Şimdi Ara

Gree 9000BTU klima aldım, izlenimlerim. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
317
Cevap
6
Favori
46.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke forumun bu bölümünü daha önce okusaymışım. 2 yılda 2 adet Beko klima aldık. LG BEKO olandı ilk aldığımız ve memnun kalmıştık. Buna istinaden ikinci aldığımız klimayı da aynısından alalım dedik, ama LG logosu kalkmış ve performans da yerlere düşmüş maalesef. Kışın ısıtma olayını maalesef hiç beceremiyor. Koçtaş'tan Beko alacağıma Gree alsaydım belki de bu kadar sıkılmayacaktım. Şimdi 3 adet klimaya daha ihtiyacımız var ve herhalde seçimimi Gree'den yana kullanacağım. Önermeyen varsa ya şimdi konuşsun ya da sonsuza kadar sussun lütfen
  • Arkadaşlar bu gree ile auer AG12-0929/R2 aynı cihazlar mı?

Auer sipariş verdim biraz önce ama okudukça forumu kafam karıştı. İptal etsem mi diye düşünüyorum şuan. 12000 btu olanı 880 tl'ye geldi.

Bir yol gösterirseniz sevinirim. Sadece soğutma ve kısa süreli kullanılacak.

Apartım var Isparta'da sıcak oluyor dedi arkadaşlar oraya takacağım. 2 adet aldım..
  • -YağmurAdam- - kullanıcısına yanıt
    auer al sıkıntı olmaz
    Vestel demirdöküm arçelikten iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Arkadaşlar bu gree ile auer AG12-0929/R2 aynı cihazlar mı?

Auer sipariş verdim biraz önce ama okudukça forumu kafam karıştı. İptal etsem mi diye düşünüyorum şuan. 12000 btu olanı 880 tl'ye geldi.

Apartım var Isparta'da sıcak oluyor dedi arkadaşlar oraya takacağım. 2 adet aldım..

al gitsin hocam birşey olmaz. ucuza da gelmiş
    sonuçta küçük bir alanda ve belirli sürelerle kullanacaksın.
    ben 1-2 haftadır gree kullanıyorum günde en fazla 4-5 saat çalışıyor şimdilik bir sıkıntı çıkmadı.

forumdaki arkadaşlar araba alcam, hergün 1 km gitcem ayağımı yerden kessin yeter diyene mercedes öneriyorlar
  • Tesekkurler arkadaslar, yorunlar genelde olumlu yonde. Umarim keyifli kullaniriz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tracy

quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Arkadaşlar bu gree ile auer AG12-0929/R2 aynı cihazlar mı?

al gitsin hocam birşey olmaz. ucuza da gelmiş
    sonuçta küçük bir alanda ve belirli sürelerle kullanacaksın.
    ben 1-2 haftadır gree kullanıyorum günde en fazla 4-5 saat çalışıyor şimdilik bir sıkıntı çıkmadı.

forumdaki arkadaşlar araba alcam, hergün 1 km gitcem ayağımı yerden kessin yeter diyene mercedes öneriyorlar

Gree yi nereden bulup aldınız. Kim önerdi. Forumda hiç bilinmez bu makine.

• Gree 9000 btu luk olanını taktırdım,gayet iyi çalışıyor yalnız montaj iyi olmasına rağmen vakum yapmadılar,sorduğumda yeni cihaza gerek yok dediler,bence salladılar. Bu şekilde kullamak zarar olurmu?
  • Evet arkadaşlar
    Ben bi geribildirim yapayım alacak olanlara fikir verir umarım..... Gree nin 9000 Btu luğunu 599 TL ye 2010 yılı haziran ayında aldım.
    ısıtma sogutma sorunsuz kullanıyorum sadece 1 kez servis dip bucak temizlik yaptı.
    iyigünler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Koçtaş'taki fiyata ve forumdaki şiddetle tavsiyelere dayanamadım 600 TL / 12 Ay taksitle aldım.

Bilmeyenler için, Gree bir çok markaya klima üreten büyük bir şirketmiş. Türkiye'ye AIRFEL güvencesi ve servis ağı ile AIRFEL tarafından ithal ediliyor. Ki zaten bir çok AIRFEL modeline görsel olarak benzemekte.

