Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (420. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Yetkili servisten Westinghouse değişim fiyatı sordum.

217TL Değişim için işçilik
    50TL Fren hidroliği
    ++
    Parçayı kendim getirdiğime ve servisin parça garantisi vermediğini bildiğime dair bir yazı imzalaması olarak..

267TL fiyat verildi, 200TL gibi bir fiyat olsa beklemeden orda değiştirecektim. Parçayı dışardan aldık diyemdiri bilmiyorum milim oynatmıyorlar fiyatı. Ekranda ne çıkarsa o.

Ben de bizim arkadaşı beklicem artık eli ne zaman boşalırsa...
  • Biraz geç de olsa hoşbulduk diyelim. Malum 6 ay ara verince çocuklar, misafirler derken fırsat bulamadım foruma bakmaya.

LC hayırlı olsun bu arada, kazasız binmek nasip olsun. Demiştim sanırım, benim görev sırasında 6 ay boyunca kullandığım LC 2012 modeldi ama zırh nedeniyle iç hacim oldukça daralmıştı. Açıkcası vatana döndükten sonra Picasso'ya binince dünya varmış dedim .

Hoşçakalın.
  • Değerli arkadaşlar benim de büyük bir araca geçme vaktim geldi. Ailem büyüyor. İkinci el bir grand picasso alacağım nasipse bütçem 40-44 arası.

Nelere dikkat etmeliyim ?

Aracın elektronik donanımında şunu da mutlaka kontrol etmelisin dediğiniz şeyler var mı ? varsa nelerdir ?
    2008-2009-2010 arası ne tür farklar mevcut ?
    kronik olarak tanımlayabileceğiniz arızalar var mı ?
    Motor ömrü ve enjektörler için ne söylersiniz ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Aracın elektronik donanımında şunu da mutlaka kontrol etmelisin dediğiniz şeyler var mı ? varsa nelerdir ?
    2008-2009-2010 arası ne tür farklar mevcut ?
    kronik olarak tanımlayabileceğiniz arızalar var mı ?
    Motor ömrü ve enjektörler için ne söylersiniz ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Fren pedalının olduğu yerde araç çalışıyorken tıslama olup olmadığını kontrol et.
    Eğer motor çalışıyorken, fıslama/tıslama varsa o zamanla büyüyor ve frenler çok sertleşiyor ve parça değişimi gerekiyor. 800-1000TL civarı fiyat çıkıyor.
    Ben şu ara onun sıkıntısını çektiğim için en büyük masrafım o :s

2008-2010 arasında kasa motor herşey aynı.

1-)Sadece Işık Paketi ve Bluetooth Handsfree var mı yok mu onlara bakacaksın.
    2-)Konsoldaki Klima kontrol tuşları ve teyp çevresindeki ve kapı kolu çıtasındaki malzemeyi kontrol et. Eğer bu malzeme kimyasalla silindiyse zamanında yapış yapış oluyor ve o şekilde kalıyor. Ama sadece su ile temizlendiyse bu zamana kadar ilk günkü gibidir. Yapış yapış olan malzemeye her bindiğinde uyuz oluyorsun. Çünkü uyuz olunca başka birşey kalmıyor araçta :)
    3-) Baskı+Balata+Volan ve Trigeri yakın zamanda değişen bir araçsa aldığın araç ve belgeleniyorsa bunlar, 2000TL'ye yakın potansiyel masraftan kurtulmuş olursun ve sarsıntısız bir sürüşle aracına başlarsın. Ben 70000km'de aldım ama kalkışlarda titreme mevcut volan yüzünden. Baskı balata bitene kadar böyle idare etcez artık biz :) Ama sen alırken bunu da göz önünde bulundur.

• @celenlee

Cevaplar için teşekkür ederim bu tınlama sesinin videosu var mıdır paylaşabilir misiniz ?
    Bluetooth ve ışık paket olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Bluetooth sembolü görürüm belki de ışık paket bilemiyorum.

Daha önce yarı otomatik kullandığım için baskı balata ihtiyacı olup olmadığını test edebilirim. Klima tuşları bazı ilanlarda silinmiş gözüküyor kronik bir sorun herhalde. Ya da dediğiniz gibi kimysal sonucu.
  • Gone With The Wind kullanıcısına yanıt
    Tesekkürler.Zırhsız LC bir hayli geniş picassomuza da laf yok tabii kendi sınıfında ön sıraları hak ediyor genişlik ve konfor adına.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@celenlee

Cevaplar için teşekkür ederim bu tınlama sesinin videosu var mıdır paylaşabilir misiniz ?
    Bluetooth ve ışık paket olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Bluetooth sembolü görürüm belki de ışık paket bilemiyorum.

Daha önce yarı otomatik kullandığım için baskı balata ihtiyacı olup olmadığını test edebilirim. Klima tuşları bazı ilanlarda silinmiş gözüküyor kronik bir sorun herhalde. Ya da dediğiniz gibi kimysal sonucu.

Tuş silinir onda problem yok ona çözüm de yok.
    Benim dediğim tuş takımını çerçeveleyen bej renkli malzeme, 4 kapıda ve konsolda aynı malzeme mevcut.
    Kimyasalla silinince iğrenç yapış yapış hal alıyor.

**Forumda bir arkadaşımız dayanamadı komple bu parçaları zımpara boya ve cila attırdı orjinal renkte. Kendisi çok uğraştı ama.

