Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (421. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oemren

Balatanin kod numarasi

çok teşekkürler. Bunun içinden Sachs mı çıktı Valeo mu?
    Bir de düz rulman da varmıydı bunun içinde? Normal bilye?
  • arkadaşlar kışlık lastik alacak var mı..
    ben continantelin şu yeni çıkan lastiğini düşünyorum ama bundan önce yönlü lastik taktım ( w desen diyorlar) çok ses yaptı sizce bu lastikte öylemidir hiç tecrübesi olan varmı..

bu arada normal araçta ses yapmadı o w desenli lastik picassoda yaptı sanırım ağırlıktan kaynaklı oldu..
  • öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    Kışlık lastikler biraz daha fazla ses yapma eğilimi gösteriyor.Wrd3 kullandım bir kış rahatsız edici ses artışı olmamıştı.Wrd3 lerde V desenli bu arada.
    Birde LC de Toyo Gsi-5 takılı araca nasıl bir izolasyon yaptılar ise hiç mi gelmez ses.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

sayın dostlar, üç araç hakkında yorumunuzu alsam?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-kusursuz-aile-arabasi-212864739/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-c4-picasso-sifir-ayarinda-224467190/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-orjnal-82.000-km-ser.bakimli-plus1.950-tl-arac-alti-celik-koruma-234841079/detay/

hala serkanbeyin aracı aklımda ama düşük kmlere de bakınıyorum

Ben olsam 3. İlandaki arabayi alirdim, 10000 km icin 3-4 bin tl fark odemeye gerek yok hemde rengi daha guzel.

Tabii ilan açiklamalarinda yazilanlar dogruysa!!!

• Zevkler ve renkler tartisilmaz, gri renkli olanlarda fotograftan baktigim kadariyla temiz,duzgun duruyorlar ama renk olarak benim tercihim vizon gri olurdu. Vizon gri picassolarin ic mekani acik renk, dolayisiyla daha ferah bir hava katiyor. Acik renk cabuk kirlenir diyenler icin aracimi 3yildir kiullaniuyorum ve kesinlikle kir gostermiyor.

Fiyatlari hakkinda yorum yapmayacagim ama Diger bakimdan ilandaki 3aracta guzel secenekler gibi gozukuyor, yakindan gormek lazim.

Lastik, debriyaj, turbo, servis kayitlari gibi detaylari iyi kontrol ettirmenizi oneririm.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Picasso11 -- 16 Ekim 2015; 7:54:39 >
  • Herkese Günaydın
    Uzun zamandır almayı düşündüğüm Grand Picasso`u sizlerin yorumlarinizdan da faydalanarak aldım. Aracı Ankaradan ikinci el olarak olarak aldim. Ve dün gece İstanbul a döndüm. Keyifli ve ekonomik bir sürüşle adeta uçarak geldim. Yakıt tüketimim 5,2 lt oldu.
    Artık bende sizlerin arasina katildim kabul ederseniz tabii.
    Yeni bir GP sahibi olarak sizlerden yardim isteyecegim. Aracı çalıştırip ilk hatekette hafif bir sarsıntı normal mi?
    Koltuklara kılıf almak istiyorum. Kılıf dikilen veya uygun fiyata döşeme yapan bildiginiz bir yer var mı?
    teşekürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meguvenc

Herkese Günaydın
    Uzun zamandır almayı düşündüğüm Grand Picasso`u sizlerin yorumlarinizdan da faydalanarak aldım. Aracı Ankaradan ikinci el olarak olarak aldim. Ve dün gece İstanbul a döndüm. Keyifli ve ekonomik bir sürüşle adeta uçarak geldim. Yakıt tüketimim 5,2 lt oldu.
    Yeni bir GP sahibi olarak sizlerden yardim isteyecegim. Aracı çalıştırip ilk hatekette hafif bir sarsıntı normal mi?
    Koltuklara kılıf almak istiyorum. Kılıf dikilen veya uygun fiyata döşeme yapan bildiginiz bir yer var mı?
    teşekürler

Hayırlı olsun. Kazasiz belasiz binmeniz dileğiyle.

Kalkislarda sarsıntı 2 sebeple olabilir.

Birincisi baskı balata değişim zamanı yaklasmistir. Silkelemeyevaran bir ssarsıntı varsa bundan şüphe duyun.

