Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (513. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu ikinci picassom. 2008 model ve kendim halledemedim şu gösterge gölgelenmelerini. Soför klima ve ana gösterge panelinde sıkıntı.

Tabi ki dışta değil. Kimseye oldu mu bu çözen var mı?

Klima panelinin sökmesi tırnakları kanırtmayla mıdır bilgisi olan varsa sevinirim

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok fazla ıslak bezle silince bu durum oluyor ama sonra geçiyor kuruyunca yani araya su giriyor. Saç kurutma makinesi ile kurutmayı denediniz mi ?

• scofield-- S kullanıcısına yanıt
    Eğer İstanbul Anadolu yakasında iseniz Ümraniye tarafında İrem otomotiv Doğan usta gösterge panelini söküp temizledikten sonra tekrar takıyor. Ücreti hakkında bilgim yok fakat bu işlemi yaptığını biliyorum. İsterseniz görüşüp fiyat alabilirsiniz.http://www.iremotoservis.com/iletisim

• quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Çok fazla ıslak bezle silince bu durum oluyor ama sonra geçiyor kuruyunca yani araya su giriyor. Saç kurutma makinesi ile kurutmayı denediniz mi ?
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Denemedim ama zaten araba güneşin altında saatlerce kalıyo bazen, bu durumda buharlaşma olmaz mıydı?

Kurutma makinesi güneşten fazla etki yapar mı sizce

• Arkadaşlar merhaba,

Araçlarımız için fabrikanın tavsiye ettiği Total Quartz ineo Esc 5w 30 yağ hakkında bazı bilgiler araştırdım.

Aşağıdaki link üzerinden sizler de görebilirsiniz.

Yağın 10bin km'de değişmesi gerektiğini belirtmişler fakat periyodik bakımları 15bin km'de bir yapılıyor.

Aklım karıştı doğrusu. Acaba motor yağını farklı bir marka ile değiştirmeye gerek var mıdır?

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=133071838

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Picasso11 -- 28 Mayıs 2018; 4:10:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Picasso11

Arkadaşlar merhaba,

Araçlarımız için fabrikanın tavsiye ettiği Total Quartz ineo Esc 5w 30 yağ hakkında bazı bilgiler araştırdım.

Aşağıdaki link üzerinden sizler de görebilirsiniz.

Yağın 10bin km'de değişmesi gerektiğini belirtmişler fakat periyodik bakımları 15bin km'de bir yapılıyor.

Aklım karıştı doğrusu. Acaba motor yağını farklı bir marka ile değiştirmeye gerek var mıdır?

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=133071838
    Diğer konuda cevap yazan arkadaşın mesajını okudum. Teknik verilere de yer vermiş, ancak bu ağ mobil 1 esp formula ile neredeyse aynı datalara sahip.Daha önceden karşılaştırmıştım. Öncelikle bizim araçlarımız adblue sistemine sahip değil ancak ne demek istediğini anladık, DPF filtreli, partikül sıvılı. Filtrenin çabuk dolmaması için yağın uygun olması gerekir. Ki bu yağ filtre için de uygun deniyor.

Dediği gibi viskositesi düşük ekonımi yağı da olabilir, ancak aracımız da ona göre bir araç sonuçta. Formula 1 motoru değil ki bu.

Gelelim şimdi 1. Konuya:
    Tam sentetik motor yağları malumunuzdur, 30-40.000km arasında kullanım ömrüne erişebileceği donesiyle satışa sunuldu ve üreticiler de bu şekilde anlattı. Ki testlerini yapıp ona binaen bu söylemler ortaya çıktı. Bunları bir kenara bırakalım.

2. konu: Madeni yağ da olsa, sentetik de olsa, yağ kullanıma başladıktan sonra 1 sene içerisinde değişmesi tavsiye ediliyor. Günümüzde bazı araçlarda,belirtilen motor yağıyla 2 sene 20000km verileri dahi var.