* Klimayı satın aldıktan sonra yetkili servisini aradım, adresimi aldı. "akşam 17den sonra gelip kurulumu yapacağız" dedi.
    * Klimayı eve kim taşıyacak dedim, "tabiki biz taşıyacağız, koçtaştan da biz teslim alacağız" dediler.

* Nitekim klimayı teslim almışlar, saat 17:40 gibi aradılar müsaitseniz birazdan geleceğiz dediler 18:00 gibi evimde oldular.

Mevcut klimamı benim için söktüler, yeni klimayı terazide eski klimanın olduğu yere astılar. Eski klimanın boruları bu yeni cihaza olur mu dedim, cevap olarak "evet olur ama o borulardan R22 gaz geçtiği için yeni R410 gazlı cihazınıza zarar verebilir" dediler eski borularıda söktüler. Yeni boruları özel kıvırma aleti ile kıvırdılar.

* "Ustam elimde hazır kanal var takar mısın?" dedim, hiç surat asmadan odanın içinden geçen borularıda bir güzel kanalladılar.
    * Eski klimadan kalan elektrik tesisatını ve drenaj borusunu yenilediler. Elimde olan sigortayı ve sigorta kutusunu kullanabilirsiniz dedim, kullandılar. Eski cihazdan eser kalmadı.
    * Yeni cihazın dış ünitesi eskisi gibi balkonda duracaktı. Dolayısıyle askıya gerek olmadı. Samsung cihazların içinden çıkmayan, montaj kitinden arta kalan ayaklar, bunlar sizin diyerek bana verdiler. Nezakete karşılık "benim işime yaramaz isterseniz alabilirsiniz" dedim.
    * Yeni cihaza takribi 20dk vakum yaptılar, üstelik hatırlatma ihtiyacı hissetmedim.
    * Vakumlama bittikten ve bütün borular dekoratif bantla sarıldıktan sonra, dış taraftan alçı yaptılar.
    * Fiziksel montaj işlemi gayet temiz ve elektrik süpürgesi altında yapıldı. İşlemler bittikten sonra gazı açtılar. Üfleme sıcaklıklarını ölçtüler (53 derece çıktı), servis formuna işlediler. Kumandanın kullanımını kısaca anlattılar, dağıttıkları yerleri topladılar, süpürdüler, iyi akşamlar dileyip çıktılar.

Kısaca özetlemek gerekirse AIRFEL servisinden memnun kaldım.

Klimaya geçersek,

* Eski NorthAire cihazımla kıyaslarsak kesinlikle çok çok sessis. Ne gaz sesi duyuluyor ne de gereksiz gıcırtı ve uğultulu fan sesi.
    * Eski cihazıma oranla inanılmaz bir hızla odayı istediğim sıcaklığa ulaştırdı.
    * Uzaktan kumandası ve cihazın kendisi inanılmaz şık ve dekoratif.
    * Ortam sıcaklığı ve set edilen sıcaklığı seçimli olarak gösterebilen led ekranı ve operasyon ışıkları mevcut.
    * Gece uyurken bu kadarcık ışıktan rahatsız olan takıntılılar içinse bu ışıkları kapatma seçeneği bile mevcut.
    * Cihazın kumandasında çocuk kilidi özelliği var,
    * Soğutma modunda cihazı kapattığınızda kompresörü ve flapları kapatıyor ama iç ünite fanı çalışmaya belirli bir süre devam ediyor. Bu sayede evaporatörde nem kalmıyor kuruyor.
    * Cihaz ısıtmada çalışırken defrost yapıyorsa ve kullanıcı cihazı kapatmışsa defrostu tamamlamadan cihaz kapanmıyor. (pratikte ne faydası var anlamadım. ustalar aydınlatırsa sevinirim)
    * Ayrıca turbo modu, 24 saat programlama, uyku modu ve 4 kademeli fan ayrı ayrı mevcut.

