Şimdi Ara

Göz bozukluğu ve Monitörler (PC başında çok oturanlara adandı bu yazı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
20
Favori
72.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [font="Comic Sans MS"]Çok yararlı bir yazı ben gözlük kullanıyorum bilgisayarın büyük bir etkisi vardır heralde 18 yaşına gelince lazer amelyatı olcam lazer amelyatı hakkında bilgi verirseniz iyi olur.
  • 18 yaşında seni lazer yapmazlar... yapalım derlerse de yaptırma zaten ... göz adı üstünde bişi olursa çokçok çok geri dönüşü olmayan pişmanlıklara girersin.. benim yaş 23 .. buna rağmen yaşın erken diye yapmadılar.. ve göz numaranın da biraz daha büyümüş olması ve durmuş olması gerekiyo.... çünkü genç yaşta lazer olursan .. daha sonra yine numranın büyüme ihtimali var... bu yüzden çok sakıncalı ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

18 yaşında seni lazer yapmazlar... yapalım derlerse de yaptırma zaten ...

Bu pek doğru değil...

quote:

göz numaranın da *********** durmuş olması gerekiyo....

Asıl doğrusu bu. Mecbur kalınırsa, gözlük veya lens takamayan ancak bir şekilde kırma kusuru düzeltilmesi şart olan (aksi takdirde tembellik gelişecek) küçük çocuklara bile lazer yapılabilir.
  • Öyle diyosun da 18 inde bi insanın gözü ilerlemesi durmuyo pek... ki durmuş olsa bile çok küçük numara oluyo genelde.. buyüzden ypmıyolar
    ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

Göz doktorları Vestel'i çok seviyor.

Haklısın
  • Benim göz numaram 6.30 ya bu ne demeli?
  • teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Benim göz numaram 6.30 ya bu ne demeli?

O daha beter .. yaşın vve göz numaran vs. uygunsa lazer ol bence... ama gözlükle yaşamaya alıştım dersen lazer olma.. ama ben ilk fırsatta olucam .
  • Darkchild sana teşekkür etmemek mümkün değil.

60 ile 85 Hz frekansı farketmemek mümkün değil nereye gitsem monitöre baktığımda 60 veya 70 hz de olduğunu görüyorum ve direk 85 e yükseltiyorum(çözünürlük destekliyorsa) 1024-768 de destekliyor fazlasına gerek olmadığını düşünüyorum (kendimce)

Yine gözlerim uzağı seçemiyor yakın zamanda muayeneye gitmem gerek (3 yıldır oldu)

Daha önce her yıl giderdim muayene olduğum Op.dr. bana her yıl muayeneye gerek olmadığını sadece rahatsızlık hissettiğim zaman doktora gitmemi gerektiğini söyledi.(tabi bu yıllarca demek değil)

Laser ameliyetı hakkında ise bir çok göz doktoru (hatta bu ameliyetı yapanlar dahil) gözlük kullanırken laser tedavisi beni düşündürmüyor değil !

Sağlıcakla.

Ekleme:Ankara'da tavsiye edebileceğiniz göz hastanesi var mı ?

Bildiklerim
    Ada hastanesi
    Kudret göz
    Işık göz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prokizya -- 15 Şubat 2008; 17:10:28 >

• Slm .. gözler 85 hz e alışırsa daha alt hz leri de farkeder... bu arada kudret göz hastanesi çok iyi diye biliyorum ... ama dikkat et özel oldukları için hemen yapalım diyebilirler... hacettepeye falan git bence :))
  • Hiç okumadım daha önce dediklerini ama hepsini bilinçsizce yapıyormuşum
  • benim monitör 75 hz den fazlasını naparsam yapayım kaldırmıyor 75 de kalsa olur mu?
    bilgisayar öğretmenim 75 hz iyidir demişti bu arada...
  • En iyisi 85hz ... kaldırmıyo derken ? sanırım 85 hz desteklemiyo.. neyse o zaman 75 hz dursun ama gözlerine dikkat et çok yakından bakma sık sık mola ver PC nin başından kalk ç...
  • İlk bilgisayar aldığım zamanlar bilmezdik 60hz-85hz olayını (zaten 15" Vestel vardı, bilsem nolcak) .

Sonra 753DFX'e geçince 85hz de kullanmaya başladım, gerçekten çok farkediyor. 60hz monitörü hemen farkedebilirim, inanilmaz rahatsiz ediyor gözümü.

En sonunda da 19" Samsung LCD aldım, bu tam süper oldu. Oyun-Film haricinde brightness ve contrast ayarlarım 0. Işığa duyarlı sanırım gözlerim, 0 da rahat ediyorum.

Hiç olmazsa 85hz CRT mutlak gerekli, imkan varsa LCD monitör en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falcon-etti -- 1 Mart 2008; 12:55:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Benim göz numaram 6.30 ya bu ne demeli?

O daha beter .. yaşın vve göz numaran vs. uygunsa lazer ol bence... ama gözlükle yaşamaya alıştım dersen lazer olma.. ama ben ilk fırsatta olucam .

Lazer olucam 5 yıl sonra
  • Çok güzel bir yazı eline sağlık bundan sonra daha dikkatli olurum
  • 85 hze alışmak zaman alıyor sanki. Bi acayip geldi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OgzS -- 7 Mart 2008; 20:33:09 >
  • peki ben lcdimi 1280-1024 75hz de kullanıyorum 17 inc 8mslik philips 170c 3 senelik bazen gözüm çok ağrıyor neden olabilir
  • Gercekten ctr ile LCD arasında dunya fark varmıs
    onceden 85hz de bıle gozlerım acayıp kuruyordu yanıyordu

LCD aldım su anda 10 baskam bıle hıc bır sorun olmuyor
    Tek sounum Fanların kafamı sısırmesı
    oda kulaklıkla muzıkle halletmeye calısıyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.