Şimdi Ara

Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU] (281. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.636
Cevap
74
Favori
298.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yukarıda bırısı harıka bır yorum yapmıs bu oyun sadece surus oyunu değil adeta otomobıl kutuphanesı muzesı ne denırse artık.Oyunun sunumu cok guzel otomobıller ıle verdıgı bılgıler harıka otesı ve hepsı Türkçe.Hele butun yaris oyunlarının tersıne kalıte akan klasık tarzda muzıklerı beni delırtıyor

Kalıte kokan bır yapım oyunun ana hamuru harıka eksıklıklerı guncellemelerle gıdebılecek cınsten.Surus konusunda karsılastıracak deneyımım yok ama kalan her konuda kendısıne rakıp tanımıyorum şahsen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    ben 6-8'e yumuşak lastiklerle başladım her benzin bittiğinde lastikleride yine yumuşaklarla değiştirdim 30 tur yıpratıyor ama son turda 5-6 saniye öndeyken 2. yetişti hatta geçti ama son virajda biraz çirkeflik yapıp pist dışına itip 1. olmuştum. virajları iyi ezberle bi kaç yer dışında frene çok basma yumuşak lastikler iyi tutuyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubei47

ben 6-8'e yumuşak lastiklerle başladım her benzin bittiğinde lastikleride yine yumuşaklarla değiştirdim 30 tur yıpratıyor ama son turda 5-6 saniye öndeyken 2. yetişti hatta geçti ama son virajda biraz çirkeflik yapıp pist dışına itip 1. olmuştum. virajları iyi ezberle bi kaç yer dışında frene çok basma yumuşak lastikler iyi tutuyor zaten.

Teşekkür ederim birde böyle denerim. Peki yakıt tasarrufu yapıyor musun ?

• apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    yok yapmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jubei47

yok yapmadım

Bu 6-8 dediğiniz görev mücadelesinde mi?

• 6-8 de üç pit-stop stratejisi ile birinci olan var mı?
    Nette baktığım kadarıyla genelde 4 pit yaparak yakıt tasarrufu kullanmadan altın alınmış.
    Sadece bir kaynakta-nerede gördüğümü hatırlamıyorum- 3 pit stop ile altın alınabildiğini gördüm. Tabi bu durumda yakıtı tasarruflu kullnmak şart. Onun stratejisi de şu şekilde özetlenmiş; yakıt kullanımını 2 de tut, takip sırasında öndekinin rüzgar tünelini kullanarak 4'e çıkar. Sonra tekrar 2'ye sabitle.
    Bu 6-8 dayanıklılık yarışını bir kere denedim ve gümüş aldım. Ama bir hesaplama hatası yaptım ve yakıtım son turda bitti
    Bu akşam altın almak için uğraşıcam ama yarış 1 saatten fazla sürüyor ve riske atmak istemiyorum.
    Burada altın ile tamamlayan varsa ve strateji konusunda yardımcı olabilirse sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

quote:

Orijinalden alıntı: kurusasan

hala oynun sim yada güzel olduğunu söylüyorsunuz gülesim geliyor ama gülmüyorum üzülüyorum, tamam alıp oynamadım hadi ben yanılıyorum ön yargılayım aralarında benimde bulunduğum her hafta motorsporları organize eden kalabalık grup icinde herkeste var gts bazısı 1 kere bazısı 2 den sonra açmamıştırlar onlardamı yanılıyorlar almasınlar diye yalvardım nerdeyse dinlemediler önyargılı olduğumu idda ettiler. bazıları soruyor direksiyon alınırmı bu oyun için alma kardeşim yazık paraya dandik g29 bile alma zaten buradakilerin çoğu ds4 le oynansın diye yapıldığını söylüyorlar. gt serine hiçbir yenilik katmayan oyuna bırak 109 tl 10 tl vermem sırf gt6 için ps3 nü satmayan biri olarak derdim siz değerli arkadaşlarla değil kazuyla ayıp sene kaç olmuş sakat doğmuş bir oyunu resmen (demo) bence güncellemelerle oyunmuş gibi göstermesi, oyun dergilerin sony ye ayıp olmasın diye verdiği puanlar,15 yıl önceki sürüş vs...foto yahut manzara menü kaliteli olabilir ama asolan oyundur arkadas..

