Şimdi Ara

Grid 2019 Türkçe Yama %99 SON SÜRÜM ÇIKTI (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşım harikasın, ne oyun olursa olsun Türkçe oynamak ayrı bir zevkli.
  • Yeni görüntüler (Yayınlanmadı)
    Grid 2019 Türkçe Yama %99 SON SÜRÜM ÇIKTIGrid 2019 Türkçe Yama %99 SON SÜRÜM ÇIKTIGrid 2019 Türkçe Yama %99 SON SÜRÜM ÇIKTIGrid 2019 Türkçe Yama %99 SON SÜRÜM ÇIKTIGrid 2019 Türkçe Yama %99 SON SÜRÜM ÇIKTI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 11 Ekim 2019; 20:14:58 >

• Eline sağlık tez zamanda bitmesi dileğiyle! Eğer bu editörün Codemasters oyunlarında çalıştığını düşünüyorsan sen ve belki yardımcı olmak isteyecek başka arkadaşlar GRID 2019'a başlamışken belki çevirisi olmayan bütün Codemasters yarış oyunlarını elden geçirebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: giraysaltuk

Eline sağlık tez zamanda bitmesi dileğiyle! Eğer bu editörün Codemasters oyunlarında çalıştığını düşünüyorsan sen ve belki yardımcı olmak isteyecek başka arkadaşlar GRID 2019'a başlamışken belki çevirisi olmayan bütün Codemasters yarış oyunlarını elden geçirebilir
    Ben bunu yapıyorum diğerlerini oynamıyorum kendi oynamadığımı yapamam. İsteyen deneyebilir denemesi bedava:https://ryder25.itch.io/ego-language-editor

• Oyun nasil arcade tarzi saniyorum ?
    Similasyoncular sevmez codemasters oyunlari adam gibi simulasyon deneyimi vermiyor.F1 2019 aldim 20 dk oynadim sadece simulasyon namina hicbirsey yok bir tek codemasters'in Dirt Rally ve 2.0 i simulasyon tarzina yakin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

Oyun nasil arcade tarzi saniyorum ?
    Similasyoncular sevmez codemasters oyunlari adam gibi simulasyon deneyimi vermiyor.F1 2019 aldim 20 dk oynadim sadece simulasyon namina hicbirsey yok bir tek codemasters'in Dirt Rally ve 2.0 i simulasyon tarzina yakin
    Evet arcade. Nfs kadar hardcore değil ama araç sürüşü eğlenceli. İnsanı sıkmayacak bir oynanışı var. Ben arcade olmasını seviyorum.

Diğer oyunlarda similasyon yapıcaz derken yapamıyorlar ve o zaman oyuncuları zorlayalımda similasyon zannetsinler diyerek arabalara saçma dinamikler koyuyorlar. Oyunu dolu dolu oynamak için arcade daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Evet arcade. Nfs kadar hardcore değil ama araç sürüşü eğlenceli. İnsanı sıkmayacak bir oynanışı var. Ben arcade olmasını seviyorum.

Diğer oyunlarda similasyon yapıcaz derken yapamıyorlar ve o zaman oyuncuları zorlayalımda similasyon zannetsinler diyerek arabalara saçma dinamikler koyuyorlar. Oyunu dolu dolu oynamak için arcade daha mantıklı.

Alıntıları Göster
    Nfs serisi olduğu gibi arcade. Nesi hardcore anlamadım?

Grid 2 simülasyon ve arcade arasında mükemmel dengeyi tutturmuş bir oyundu. Devam oyunlarında bu dengeden vazgeçtikleri için başarılı olamadılar.

Ayrıca simülasyon olan yapımlar gayet başarılı. Kimse oyuncuları zorlayalım da simülasyon zannetsinler diyerek oyun yapmaz. Buna gerek de yok. Çünkü sandığınızın aksine gerçekten de bunu çok başarılı bir şekilde verebilen tonla oyun var. Zaten gerçek oyuncular simülasyon oynuyor. Eğer zorlanmaktan kastınız becerememeniz ise bu yine sizden kaynaklı bir sorundur. Simülasyon gerçekçiliği hedefler.

Bir şey bilmediğiniz ortada, cahilliğinizi başkalarına da bulaştırmayın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CC8BE145A

Nfs serisi olduğu gibi arcade. Nesi hardcore anlamadım?