Cihazın ısıtmada ve soğutmada A sınıfı olması (kutudan çıkan etiketler) R410 gazlı olması, geniş ve gördüğüm kadarıyla profesyonel servis ağı ile bu muhteşem fiyat birleştiğinde kesinlikle fiyat/performans ürünü bir makine. 1 saatlik kullanımımda bile inanılmaz memnun kaldım. Şiddetle tavsiye ederim.

Vallahi cok sanslymissiniz.aldigim lg yi montaja gelenlere zorla vakum yaotirmistim.ustelik duvari deldikleri gibi ne alciyla sivadilar nede elektrik baglantisini yaptilar.ben bunu nasil kullanayim dedigimde elektrikci cagir dediler.mh side ayni kafada.lg arcelik klimasindanda servisindende hic memnun degilim kimseye tavsiye etmem

• Klimayı alalı neredeyse 5 yıl olmuş

Gelelim izlenimlere:

* 1 kere bile servis çağırmadım, arızalanmadı
    * kumandasının pilleri çabuk bitiyor, (duracell, bimcell, varta alkaline vs denendi 2 ayda bitiyor)
    * ısıtma ve soğutmadan hala şikayetçi değilim
    * 3 defa ağır bakımını kendim yaptım (blower sökülmesi evap temizliği vs)
    * hiç bir zaman buzlanmadı, su akıtmadı, kışın defrost krizine girmedi.
  • quote:

Klimayı alalı neredeyse 5 yıl olmuş

Gelelim izlenimlere:

* kumandasının pilleri çabuk bitiyor, (duracell, bimcell, varta alkaline vs denendi 2 ayda bitiyor)

Vaybe helal bende veatel aldı ilk yazdan su akıtmaya basladi

• yeni inverter serisi kullanan varmı ugur la arasında gidip geliyorum karar veremedim
  • quote:

Klimayı alalı neredeyse 5 yıl olmuş

Gelelim izlenimlere:

arkadaşlar klima 6 yıl oldu. hala aynı yerinde ve tamir görmedi.
  • Baymak da aynını dedi.
    Çoğu ilk kurulumda vakumlama yapmıyor.
    Gaz içinde basılı geliyor diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ju3x -- 23 Temmuz 2016; 12:22:56 >
  • gerçekten çok kaliteli bir cihazmış,2,5 senedir kullanıyorum. inverter olmamasına rağmen -6C de alev gibi üflüyor,hamam yapıyor. çalıştıktan sonra 1 kere H1 yazıyor ve defros giriyor bir daha asla defrosa girmeden son sürat çalışıyor. Bu haliyle japon klimalarından bir farkı olduğunu düşümüyorum.
  • Merhaba değerli donanım haber üyeleri.
    Montajı yapılan GREE'nin kendi üretimi olan LOMO serisi klimamızın montajı süreci,klima incelemesi ve klimanın tüketim değerleri hakkında biraz bilgi vereceğim.
    Daha önce Arçelik klima vardı duvarda 13-14 yıllık klimamızı satıp hem fiyatının uygun olması hemde montaj yapan servisin satış sonrası hem daha öncede bir yıldır kullandığımız 12.000 btu GREE LOMO klimamızın memnuniyetinden dolayı babamlarada bu cihazın 9000 btu sunu aldık.

