Şimdi Ara

Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU] (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.636
Cevap
74
Favori
298.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Omer687

Ben atılmış bir kazık olarak görmüyorum zira standart Ps4 donanım olarak gerçekten çok zayıf bir konsol. (çıkış yaptığı zamanda da öyleydi.) Her ne kadar Pro ile konsol oyunculuğuna adım atmış olsam da bu yönden eleştiriyorum tepkimi ortaya koyuyorum.

1080p de Medium detay kalitesinde bile 30 FPS stabil performans sunamayan, günümüze ayak uyduramayan br konsol.

Diğer taraftan oyun geliştiricilerin de baskısı nedeni ile ara nesil diye tabir ettiğimiz bu konsolu/konsolları el mecbur çıkartmak zorunda kaldılar.

Playstation'un bütün serileri elimden geçmiştir. (ps4 ve pro hariç) ps1 1994'ten bu zamana ara nesil çıkan konsol olmamıştır. Ara nesil diye bir şey yoktur.
    Ps4 yeni nesile ayak uyduramayacak kadar çok zayıfsa sony bu konsolu çıkartmayıp erteleyecekti. Direkt pro'yu çıkartacaktı. Herşey Sony'nin elinde.
    Ps4pro aslında, olması gereken ps4'tü. Oyunculara böyle kazık atılacak bir yola başvurdular.
    Ps4 çok güçsüz çok zayıf konsol. Ne yapabilirlerdi, sony Türkiye eurasia garantili bütün ps4 konsolları toplayıp, pro ile değişim yapabilirlerdi. Fakat amaçları tamamen farklı.
    Yanılmıyorsam Ps4 çıktığı zamanki fiyatla, bu zamanlarda çıkan pro'nunda fiyatı aynı.

• jack_sparrow_82 J kullanıcısına yanıt
    jack_sparrow_82 geçmiş olsun.
  • T300RS direksiyonum geldi. Şuan denemek için ps3'te gran turismo 6da oynuyorum.

Ps2'de GT4 ve Ps3'te GT6'da şimdiye kadar oynadığım Logitech driving force ex direksiyondan t300rs'e geçiş yapmış oldum.
    Ekim 18'den itibaren ps4 + t300rs ve gt sportla yolumuza devam edeceğiz.
    Logitech'le çok yarış yaptım hakkını yiyemem ama adamlar t300rs'te kayışlı sistem kullanarak farklı bir seviyeye gelmiş. GT6'yı bile farklı bir oyun gibi hissettirdi.
    İşin güzel kısmı ise ufaklık akşam uyurken yan odasında direksiyon kullanabiliyorum. Arabayı toparlamak için yaptığım ani manevralarda gerçekten logitech'e göre çok ciddi sessiz ve gerçekçi. Yol titrelimleri hassas ve dengeli. Gran turismo sport thrustmaster ile çalıştığı için ps4'tede iyi bir performans vereceğini düşünüyorum.
    Hem bütçe hem otomatik vites kullanmam sebebi ile standart pedal seti ile aldım. Beklediğimden çok daha iyi çıktı. Ayarlanabilir metal pedallar güzel, gaz fren dozajı ve sertlikte benim istediğim gibi. Değiştirmeyi düşünmüyorum.

@jack_sparrow_82 Bu arada geçmiş olsun hocam bizimde başıma aynı talihsizlik gelmişti, üzücü bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batistuta -- 28 Ağustos 2017; 10:0:3 >

• Geçmiş olsun mesajı ileten, iletecek olan herkese teşekkür ederim. Burası yeri değil ama bu saatten sonra ps4 slim mi yoksa ps4 pro mu almalıyım?

Batistuta direksiyon hayırlı olsun iyi günlerde kullan. Belki ilerleyen zamanlarda direksiyon almam söz konusu olabilir. Zamanın da dfgt ve g27 kullanmıştım, logitech'teki ses olayı gerçekten can sıkıcıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 28 Ağustos 2017; 14:1:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jack_sparrow_82 J kullanıcısına yanıt
    Fqırat hocam, şimdi ben T300 kullanıyorum ve direksiyon dönüşlerde döndürülen tarafı tersine FFB uygularken ve ani hamlelerde ses çıkarıyor tahammül edilebilir ancak G serisi direksiyonlar daha gürültükü diyorlar, yani geceleyin kullanılamayacak kadar gürü

Tülü müydü G27 ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    T300 kullanmadığım için yorum yapamayacağım. Ancak g27 de gece kullanıyordu, çok aşırı olmasa da ses çıkarıyordu.