''tamam alıp oynamadım'' okuduktan sonra ciddiye almadım. Ayrıyeten 15 yıl öncenin sürüşüyle şimdikini nasıl bir tutabiliyorsunuz? GT serisine yenilik katmayan oyun demişsiniz, adamlar napsınlar araba sürüş simulasyonuna ışınlanmayı mı getirsinler yenilik olarak? Evet kariyer modu eksik çıktı ama eskiden bin kadar araç vardı bir çoğu birbirinin kopyası sürüş hissiyatı veriyordu, bu oyunda her aracın sürüş dinamiği ve hissiyatı farklı. Oyunu alıp oynamadığınız belli.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 13 Aralık 2017; 19:59:22 >

• Hakanergul kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış alıntılamışsın ama problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Hocam yanlış alıntılamışsın ama problem yok.

evet çok pardon.yanlış oldu.şimdi o yorumu sildim.doğru şekilde yapıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 13 Aralık 2017; 20:2:44 >
  • quote:

hala oynun sim yada güzel olduğunu söylüyorsunuz gülesim geliyor ama gülmüyorum üzülüyorum, tamam alıp oynamadım hadi ben yanılıyorum ön yargılayım aralarında benimde bulunduğum her hafta motorsporları organize eden kalabalık grup icinde herkeste var gts bazısı 1 kere bazısı 2 den sonra açmamıştırlar onlardamı yanılıyorlar almasınlar diye yalvardım nerdeyse dinlemediler önyargılı olduğumu idda ettiler. bazıları soruyor direksiyon alınırmı bu oyun için alma kardeşim yazık paraya dandik g29 bile alma zaten buradakilerin çoğu ds4 le oynansın diye yapıldığını söylüyorlar. gt serine hiçbir yenilik katmayan oyuna bırak 109 tl 10 tl vermem sırf gt6 için ps3 nü satmayan biri olarak derdim siz değerli arkadaşlarla değil kazuyla ayıp sene kaç olmuş sakat doğmuş bir oyunu resmen (demo) bence güncellemelerle oyunmuş gibi göstermesi, oyun dergilerin sony ye ayıp olmasın diye verdiği puanlar,15 yıl önceki sürüş vs...foto yahut manzara menü kaliteli olabilir ama asolan oyundur arkadas..

arkadaşım almadığın ve oynamadığın oyun için kötü diye yorum yapman bence pek doğru olmamış.tammam herkes düşüncelerini özgürce yazabilmeli ama bu özgürlük bilgi sahibi olmadan oyun olsun yada herhangi bir şey farketmez ne olursa olsun, bir şeye kötü diye ithamda bulunma hakkını da vermez.seninki sanki biraz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya benzemiş.başkalarının yorumlarına göre kendi yorumunu şekillendirme.istersen en azından oyunun demosunu indir biraz oyna ondan sonra yorum yap böyle daha güzel olur.burdaki arkadaşlara da faydan olmuş olur.burda oyunu oynatıpta eleştiren çok arkadaş gördük ama oynamayıpta eleştiren birisinide görmüş olduk :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanergul -- 13 Aralık 2017; 20:15:20 >

• kariyer modu ne zaman gelicek ayın yarısı bitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellow canary01

kariyer modu ne zaman gelicek ayın yarısı bitti

27 Aralık ta

• quote:

Oyunun tek buyuk eksik tarafi vardi ciktigindan beri oynayanlar olarak soyluyoruz: Kariyer.

27 Aralikta bu eksik kapaniyor. Bu oyuna geriye kalan soylenebilecek tek olumsuz konu da araba ve pist sayilari kaliyor. Bunlar da zamanla gelecek. Oyunun alinmamasi gibi hicbirnneden yok. Almayanlar sadece araba yarisi sevmeyenler olabilir.