2. Sebep araç kalibre olmamıştır. Robotik şanzıman sizin sürüş seklinize ve değişen kavrama noktasına göre kendi kendini kalibre eder. Bu bir süre alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: meguvenc

Herkese Günaydın
    teşekürler

Oncelikle hayırlı olsun. Sizin gibi picasso almayı düşünenler için, herhangi bir mahzuru yoksa fiyat (istenilen ve nihai fiyat), model, km ve aracin genel durumu ile ilgili bilgileri paylaşabilir misiniz?

• Hayırlı olsun kardeşim
    darısı basıma.

• meguvenc M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yeni aracınız. Kazasız belasız sürüş keyfi dilerim. Hoşgeldiniz aramıza.
    Ek olarak sigorta ve kasko bedeliniz ne oldu.Yeni almış olduğum LC için sigorta 653.-TL kasko içinde 1175.-TL ödedim.GP için durum nasıl suan.
  • Önceden paylaştığım yakıt tüketim değerlerine ek olarak bugün can sıkıntısıyla derledğim 4 farklı ölçümü paylaşacağım.
    Görüleceği üzere, ortalama hız:ki bu kullanılan parkura da bağlı, olayı çoooook değiştiriyor.

Son Full'lemeden ve sıfırlamadan sonra, 4 parkur halinde toplam 194km yol katettim.
    Her birinde yol bilgisayarı verilerini hesapladım. Her parkur, kapıdan kapıya. kontak aç-Kontak kapa mesafelerde.

Hız Tüketim Geçilen Mesafe
    1--25 7,50 43
    2--58 4,68 65
    3--28 7,37 37
    4--83 5,01 49

**4ünün tamamı karma tüketim:
    41 5,90 194

1.Si Gebze içi sokak araları ile katedilen; ortalama hızdan da analaşılak şekilde ş.içi bir tüketim.

2. Gebze- Bahçelievler, akıcı yolda e-5 11:00-12:00 arası, 90km hız geçilmeden sakin bir şekilde ve ortalama hıza bakılınca ş.dışı kabul edilebilecek bir sürüş ile geçildi.

3. Tam bir pazar akşamı istanbulu, Cevizlibağdan Köprüye kadar tıkalı olduğu için..
    Topkapı-Edirnekapı-Okmeydanı-Tünel-Dolmabahçe- Beşiktaş-1.Köprü-Çamlıca güzergahı..
    37km ~80dk!!

4- Çamlıacadan, libadiye göbek-şile yolu, tem bağlantı, çamlıca gişeler, şekerpınar gişeler, ordan da gebze.
    Yolun akışına göre çok düşmeden 110+ hızlarda gidildi.

--------------------------------------------
    Araçta Bulunanlar:
    Sürücü:77kg
    Çocuk:18kg+7kg Koltuğu
    Bagajda: Bebek Koltuğu: 8.5kg
    Bebek Arabası: 10kg
    Ivır zıvır:10kg
    Westingouse:5kg

Yani boş bagaj+İki yetişkine denk gelir
    --------------------------------------------

Hepsi İstanbul içinde yapıldı. Ama hepsine ş.içi tüketim demek KOCA BİR HATA olur.
    O yüzden bazı paylaşımlarda, ortalama hız belirtmeden ş.içi diye söylenen tüketimler genelde diğer sürücülerde, ACABA ARACIMDA BİR ARIZA MI VAR da çok yakıyor düşüncesini oluşturuyor. Aman anlamsız vesveseye kapılıp, aracınıza boşa masraf yapmayın!!

A: Picasso 5lt yakıyormuş,,, (Picasso Sürücü Adayı)
    B: Abi ben 7lt nin altına inmedim (Gerçek ş.içi kullanıcısı)
    A: Abi öyle diyorlar
    C: Ben hep 5.5 yakıyorum,ş.içi Ankara Çevre YOLU :p (Akıcı yolda sakin kullanan-Aslında ş.dışı şartları)
    D: Uzun yol 4.5lt yakıyorum! (90-95i geçmiyor çünki)
    B: Abi nasıl oluoyor o, ben 6.5lt nin altına düşmüyorum uzun yolda.. (Arkadaş, hızın yüksek, belki aracın dolu)

Vel hazılı şartlar olayı değiştiriyor...

quote:

14000km yaptım 1 yılda.
    2008 Model 72000-76000 km arası değerler.
    Grand C4 Picasso 16v Euro4 FAP 109BG/240Nm...