• GT 6 kullanıcısına yanıt
    Ben de aynen böyle düşünüyorum işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

Geçmiş olsun mesajı ileten, iletecek olan herkese teşekkür ederim. Burası yeri değil ama bu saatten sonra ps4 slim mi yoksa ps4 pro mu almalıyım?

Batistuta direksiyon hayırlı olsun iyi günlerde kullan. Belki ilerleyen zamanlarda direksiyon almam söz konusu olabilir. Zamanın da dfgt ve g27 kullanmıştım, logitech'teki ses olayı gerçekten can sıkıcıydı.

aslında farklılık sadece sesten ibaret değil. Ani ve sert manevralar ses farklılığının en belirgin olduğu durum ama olayın birde hissiyat durumu var. Kayışlı sistemden alınan hissiyat gerçek hayatta kullandığımız arabalara çok daha yakın. İlk bir iki gün için edindiğim izlenimle sizede t300 tavsiye ederim. ilerleyen zamanlarda farklı görüşlerim olursa bu başlığa yazarım.

Eğer 4k tv'niz varsa veya çok yakın zamanda 4k tv alacaksanız ps4 pro alabilirsiniz. Eğer benim gibi evdeki mevcut fhd tvden memnunsanız ve ben bu tvyi cep telefonu gibi yenilemem 3-5 sene daha kullanırım diyorsanız hiç gerek yok. ileride hem gerçek next gen ps5 alırsınız hemde ozamana kadar yaşlanacak olan fhd tvnizi değiştirir 4k tv alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batistuta -- 28 Ağustos 2017; 16:23:8 >

• g27'den t500RS'e geçtim.

Öncelikle tabi ki çok daha sessiz. Aradaki en bariz fark ise feedbackler çok daha organik. Daha ilk kullanımda bile bunu rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay S.

g27'den t500RS'e geçtim.

Öncelikle tabi ki çok daha sessiz. Aradaki en bariz fark ise feedbackler çok daha organik. Daha ilk kullanımda bile bunu rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

yeri gelmişken gt6 için direksiyon tork ve hassaslık derecesini kaçta bırakıyorsunuz? ben 5e 8 ayarladım iyimidir
  • Gt6'da hiç t500 kullanmadım. Dirt4 ve project carsta denedim.

• Batistuta kullanıcısına yanıt
    Objektif bir perspektifte karşılaştırcak olursak eğer aslen Ps4 Pro 4K TV/Monitör kullanıcılarından çok 1080p kullanıcıları için mantıklı ve ideal.

Oyunlar 4K da medium grafik detayları sunuyor iken 1080p de ise ultra detaylarda gelişmiş, zengin grafikler ve (Supersampling de dahil) stabil akıcılıkta bir oyun deneyimi sunuyor.

Bu nedenle Ps4 Pro yu 1080p panel de kullanmak 2160p panelde kullanmaktan daha avantajlı aslında.

Dolayısı ile full hd kullanıcıları için Ps4 Pro gereksiz demek çok yanlış bir ifade olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 29 Ağustos 2017; 2:20:47 >
  • Arkadaşlar lütfen Ps4 Pro ile Ps4 arasındaki grafik karşılaştırmalarını Ps4 veya Ps4 Pro ana konusunda yapın. Oyunun çıkmasına 1.5 ay var, gelişmeleri merak etriğim için her gün konuya giriyorum, direksiyon tavsiyeleri dışında işe yarar bilgi yok. Konu oyun hakkında ama Ps4 Pro'nun özellikleri tartışılıyor.

Gt Sport Ps4 Pro'da DOĞAL OLARAK daha iyi çalışacak. Bunu neden burada tartışıyorsunuz?

• Arkadaşlar bu oyunda eski oyunları gibi sim mi yoksa Horizon gibi arcade bir oynanışa mı sahip?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun içeriğiyle ilgili yeni gelişmeler var mı? Eski oyunlar gibi kariyer olacak mı yoksa betadaki gibi sadece online yarışların olduğu e-sport dediğiniz türde mi olacak? Serinin tüm oyunlarını oynadım ama bunu almakta kararsızım.
  • evo_4 E kullanıcısına yanıt
    Aynı çizgide devam ediyor.

• C-TRanger kullanıcısına yanıt
    Orası muallak çünkü daha çok e sport türü bekleniyordu ama geçenlerde konuya yazoldı kazu bir roportajda %85 kariyer olacağını söylemiş.

• Gt Sport gece nürburgring sürüşü ile gerçek hayat karşılaştırması

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

• En iyi yarış oyunu olacaktır eminim
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.