Şimdi Ara

PC her açılışta raid ekranı geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kolay gelsin ben yeni amd sistem topladım raid yaptım fakat bilgisayar her açtığımda raid ayarlama sayfası geliyor ve en az 2-3sn'ye kaybım oluyor bunu nasıl iptal edebilirim.

• raid iptal etmediğiniz sürece bu ekranı alırsınız maalesef.
  • dj_mero kullanıcısına yanıt
    ya ama ilk açılış asus resmi geliyor siyah bi ekran sonra bu çıkıyor sonra tekrar asus resmi ve sistem açılıyor çok saçma en az 5snye yakın kaybım var açılışta.
  • UEFI BIOS'a sahip iseniz, önce BIOS'a girin. Gelişmiş modu açın. Boot sekmesine gelin. "Option ROM Messages" adlı seçeneği bulup değiştirin. "Force BIOS" varsayılan, onu "Keep Current" olarak değiştirin. Değişiklikleri kaydedin ve çıkın. Umarım çözülür.

Edit: ROM ayarlarının isimleri değişik olabiliyor. ROM yazanı bulun yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scalh -- 11 Temmuz 2017; 12:13:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scalh

UEFI BIOS'a sahip iseniz, önce BIOS'a girin. Gelişmiş modu açın. Boot sekmesine gelin. "Option ROM Messages" adlı seçeneği bulup değiştirin. "Force BIOS" varsayılan, onu "Keep Current" olarak değiştirin. Değişiklikleri kaydedin ve çıkın. Umarım çözülür.

arkadaş diskleri RAID olarak ayarlamış, UEFI olarak çalışmıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_mero

quote:

Orijinalden alıntı: Scalh

UEFI BIOS'a sahip iseniz, önce BIOS'a girin. Gelişmiş modu açın. Boot sekmesine gelin. "Option ROM Messages" adlı seçeneği bulup değiştirin. "Force BIOS" varsayılan, onu "Keep Current" olarak değiştirin. Değişiklikleri kaydedin ve çıkın. Umarım çözülür.

arkadaş diskleri RAID olarak ayarlamış, UEFI olarak çalışmıyorlar

UEFI BIOS dedim yalnız.

Edit: Belki bu resimler konuyu daha anlaşılabilir hale getirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scalh -- 11 Temmuz 2017; 12:31:14 >

• Scalh kullanıcısına yanıt
    deneyeceğim teşekkürler force bios lu birşeyler vardı birazdan deneyip geri dönüş yapacağım.
  • Scalh kullanıcısına yanıt
    Yok hocam olmadı Keep Current seçtiğim halde o raid yazısı geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.