Şimdi Ara

Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU] (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.636
Cevap
74
Favori
298.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kampanya dan yararlanmak isteyen arkadaşları mağazamıza bekleriz.
    Kampanya stoklarla sınırlıdır.

Kampanya Tarihi:

27 Ekim Cuma sabah – 6 Kasım Pazartesi Akşam

Kampanya Mekaniği:

1. PS719907268 kodlu PS4 1TB + GT Sport paketi
    Mevcut Fiyat: 1.699 TL Kampanya ERP: 1.499 TL

2. PS719905967 kodlu PS4 Pro + GT Sport paketi
    Mevcut Fiyat: 2.059 TL Kampanya ERP: 1.899 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarioGomez -- 26 Ekim 2017; 17:15:19 >
  • Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU]
  • Oyunu almaya henüz karar verememiş ama burada bir kaç kişinin paylaştığı ve sürüş anındaki görüntüyle uzaktan yakından alakası olmayan fotoğrafların etkisi altında kalan, yanlış yönlendirilen arkadaşlar için son kez yazıyorum. Fanlarla münakaşaya girmemek için uzun bir süre bu konu altında yazmayacağım.

Oyun içi fotoğrafın ne olduğu öğrenilmeden oyun içi fotoğraf paylaşmak kişinin hem kendini hem de fotoğrafları paylaştığı insanları yanıltır.

Oyun içi fotoğraf demek, eliniz veya ayağınız gaza basılı, araba çok düşük hızlarda ilerlerken, share tuşuna basarak çektiğin fotoğraftır. Gran Turismo da araba durdurulduğu an grafikler render yer, options tuşuna basıldığında bir render daha yer, fotoğraf çekme ekranına girince bir render daha yer, tekrar videosu izlenirken bir render daha yer, ana menüye dönünce bir render daha yer ve fotoğraf moduna geçince bir render daha yer. Bunların tamamının sürüş anında görülen grafikle uzaktan yakından alakası yoktur.

Önemli olan, gaza basıldı ve çok düşük hızda rölantide gidiliyor, share tuşuna basıldı hilesiz saf ekran görüntüsü alındı. İşte gerçek oyun içi fotoğraf budur. Oyunun ekstra render yapmasına izin vermeyeceksiniz.

İşte bu şekilde gözüken çevre ve yol görüntülerinin, Gran Turismo Sport da ne kadar başarısız, bu nesile yakışmayan grafikler olduğu çok net beliriyor.

Bu gözlemler klasik PS4 de yapılmıştır. PS4 Pro da olumlu yönde değişiklik gösterebilir. PS4 Pro da deneyimlemeden de ahkam kesmek hoş olmaz. Deneyimlerim tamamen normal PS4 e dayanıyor. O yüzden PS4 Pro da deneyimleyen arkadaşların yorumlarına saygım sonsuz.

Fakat, üstüne basarak bir kez daha belirtiyorum, oyun içi fotoğraf diye paylaştıkları fotoğraflar, ne yazık ki oyun içi fotoğraf değil.

Oyun içi fotoğrafta bu kadar fazla açıdan fotoğraf çekemezsiniz. Arabayı sürüş anında oyun 4 kamera açısına izin veriyor.

Tampon kamerası
    Kaput kamerası
    Kokpit kamerası
    Dıştan kamera

Bunların dışındaki açılardan veya araba durur vaziyetteyken ekran alıntısı yapıyorsanız, bu görüntü kesinlikle oyun içi görüntü değil. Çok düşük hızda araba rölantide giderken share tuşuna basılı tutup saf ekran alıntısı almak gerçek oyun içi fotoğraf oluyor.

O yüzden, oyun içi fotoğraf diye paylaşılan her fotoğrafıda, gerçek oyun içi fotoğraf zannedip ciddiye almayın. Hele ki, ohaaa yok artık bu ne falan deyip de etkilenmeyin. Oyunu alıp acı gerçekle karşılaştığınızda çok üzülürsünüz. Biz yandık siz yanmayın.

Saygılar

Sevgiler

Not: Grafikler ve akıcılık PS4 üzerinden gözlemlenmiştir. PS4 Pro da kalite olumlu yönde değişebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 26 Ekim 2017; 21:17:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok arkadaş 8-7 olmuyor bir türlü. Sanırım updaten sonra daha da zorlaştırdırlar.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    87 ilk pitte lastik değişme başkan

• quote:

Orijinalden alıntı: esnll

87 ilk pitte lastik değişme başkan

Bir deneyelim bakalım. :)

Bu arada oyun içi ile photo mode arasındaki fark.Photo mode hali ile daha pürüzsüz.Zaten buna kimsenin itirazı yok sanırım.Dediğim gibi pro ile normal arasında ciddi bir fark var.Özellikle aa ve af kısmında.Bu da görsel kalitesini direk etkliyor.
    Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU]
    Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU]

• 1 hafta olmadı çıkalı, 2-3 gün yazdık ettik, konu öldü gitti, GT5 zamanında ilk 1 hafta konu her 15 dakikada bir sayfa atlıyordu;
    Fotoğraflar, paylaşımlar, buluşmalar, incelemeler, kavga-dövüş, troller, konu panayır yeri gibiydi.

