Şimdi Ara

Görünmez dosya yapma(Çözümlendi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
17.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bi forumda görünmez dosya yapma olayını gördüm yaptım ama silinmiyo şuan şöyle yapılıor bi dosya oluşturuyosun Alt+255 diyosun isim yok oluyor sonra klasörün simgesini değişitiriyosun görünmez oluyor.Ama görünür yapsamda silinmiyor.Bu arada ben vista kullanıyorum vista hatası olabilirmi xp de siliniyo da yardım lütfen sanki klasör esrarengiz olmaktan mutlu gibi

ÇÖZÜM
    sevgili arkadaşlar; vista da dahil olmak üzere isimsiz dosyayı silmenin bir tek yolu var. isimsiz dosya üzerinde sağ tıklayıp, arşive ekle diyoruz. çıkan winrar sihibazında dosya adına herhangi bir isim -örnek olarak ben aaa dosya ismini kullandım- aaa.rar yazıyoruz. aynı pencerenin sağ alt tarafında "arşivlenen dosyayı sil ve arşivlenen dosyayı test et seçeneklerini işaretliyoruz. karşımıza isimsiz dosya artık yeni adıyla birlikte rar dosyası olarak geliyor. bu rar dosyasını sildiğimizde dosya artık başbelası olmaktan çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hione -- 25 Mayıs 2008; 20:43:25 >

• Yok mu bi fikri olan yoksa klasör öyle kendi başına takılsın mı dersiniz ? =))
  • KARDEŞ ,

KLAVYEDEN ALT+ 256 TUŞLARINA BASILI TUTTUĞUNDA VE SİMGELERDEN DE GÖRÜNMEZ OLANI SEÇERSEN O DOSYA GİZLİ HALE GELİYOR Bİ DENE İSTERSEN
  • isim versen?
  • ben yapmayı denedim olmuyor
  • Bu ALT+255 msnde normalde nicke boşluk bırakamıyorsun ama ALT+255 tuşlarına bastığın zaman nickin boşluk oluyor!!! ve senin dediğini denedim ben silebiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impacto -- 9 Ocak 2008; 19:36:37 >
  • Dosyanın adı değiştirilmiyor boş duruyor sağ tıklıyorum değiştirdiyorum yazıyorum sdgsg mesela tık demiyor silmek içinde sil diyorum yine tık demiyor silinemeyen dosyaları silme programı buldum oda silmedi
  • kardeş görünmez dosya yapmayı yarın resimli olarak anlatacağım
  • Yeni bir klasör oluşturuyoruz sağ tıklayıp yeniden adlandır diyoruz ve alt+255 yazıyoruz (alta basılı tutup) enterlıyoruz dosyanın ismi artık boşluk olarak adlandırıldı. (alt+255 boşluk karakterini ifade eder) Daha sonra klasöre sap tıklayıp özellikler,özelleştir,simge değiştir diyoruz simgelerden görünmez olanı seçiyoruz ve utgula diyoruz artık görünmez bi klasöre sahipsiniz.aman dikkat nereye koyduğunuzu unutmayın =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: black_sea_28

kardeş görünmez dosya yapmayı yarın resimli olarak anlatacağım

bekliyorum
  •  Görünmez dosya yapma(Çözümlendi)

• ilginç deneyeyim güzel bişeye benziyor yerini unutmadıktan sonra
  • quote:

Orjinalden alıntı: yy2

ilginç deneyeyim güzel bişeye benziyor yerini unutmadıktan sonra

Alt+A yaptığın zaman çıkıyor piyasaya görünür oluyor.Zaten alt+A herşeyi seçili yapma olayı
  • quote:

Orjinalden alıntı: hione

quote:

ilginç deneyeyim güzel bişeye benziyor yerini unutmadıktan sonra

Alt+A yaptığın zaman çıkıyor piyasaya görünür oluyor.Zaten alt+A herşeyi seçili yapma olayı

Ctrl+A değilmiydi o olay
  • Uppss evet sorry =)
  • quote:

Uppss evet sorry =)

olur öyle şeyler. sevdim bu olayı.
  • Ben silemesemde birçok şeyi gizledim yani =)
  • quote:

Ben silemesemde birçok şeyi gizledim yani =)

hmmm aslında benim uzun süre önce denediğim bişe var hiçbir şekilde silinmeyen bi belayı o şekilde silmiştim.adını hatırlayamıyorum işte bakayım hatırlarsam yazarım.
  • quote:

quote:

hmmm aslında benim uzun süre önce denediğim bişe var hiçbir şekilde silinmeyen bi belayı o şekilde silmiştim.adını hatırlayamıyorum işte bakayım hatırlarsam yazarım.

Valla süper olur.
  • quote:

quote:

quote:

Valla süper olur.

burdaysan bana pm atabilirmisin?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.