Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (511. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende C4 picasso kullanıcısıyım. 2011 5k makyajlı kasa. Buradaki 510 sayfayı arabayı almadan önce okumuştum. Halada okuyorum. Facebookta C4 picasso grubumuz var. Çok daha etkin. Sorularınıza ve sorunlarınıza çok daha hızlı cevap bulabiliyorsunuz. Hepinizi grubumuza bekliyoruz. Yardımlaşma üst düzeyde.
  • Merhaba arkadaşlar. Acaba sağ taraftaki cam suyu motoruna nasıl ulaşabilirim?
    Bunun için lastiği ve davlumbazı mı sökmek gerek acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekoah E kullanıcısına yanıt
    Benim araçta arka cam suyu dökülmüyordu elektirikçide sağ ön tekerin davulumbazını aralayıp alttan girmişti öyle yapmıştı.
  • stagemasterone kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar. 2011 Grand picasso sahibiyim. Şu an üzerinde 2 sene önce sahibinden aldığım Michelin Primacy lastikler var. 2013 üretim tarihi lastiklerin. Ben yaklaşık 25bin km yapmışımdır. Benden öncesi ne kadar bilmiyorum. Lastikler bu yazı atlatır mı? Kasım falan gibi kışlık lastiğe mi geçsem. Fakat bir taraftan bir ay sonra muayene var. Bu lastikler muayenede sorun yaratır mı? Lastik olarak ise ne önerirsiniz?
  • barthez77 B kullanıcısına yanıt
    Michelin Primacy araçta çıkan orjinal lastik diye biliyorum yani 2011 üretimi olması muhtemel doğru koşullarda saklandı ise çıkartabilir. Tabi ben olsam alırdım o ayrı bir durum. Muayeneden geçmesi yanılmıyor isem diş derinliğine bağlı ona bakarsınız isterseniz. Ben falken ile hankook arasında kalmıştım. Falken için de bayağı iyi yorumlar var araştırmanı öneririm. Gerçi ben hankook ventus prime 3 aldım (fiyatı çooook uyguna geldiği için) ve gerçektende çok memnunum özellikle direksiyon hassasiyeti ve frenlemesi çok başarılı.
    GP kullandığım dönemde Michelin takılıydı.Kalkışlarda esp sıkca devreye girince değiştirip Falken Ze914 ecorun takmıştım.

Lastiğin genel formuna bakın kullanım karakteristiğine bakın diş deriniliğine bakın lastikde çatlaklık varmı bunlara göre daha net bir durum ortaya vıkacsktır lastik ihtiyacı konusunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk aracimda 45000kmde olmasina ragmen 6mm dis derinligi olan 3 yaşinda michelin energy lastikler vardi.

1sene sonra yanaklarda catlaklari farkettim ve degistirdim. Hala cok iyi diş vardi lastikte.

Freni lastik yuzunden zayifmiş meger, hafif islakliklarda pati cekiyo, ya da frende abs devreye giriyordu. Degisince hepsi duzeldi. Kuru fren performansi dahi iyilesti. Meger lastik iyice sertleşmiş 4 senede.

• Lastiğin üzerinde yazan üretim tarihi 2013. 5 sene olmuş yani. Bu yüzden dediğiniz gibi gözle görünen haline bakmayıp değiştirmek en iyisi. Aynı şekilde geçen aylarda scooterımın lastiklerini değiştirdim. Onlar da 4 sene olmuş. Hala desenleri iyi durumdaydı. Fakat yeni lastikleri takınca farkettim ki ben motoru sürmek virajları almak için bildiğin cebelleşiyormuşum cihazla.

Şimdi ne ile değiştirsem onu düşünüyorum. PETLAS önerir misiniz. Gerçi aldığımda kışlık lastik olarak petlas lastikleri vardı. Ama o lastiklerin içinde de boydan boya yarıklar olduğunu farkettim ikinci söküşümde. Çok daha yeni lastiklerdi onlar. Ama attım komple.
  • Bodrum da yaşayan bir arkadaşım Picasso düşünüyor(yeni kasa değil). O bölgelerde aracını satmayı düşünen var mı?
    hocam ben genelde dünyada en yaygın markalardan alırdım ama falkenin bir lastiği ile ilgili oldukça iyi yorumlar okudum, fiyat olarak da daha uygun. değerleri de iyi.
    internette yorumlar var, aşağıdaki adreste de bilgileri var,
    aklınızda bulunsun
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZIEX-ZE914-EcoRun.htm
  • Falken lastik siparişini verdim. Hafta içi takılacak bakalım. Petlas yerine bunda karar kıldım. her yerde yorumlar iyi. Bakalım kullanıp göreceğiz.
    Bence iyi yaptınız. Hayırlı olsun. Lastik başına 150 tlye değecek bir fark yok değerlere göre