Işık Paketine Dair foto, kapılarda konsoldo falan ayarlanabilir led aydınlatma
    Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 13 Ekim 2015; 12:24:37 >

• Anladım teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

@celenlee

Tuş silinir onda problem yok ona çözüm de yok.
    Benim dediğim tuş takımını çerçeveleyen bej renkli malzeme, 4 kapıda ve konsolda aynı malzeme mevcut.
    Kimyasalla silinince iğrenç yapış yapış hal alıyor.

**Forumda bir arkadaşımız dayanamadı komple bu parçaları zımpara boya ve cila attırdı orjinal renkte. Kendisi çok uğraştı ama.

Işık Paketine Dair foto, kapılarda konsoldo falan ayarlanabilir led aydınlatma

Bu pakete bakmaya gerek yok çünkü yok hocam. Genelde Trde satılan modeller sxpk. Yıllara göre koltuk kumaşlarda bir değişim var. Arka camlardaki perde açılış yönünde değişim var. 2009 sonrası aşağıdan yukarı. 2008lerin bazılarında soldan sağa.

Ön panjur yapısında degisiklik var yine yıllara göre. Bluetooth 2010-2011 modellerden itibaren var.

Yine bu yıllardan itibaren yol bilgisayarı 2 renkli.

• hepimizin sorunu olan ön konsol malzemesinin zamanla yapış yapış olması ve çiziklerinin giderilmesi sorununu çözdüm :)

Kipa'dan aldığım Carpex konsol temizleme sütü ve microfiber bez

Ön konsolun üst kısmını temizlemek için aldığım bu ürünü "şu parlak yüzeylerde uygulayayım, zaten kötü daha ne olabilirki" diyip işe giriştim

Sütü beze sıkıp yüzeyi bastırmadan sildiğimde gözlerime inanamadım yüzey "sıfır" araç gibi oldu(yalnız öncesinden derin çizikler varsa onlar kalıyor)

Bütün kir yer yer kararma ve yapışkan malzemenin tamamını tek silmede aldı :)

Bu arada bugun debriyaj seti (250 tl) + bilye (190 tl)+ volant (600 tl)+ işçilik (200 tl) değişimi yapıldı
  • O kullandiginiz malzeme yapis yapis olan eski cilayi( koruma tabakasini) komple temizlemis oldu.

Eger bundan sonra dikkat etmez kimyasala devam ederseniz yavas yavas, Su an acikta kalan boya da zamanla asinacak.

Ben de bu malzemeyle komple yapiskan tabakayi siyirip, ustune koruyucu maksatli bir cila atmayi dusunuyorum, bence sz de bir bakin duruma.

Ayni malzeme buyuk ihtimal kapi kollarinda da ise yarayacaktir ;)

Bu arada parcalar Sachs marka mi?
    Nerden temin ettiniz?
    Arac kac km deydi?
    Degisim sonrasi ilk hissiyat nasil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 14 Ekim 2015; 1:32:13 >
  • celenlee C kullanıcısına yanıt
    Parçalar Sachs marka

Bağcılar - Güngören sanayii sitesinden aldım

Araç 201.000 km.

Değişim öncesi çok sıkıntıydı araç sürekli yarım debriyaj gitmeye başlamıştı artık, şimdi yağ gibi oldu vites değişimleri, ara hızlanmalar düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: oemren

Parçalar Sachs marka

Bağcılar - Güngören sanayii sitesinden aldım

Araç 201.000 km.

Değişim öncesi çok sıkıntıydı araç sürekli yarım debriyaj gitmeye başlamıştı artık, şimdi yağ gibi oldu vites değişimleri, ara hızlanmalar düzeldi

Hadi hayırlı olsun.

Herhalde 2. Baskı balatası değil mi?
    Ben arabayi 150 binde aldim. Benim icin ilk ama onceki sahibi degistirmistir mutlaka. Ort. ömurleri 100.000 km

• quote:

Ben arabayi 150 binde aldim. Benim icin ilk ama onceki sahibi degistirmistir mutlaka. Ort. ömurleri 100.000 km

Bİr şey daha sorayım sıcağı sıcağına millete referans olsun.

Parça Kodlarını Biliyormusunuz?

Volant: 0532Q4
    Rulman:2041A4

yukardakileri net de

Baskı Balata: 2052XX Serisi F2 mi Z1 mi L1 mi?

bunun kodu tam olarak ne acaba hepsi aynı mı bilmiyorum.
    Hic aklıma gelmedi kutularin resmini çekmek. Ruhsatı verdim şase numarasina bakip parcalari verdiler. Parcalarida poşetin icinde ustaya teslim edip işe gittim.

• quote:

Hic aklıma gelmedi kutularin resmini çekmek. Ruhsatı verdim şase numarasina bakip parcalari verdiler. Parcalarida poşetin icinde ustaya teslim edip işe gittim.

Nerde yaptırdınız, tavsiye edebileceğiniz biri var mı?
  • quote:

quote:

Bİr şey daha sorayım sıcağı sıcağına millete referans olsun.

Parça Kodlarını Biliyormusunuz?

Volant: 0532Q4
    Rulman:2041A4

yukardakileri net de

Baskı Balata: 2052XX Serisi F2 mi Z1 mi L1 mi?

bunun kodu tam olarak ne acaba hepsi aynı mı bilmiyorum.

2052 X4

• quote:

quote:

Nerde yaptırdınız, tavsiye edebileceğiniz biri var mı?

Parcalari Bagcilar-Gungoren San.Sit. Birlik Oto'dan aldim benim usta da ayni sitede 15. Ada akcay oto. Ama benim usta iscilik icin 300 isteyince arkadasimin kendi arabasini goturdugu 13. Ada Dere otomotiv de 200e yaptirdim

• Balatanin kod numarasi

• 
Sayfa: önceki 418419420421422
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.