Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
10.571
Cevap
121
Favori
741.586
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Citroen >> Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..
Giriş
    357 Mesaj
    Son iki aylık dönemde Picassomu sattım, satıyorum vazgeçtim kullanmaya devam edeceğim derken bu sabah itibariyle noter satışını vermiş bulunuyorum.

3ay kadar eşim ve çocuklar yazlıkta olacağı için yeni araç almayıp bir miktar daha birikim yaparak ekim - kasım ayı gibi yeni bir araç almayı düşünüyorum. Belki yıl sonu indirimleri vs. Güzel bir kampanya denk gelirse sıfır modellere de bakabilirim.

Bu süreçte şirket aracımı kullanmaya devam edeceğim.

Picassomu sattım fakat günlük olarak bu forumu takip etmeye devam ediyor olacağım.

Herkese selamlar,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Baskı balata volan 95 bin km de değişmiş. Kaç km de bir değişmesi gerekiyor bunun.
    |
    |
    synthesizer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: barthez77

Baskı balata volan 95 bin km de değişmiş. Kaç km de bir değişmesi gerekiyor bunun.
    Baskı-Balata-Volan Setinin kilometresi ve yaşı olmaz.

Kullanıma göre değişir. Benim araç 133000km'de henüz değişmedi.
    Ş.içi-şdışı trafik durumu,dur kalk sıklığı vb. sürüş farklılıklarından kilometre değişiyor.

Sürücülerin büyük bir çoğunluğu 100.000km'yi geçebiliyor.

**20000-40000km gibi düşük kilometrelerde de baskı balata bitirenler de var ama!

Yani takarken bir hata olmazsa, sürücüye bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 25 Haziran 2018; 13:0:46 >

Şuan 2017 benzinli trend x focus aracım var , hem yakıt anlamında hemde bebeğim geleceği için aracımı satıp bir aile aracı almak istiyorum 60.000 tl civarı düşünüyorum dizel en donanımlı olarak c4 grand Picasso dikkatimi çekti, açıkcası bu zamana kadar hep ön yargılı bakmışımdır Citroen’e kullanıcıları olarak önerirmisiniz artıları eksileri nedir aracın ,konforlumudur c-max trend için bütçemi biraz zorlarsam alabilirim ama pek donanım Yok değerli yorumlarını alabilirmiyim pişman olurmuyum şimdiden teşekkürler

Ek olarak donanımlı modeli hangisi oluyor acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yldrmftmgl -- 27 Haziran 2018; 14:44:2 >
    60 bin bütçe ile 2013 öncesi kasadan alabilirsiniz. Donanım olarak da tek paket diye biliyorum. konfor olarak bir kere kullanınca başka bir araca binmek istemeyeceğinizi söyleyebilirim. özellikle aile aracı olarak çok iyi. benim daha önce jazz ım vardı. çocuk koltuğunu diğer tüm araçlarda olduğu gibi ya sağa ya sola koyabiliyorsunuz. anne de çocuğun yanına oturunca 2. bir kişi arkaya zor oturuyor. Ama picasso da koltuğu ortaya takabiliyorsunuz ve 2 tarafına da çok rahatlıkla yolcu oturabiliyor. bagaj ise oldukça iyi. gerekli gereksiz bir sürü şey taşıyabiliyoruz. şu anda çocuğun bisikleti scooter i ve baston puseti fix bagajda. bu şekilde gidip bir de pazar alışveriş falan yapıyoruz bana mısın demiyor. Citroen için ise insanların ön yargılarını anlamıyorum. ben bir sıkıntı görmedim. gayet memnunum. yakıtı da sağladıkları ile birlikte oldukça makul. uzun yolda kullanmak çok keyifli.
    |
    |

hayırlı olsun hocam aracınız ilandamıydı.70 bin civarına gitmiştir diye düşünüyorum dolar artışı önce satsanız bir miktar daha kar elde ederdiniz ama kısmetten ötesi olmaz..
    |
    |
    Picasso11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