Gree 9000BTU klima aldım, izlenimlerim.
    Klimanın özellikleri;
    Gree TLC klimanın resmi sitesinden alıntıdır.
    Soğutma Kapasitesi (Min.~Nominal~Maks.) BTU/h 1.535~8.900~11.021
    Soğutma Kapasitesi (Min.~Nominal~Maks.) W 450~2.608~3.230
    Isıtma Kapasitesi (Min.~ Nominal~Maks.) BTU/h 1.535~9.600~13.989
    Isıtma Kapasitesi (Min.~ Nominal~Maks.) W 450~2.813~4.100
    Soğutma Enerji Tüketimi (Min~Nominal~Maks.) W 200~805~1.420
    Isıtma Enerji Tüketimi (Min~Nominal~Maks.) W 200~755~1.550
    Nominal Akım (Soğutma / Isıtma) A 3,7 / 3,4
    Otomatik Sigorta Akımı A 1×16
    EER W/W 3,23
    COP W/W 3,709
    SEER — 6,10
    SCOP — 4,0
    Sezonsal Enerji Sınıfı (SEER / SCOP) — A++ / A+
    Nem Alma Kapasitesi L/h 0,80
    İç Ünite İç Ünite Model Kodu — GWH09QB- K3DNA1G/I
    Hava Debisi m3/h 560/490/430/330
    Ses Basınç Seviyesi dB (A) 39/36/32/26
    Ses Güç Seviyesi dB (A) 55/52/44/38
    Net Ölçüleri (G×Y×D) mm 790×275×200
    Net Ağırlık kg 9
    Dış Ünite Dış Ünite Model Kodu — GWH09QB- K3DNA1G/O
    D.Ü. Hava Debisi m3/h 1600
    Soğutmada Dış Hava Çalışma Sıcaklık Aralığı °C -15~43
    Isıtmada Dış Hava Çalışma Sıcaklık Aralığı °C -15~24
    Ses Basınç Seviyesi dB (A) 52
    Ses Güç Seviyesi dB (A) 61
    Net Ölçüleri (W×H×D) mm 776×540×320
    Net Ağırlık kg 28
    Şarj Edilen Soğutkan Miktarı kg 0,7
    Ara Tesisat Ara Tesisat Kablosu Damar Adedi ve Kesiti adet x mm2 4×1,5
    Şarj Gerektirmeyen Ara Tesisat Uzunluğu m 5
    Ek Soğutkan Miktarı g/m 20
    Bakır Boru Çapı (Sıvı) mm (in) Φ 6.35 (1/4″)
    Bakır Boru Çapı (Gaz) mm (in) Φ 9.52 (3/8″)
    İç-Dış Ünite Arasındaki Maksimum Kot Farkı m 10
    İç-Dış Ünite Arasındaki Maksimum Uzunluk m 20

Şimdi gelelim 9000 btu olan klimaya
    Klima montajı yapılıp 24 dakika bir süre ile vakumlaması yapıldı.

Klimanın çalışma performansı ve dış sıcaklıklar bizde Temmuz-Ağustos sıcaklıkları gündüzleri 40-50 derece aralıklarında
    Gece sıcaklıklarıda genelde 25-30 derece aralıklarında..

Klima dış ünite kondanser emiş sıcaklığı 41 derece iken, 26 derecede üşütüyor.Bazen 27 ye çıkardığımız oluyor.
    Kendi evimde kullandığım şuan piyasada fiyatı 6200 TL olan Mitsubishi klimam kadar soğutuyor,üşütüyor resmen klima soğutmasını çok beğendim.
    Kumandasına gelince dışardan bir televizyon kumandasını andırıyor,kumandası gayet şık
    İç ünite plastik kalitesi iyi,klimada wi-fi kit yeride mevcut,uzaktan klimayı kontrol etme şansınız da var.

Dış ünite çalışması sesinde bir problem sorun yok sessizmi pek sessiz değil rahatsız edicimi oda değil.Genel itibariyle dış ünitede öyle aman aman rahatsız edici ses yok.

Cihazın iç ünitesi çok şık, sağ üst köşede klimanın kaç derece soğuklukta çalıştığını görebiliyorsunuz,dilersenizde kapatadabiliyorsunuz.
    İç ünite düşük fanda, çok sessiz çalışıyor duymuyorum desem yeridir.
    Orta fanda da öyle aham şaham ses yok genelde orta fanda kullanırız bu fan modunda geceleri rahatlıkla uyuyabiliniyor.
    Yüksek fanda rüzgar sesi duyuluyor,güçlü üfleme için tüm klimalarda olmazsa olmaz yüksek fan hızı,ama odada az televizyon sesiyle de klimanın sesini duymayabiliyorsunuz.

Klimanın soğutma performansına gelelim.

Yüksek fanda 16 derecede 9.1 derecelere kadar indi.

Orta fanda 16 derecede 9.7 derece

Düşük fanda 16 derecede 10.9 dereceleri gördüm.