Her şeye rağmen üretici bu yağı(total ineo esc 5W30) kullanarak 20.000km'de ya da 1 yılda değiştirin diye önermiş.
    Ağır kullanım koşullarında/ avrupa dışı ülkelerde 15000km'de ya da 1 yılda değiştirin demiş.

Yani adam sonuçta kendini garantiye almak için, her mühendislik alanında olduğu gibi burada da, yağın gidebileceği son noktadan daha düşük bir noktada değiştirilmesini söylemiş. Avrupa için de düşürülmüş değer 20.000km. Bu da üreticinin ilk donesini, aracı yapan firmanın testlerle doğruladığını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 28 Mayıs 2018; 15:4:44 >

• Herkese merhaba arkadaşlar. Ailem büyüdüğü için 7 koltuklu bir araç bakarken 2012 model Citroen C4 Grand Picasso e-hdi bir araç aldım 2 hafta önce. Navigasyon ekranlı modeli. Sorunsuz kullanıyordum. Dün aracı çalıştrdığımda ana navigasyon ekranı açılmadı. Sağ ve soldaki göstergelerde sorun yok ama ortadaki ana ekran açılmıyor. Aldığım kişiye sorduğumda böyle bir şey yaşamadığını söyledi. Birde teyp bölümünün arka tarafından kısa süreli bir motor çalışma sesi geliyor "bzzzzzzt" diye. Ve bunu kontak kapalı dahi olsa belli aralıklarla tekrarlıyor. Sanki bir şeyi açmaya yada kapamaya çalışıyor ama olmuyor ve sürekli bunu tekrarlıyormuş gibi. Başına böyle bir şey gelen oldu mu? O bölümün sigortası ile alakalı olabilir mi? Yada bir şekilde bu araç bilgisayarını resetleme gibi bir yöntemi var mı?
  • Herkese tekrardan Merhabalar,

Uzun araştırmalarım neticesinde bütçeme uygun, 2011 model, km.si çok da yüksek olmayan benzinli bir Grand Picasso buldum.

Araçla yazın bir karadeniz turu düşünüyoruz. Bunun dışında ailem aracı genelde hafta sonları İzmir ve çevresinde (Kuşadası, Gümüldür, vs.) kullanacak.

Ben taraftarı değilim fakat babam LPG taktırmak isteyecektir.

Bu şartlarda, yine tecrübelerinize dayanarak, Yakıt ekonomisi ve bakım masrafları açısından dizel ile benzinli Grand Picasso arasındaki farklar nelerdir? Sizce almalı mıyım?

LPG taktırırsak araca zarar vermiş olur muyuz?

Şimdiden teşekkürler,

Furkan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffua

Herkese tekrardan Merhabalar,

Uzun araştırmalarım neticesinde bütçeme uygun, 2011 model, km.si çok da yüksek olmayan benzinli bir Grand Picasso buldum.

Araçla yazın bir karadeniz turu düşünüyoruz. Bunun dışında ailem aracı genelde hafta sonları İzmir ve çevresinde (Kuşadası, Gümüldür, vs.) kullanacak.

Ben taraftarı değilim fakat babam LPG taktırmak isteyecektir.

Bu şartlarda, yine tecrübelerinize dayanarak, Yakıt ekonomisi ve bakım masrafları açısından dizel ile benzinli Grand Picasso arasındaki farklar nelerdir? Sizce almalı mıyım?

LPG taktırırsak araca zarar vermiş olur muyuz?

Şimdiden teşekkürler,

Furkan
    lpg'de sıkıntı çıkmayacak bile olsa.
    Bu THP motor direkt enjeksiyonlu olduğu için, takılacak olan LPG sistemi zaten pahalı olacak. normal bir sisten 1000-2000 arası takılırken, bunkara 4000 ve üzere fiyatlara takılıyordu. Tabi şimdi fiyatlar kim bilir ne durumda.

