Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (422. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun. Aramıza hoşgeldiniz. Aracinizi güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eguvenc E kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun. Km fazla gozuksede araç bakimli ise size bir sıkıntı cikarmaz. Ben 155 binde aldim şu anda 202 bin. Yalniz fiyatlara hic bakmiyordum bayaa yukselmis gibi geldi bana. Ben 2008 model 5 kisilik olani 32 bine almistim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oemren -- 19 Ekim 2015; 19:52:48 >
  • Paranın adı var derdi eskiler, adı bile kalmadı hocam.

• İstanbuldan var mı aracını satmayı düşünen? 35-40bin TL arası bir araç almayı düşünüyoruz kardeşime. Tercihen 5 kişilik. Otomatik başka araçta olur bu arada onlara göre ama benim tercihim picasso :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolfire -- 19 Ekim 2015; 22:35:03 >
  • 5 kişilik ile 7 kişilik GP arasında manevra kolaylığı açısından bariz fark var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

5 kişilik ile 7 kişilik GP arasında manevra kolaylığı açısından bariz fark var mıdır ?

On takim ve aks mesafesi ayni oldugu icin, kaldrimdan kaldrima donus capi ayni olur.

Tek fark GP nin bagaj 12cm daha uzun.
    Bu da park noktasinda farklilik gostertir. Yine donus ve yaklasimlarda cok degismez olay.

• quote:

On takim ve aks mesafesi ayni oldugu icin, kaldrimdan kaldrima donus capi ayni olur.

Tek fark GP nin bagaj 12cm daha uzun.
    Bu da park noktasinda farklilik gostertir. Yine donus ve yaklasimlarda cok degismez olay.

Yani almışken 7 kişilik tercih edilebilir. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soskay

Hayırlı olsun yeni aracınız. Kazasız belasız sürüş keyfi dilerim. Hoşgeldiniz aramıza.
    Ek olarak sigorta ve kasko bedeliniz ne oldu.Yeni almış olduğum LC için sigorta 653.-TL kasko içinde 1175.-TL ödedim.GP için durum nasıl suan.

Sigorta ve ksskoyu sıfırdan yaptım. Aslında kwsko indirimim vardi,ama bir yil gecince sıfırlıyormus. Bu yüzden kasko 1175 Tl. Trafik ise 790 Tl'ye mal oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011-2012 model 7 kişilik araç almayı düşünüyorum 100000 km nin üzerini düşünmüyorum satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilirmi
  • Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var.
    Şu an tatil nedeniyle Eskişehir'deyim. Az önce Ankara'ya doğru yola çıkmak için eşyaları araca yükledim ve çalıştırdım ama hemen peşine ekranda "vites kutusu hatası" verdi ve stop etti. 10 dakikadır da çalışmıyor. Bu sorunu yaşamış olan ve çözüm önerisi olan var mı?
    Bir de Eskişehir'de tanıdık ustası olan var mı?

• Geçmiş olsun hocam ilk defa duydum desem yalan olmaz.Aklıma gecici çözüm olarak direkt akü bağlantısını söküp takmak geldi.Bir dayanağı var mı yok.

Edit:Netde kısa bir araştırma yaptım. Volan, abs okuyucusundan bahsedilmiş.Su almış olmasından kaynaklı, bir ustada benim yukarıda söylediğim öneriyi vermiş akü başlıklarını sökün takın diye.Genel kanı servise uğramanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soskay -- 21 Ekim 2015; 12:19:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gone With The Wind

Arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var.
    Şu an tatil nedeniyle Eskişehir'deyim. Az önce Ankara'ya doğru yola çıkmak için eşyaları araca yükledim ve çalıştırdım ama hemen peşine ekranda "vites kutusu hatası" verdi ve stop etti. 10 dakikadır da çalışmıyor. Bu sorunu yaşamış olan ve çözüm önerisi olan var mı?

imkan varsa ilk iş hata kodlarına baktırmak olur.

