarlar ortaya çıksa bu linux onada kurulmayacak.

Linux efendi makineye taktı mı takıyor
    P4'lü sistem getirsem kurulur inadına.
    Bence sende boşver dostum kişisel bilgisayarlarda linux'tan bir cacık olmaz.

cep telefonunda ve server kısmından bu kadar efsane , pc'lerde kestaneolup mıcan kernel'dir linux

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 7 Kasım 2018; 20:15:28 >

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.