Şimdi Ara

Gördüğüm çoğu sürücü sola dardan dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Özellikle akşam çok tehlikeli bir hâl alıyor bu hata. Akşam kavşakta geçişi beklerken çok kez kafa kafaya çarpışma tehlikesi yaşadım sola dar dönen sürücüler yüzünden.

Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu ülkede hangi trafik kuralı doğru işliyor ki?İnsanlar kurala göre değil işlerine geldiği şekilde davranıyor..

• 2 gün önce aynı şekilde sola dar açıyla sönen biriyle kafa kafaya geldim, son anda frenledi, bana bakıp hatasını farketmiş gibi mahçupça güldü ve sağa kırarak yanımdan geçti.

Çok yaygın yapılan bir hata olduğu için dönüşlerde olabildiğince yavaşlıyorum; bu gibi sürücülerle burun buruna gelebileceğimi bildiğimden.

İşin garibi onlarca yıl böyle araç kullanmış olmaları; yaşlı başlı sürücüler bunun tehlikeli olduğunu anlayıp sürüşlerini hiç değişmemişler.

Trafikte de (?) tehlikeli tiplerleyiz.
  • çünkü ehliyet kurslarında, trafik eğitiminde bahsedilmiyor bu konu.
    ufak bir detay olmasına rağmen çoğu kişi habersiz bunun öneminden.

• Apex tutturuyorlar

Hatta bizim oralarda heel&toe yapan bile var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 29 Eylül 2018; 19:10:38 >
  • Eğitimsizlik ve saygısızlıktan kaynaklanıyor.

• Bilenler vardır... Bursa Ataevler , tam bir emekli ve kadın şöför cennetidir .Kavşakta beklemek zorundaysam , geride duruyorum biraz. Yaptıklarının farkında bile değil hiçbiri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bende345 -- 29 Eylül 2018; 21:25:4 >
  • beynini kullanmamaktan kaynaklanıyor. insanlar düşünemiyor dar dönünce neler yaşayacağını. çarpınca da seni suçlu sanar beyinsizler.
  • Düşünce yok millette yol okuma ayna kontrolü yok gerçi kaldırımda yürüyemiyoruz daha bırak araba sürmeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

çünkü ehliyet kurslarında, trafik eğitiminde bahsedilmiyor bu konu.

şu video utanç sebebidir... sola dönerken neden geniş dönülmesi gerektiğini birisine video ile açıklamak zorunda kalıyorsan o kişiye ehliyet verip araç kullanmasına izin vermemek lazım

• böyle bir şeyin oldğunu bilmediklerine eminim, siz bu ülke için fazla bilgilisiniz trafik kuralları konsunda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha geçen gün bir okulun önünde bu nedenle kafa kafaya tokuştu servis minibüsü ile bir velinin clio'su... sağa sola dönerken sinyal vermek lazım her şeyden önce, hatta dar bir yer ise ve karşıdan da sinyal vererek gelen birisin görüyorsan korna çalmak lazım uyarmak maksatlı ya da geceyse selektör yapmak lazım. işe yarıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

çünkü ehliyet kurslarında, trafik eğitiminde bahsedilmiyor bu konu.

şu video utanç sebebidir... neden mi? sokaklar araba dolu, eğer sokakları arabadan temizleseler çoğu trafik sorunu otomatik olarak ortadan kalkacak. Sokakların tıkabasa araba ile dolu olması medeeniyetin değil medeniyetsizliğin göstergesidir. Her binanın özel otoparkı olsa sokaklarda sadece yaya ve araç trafiğine açık olsa ne güzel olurdu!

• Evet, yolların arabalar ile dolu olması ve şerit çizgilerinin silinmiş olmasından dolayı sola geniş açıyla dönmek gibi kurallara bazen uyulamıyor.
  • Bursa'da tam dönüş yapılacak yerde sağa sola araba park etme hastalığı da olduğu için bu konu baya bi problem. Görüş açısı kalmıyor, bazen Allaha emanet dönüyorsun. Dönmek üzereyken aşırı yavaşlıyorum elden geldiğince.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.