Grid 2 simülasyon ve arcade arasında mükemmel dengeyi tutturmuş bir oyundu. Devam oyunlarında bu dengeden vazgeçtikleri için başarılı olamadılar.

Ayrıca simülasyon olan yapımlar gayet başarılı. Kimse oyuncuları zorlayalım da simülasyon zannetsinler diyerek oyun yapmaz. Buna gerek de yok. Çünkü sandığınızın aksine gerçekten de bunu çok başarılı bir şekilde verebilen tonla oyun var. Zaten gerçek oyuncular simülasyon oynuyor. Eğer zorlanmaktan kastınız becerememeniz ise bu yine sizden kaynaklı bir sorundur. Simülasyon gerçekçiliği hedefler.

Bir şey bilmediğiniz ortada, cahilliğinizi başkalarına da bulaştırmayın lütfen.

Alıntıları Göster
    Hardcore derken hardcore bir arcadelikten bahsediyorum yani dibine kadar arcade. Grid 2 oynanışıda güzeldi ben beğenerek oynadım. Grid 2den sonra autosport çıktı ancak birden fazla kez oynamayı denesemde maalesef hiç ısınamadım. Grid 2019daysa oynanış güzel. Özellikle benim gibi klavyeden oynayanlar için avantajlı.

Gelelim similasyonlara. Ben her similasyon kötü demiyorum ki similasyonları sevmem. Ben akşam yarım saat dalayım keyif alayım derdindeyim. Öyle noktası noktasına her araç için 2 saat ince ayar yapayım aman olmadı bi 2 saat daha ayar tutturmaya uğraşayım, 15 turluk yarışta son turda 1 saniye geride kaldım hadi 15 tur tekrar oynayayım olaylarını sevmiyorum. Bu kadar ince ayara hem zaman hemde kafa ayırmak istemiyorum. Ancak bu yolda similasyon yapıcaz diye çıkıp madem araç dinamiklerini tutturamadık o zaman dönüşleri falan gerçek dışı zor yapalımda similasyon zannetsin kerizler diye piyasaya çıkan çakma similasyon oyunlarda var. Ben kendime hiper süper über oyuncu demiyorum ama gerçek oyuncular similasyon oynar demekte doğru değil. Kime göre gerçek oyuncu? Oyun ne kadar zorsa oyunculukta o kadar gerçekmi oluyor? Bana göre gerçek oyuncu oyunların bir eğlence aracı olduğunu bilip en uç nokta zevk almaya uygun oynayan kimsedir. Ben oyundan zevk almadıktan sonra yemişim similasyonda virajda 1 cm içerde kalıcam diye yarım saat kafa patlatmayı.

• Hikayesiz oyunlarda Türkçe yama vs yapılmasa keşke...

Biz ingilizceyi önce oyunlardan öğrendik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just Smile

Hikayesiz oyunlarda Türkçe yama vs yapılmasa keşke...

Biz ingilizceyi önce oyunlardan öğrendik :)
    Kendi oynadığım oyunların Türkçe olmasını önemsiyorum. Ve onlardan birini çevirmekte bana nasip oldu. Aynı 11 sene önceki ilk oyunu çevirmek gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabırsızlıkla bekiyorum. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RekLiii

Sabırsızlıkla bekiyorum. :)
    Az kaldı. %90 civarını çevirdim. Bi aksilik olmazsa bu akşam betasını yayınlarım. Oynayanlarda gözden kaçan yerleri veya hatalı kelimeleri söylerlerse daha düzgün bir final çevirisi ortaya çıkar.

• gokhans19 kullanıcısına yanıt
    Ellerine emeğine sağlık. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

Hardcore derken hardcore bir arcadelikten bahsediyorum yani dibine kadar arcade. Grid 2 oynanışıda güzeldi ben beğenerek oynadım. Grid 2den sonra autosport çıktı ancak birden fazla kez oynamayı denesemde maalesef hiç ısınamadım. Grid 2019daysa oynanış güzel. Özellikle benim gibi klavyeden oynayanlar için avantajlı.