Bu toplam kmde:
    Ort. Hız: 40km/h
    Yakıt Tük: 6.87lt/100km

------------------------------
    Bunlar da her depo doldurduğumda hesapladığım yakıt tüketimleri.

36 6,30 2300
    62 6,61 443
    57 7,22 625
    40 6,51 784
    42 6,64 1600
    42 6,54 2836
    47 6,13 302
    41 7,68 136
    44 6,05 502
    44 6,77 441
    49 6,49 918
    30 7,19 673
    34 7,26 561
    36 7,70 409
    33 7,27 2806
    46 7,47 867

Carbon Clean'den sonra yakıt 7'nin altına düşmedi. Sondan 6. Hesaptan sonra CC yaptırmıştım.
    Tabi ortalama hız değerleri de 40lı değerlerden, 30lu değerlere indiği için de bir miktar artma var.

**Son iki tüketimde ise PortBagajın da etkisi mevcut.
    Özellikle son değerde, portbagaj+Full yük'ün etkisi büyük.

Port bagaj söküldükten sonraki ilk tüketimimi merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 19 Ekim 2015; 0:34:43 >

• Arkadaşlar çocuk koltuğu için top tether bağlantısını yapabilen oldu mu? Benim aldığım koltuğun bağlantı kayışı çok uzun geldi bağlayamadım.

• meguvenc M kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun hocam titreme olayını arkadaşlarım açıklaşım..

kılıf olayına gelince özellikle ön koltuklara kılıf yapısından dolayı pek olmuyor olsada aır bag yerlerini kapatırsın atlet kılıf kullanabilirsin yada 1500tl ye güzel bi işlem yaptırabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Arkadaşlar çocuk koltuğu için top tether bağlantısını yapabilen oldu mu? Benim aldığım koltuğun bağlantı kayışı çok uzun geldi bağlayamadım.

Taban döşemesinde, koltuklara yakın olan, file halkalarını da deneyebilirsiniz, çok uzun ise eğer.

Bu arada onun ayarlı olması lazımdı, en kısasında bile mi uzun geliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 19 Ekim 2015; 12:58:58 >
  • celenlee C kullanıcısına yanıt
    Evet en kısası bile uzun geliyor çünkü tabana göre düşünülmüş. Kitapçığında öyle göstermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Evet en kısası bile uzun geliyor çünkü tabana göre düşünülmüş. Kitapçığında öyle göstermiş.

O zaman dediğim halkaya ulaşır, az biraz yamuk durur ama işini görür..
  • mask345 M kullanıcısına yanıt
    Aracı sahibinden sitesinden buldum. İstenen fiyat 40.900 TL idi. Ben 40.000 TL verdim ve aldım. Galeriden aldım ancak araç galeriye citroen bayinden gelme bir araçtı. Aracın sağ ve sol çamurlıkları değişmişti. (malım bu parçalar plastik) Kaportasında bunun haricinde bişi yokru. 2009 Model olup km'i biraz fazla idi.(189.000 ) Ama baskı balata + volan sorunu yok (çünkü 10000 km önce değiştirilmiş) Rengi çok hoşuma gitti (Vizon GRİ) Alır almaz ilk uzun yolumuda Ankara-İstanbul arası yaptım. Gerçekten bana sürüşü hiç yorucu gelmedi. Hızlanması gayet başarılı ve o hıza göre yakıt sarfiyatı da mükemmel

• quote:

Orijinalden alıntı: eguvenc

Aracı sahibinden sitesinden buldum. İstenen fiyat 40.900 TL idi. Ben 40.000 TL verdim ve aldım. Galeriden aldım ancak araç galeriye citroen bayinden gelme bir araçtı. Aracın sağ ve sol çamurlıkları değişmişti. (malım bu parçalar plastik) Kaportasında bunun haricinde bişi yokru. 2009 Model olup km'i biraz fazla idi.(189.000 ) Ama baskı balata + volan sorunu yok (çünkü 10000 km önce değiştirilmiş) Rengi çok hoşuma gitti (Vizon GRİ) Alır almaz ilk uzun yolumuda Ankara-İstanbul arası yaptım. Gerçekten bana sürüşü hiç yorucu gelmedi. Hızlanması gayet başarılı ve o hıza göre yakıt sarfiyatı da mükemmel

Cevabiniz için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.