Şimdi Ara

★GOOGLE NEXUS 4 BEKLEYENLER VE ALMAK İSTEYENLER (VIDEO İNCELEME)★ (471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
68
Favori
529.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drturbulance

quote:

Orijinalden alıntı: gnell

ya telefon iyi güzel alayım diyorum ama millet acayip saçma hatalar anlatıyor.

yok, "sallayınca hoparlörü tık tık oynuyor."

"video çekince tiz geliyor sesler."

"kamerası kötü."

"konuşurken hoparlöründen cızırtı geliyor."

"konuşmazken hoparlöründen cızırtı geliyor."

"şarjı su gibi bitiyor."

" çıkarılamayan batarya."

"artırılamayan hafıza."

"verilmeyen flash desteği."

"bağlanamayan otg kablosu."

"o kadar ısınıyor ki geniş ekranında omlet yapıyorum."

"akşam şarja taktım sabaha kadar şarjı bitip tlf kapanmış."

"ekrandaki sanal tuşlar çok yukarda ekranı küçültüyor." ...

ya nasıl oluyorda bu kadar sorunlu telefon üretiyorlar ?

xperia z 1850 den girecek diyorlar piyasaya aynı donanım 450tl farka değer mi bilmiyorum.

1500-1600 olsada sony ile devam etsek yola.

yoksa alacam bunu dualar fatihalar eşliğinde, sorunsuzu denk gelsin diye.

bi abartı var bence git bi markete güzelce oyna her türlü ağır işi çalıştır 30 dk oynasan kim ne dicek ısınıp ısınmadığını anlarsın. sesi anlarsın. bi pil anlaşılmaz belki o da 30 dkda ağır kullanımda %5 düşer felan ona göre kafanda bişi oluşur. hepsi subjektif şeyler. kimsede ölçmemiş ki birşeyi tiz neye göre tiz? kötü neye göre kötü? cızırtı neye göre cızırtı? bana çok çok gerçekçe gelmiyor. cızırtı tabi ki olur senden olmasa karşıdaki telefondan olur. kamera heralde sony zeiss kamera kalitesi beklemiceksin 10 mmlik aletten. şarj dersen 3g nfc wifi bluetooth açık 3 saat oyun oynuyor su gibi biter tabi. bilemiyorum..

Nex4 kulanıyorum memnunum ( Birde kasa sağlam olsa ) BUDA BENDEN AMA ÇOK GÜZEL ARIZA ÇIKARTMADIĞI SÜRECE..

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Abd den getiren yok mu ucuza

Hakkat ya yokmu ABD den getirip makul fiyata satan.
    PASAPORT kayıtsızda olur.
    200 kar koysa 850 civarına gelir.100 kayıt parası bize ek masraf eder 950
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtay

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Abd den getiren yok mu ucuza

Hakkat ya yokmu ABD den getirip makul fiyata satan.
    PASAPORT kayıtsızda olur.
    200 kar koysa 850 civarına gelir.100 kayıt parası bize ek masraf eder 950

gerek kalmayacak galiba samsung s3 fiyatları dip yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ inexo
    s3 ne kadar dip yapmış?
    Mesela en ucuz ne fiyat var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vj_sinan

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_1379

Arkadaşlar nexus 4 e kavuştum dün. ilk olarak şuna değineyim
    -şarj su gibi bitiyor neden acaba?
    -ısınma problemi gerçekten varmıi telefonun sıcaklığı 38-33 derece arasında her zaman.
    -telefonu sallayınca kamera kısmında oynama oluyo ses gelio.

Sorularım a gelince

-bluetoot ile karşı taraftan dosya alamıyorum hata veriyor gönderilemedi diyor. hem pc ile hemde başka bir telefonlar da denedim.
    -telefonun arkasındaki imei yazın etiketi çıkarırsam etiketin altında ekran koruyucu kalkar mı?
    -telefon akıcılığı iyi ama deildiği gibi menü ekranında dolaşırken sayfaları hızlıca çevirdiğimde widgetlerde az da olsa takılma oluyor . neden ? takılma olmuyor diye duymuştum.
    -Ekran görüntüsü alamıyorum ses azaltma ile güç tuşuna aynı anda basıyorum yine olmuyorrrr

hocam telefonunu hangi hangi tekno marketten aldın ?

Yurt dışı avustralya google play.

• quote:

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

"kamerası kötü."

"şarjı su gibi bitiyor."

"artırılamayan hafıza."

xperia z 1850 den girecek diyorlar piyasaya aynı donanım 450tl farka değer mi bilmiyorum.

3 tane nexus 4 um var birini sattim kaldi 2
    Hic birinin hoperloru icerde dans etmiyor
    Hic birinin ozellikle gunduz cekimlerinden sikayetci degilim
    Cok video cekmem ama cektiklerimde bir gariplik hissetmedim
    Konusurkende konusmazkende hoperlorunde ses falan gelmiyor kulagini telefona yapistirirsan arkadan islemci sesi geliyor ama kimse kulagini saklama kabi olarak kullanmiyordur sanirim
    Flash destegi hic bir androidde yok
    Sanal tuslari kucultebilir yada yok edebilirsiniz
    İsinma muhabbeti omlet pisirme sadece guluyorum bende iki tanesini birlestirip aralarinda tost yapiyorum :) tovbe tovbe...
    Bataryasi polymer ve samsung htc apple gibi markalarin kullandigi lion dan daha ust teknoloji bir urun
    Otg yi yapabilirsiniz xda da konusu var
    Sarj konusu custom rom kernel olay tamamdir;)
    Hafiza size yetmiyorsa ona bisey diyemem ama
    Bence nexus 4 iyi bir alet ayni zamanda şık

Flash desteği konusunu bir daha araştırın !

