Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (529. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Havuzlu modelmi yoksa standart paspasmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. Aracım 58binde 2008 model picasso son 1-2 aydır 1. vitesten 2.vitese geçerken titreme yapıyor diğer vites geçişlerinde olmuyor. Cumartesi günü küçükçiftlik parkın paralelinden ara sokaklardan çıkarken yolda kalacağımı düşündürtürecek kadar 1.viteste sorun oldu hatta 2ye geçmek istiyor geçemiyor gibi. Pazar günü yine kullandım ama 1 den 2 ye geçişteki titreme hariç herhangi bir sorun yaşamadım. Tahmin edilen gibi kavrama sorunumu ?
  • Çok büyük olasılıkla baskı balatanız bitik.
  • zzoorroo kullanıcısına yanıt
    Bakalım yılbaşı sonrası irem otoya yol gözüktü. Teşekkürler.

• Arkadaşlar iyi geceler. Ben de uzun incelemeler sonucunda nasipse Grand Picasso almaya karar verdim. İkinci el olarak alacağım ve bütçe aralığım 2009 ila 2013 yılları arasını kapsıyor. Araştırmalarıma rağmen HDi ve e-HDi motorlar arasındaki ve makyajlı kasa ( Gündüz farlı ) ile bir önceki kasa arasındaki farkları istediğim ölçüde bulamadım. Bu konu hakkında, bu araçları kullanan arkadaşlarımızdan tecrübe ve tavsiyelerini, bu konu ile ilgili yazı, makale gibi yardımcı kaynaklardan bilgi paylaşabilirseniz çok sevinirim, saygılar...
  • MR KRONOS M kullanıcısına yanıt
    e-hdi ile hdi arasında hp ve tork farkı var ee tabi birde euro normları
  • quote:

Orijinalden alıntı: MR KRONOS

Arkadaşlar iyi geceler. Ben de uzun incelemeler sonucunda nasipse Grand Picasso almaya karar verdim. İkinci el olarak alacağım ve bütçe aralığım 2009 ila 2013 yılları arasını kapsıyor. Araştırmalarıma rağmen HDi ve e-HDi motorlar arasındaki ve makyajlı kasa ( Gündüz farlı ) ile bir önceki kasa arasındaki farkları istediğim ölçüde bulamadım. Bu konu hakkında, bu araçları kullanan arkadaşlarımızdan tecrübe ve tavsiyelerini, bu konu ile ilgili yazı, makale gibi yardımcı kaynaklardan bilgi paylaşabilirseniz çok sevinirim, saygılar...
    HDI 110BG 240Nm Tork 16valf Motor Kodu :DV6TED4
    e-HDI 115BG 270Nm Tork 8valf S&S+Jel Akü Motor Kodu: DV6C

2011 yılı geçiş yılı, 2011 modellerde 3 kombinasyon mevcut:

1-) Eski kasa + HDI
    2-) Makyajlı Kasa +HDI
    3-) Makyajlı Kasa +e-HDI

• Herkese selamlar.

Bugün başımdan geçen ilginç bir olayı anlatmak istiyorum. Haftanın 2-3 günü çıktığım, birden yükselen ve kıvrılarak ilerleyen oldukça dik bir rampa var, Zekeriya köye giderken. Sanırım uzunluğu 200mt vardır. Neyse o yokuşa yaklaşırken baktım benim picassonun aynı rengi ve 5 kişiliği benim önümde seyrediyor, şoförü kadındı. Sırf çıkarken siyah duman atıyor mu diye merak ettiğim için sollamadım. Dedim en kötü yavaş yavaş çıkarız.

Abi yok böyle birşey, rampaya girer girmez önce araç irkildi, muhtemelen gaza çok yüklendi (ki 3. vitesle başlayıp, bağırmadan vites küçültmeden rahatça çıkabiliyor araçlarımız) araç vites küçülttü ve hanımefendi panikleyip gazdan ayağını çekti bu sefer de tork yetmedi, araç duracak oldu, sonra yeniden gaza yüklendi sonra yine gazı bıraktı veya kendisi vitesi büyülttü, arkada beni kangren etti, 3. seferde bastım geçtim.