Gelelim similasyonlara. Ben her similasyon kötü demiyorum ki similasyonları sevmem. Ben akşam yarım saat dalayım keyif alayım derdindeyim. Öyle noktası noktasına her araç için 2 saat ince ayar yapayım aman olmadı bi 2 saat daha ayar tutturmaya uğraşayım, 15 turluk yarışta son turda 1 saniye geride kaldım hadi 15 tur tekrar oynayayım olaylarını sevmiyorum. Bu kadar ince ayara hem zaman hemde kafa ayırmak istemiyorum. Ancak bu yolda similasyon yapıcaz diye çıkıp madem araç dinamiklerini tutturamadık o zaman dönüşleri falan gerçek dışı zor yapalımda similasyon zannetsin kerizler diye piyasaya çıkan çakma similasyon oyunlarda var. Ben kendime hiper süper über oyuncu demiyorum ama gerçek oyuncular similasyon oynar demekte doğru değil. Kime göre gerçek oyuncu? Oyun ne kadar zorsa oyunculukta o kadar gerçekmi oluyor? Bana göre gerçek oyuncu oyunların bir eğlence aracı olduğunu bilip en uç nokta zevk almaya uygun oynayan kimsedir. Ben oyundan zevk almadıktan sonra yemişim similasyonda virajda 1 cm içerde kalıcam diye yarım saat kafa patlatmayı.

Alıntıları Göster
    Söylediklerinizi anlıyorun ama bir gerçek var ki bu işin ileri seviyesinde simülasyon şarttır.

Siz sadece eğlenmek istiyorsunuz, ama ciddi ciddi tur süresi kasıp turnuvalarda şampiyonluk için birbiriyle kapışanlar da var. Yoksa underground 2 nin hastasıyımdır ben de. Ama mekanikleri her ne kadar eğlenceli olsa da bir yerden sonra gerçek dışı geldiği ve daha gerçeğini aradığımı biliyorum.

Ben sadece eğlenmek istemiyorum, gerçekten başarmak istiyorum. Dirt 4 değil de Dirt Rally nin favorim olmasının sebebi bu.

Ayrıca oyunları zorlaştıran, virajları dönememenize sebep olan şey gerçekte de başınıza gelebilecek önden kaymadır. Sadece sürüşe değil aynı zamana mekanik bilgiye de önem verdiğimden ve bu konuda araştırdımdan gerçekten dünyamızdaki fizikleri en yakın haliyle tatmak istiyorum. Yoksa arcade oyunlar da güzeldir elbette. En nihayetinde ben de az oynamadım. Ama oyun oynamaya devam ettikçe aradığımın bu olduğunu anladım.

Colin McRae Rally 2.0 ilk oyunumdu. O oyunda ilk defa geliştiğimi hissettim aynı zamanda. O günden bu güne aradan 14 yıl geçti. Bu süre zarfında çok farklı oyunlar oynadım. Ama yine de aklımda bugün hala o oyun varsa o zamanın en gerçekçi fiziklerine sahip olmasındandır. Tabii günümüzle karşılaştırmak saçma olur. Ama oynamadıysanız denemenizi tavsiye ederim.

Bu arada BeamNG.drive oynamanızı da tavsiye ederim. Gerçekten eğlenmek istiyorsanız, hem de iyi bir simülasyon arıyorsanız (ki bana kalırsa günümüz dahil şu ana kadar yapılmış en gerçekçi mekaniklere sahip) size bunu fazlasıyla verebilir. Ayrıca dilediğiniz gibi modifiye imkanı da sunduğundan ve mod desteği olduğundan yapabileceklerinizin sınırı da yok.

• Grid 2019 Türkçe Yama %95 BETA ÇIKTI. Detaylar ve linkler konunun ilk mesajında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhans19 -- 14 Ekim 2019; 1:13:51 >
  • Elinize emeğinize sağlık teşekkürler.

• 86 gb boş yer var kurmaya çalışıyorum yer kalmadı diyor oyunu sinir bozucu bayağı
    Ellerinize sağlık. Oyun zaten aşırı keyifli şimdi daha da keyifli olacak sayenizde. Teşekkürler.
    tam sürüm tahmini ne zaman çıkar hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

tam sürüm tahmini ne zaman çıkar hocam?
    Beta için oynayanlar hata veya eksik çeviri bildirimi yaparsa en geç çarşamba gecesi çıkar. Ama şimdilik sorun bildiren pek yok. Gördüğünüz sıkıntılı yer varsa bildirebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.