İkinci olarak akü gerilimini ölçtürmek.

3. olarak eğer akü gerilimi azalmışsa bir şekilde, takviye yapıp aracı çalıştırmak.

Bu arada eğer aracın çalışmamasına sebep olacak bir hata kodu yazıldıysa BSI'a, sorun geçici bile olsa,
    bu kod silinmeden araç çalışmaya da bilir. O da aklınızda bulunsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

3. olarak eğer akü gerilimi azalmışsa bir şekilde, takviye yapıp aracı çalıştırmak.

Bu arada eğer aracın çalışmamasına sebep olacak bir hata kodu yazıldıysa BSI'a, sorun geçici bile olsa,

Fren müşiri değişmesi lazım.basit bir şey.tam algılayamamış oyuzden bu hatayı vermiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mp71_71

quote:

quote:

Fren müşiri değişmesi lazım.basit bir şey.tam algılayamamış oyuzden bu hatayı vermiş.

Musir problemiyse ne mutlu..
    Kendin bile degistrebilirsin.

Malum yari otomatiklerde calismama sebebi olarak onlarca farkli mevzuu var.

Problemin hallolduguna sevindim.

**Ama genel olarak herkesin aklinda olsun, secim sensoru hatasi gibi bir hata kodu girerse eger robot beyni, ariza silinmeden calismaz arac. Tecrubeyle sabittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 21 Ekim 2015; 22:52:51 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mp71_71

quote:

quote:

Musir problemiyse ne mutlu..
    Kendin bile degistrebilirsin.

Malum yari otomatiklerde calismama sebebi olarak onlarca farkli mevzuu var.

Problemin hallolduguna sevindim.

**Ama genel olarak herkesin aklinda olsun, secim sensoru hatasi gibi bir hata kodu girerse eger robot beyni, ariza silinmeden calismaz arac. Tecrubeyle sabittir.

Sorun çözüldümü müşürle alakalı bir sorunmuymuş?

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

hayırlı olsun hocam titreme olayını arkadaşlarım açıklaşım..

kılıf olayına gelince özellikle ön koltuklara kılıf yapısından dolayı pek olmuyor olsada aır bag yerlerini kapatırsın atlet kılıf kullanabilirsin yada 1500tl ye güzel bi işlem yaptırabilirsin..

Güzel bir işlemi yapan bildiginiz bir yer var mı peki?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun. Ben de merak ettim şimdi.

• meguvenc M kullanıcısına yanıt
    ben 2008 yılında ankarada bi ustaya yaptırmıştım oldukça iyi yapmıştı ama çok zaman oldu ve şu an ankarada değilim hatırlamıyorum hocam ama bi araştırayım.. bence bu konu için formda yeni bi konu açıp sorabilirsiniz
  • Öncelikle forumdaki tüm arkadaşlara tavsiye ve yorumları için teşekkür ederim. Ayrıca geç cevap verdiğim için de üzgün olduğumu belirtmek isterim.

İlk mesajımda da belirttiğim gibi, yurda döndükten sonra planladığımız küçük bir gezi için Ankara-Düzce-İstanbul-İzmit-Eskişehir-Ankara rotasında geçtiğimiz hafta yola koyulduk. Gezinin son bacağı Eskişehir'e Pazar günü geldik ve bugünkü arıza yaşanana kadar araç apartmanın otoparkında hiç hareket etmemişti. Yaklaşık bir saat boyunca valizlerdi, park yataktı, çantalardı, ıvır zıvırdı derken bagajı silme doldurduk, sonrasında eşim ve çocuklarla araca bindik ve çalıştırdık. O ana kadar hiçbir sorun yoktu. Ne zamanki geri vitese takıp otoparktan çıkış manevrası yapayım dedim 2 metre geri gitmemle aracın stop etmesi ve ekranda "Vites kutusu hatası. Aracı tamir ettiriniz." yazısının görünmesi bir oldu. Önce basit bir elektronik arızadır diye düşünüp stop sonrası biraz bekleyip tekrar çalıştırmayı denedim ama nafile, aynı hatayı vermeye devam etti.