Şimdi acemi şoför olabilir, bilmediği mevki olabilir, gündüz farlı kasadan olduğu için 2011 veya üstüdür diye düşünüyorum bu araçtan indirsek, muhtemelen diyeceği ilk şey bu aracın şanzımanı berbat. Çok sarsıyor, kafası karışıyor.

İnsanların MCP hakkında veya geel olarak yarı otomatik kullanmayı bilmeden/beceremeden geldiği yargı bu oluyor.

Şimdi diyeceksiniz neden bunu anlattın. Dönüş yolumda da arkadaşımın ricasıyla onun tanıdığı birini aldım araca. Beyefendi eski 308 kullanıcısı çıktı.
    Ya dedi bu araçların arızası bitmez, vitesi de gerçekten çok konforsuz.
    Sonra yolda bir sessizlik oldu, gidiyoruz. Dur kalk , yokuş çıkış iniş. Dedi bu tam otomatik heralde, hayır dedim bu muhtemelen 308lerdeki MCP şanzıman.
    Sonra geçen diyalog

-Nasıl memnun musun?
    -Hamdolsun yetiyor, 7 yıldır bende araç.
    -Ooo iyi dayanmışsın 7 yıl, arıza çıkarmadı mı hiç.
    -EGR bozuldu, o kadar.
    -Maşallah.. Km'ye bakar.. 199800km.. Km de 200bin olmuş artık başlar masrafları, sen sat hocam bunu.
    -Nasip..

Yol devam ederken..
    -Ya bu araçlar da çok geniş rahatmış... (hafif kar yağarken, ağaçlı yoldan geçiyoruz) ya bu ön cam ne güzelmiş kocaman, çok ferah ya.. Kaç yakıyor bu..
    -Son 1350km ortalaması 5.3lt, ortalama hız 35..
    -Gözler fal taşı harbi mi ya.. Ama çekişi zayıf, büyük araç ya..
    -Dedim 0-100 arabası değil ama tırmanırken hiç mahcup etmedi.

Nitekim, araçtan inerken sıfırı var mı kaça bunlar diye konuşuyorduk.

Demem o ki.. Bu araçla bu forum olmasa hayatta tanışamazdım.
    Bilgi paylaşan.
    Yorum yapan herkese teşekkür etmek istedim.

Çünkü bugün 06 Şubat 2020.
    Ben Picassomu 07 Şubat 2013 yılında aldım. O zamandan beri de keyifle kullanıyorum.
    Mükemmel değil ama fiyat/performans aracı.

Bu arada bu yıl indirimler nedeniyle ve sıfır fiyatların altın/döviz hatta emlak yatırımını bile suni olarak geçmesi beni üzdü ve araç değiştirmeye karar verdim.

Sıfır olarak
    C5 Aircross
    3008
    Civic Executive+ 9AT

İkinci el
    Ford S Max
    Alhambra

gibi araçları markaja alıp kimiyle test sürüşü yaptım.
    Eşimi Civic ve c5 Aircross testlerine de özellikle götürdüm ki 2 çocuğumla, hani bıdı bıdı olmasın sonra.
    Yok arkadaş..
    Olmadı. Civic Executive+ henüz yoktu zaten, sırf alıp bir süre sonra satmak için istiyordum yoksa para birikmiyor.
    Hakikaten gereğinden uzun süre geçirince ailem çok fena alıştı bu araca.
    c5 aircross da olmuşken 7 kişi olsun yine dediğimizden sanırım birkaç yıl daha geçireceğiz nasipse ve hayırlısı ise.

Bir yandan da diyorum ki
    Vergisi düşük
    Yakıtı da iyi
    Borçsuz harçsız bin git işte.

Hepinize kazasız, belasız sürüşler diliyorum.

