Şimdi Ara

Gözlüğü Çıkarınca Bulanık Görme?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
15.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam beyler, 1 hafta önce göz doktoruna gittim, her iki gözüm içinde 1 numara gözlük yazdı, 1 numara bozukmuş, yalnızca pc kullanırken veya tv izlerken takmamı söyledi bende öyle yapıyorum ama gözlüğü çıkardığım zaman eskisi gibi değil bulanık görmeye başladım sizce normal mi?

Gözlükle çok net görüyorum, eskisinden çok daha iyi yani

• Yapay Zekanın Yanıtı

Gözlüğü Çıkardıktan Sonra Bulanık Görme

Gözlük kullanan birçok kişi, gözlüğünü çıkardıktan sonra bulanık görme sorunu yaşar. Bu durum çeşitli nedenlere bağlı olabilir.

Miyopi (Uzağı Görememe)

Miyopi, uzak nesneleri bulanık görmene neden olan yaygın bir göz kusurudur. Miyop kişiler gözlüğü çıkardıklarında uzaktaki nesneler bulanık görünür.

Hipermetropi (Yakını Görememe)

Hipermetropi, yakın nesneleri bulanık görmene neden olan bir başka göz kusurudur. Hipermetrop kişiler gözlüğü çıkardıklarında yakındaki nesneler bulanık görünür.

Astigmatizma

Astigmatizma, korneanın düzensiz bir şekle sahip olması sonucu oluşan bir göz kusurudur. Astigmat kişiler hem uzak hem de yakın nesneleri bulanık görebilirler.

Gözlük Çıktıktan Sonra Gözün Uyum Sorunları

Gözlük takmak, göz kaslarının belirli bir mesafeye odaklanmasına yardımcı olur. Gözlüğü çıkardığında, göz kaslarının yeniden odaklanması zaman alır ve bu da geçici olarak bulanık görmeye neden olabilir.

Gözlüksüz Daha İyi Görme

Bazı durumlarda, kişiler gözlüksüz daha iyi görebilirler. Bunun nedeni, gözlüklerin göz yapısını değiştirebilmesi ve bu da gözün doğal odaklanma yeteneğini bozabilmesidir.

Yeni Gözlük Aldıktan Sonra Bulanık Görme

Yeni gözlük aldıktan sonra bulanık görme yaşamak normaldir. Gözlerin yeni gözlük camlarına alışması birkaç gün veya hafta sürebilir.

Gözlüğün Gözü Küçük Göstermesi

Gözlüklerin gözleri küçültmesi, özellikle güçlü reçeteler söz konusu olduğunda yaygın bir yan etkidir. Bu, gözlük camlarının ışığı büktüğü ve göz bebeklerinin olduğundan daha küçük görünmesine neden olduğu için oluşur.

Gözlüğü Çıkardıktan Sonra Şaşı Olma

Gözlüğü çıkardıktan sonra şaşı olmak, özellikle yüksek astigmatizma veya şaşılık gibi altta yatan göz sorunları varsa meydana gelebilir.

Gözlüğü çıkardıktan sonra bulanık görme yaşıyorsan, bunun nedenini belirlemek için göz doktoruna başvurmalısın. Göz doktorun, görüşünü düzeltmek ve bulanıklığı gidermek için uygun tedavi seçeneklerini önerebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Bu mesajı sadece DH premium kullanıcıları görebilmektedir sizde premium`dan yararlanmak için tıklayın..

La yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gözlüğü bir sure taktıktan sonra çıkardığında gözler gözlüğe alıştığımdan olsa gerek bulanık görürsün bir sure sonra düzelir. Ben mesela 7-8 yıldır gözlük takıyım, hep takıyım gözler 3 derece bozuk, çıkardığımda 1 metreden itibaren hiçbir şey goremiyom ama bir iki saat çıkarıp dolaşayım gene daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Gözlüğü bir sure taktıktan sonra çıkardığında gözler gözlüğe alıştığımdan olsa gerek bulanık görürsün bir sure sonra düzelir. Ben mesela 7-8 yıldır gözlük takıyım, hep takıyım gözler 3 derece bozuk, çıkardığımda 1 metreden itibaren hiçbir şey goremiyom ama bir iki saat çıkarıp dolaşayım gene daha iyi olur.

Teşekkür ederim, peki bu 1 numaranın gerileme olasıılığı var mı gözlük takarak yoksa tek çare çizdirmek mi?
  • Gözün gözlük numarana alıştığı icin öyle numaran ilerledikçe çıplak gözle görmen daha da kötülesecek . 7 sene gozlukten sonra lens takmaya başladım . Gözlük takma sıkıcı . Lens tak daha guzel gösteriyor

• quote:

Gözlüğü bir sure taktıktan sonra çıkardığında gözler gözlüğe alıştığımdan olsa gerek bulanık görürsün bir sure sonra düzelir. Ben mesela 7-8 yıldır gözlük takıyım, hep takıyım gözler 3 derece bozuk, çıkardığımda 1 metreden itibaren hiçbir şey goremiyom ama bir iki saat çıkarıp dolaşayım gene daha iyi olur.

Ben de yaklaşık 8-7 yıldır kullanıyorum. ama bende çıkardığımda zaman eskisi gibi düzelmiyor hiç yani aradan 1-2 saat geçse bile. Bu olay gözlüğün gözü bozmasıyla alakalı. Yani ben böyle düşünüyorum, gözlük çoğu zaman %90 civarında gözleri düzeltmez sadece gözün bozukluğunun ilerlemesini önler. Bu yüzden zaten yaptırabilme imkanı olanlar veya gözlerinin durumu müsait olanlar lazer yöntemine başvuruyorlar. Şahsen ben de 1-2 sene sonra lazer işini düşünüyorum. Artık gözlüksüz göremez oldum 1,50 numara ikisi de. Ama yine de gözlüğü çıkarınca çok kötü oluyor insan.

Özetle gözlük gözün normal halini bozar, kendisine muhtaç eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

quote:

Ben de yaklaşık 8-7 yıldır kullanıyorum. ama bende çıkardığımda zaman eskisi gibi düzelmiyor hiç yani aradan 1-2 saat geçse bile. Bu olay gözlüğün gözü bozmasıyla alakalı. Yani ben böyle düşünüyorum, gözlük çoğu zaman %90 civarında gözleri düzeltmez sadece gözün bozukluğunun ilerlemesini önler. Bu yüzden zaten yaptırabilme imkanı olanlar veya gözlerinin durumu müsait olanlar lazer yöntemine başvuruyorlar. Şahsen ben de 1-2 sene sonra lazer işini düşünüyorum. Artık gözlüksüz göremez oldum 1,50 numara ikisi de. Ama yine de gözlüğü çıkarınca çok kötü oluyor insan.

Gozlugu cikardigim anda sulanma, bulaniklik ve yanma oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Teomaniaa

quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

quote:

Gozlugu cikardigim anda sulanma, bulaniklik ve yanma oluyor

Aynen özellikle bilgisayara bakamıyorum gözlüksüz en dipte otursam bile yok göremiyorum. Bir de monitörümün parlaklığı çok düşlük yani sönük.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.