Ben de bunun üzerine buradan sizlere danıştım ve @soskay arkadaşın tavsiyesi üzerine akü kutup başlarını söküp tekrar taktım. Sonuç yine değişmedi. Hatta birkaç defa üst üste çalıştırmaya çalıştıktan sonra araç kendini "tasarruf etkin" konumuna aldı ve ekranda hata mesajı dahi vermemeye başladı.

Malum bilmediğim bir şehirdeydik ve baldızın evinde misafirdik. O sırada işte olan bacanağı arayıp tanıdık Citroen ustası olup olmadığını sorduk, cevap olumsuzdu. Ayrıca Ankara'daki ustamı aradım ve onun da yorumu @mp71_71 arkadaşın belirttiği gibi fren müşiri kaynaklı olabileceği yönündeydi ve bir usta bulmamı tavsiye etti. Ben de mecburen internetten biraz araştırıp bir özel servis numarasına ulaşıp aradım ve durumu anlatıp aracın bulunduğu yere çağırdım. Sağolsun yarım saat içinde ustanın ortağı ve aynı zamanda kardeşi olan bir arkadaş bilgisayar ve gerekli malzemeleri ile birlikte geldi. Aracı bilgisayara bağlayıp arıza araması yaptı ve BSI, enejektör, vite kutusu, ateşleme vb pek çok hata verdi. Fren müşirini kontrol etti ve deneme maksatlı yenisini takarak denedi sorun yine çözülmedi. Arıza kayıtlarını resetleyip tekrar denedik, yine olmadı. Yaklaşık bir saat boyunca tüm uğraşlara rağmen aracı çalıştırmayı ve hareket ettirmeyi başaramayınca aracı çekici ile servise götürmeye karar verdik. Telefonda asıl usta arızanın kaynağına bağlı olarak bugün yola çıkamayabileceğimizi söyleyince eşim ve çocuklarla uzun uğraşlar sonucu bagaja yerleştirdiğim tüm eşyaları tekrar eve çıkarmak zorunda kaldık.

15-20 dk sonra ustanın çağırdığı çekici geldi ve aracı yükleyip servise gittik. Orada farklı ve biraz daha modern görünümlü bir bilgisayara tekrar bağladılar aracı ve arıza araştırmasına devam ettiler. Yaklaşık bir saat sonra aracı bir de kanala alıp altını kontrol ettiklerinde usta aracın sağ ön tekerin iç alt kısmında bulunan devir sensörünün yerinden çıkmış olduğunu ve üzerinde tüyler olduğunu, muhtemelen araca kedi girmiş olabileceğini ve aracın çalışması sırasında kedinin kaçarken sensörü yerinden çıkarmış olabileceğini söyledi. Neticesinde sensör yerine tekrar takıldı ve evet araç anında çalıştı . Bir kedi yüzünden Eskişehir'de yaklaşık 4-5 saat fazla kalmak zorunda kaldık kısacası.

Tabi bu arada, servisle kaldığımız ev arasının yaklaşık 10-12 km olduğunu düşününce ve oradan eve kadar gelip bunca saat uğraşmalarına rağmen sadece 50 TL alan ustaya ve aynı şekilde taşıma hizmeti için de sadece 50 TL alan çekici arkadaşa teşekkürü bir borç bilirim.

Saygılarımla.

• Unutmadan... Ankara-Düzce-İstanbul arasını C/C ile 130 km sabit hızda, İstanbul-Eskişehir-Ankara arasını ise yine C/C ile 100 km sabit hızda tamamladığım bu gezi sonrasında yaklaşık 1000 km yol yaptım ve tüketim ortalamam 4,8 lt / 100 km olarak gerçekleşti.
  • 
Sayfa: önceki 420421422423424
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.