Yani fiyat karşılaştırması yaparken, bunu da hesaba katın.

• ffua F kullanıcısına yanıt
    2008 model Picasso aracımı model yükseltmek için sattığımda bende kırmızı renk exclusive paket bir Thp motor benzinli bir Picasso bulmuştum. Citroen servisinin görüşünü sorduğumda aman abi bulaşma bu motorda kronik bir sıkıntı var, başımız çok ağrıdı bu motordan yana demişti. Galiba piston veya kol kırıyor demişti diye hatırlıyorum. Yanılıyor da olabilirim. Servisin görüşünü tekrar almanızda fayda olacağını düşünüyorum.

Belki bu söylemler hurafe olabilir, iyi araştırmak lazım. Ben cesaret edemeyince 2013 e-hdi dizel motorlu Picasso alıp yoluma devam ettim.

İnşallah temiz bir Picasso denk gelir, sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Selamlar.

• Soracağım sorunun yerinin tam olarak burası olmadığını biliyorum, fakat diğer Picasso konusu çok sessiz. Bu nedenle buradaki arkadaşların bilgi verebileceğini düşünerek yardımınızı istiyorum.

-Feel modeli 2017 yılında piyasaya sürüldü, okuduklarımdan çıkardığım kadarıyla boş paket olduğu, önceki intensive vs modele göre donanımlarının azaltıldığı söyleniyor. Benim tespit edebildiğim, navigasyon ve anahtarsız giriş özellikleri yok. Benim öğrenmek istediğim başkaca temel hangi farklar var. Bilgisi olup paylaşacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar herkese merhaba. 2012 model Grand Picasso sahibiyim. Aracımda orjinal navigasyon sistemli teyp(eMyWay) mevcut. Teyp yaklaşık 3 hafta önce araba çalışmazken güç tasarrufu moduna geçti ve bir daha çalışmadı. Servise götürdüm arızanin ne olduğunu söylemeden söküp tamire göndereceklerini ve maliyetin yaklaşık 2000 TL olacağını söyledi. Bende dışarda bu işlerden anlayan bir usta aramaya koyuldum. Usta teyibi söktü tamir etri taktı. Yalnız bi sorun oluştu. Orjinal navigasyon sistemli bu araçlarda aracın tüm parametreleri bu teyp ve ekran üzerinden çalışıyor. Radyo teyp, Bluetooth la telefona bağlanma, navigasyon vs. herşey çalışıyor yalnız yol bilgisayarı menusu(anlık yakıt, ortalama yakıt, kalan mesafe gibi) yok. Usta ne yaptı ise bu menüyü getiremedi. Aslında yol bilgisayarınin benim için çok fazla bir önemi yok ancak aracı satmak istediğimde alacak kişi bunu sorun yapabilir. Sizce sorun ne olabilir. Bunu çözme konusunda yardımcı olabilecek bir usta tanıdığı olan varmı acaba. Teşekkürler, iyi forumlar...

• Arkadaşlar merhaba,
    Şuanda İ30 aracım var, çok memnunum aracımdan ancak üç tane konu var ki araç değiştirmeme neden olacak konular:

Birincisi altı yere çok yakın, köye gidemezsin, kasislerden geçerken altını vurursun,
    İkincisi aile genişledi, çocuk sayısı arttı, anne baba filan derken geniş bir araç iyi olacak,
    Üçüncüsü İ30' un farı çok kısık, kronik sıkıntı galiba ne yaparsan yap düzgün göremiyorsun.

2015-2016-2017 model 7 kişilik grand picasso hoşuma gidiyor aşağıdaki konularla ilgili görüşleriniz önemli benim için:

Siz kullanıcılar olarak tavsiye eder misiniz ?

Altı yüksek mi ?

Konforu nasıl (İ30 muazzam bu anlamda) ?

Elektronik arıza sorunlarından bahsedilmiş kronik mi bu sorunlar ?