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafay M kullanıcısına yanıt
    150 olsa yine iyi ya. Üstündeki Michelin Primacy lastikler ile değiştirmeye kalksam 600-700 lira civarında lastik başına fiyatlar çıkıyor. Bu kadar fiyat farkına rağmen okuduğum yorumlarda michelinden kimse memnun değil. ABS ESP hemen devreye giriyor falan yazmışlar hep. Bakalım kullanıp göreceğiz. Umarım ucuz etin yahnisi olmaz.
  • Aracımı aldığında üzerinde 2014 üretimi falken vardı hala kullanıyorum. 4 seneyi doldurduğundan biraz sertleşme var. Buna mukabil biraz ses yapıyor. Yol tutuş ile ilgili problemi yok. Parasına gore çok iyi lastik.

• 4 yaz Dunlop kullandıktan sonra ben de geçen hafta lastiklerimi değiştirdim.

Ben de Falkenin bu bahsedilen modelini alacaktım. Sonra ikinci el ilanlarından kullanılmamış, 2017 üretimli lastik arayışına girdim.

800'e Astradan çıkma, Sıfır Continental Eco Contact 5 215/60R16 alıp taktım. Artık kadran ile GPS hızım 1e1 aynı :)
  • Arkadaşlar merhaba,

2013 model 5kişilik Picasso aracımı Ds5 ile değiştireceğim için satıyorum. Henüz ilana koymadım. İlgilenen arkadaşlar olur ise bana Pm'den ulaşabilir.

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

Şunu tecrübe ettim ki iki seneden sonra tüm lastikler sertleşiyor zaten. Diğerlerini 5 sene kullanırken bunları 4 sene kullansak bile kardayız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • celenlee C kullanıcısına yanıt
    Bugün lastiğimi taktırdım. Sizin lastiklerinizde hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırız umarım. Yalnız ben bu tarz ürünlerde ikinci ele pek güvenemiyorum. Bir insan neden satarki sıfır aldığı lastiği? Gerçekten de ihtiyaç olduğu zaman satılabilir tabi. Ama böyle ürünlere denk gelmek bulmak mucize benim için. Yoğun iş temposu içinde bunu bile bulup taktırabilmem mucize benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barthez77

Bugün lastiğimi taktırdım. Sizin lastiklerinizde hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanırız umarım. Yalnız ben bu tarz ürünlerde ikinci ele pek güvenemiyorum. Bir insan neden satarki sıfır aldığı lastiği? Gerçekten de ihtiyaç olduğu zaman satılabilir tabi. Ama böyle ürünlere denk gelmek bulmak mucize benim için. Yoğun iş temposu içinde bunu bile bulup taktırabilmem mucize benim için.
    Net anlatamamış olabilirim, adam bayiden 0km aldığı aracın jantlarını büyütüyor, o yüzden fabrika çıkışı jant ve lastikler boşa çıkıyor;) Benim hedefimde de bu kitle vardı zaten ararken denk geldim.

Gitcen bakcan lastik ortada, adam ortada, dedikleriyle çelişen birşey çıkmazsa alırım.
    Aynen anlattığı gibi, lastikler 2017 üretimi, tabanda bulunan çizgileri dahi silinmemiş. Tam 8.00mm diş kalınlığı var lastikte.
    Çıkan aracı görüyorsun, fabrika çıkışı 16" olan araca 17" yeni jant taktırmış. vs vs
    Benim için yeterli oldu.

Ben 2. elde lastik ticareti yapanlara güvenmiyorum sadece ;)

Aracımdan çıkan lastiği de ilana koydum 1 hafta sürmedi sattım.
    Dunlop 215/55R16 DOT3513 4.5-5.0mm diş derinliği, 1 tanesi yamalı, 4 yaz kullanıldı, 24000km yaptı, yani lastiğe dair ne varsa yazdık.
    Adam geldi baktı 120TL'ye verdim gitti. Kimisi de günü kurtarmak için alıyor. Muayne geçmek için vs. Ya da her ne içinse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 11 Nisan 2018; 16:59:57 >

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.