Şimdi Ara

Gree 9000BTU klima aldım, izlenimlerim. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
6
Favori
46.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş
    -30 ısıtma , +54 soğutma

https://tlcklima.com/gree-klimalar/duvar-tipi-klimalar/gree-u-crown/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar,

Klimayı alalı tam 8 yıl olmuş. 1 defa evi taşıdım. Sökmesini takmasını kendim yaptım. Bakımlarınıda defalarca kendim yaptım.

Klima hala ilk günkü performansında çalışıyor. Hiç bir arıza çıkarmadı.
  • Satın aldığım tarihten itibaren 9 yıl oldu. Hiç tamir görmedi, her baharda bakımını yaptım. Plastiklerinde sararma olmadı. Kumandası arızalanmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Satın aldığım tarihten itibaren 9 yıl oldu. Hiç tamir görmedi, her baharda bakımını yaptım. Plastiklerinde sararma olmadı. Kumandası arızalanmadı.
    Merhabalar. Konuyu ilk açtığınızda görmüştüm. Dile kolay,bir klima için 9 sene ve 9 senedir tık demiyor. Bu çok iyi bir haber. Sizleri tekrar bu konu altında görmek güzel. Mümkünse şu anki haline ait iç ve dış ünitenin fotoğrafını uygun zamanınızda paylaşabilir misiniz? Değişen bir şey yoktur elbette ancak 9 senenin ardından cihazı tekrar görmek isteriz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Merhabalar. Konuyu ilk açtığınızda görmüştüm. Dile kolay,bir klima için 9 sene ve 9 senedir tık demiyor. Bu çok iyi bir haber. Sizleri tekrar bu konu altında görmek güzel. Mümkünse şu anki haline ait iç ve dış ünitenin fotoğrafını uygun zamanınızda paylaşabilir misiniz? Değişen bir şey yoktur elbette ancak 9 senenin ardından cihazı tekrar görmek isteriz.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Selam hocam, fotoğraflar aşağıdaki gibi. Dış ünite binanın dış duvarında takılı olduğu için önden çekemedim.

Klimanın şu anki tek kusuru; uzaktan kumandasının tuşları ayda bir bozuluyor. Kumandayı açıp kontakları alkolle temizliyorum düzeliyor. Tam olarak bozulana kadar devam

• quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Selam hocam, fotoğraflar aşağıdaki gibi. Dış ünite binanın dış duvarında takılı olduğu için önden çekemedim.

Klimanın şu anki tek kusuru; uzaktan kumandasının tuşları ayda bir bozuluyor. Kumandayı açıp kontakları alkolle temizliyorum düzeliyor. Tam olarak bozulana kadar devam

Alıntıları Göster
    Aleyküm Selam hocam. Elinize emeğinize sağlık. Çok teşekkür ederim. Bu fotoğraflar da gayet yeterli,9 senenin ardından görmüş olduk cihazı .

Kumanda biraz erken pes etmiş,ama bir şekilde yola devam ediyorsa o da hiç yoktan iyidir diyorum.

Çok teşekkür ederim tekrardan,nice seneler daha sıkıntısız kullanmanız dileklerimle.

Saygılarımla...

• Nerden alırız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı cihazı 2014'te koçtaştan aldım. 5 senede asla sorun çıkarmadı,sadece temizliğini yapıyorum o kadar.ısıtmada -5C'ye kadar denedim bir kere defros'a girip daha sonra mükemmel ısıtıyor,soğutma zaten her türlü buz gibi yapıyor. tek eksiği inverter olmaması.on/off ama R410 gaz kullanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agah07

Isıtmada bundan daha iyi olanı yok
    -30 ısıtma , +54 soğutma

https://tlcklima.com/gree-klimalar/duvar-tipi-klimalar/gree-u-crown/
    klimayı uzun zamandır kullanıyorsunuz galiba, nasıldır memnunmusunuz, kaç metrekarede kullanılıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klima hala çalışıyor mu? merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihbuyukcamm123456

Klima hala çalışıyor mu? merak ediyorum
    10 yıl olmuş

evet hala çalışıyor. hiç tamir görmedi, 1 defa yer değişikliği yaşadı. yılda 1 defa detaylı temizliğini yapıyorum.