Arkadaki iki kişilik koltukta yetişkin birisi oturabilir mi ?

Arkadaki koltuklar açıldığında bagaj çok daralıyor mu ?

• Bahsettiğinz modeller bu sayfanın konusu değil malesef. Burası 2. nesil picasso konusu. Sizin baktığınız 3. nesil oluyor.
    Fakat şirkette bir arkadaşım yaklaşık 4 sene kullandıktan sonra satıp yeni kasasını aldı. çünkü çok memnundu. Onun şansına baskı balata ile ilgili bir kaç sıkıntısı çıktı. Ama 2-3 değişim sonrası çözdüler bir sıkıntısı yok. Yeni kasada nasıl bilmiyorum ama arkadaki koltuklara ancak zayıf kısa boylu kişiler rahat oturabilir. Tabi biraz orta sırayı da öne çekmek koşulu ile. Geride bagaj ise bir baston puset sığacak kadar kalıyor benim aracımda. Yeni nesilde de muhtemelen öyledir.

Bu arada i30 için konfor olarak muazzam demişsiniz. Belli ki picassoya hiç binmemişsiniz. Picassodan sonra arabalara olan bakışı değişmeyen adam tanımıyorum.(orta yaş üzeri ve çocuklu olan arkadaşlarımdan gördüğüm).

• barthez77 B kullanıcısına yanıt
    Son cümlene sonuna kadar katılıyorum. Çok enteresan bir araba görüş açısı rahatlığı yolculuk performansı tam çocuklu ailelere göre
  • barthez77 B kullanıcısına yanıt
    İ30 a muazzam diyorsanız bu arabaya ne dersiniz bilemiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler, İ30' un arka yaşam alanı, içerideki sessizlik, yarı deri koltukları tatmin ediyor o nedenle muazzam dedim abartı olmuş biraz gerçi en azından tatmin edici diyeyim

Ciddi anlamda yöneliyorum yeni nesil olarak bahsettiğiniz kasaya, dediğim gibi kriterlerim çok basit. Çoluk çocuğum uzun yola giderken rahat etsin, altı her kasiste vurulmayacak kadar idare etsin, içeri çok ses almasın yeter.

Anladığım kadarıyla bizi üzmeyecek cinsten bir araç.
  • özgürwilly kullanıcısına yanıt
    i30 dediğiniz hyundai ise arada çok fark var bir kere segmentler çok farklı çocuklu bir aileyi i30 zorlar bagaj arka diz mesafaleri heleki çocuk koltuğu taktığınızda işler iyice kötüleşir. Bence çocuklu aileler görsellikten çok kullanıma kolaylığı sağlayacak araçlara yönelmeli hb arabalar bana göre bu durumu sağlamayacaktır. picassodan önce 2012 passatım vardı harika bir araba idi onu tartışmıyorum ama 2008 model picassom kadarda kullanışlı değildi. İş hızlı kaçsın spor dursun vites geçişleri güzel olsun vb performansa yönelik ise zaten bu tarz arabalara yönelmeyin derim. gerçi yeni kasanın vitesi gayet başarılı onuda belirteyim.
  • Slm arkadaşlar aracım için cam rüzgarlığı alma arifesindeyim. Orjinal cam rüzgarlığını kullanan var mı? Şu anda serviste 285 lira fiyatı var ve fitil içine yerleştiriliyor.

https://www.parcagonder.com/C4-PICASSO-CAM-RUZGARLIGI-CAM-KENAR-DEFLEKTOR-C4-2LI-HAVA-DEFLEKTORU-TAKIMI-ON-KAPILARDA,PR-347609.html
  • Orjinalden başka yok zaten piyasada. Bunu bulmuş olmanız bile büyük şans.
    Başka bir araçta takılı olarak görmüştüm düzgün duruyordu.

Sigara içenler için konforlu bir uygulama.
  • 
Sayfa: önceki 511512513514515
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.