Şimdide klimanın emiş ısısına gelelim;
    Klima kapalı iken, termometreyi klimanın üstüne koyduğumda termometre oda sıcaklığını 35.2 derece..
    Klimanın iç ünite ekranında oda sıcaklığı 35 derece göstermekteydi.

Kullanım olarak genelde 26 derece orta fanda kullanırız.
    Yine klima oda sıcaklığına getirdiğinde emiş sıaklığı 26.5 derece,klima ekranında da oda sıcaklığı 26 derece göstermekte.Diyelim klimayı 25 derece setlediniz,Oda sıcaklığıda 25 derece seviyelerinde emiş ısısıda 25.5 derecelerde.
    Kısacası setlediğiniz ısıya geldimi oda sıcaklığını setlediğiniz derecede koruyor.

16 dereceye aldığımda oda sıcaklığını 22.9 derece ye kadar indirebildi,Daha da inebilirdi ama biraz zaman gerekiyordu.

Klimanın fan modunda tüketimlerinden bahsedeyim.
    Yüksek fanda 28 watt tüketim

Orta fanda 26 watt tüketim

Düşük fanda 22 watt tüketim

Yine bekleme modunda 0.2 watt tüketiyor.

Klimanın çektiği anlık tüketime gelirsek;
    Dış ünite kondanser emiş sıcaklığı 30.9 derece
    iç ortam ısısı 26 derece 14.8 üfleme sıcaklığında anlık 342 watt veya 1.82 amper tüketim yapmakta.

Dış ortam 40 derece üstünde anlık tüketimi 556 watt tüketiyor.

Yine bu hesapla bir ay hiç kapatmadan dış ortam 30-35 derece aralığında oda kapısı kapalı şeklinde kullanılırsa 100 TL tüketiyor.

Dış ortam 40 derece ve üstünde olan dönemlerde de ayda 130 TL tüketiyor.

Bu tüketimler 26 derecede kullanıldığında geçerlidir.

Bu klimanın 12.000 btu olanıda kışın 100 TL tüketmişti.

Klima almak için marka paralara vermeye gerek yok arkadaşlar 2300-2500 TL ye alacağınız 12000 btu bir klima işiniz fazlasıyla görecektir.
    Isıtmada da çok iyi, ısıtma için düşünenlere tavsiyemdir.
    Yine Sigma Plus var bu klimanın aynısı,Zaten iklimsa'da Gree'ye ürettiriyor.Sigma Plus'ta birebir aynı.
    Fiyat performans ürün,ısıtmada da kullanıyoruz bu ürünün 12000 btu olanı tavsiye ederim.
    54 derece üfleme yapmıştı bu üeünün 12.000 btu olanı.

Yine sormak istediğiniz bir husus varsa yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat6363 -- 29 Haziran 2018; 9:26:8 >
  • Bu watt ve amperi nasil ölcuyorsun dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

Bu watt ve amperi nasil ölcuyorsun dostum.

Merhabalar hocam

Elektrikli cihazların çektiği enerjiyi watt/amper şeklinde gösteren prize takılan cihaz.
    İnternette wattmetre veya enerji ölçer yazarsanız hocam bulabilirsiniz.
    Ben sanalreyon.com'dan almıştım.
  • teşekkurler sayın serhat bey..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

Bu watt ve amperi nasil ölcuyorsun dostum.

Merhabalar hocam

Elektrikli cihazların çektiği enerjiyi watt/amper şeklinde gösteren prize takılan cihaz.
    İnternette wattmetre veya enerji ölçer yazarsanız hocam bulabilirsiniz.
    Ben sanalreyon.com'dan almıştım.

Hocam çok zahmet vermişsin eline sağlık.
    Fakat bahsettiğin cihaz nedensiz yere aşırı pahalı. markayı klimacılardan başka bilen yok ama fiyatı uçmuş.
    iklimsa'nın sigma plus'ı madem aynı cihaz, ben beklerdimki bu cihaz, sa şişirmesinden ötürü belki kdv'si kadar daha ucuz olsun. piyasada tersi olmuş.
    iklimsa'nın sigma plus'ı için yaz boyu fiyatı 2300 liraydı, gree lomo fiyatı 2800 liraydı. anlayana frigo
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.