• Merhaba arkadaşlar;

Uzun incelemelerden sonra bende sizlerin buradaki yorumları yardımıyla da 2009 C4 Grand Picasso sahibi oldum. Bu konu resmen bir C4 Picasso rehberi gibi bir hal almış. Katkısı olan herkese teşekkürler.

Konya'da Picasso için gidebileceğim, önerebileceğiniz bir özel servis var mı? Konya'lı Picassocu'lar nereyi önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler...

• Hayırlı olsun. BEn de 2009 C4 Grand Picasso alma arefesindeyim. Biraz takip etmek istedim kullanıcı yorumlarını. Facebook gruplarının daha aktif olduğunu aktarabilirim.
  • onurordek O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ynoktaselim Y kullanıcısına yanıt
    Bana tekrardan almak nasip oldu 2010 grand picasso. Ben eski aracımı Tekniker Peugeota götürüyordum şimdi de oraya götürmeyi planlıyorum seçenek çok tabiki Efe var Teknik var.
  • Herkese iyi günler arkadaşlar...bende C4 picasso 2009 model araç aldım... Ayrıca Ankara'dayim...onerebilceginiz usta var mı acaba? Artı ilk defa otomatik bir aracim oldu. Nasıl kullanmam gerektigi hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: teacheroffclass

Herkese iyi günler arkadaşlar...bende C4 picasso 2009 model araç aldım... Ayrıca Ankara'dayim...onerebilceginiz usta var mı acaba? Artı ilk defa otomatik bir aracim oldu. Nasıl kullanmam gerektigi hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz?
    Aracınız tam otomatik değil debriyaj baskı balatası mevcut arac sizin yerine debriyaja basıyor.
    Genelde alışması biraz zaman alıyor.
    Düşük viteslerde yığılma ve tutulma hissedersiniz. Debriyaja sizin yerine bastıgı için normalde sizde gazdan ayağınızı cekmeniz gerekiyor. Bu aracta bu cogu zaman atlanıyor. Bu sekilde yaparsanız daha yumuşak sürüş ve keyifli olur.
    Arkadasların ayrıca belirteceği durumlar vardır ben terk edeli 3 sene oldu Şikayetden değil ihtiyacım kalmamasından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soskay -- 3 Nisan 2020; 10:51:19 >

• teacheroffclass kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız inşallah. Çoğu kişi bende dahil ankarada vatan citroene götürüyor. Yalnız geçen gittiğimde çokta memnun kalmadım. Giden sayısı fazlalasinca kalitede azalıyor.

• soskay S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstadım cevabınız için...

• stagemasterone kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam cevabınız için... Soyle bir durum da var aracım 84 bin km de... Model 2009 triger için 10 yıl ya da 180.000 km deniyor malûm... Şu zor zamanlar geçsin diye 3-5 ay beklemem de bir mahsur olur mu acaba... Ayrıca bakımları 10 binde bir mi yoksa 15 binde bir mi yaptırıyorsunuz?

• teacheroffclass kullanıcısına yanıt
    Triger bu ne yapacağı belli olmaz malesef kararı size bağlı. Ben bakımları 1 sene ya da 10bin hangisi dolar ise yaptırıyorum. Yağın ne kadarlık olduğu önemli değil benim icin sınır 10bin

• quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Triger bu ne yapacağı belli olmaz malesef kararı size bağlı. Ben bakımları 1 sene ya da 10bin hangisi dolar ise yaptırıyorum. Yağın ne kadarlık olduğu önemli değil benim icin sınır 10bin
    Teşekkür ederim hocam...

• Kasım 2014'te aldığım akü artık bitmiş. Dün aracı çalıştıramadım. Yeni akü taktıracağım eskisi Pug grubu OEM ürünüydü. 5 yıldan fazla dayandı. 1 aydır araç yatınca akü daha fazla dayanamadı demek. Şimdi yeni akü için ne önerirsiniz?

İnci, mutlu, varta ve Duracell var. Daha ucuza da var povver dedi sanırım. 300den başlıyor, 600tlye çıkıyor 72ah.

• 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.