1700 sayfalık GT5 ana konusunun 1000 sayfası GT5'in çıkış gününden önce yazılmış. 700 sayfası oyun çıktıktan sonra.
    https://forum.donanimhaber.com/gran-turismo-5-2010-ana-konu--18489287-1005

Nereden nereye. Bir projenın içine nasıl edilir beraber gördük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 27 Ekim 2017; 0:35:4 >
  • Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU]Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU]Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU]Gran Turismo SPORT (2017) [ANA KONU]

Foto çekmekten oyun oynayamıyorum arkadaş.. Chiron da manyak oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiprens -- 27 Ekim 2017; 1:57:03 >

• Konsol oyun inceleme gt sport

https://youtu.be/P7JxsgXsIzE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiprens -- 27 Ekim 2017; 2:38:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar fark ettiniz mi 1.03 guncellemedrn sonra ana ekrandaki marka merkezi ingilizceye donmus brand central olmus yanlis hatirlamiyorsam lobi de lobby olmustu.

• quote:

Orijinalden alıntı: vcx

Arkadaslar fark ettiniz mi 1.03 guncellemedrn sonra ana ekrandaki marka merkezi ingilizceye donmus brand central olmus yanlis hatirlamiyorsam lobi de lobby olmustu.

Bu sanırım bir hata sonucu oluşan bir durum . Muhakkak düzelteceklerdir ama bir şeyleri düzeltmek için gelen yamanın başka bir şeyi bozması hoş değil . Neyse ki çok küçük bir şeyden bahsediyoruz . Kısa sürede çözerler umarım .

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Yok arkadaş 8-7 olmuyor bir türlü. Sanırım updaten sonra daha da zorlaştırdırlar.

Uğur ben 8-7 yi şu setup ile geçmiştim.

-yarışa yarış yumuşak lastiklerle çıktım ve bundan sonraki pit stoplarda da hep yarış yumuşak kullandım.

-ilk pit stop u 7. turun sonunda ve full yakıt alarak yaptım.

-ikinci pit stop u 14. turun sonunda ve sadece 7 turluk yakıt alarak pitten çıktım. Sadece 2 pit stop yaptım ve dediğim gibi hep yarış yumuşaklarla devam ettim pit stoplarda yenileriyle değiştirdim.

• quote:

quote:

Yok arkadaş 8-7 olmuyor bir türlü. Sanırım updaten sonra daha da zorlaştırdırlar.

-yarışa yarış yumuşak lastiklerle çıktım ve bundan sonraki pit stoplarda da hep yarış yumuşak kullandım.

-ikinci pit stop u 14. turun sonunda ve sadece 7 turluk yakıt alarak pitten çıktım. Sadece 2 pit stop yaptım ve dediğim gibi hep yarış yumuşaklarla devam ettim pit stoplarda yenileriyle değiştirdim.

Her pit'e girdiğinde , lastik taktın mı peki? Ben hala yapamadım. Belki de yavaş kalıyorum.

Ekleme: Neyse sağolasın hocam , taktik işe yaradı sonunda geçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT_55 -- 27 Ekim 2017; 13:46:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sabri a.k.a Hayalet

beyler gt den bahsediyoruz daha çok bekleriz şahsen duyurulana kadar ps4 almıcam en erken 2017 q1 diyorum ben.

Zaman çabuk geçiyor :D 2017 q4 oldu aşağı yukarı tahmin ettiğim gibi . Bu arada ps4 almadım hala fakat 1 ay içinde alıyorum :D
  • yakuza001 kullanıcısına yanıt
    g27 yi koymamaları saçmalık olmuş gt hayranlığı yavaş yavaş çöküyor bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkanasan -- 27 Ekim 2017; 14:23:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanasan

İsteselerde koyamazlar ps4 desteği yok hiçbir oyunda çalışmıyor g27, malesef durum bu. Ekstra dönüştürücü ile kullananlar varmış ama.

• quote:

quote:

quote:

Her pit'e girdiğinde , lastik taktın mı peki? Ben hala yapamadım. Belki de yavaş kalıyorum.

Tebrik ederim, şimdi nürburgring mi kaldı? 8-6 yı geçebildin di mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

quote:

Orijinalden alıntı: volkanasan

İsteselerde koyamazlar ps4 desteği yok hiçbir oyunda çalışmıyor g27, malesef durum bu. Ekstra dönüştürücü ile kullananlar varmış ama.

onu bilmiyordum teşekkür ederim
  • arkadaşlar , benim bişdiğim oyun içinde araçları modifiye edebiliyorduk. bu sürümde o olay yok mu ? motor güçlendirme , vites falan

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tebrik ederim, şimdi nürburgring mi kaldı? 8-6 yı geçebildin di mi?

Ring'i tek yarışta geçtim.Bu beni 8-7'den daha çok uğraştırır dedim, ama tahminimden çok daha kolay geldi.8-6'da zordu ama 8-7 beni çok daha fazla uğraştırdı.Neyseki tüm görevleri altın yapıp, bu bölümü bitirdik.Bir kaç tane pist deneyimi yarışı var.Onları da hallettik de sonra, bir şey kalmıyor. :)

• 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.