60 bin civarına arkadaşın dediği gibi eski kasa picasso alırsınız az sayıda benzinli aracın donanımı farklı olabiliyor.ama dizeller tamamına yakını tek paket cam tavanlı model çok nadir cam tavansız araç var.eski kasalarda tek fark 2011 sonrası makyajlı kasalar bluetoot gündüz ledi gibi artılar var. ayrıca bazı makyajlı kasalarda star stop 17inç jant ve e-hdi 112 hp motor var .makyajlı kasa almanızı tavsiye ederim bütçenizi az daha zorlayabilirseniz iyi olur.o fiyata ancak makyajsız kasa temiz bir araç alabilirsiniz.
    |
    |
    yldrmftmgl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    merhaba arkadaşlar
    şu an 2001 volvo s40 kullanmaktayım
    ailem giderek genişlediği için daha fazla koltuğa ihtiyaç duydum ve 7 koltuklu araçları araştırırken C4 Picasso 1.6 HDi Grand SX PK araçlara rastladım. yorumların bir kısmını okudum ve genel kanaat iyi yönde olunca bilgi ve tecrübelerinize başvurmak istedim 2008-2010 arası bir araç düşünüyorum.
    yedek parça, servis, yakıt ve kullanım durumu nasıl
    lütfen bilgilendirirseniz sevinirim

şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratispol1 -- 28 Haziran 2018; 14:39:34 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: murat8228

hayırlı olsun hocam aracınız ilandamıydı.70 bin civarına gitmiştir diye düşünüyorum dolar artışı önce satsanız bir miktar daha kar elde ederdiniz ama kısmetten ötesi olmaz..
    Aracım 1ay ilanda kaldı fakat ilan üzerinden satamadım. Sohbet esnasında Picassoyu satıp model yükseleceğim dedim ve hemen eşimin dayısı talip oldu 73bine satmış oldum.

Model ve km bilgisi paylaşabilir misiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    357 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gphsn

Model ve km bilgisi paylaşabilir misiniz
    Aracım 2013 model eski kasa 5kişilik Vizon gri renkli 77binde, yeni tip navigasyonlu gösterge paneli, 17"jantlı, start stop özelliği olan e-hdi motorlu picasso idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Picasso11 -- 30 Haziran 2018; 23:14:59 >

Hayırlı olsun.. Sattığınız araç eski kasanın en güzel olan son serisiydi. Bende de 2011 makyajsız var. Yeni kasada ise kronik sıkıntılar birden fazla, okumuşsunuzdur. Ben sattıktan sonra muhtemelen picasso almayacağım. Siz yeni kasa picasso ile devam edecekseniz garantiden kronik sorunları çözülmüş olanlardan almaya çalışın bence.
    |
    |
    |
    |

baski balata henuz sikinti yaratmasa da fiyat aldim, 2900tl dendi.

forumun sevdigi ozel servisin (irem oto) fiyatlari boyle.

Orijinalden alıntı: skmg

gecen hafta triger seti degistirdim (7 yil veya 120bin km’de degismeli diye biliyorum) 500tl gibi bir para verdim.

baski balata henuz sikinti yaratmasa da fiyat aldim, 2900tl dendi.

forumun sevdigi ozel servisin (irem oto) fiyatlari boyle.

Hayirli olsun, trigerimizin degisim periyodu 10yil/180000km. Ama herkes daha erken degigistirmeyi tercih ediyor.

Ben de dayanamayip, 8. Yilini tamamlayimca 100000kmde iken degistirmistim.

Devirdaim pompasi ve V kayisi seti de degistiyse 500TL guzel fiyat.

|
    |

Bu arada arabaya para harcayasım var :) önerebileceğiniz aksesuar var mıdır ? Mesela araca özel krom cam çıtası gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzoorroo -- 23 Temmuz 2018; 14:42:9 >
    |
    |
    Anahtar kabını ben pendikte bir anahtarcıda değiştirmiştim. Fiyat yanlış hatırlamıyorsam 90TL'idi.

Orijinalden alıntı: Picasso11

Anahtar kabını ben pendikte bir anahtarcıda değiştirmiştim. Fiyat yanlış hatırlamıyorsam 90TL'idi.

Daha uyguna halletmek isteyenler varsa, kendileri siparis vermesi gerekiyor.

6.4 dolara almistim. 15-20 gune gelmisti.

Simdilerde 30-35TL ye geliyor aliexpressten.

+10TL ye anahtarcida anahtarini cizdiriyorsunuz, işlem tamam.

|
    |

• Yüzbaşı
    357 Mesaj
    Fiyat süpperr

|
    |

son dakika
SEO
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.