Grubunuzdakilerin ne oynadigi kimseyi ilgilendirmiyor. Onlar herhangi bir otorite degil. Biz kullanicilar olarak eksi ve artilarini yazdik. Ben forzayi da begenen, ac yi de begenen fakat project carstan igrenen biri olarak GT yi ozel bir sebepten dolayi yuceltmem mesela. Neyse onu soyluyoruz. Eksikleri kariyer basta olmak uzere vardi. Ve yavas yavas kapaniyor bu eksikler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 13 Aralık 2017; 20:42:24 >

• Asetto Corsa nasıldır bilmem ama Project Cars'ı Gran Turismo çıkana kadar oynadım (Thrustmaster T300RS ile), bir kere şunu söyleyeyim araba sanki ayağınızın altından kayıp gidecek gibi yani sanki yağda sürüyormuş gibi gidiyor araba. Tamam 600 beygirlik araba kullansam neyse ama orta seviye gidip dışarıda parayla alabileceğiniz normal yol aracı da bu şekilde. Hiç gerçekçi bulmadım. Yardımlar kapalı oynarım her zaman direksiyo hissiyatı da pek iyi değildi aşırı sertti.

• GranTurismo kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu Project carstaki durumu videoları izlerken yaşıyordum, acaba oynasam böyle hissettirmeyecek mi diyordum ki oynayanlarda da aynı his varmış. Araba nedense sabit duruyor, yol kayıyor gibi bi hissiyat uyandırıyor bende o oyun.

• bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam yani tamam yeniler falan ikinci oyunları da çıktı o nasıldır bilmiyorum ama mesela böyle sanki araba yolda gitmiyor havada gidiyor gibi kontrol etmesi bir acayip değişik. Dediğim gibi altımda 600 beygirlik araç olsa derim ulan hayatımda binmediğim araba belki de gerçekte böyledir ama normal 200 beygirlik arabada da aynı şey var. Yağda gidiyor gibi.
  • Ben PCars'taki araclarin kontrolden cikmaya bu kadar merakli olmasina hayranim.

Aman gaza bassa da hemen k.cimi attirsam diye tetikte bekliyor arabalar. Yapay zeka tutarsizliklarini saysak bitmez zaten. Eleme turunda 28482818 saniyeden az farka indiremedigim yapay zekayi yarislara geldigimizde tur bindirecek kadar oluyorum. Hangi zorlukta oynayayim simdi hadi kalk icinden cik. Ilk direksiyonda denedigimde ffb destegi muthis gelmisti. Sonra AC yi oynayinca PCars da nane geldi. Sim yapacaz diye gercek disi kontrolsuz surus yapacaksak tamam yolda hic durmasin arabalar en iyi sim sen ol o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 14 Aralık 2017; 9:17:34 >
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de PC1 oynadım, toplasan 5 saat ya vardır ya yoktur. Sürüşü deli edecek kadar saçma bence de. Zaten aynı yapımcı Shift 1'i yapmıştı orada da jer viraja yan verek girme keyfüne erişebiliyordunuz.

• Pcars yapımcılarında , zor sürüş=simulasyon mantığı olduğu müddetçe bir arpa boyu ilerleyemez. Zaten pcars'da araç kontrolünün bu kadar zor olmasının sebebi gerçek dışı fiziklerinden dolayıdır. Arabanın nerde kayacağını tahmin edemiyorsun. Misal assetto corsa da, bir araba ile aynı pistte , 4-5 tur attıktan sonra, arabanın nerelerde kayacağını, nerde hızlanacağına alışıyorsun, ona göre taktik geliştirip , belli bir çizgide sürüş yapıyorsun. İşte bu pcars'da çok zor.

• Pcars ekibinden fizik ,sürüş, ffb ve pist tasarımı yönünden bir cacık olmaz. 1. oyun ile yapımcı ekip bu konularda pek başarılı olmadığını belli etmişti zaten, o yüzden 2. Oyundan ümitli bile değildim. Simülasyon konusunda iyi olsaydı zaten bunu ilk oyununda göstermiş olurdu, adamların yeteneği bu kadar , daha fazlası onları aşar. 3 ve 4 . Oyunu da yapsalar yine değişen bir şey olmayacak.

• 
Sayfa: önceki 279280281282283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.