son 3 kış hariç, yaz kış durmadan çalıştı. son 3 yıldır kışın doğalgaz kullanıyorum. bu aylarda 24 saat durmadan soğukta çalışıyor.

tek kusuru kumanda salakladı. ayda 1 kumandayı söküp temizlemem gerekiyor. yoksa tuşlar basmıyor. sanırım lastikleri çürümüş.
  • inanamıyorum koca 10 seneyi çıkardı klima abi sanki kumanda değişmiş gibi geldi bana yoksa kumanda ilk aldığında kumanda bu görünümde miydi?
  • quote:

inanamıyorum koca 10 seneyi çıkardı klima abi sanki kumanda değişmiş gibi geldi bana yoksa kumanda ilk aldığında kumanda bu görünümde miydi?
    yok hocam kumanda hala orijinal fakat can çekişiyor

ben de 10 yılı çıkaracağını sanmıyordum. ileride tekrar klimaya ihtiyacım olduğunda öncelikli tercih edeceğim marka gree olacak.
  • Gree'nin Şu anki klima modelleri Gree U-Crown, Gree Viola, ve yeni çıkardığı modeli Gree G-Tech'dir hocam aklınızda bulunsun.Ama ilerde hangi modelleri çıkartacak onu bilmiyorum. Ama ben eski klimalara önem veriyorum çünkü yeni klimalarda iç ünite plastik bölümleri dayanıksız yapılıyor ve 1-2 sene içinde deforme oluyor. Bu yüzden ben on/off klimaları seviyorum eski onn/off klimalar daha dayanıklı geliyor
    benim gözümde tabi sizi bilmiyorum düşüncelerinizi bekliyorum hocam...
  • quote:

Gree'nin Şu anki klima modelleri Gree U-Crown, Gree Viola, ve yeni çıkardığı modeli Gree G-Tech'dir hocam aklınızda bulunsun.Ama ilerde hangi modelleri çıkartacak onu bilmiyorum. Ama ben eski klimalara önem veriyorum çünkü yeni klimalarda iç ünite plastik bölümleri dayanıksız yapılıyor ve 1-2 sene içinde deforme oluyor. Bu yüzden ben on/off klimaları seviyorum eski onn/off klimalar daha dayanıklı geliyor
    benim gözümde tabi sizi bilmiyorum düşüncelerinizi bekliyorum hocam...
    inverter klimanın konforu bir başka.

diyelim ki klimayı 25 dereceye set ettiniz, oda 24 derece olunca stop ediyor, 25-26 olunca tekrar çalışıyor. bu da konforu düşürüyor. inverterde böyle zıkkımlar yok. daha konforlu...

• Gree GS09-0932/R2 9000btu klima var, 10 senedir kullanıyorum, hiç bakıma girmedi. Sadece iç üniteyi temizlerim seneden seneye. Yalnız çok fazla elektrik harcadığını düşünmeye başladım.

Malum elektrik fiyatları katlandı ve ben klimayı yaz/kış çalıştırıyorum. Odam küçük olsa da evin yalıtımı olmadığından dolayı çabuk soğuyan/ısınan bir yapıda.

Normalde klimayı en düşük fanda, yaz/kış 24 derecede çalıştırıyordum. Faturaların katlanmasıyla nasıl buna çözüm bulabilirim diye düşünmeye başladım.

Biraz tasarruf yapabilir miyim adına çalışma sıcaklığını 20 dereceye indirip fanı otomatiğe aldığımda klima sürekli dur/kalk yapıyor. Durduğunda hafif soğuk hava geliyor klima ağzından bu da soğutuyor ortamı, oda zaten çabuk soğuyor sonra biraz çalışıp yine aynı moda giriyor bu nedenle de ısıyı yükseltmek durumunda kalıyorum.

23 - 24 dereceye alınca sürekli çalışmaya başlıyor ve hiç durmuyor bu sefer. Fan otomatikte olunca daha soğuk üflerken, en düşük hızda daha sıcak üflüyor.

Yaşadığım bu durum normal mi? Dur/kalk yapması elektrik harcaması bakımından sakıncalı mı?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.