Şimdi Ara

Göz bozukluğu ve Monitörler (PC başında çok oturanlara adandı bu yazı) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
20
Favori
72.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ahandı bu pc bi de acaip göbek yapar. demedi demeyin
  • monitöre kafa atacakmış gibi yakında durusan, parlaklığı 80'e çözünürlüğü 640*480 yaparsan tabii ki bozulur . gerekli önlemleri alınca gözlerin bozulacağına inanmıyorum.
  • teşekkürler yararlı bilgiler için
  • tşk ederım bu yararlı bılgıler işme çok yarayacak
  • Ben Bilgisayarla 2004 Yılında tanıştım.VE Monitörüm CRT PHILIPS mönitör.Halen daha aynı mönitörü kullanaıyorum...
    2004 Yılından 2008 Yılına Kadar Hep KONTRAST 100DE oynuyordum.Buda Gözelerimi haşat ediyordu....
    Gözlerim yerinden fırlıcak gibiydi.SOnra Kontrast Ayarını buldum mönitörün.
    SOnra KONTRAST'ı SAbahları 50 ye Akşamları karanlık ortamda 25-30 arasına getiriyorum.Ve gözlerim Çok rahatladı diyebilirm.
    HERKES en azından LCD olmayanlara tavsiyemm.......
    <Ayrıca babam Mutfak için 28''inç LCD TV almıştı.Yarında Onu oradan söküp direk PC ye takıcam.............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewel123 -- 25 Ağustos 2010; 0:21:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

eyv. nedemek... sahur sularında yazdım bu yazıyı ..bu yüzden çok bereketli ve mübarek

ALLAH bereketini artırsın kardeş
  • Bende netbook var,10.1 inc dün baktım maksimum 60 hz yi destekliyor. Gözlerimde de yanma var,napmak lazım sizce
  • Yıllardır 60 hz'de kullanıyordum bu başlığı şimdi görene kadar.Konuyu açan arkadaş ellerin dert görmesin asıl hata windows'ta ben nerden bileyim hz'yi mz'yi neyseki 85'e getirdim Gözlerimde rahatlama oldu bayağı farkediyormuş
  • bende böyle bi sorun oldu. ama farklı şekilde 1999 yıldında ilk pcm aldım 17. crt vardı 10 saat üzeri oturdugum olurdu. 2007de pc yeniledim 19 lcd aldım suanda 1 derece sag 1 derece sol gözüm bozuldu. gözlük takmayıda sevmiyorum. Göz bozuk olduğu için görme problemi oluyor. Mesela geçen yanlış dolmuşa binmişim. Ameliyat olsam ne derece tavsiye edersiniz.
  • Gözünüzün iyiliği için Flux programını kullanın güneşin konumuna göre parlaklığı otomatik olarak ayarlıyor saati baz alarak

http://stereopsis.com/flux/
  • gözaltım da torbalanma oluştu bilgisayardan mıdır bilmem artık parlaklığı düşürdüm
    diğer yapılması gereken ayarları windows 7 ye göre nasıl yapabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: telit35

gözaltım da torbalanma oluştu bilgisayardan mıdır bilmem artık parlaklığı düşürdüm
    diğer yapılması gereken ayarları windows 7 ye göre nasıl yapabilirim

Dostum eğer yüklemediysen üstte verdiğim programı yükle gözlerin rahatlayacak parlaklığı düşürmen yeterli gerisini bu programa bırak
  • hakkikatten her kelimesi çok doğruuuu....
  • doğal çözünürlükte 60 hz yi geçemiyodum
    düşürüp 75 hz yaptım

gözler önemli..
    hort.
  • * Monitörün ışığını en düşüğe kadar kıs. Merak etme birkaç günde alışıyorsun.

* Masaüstü renk ayarlarından beyaz zemin renklerini grileştir.

* Sol elle de fare kullanmayı öğren. Ama ikisini aynı anda kullanma.

* Lazer fare kullan. Gerekirse dizinde tut.

* Kolunu ileri uzatma. Dirsek 90 derecede ve masa hizasında tutulmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: comm

Gözünüzün iyiliği için Flux programını kullanın güneşin konumuna göre parlaklığı otomatik olarak ayarlıyor saati baz alarak

http://stereopsis.com/flux/

Eline sağlık hocam çok işime yaradı bu program.
  • Bence de LCD monitöre geçmenin vakti geldi.
  • Darkchild kullanıcısına yanıt
    hocam ben toshiba laptop kullanıyorum ekran parlaklığını en sona getirdim ama hz yi 60 dan yukarı bir türlü çekemedim bir yardımcı olsan.masaüstüne sağ tıklıyorum özellikler diye birşey yok
  • Yokmu yardımcı olacak ? hz yi düşüremiyorum
  • 60 tan 85e çektim hz yi hocam yazılar filan bi değişti hafiften daha belli olmaya başladı birazda küüldü sanki normal midir ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.