Her telefon modelinin sorunlu üretimi / bir yanı ve çok fazla kullanıcısı olduğu için ÖZ ELEŞTİRİSİ olabilir.

Sizin aldığınız 4 cihaz LG NEXUS 4 üretimi içinde sanırım değer ifade etmiyor. Elektronik tamamen şans !

Cihazda özellikle kameranın yetersiz olması ile beraber ORJİNAL rom dan kaynaklı pil + ısınma + farklı bilinmeyen sorunlar olabilir.

• quote:

@ inexo
    s3 ne kadar dip yapmış?

Özellikle ( mynet sayfasında ) internet üzerinde 899TL den fiyatlar var ( istanbul - aksaray semt ve 2 yıl kapanmama garantili ),

Ancak normal olarak 1.199 TL den satılan bir cihaz ve fiyatı ( s2 / nexus i9250 ye göre ) gayet makul. Ben İMEİ atılabildiği için yurt dışı 800/900TL den alınmasını daha uygun bluyorum kişisel olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 25 Mart 2013; 22:11:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

quote:

"kamerası kötü."

"şarjı su gibi bitiyor."

"artırılamayan hafıza."

3 tane nexus 4 um var birini sattim kaldi 2
    Hic birinin hoperloru icerde dans etmiyor
    Hic birinin ozellikle gunduz cekimlerinden sikayetci degilim
    Cok video cekmem ama cektiklerimde bir gariplik hissetmedim
    Konusurkende konusmazkende hoperlorunde ses falan gelmiyor kulagini telefona yapistirirsan arkadan islemci sesi geliyor ama kimse kulagini saklama kabi olarak kullanmiyordur sanirim
    Flash destegi hic bir androidde yok
    Sanal tuslari kucultebilir yada yok edebilirsiniz
    İsinma muhabbeti omlet pisirme sadece guluyorum bende iki tanesini birlestirip aralarinda tost yapiyorum :) tovbe tovbe...
    Bataryasi polymer ve samsung htc apple gibi markalarin kullandigi lion dan daha ust teknoloji bir urun
    Otg yi yapabilirsiniz xda da konusu var
    Sarj konusu custom rom kernel olay tamamdir;)
    Hafiza size yetmiyorsa ona bisey diyemem ama
    Bence nexus 4 iyi bir alet ayni zamanda şık

Flash desteği konusunu bir daha araştırın !

Her telefon modelinin sorunlu üretimi / bir yanı ve çok fazla kullanıcısı olduğu için ÖZ ELEŞTİRİSİ olabilir.

Sizin aldığınız 4 cihaz LG NEXUS 4 üretimi içinde sanırım değer ifade etmiyor. Elektronik tamamen şans !

Cihazda özellikle kameranın yetersiz olması ile beraber ORJİNAL rom dan kaynaklı pil + ısınma + farklı bilinmeyen sorunlar olabilir.

Bende kendi oz elestirimi yaptim saat titizliginde uretiyorlar hepsi kesinlikle kusursuzdur ben kefilim demedim.soz konusu sorunlara kendi cozum onerilerimide sundum.ne yazdigim metne yorum veya cevap vermenize ayrica BUYUK HARFLERLE yazmaniza gerek oldugunuda dusunmuyorum.

• quote:

@ inexo
    s3 ne kadar dip yapmış?

quote:

Orijinalden alıntı: onsos1100

ben hiç bir telefonda bir önceki versiyonu ile bu kadar fark görmedim.
    iphone 4s 1600 lira iphone 5 2100 lira

xpera T 1300 lira xperia z 2000 lira

one x 1400 lira htc one 2000 lira

s3 1200 lira s4 2000 lira

Geçen sene yok satan telefon 2 günde 1200 e düştüyse seneye aynısı S4 ün başına gelebilir.

sizin yazınızın altındaki benim geçmişteki yorumum.. ben ilk defa bu kadar fark görüyorum. Samsung ne kadar S4 için S3 lerin fiyatını düşürsede eldeki stoklar ne olucak onlarında fiyatı düşmüş. Günü birlik çinden gelmiyor ki bu telefonlar. Bu kadar çabuk fiyatının düşmesi malzeme kalitesini gösteriyor.

S3 pahalı iken nexus 4 aklımı çeliyordu ve tercihimi nexus 4 den yana kullanacağım ancak S3 de aklımı çelmiyor değil.

Her iki telefonun da malzeme kalitesi bir sony htc nokia telefonları gibi değil malesef. Kore malları çin mallarının 1 bilemedin 2 kalite üstü malesef..
    Lg ile samsung büyük marka olmasa kimse bu telefonlara bu kadar önem vermez. Ancak bu talep bu iki şirketin kalite anlayışını değiştirmiyor...

• Arkadaşlar ben de LG NEXUS 4 sahibi sayılırım artık. Onca şikayet okudum ama teoride böyle bir şeyi hiç duymadım arkadaşlarımdan. Ki bir tanesi iphone 5 i satıp aldı nexus 4 ü ve gayette memnun (ios u çokta sevmezdi gerçi)

Bu arada bir sorum olacak; CPU Binning voltaj değerini nasıl öğrenebiliriz ? Slow, nominal, fast, faster gibi dört seçenekte üretiliyormuş. Cihazım yarın gelecekte, geldiği gibi kontrol edeyim diyorum? @berkozcann arkadaşım sen yetkili birine benziyorsun :)
  • @kralcr1994

Siz cihazın sorunlu olduğunu da düşünmüyorsunuz. Vurgulamak gereken yerlerde yıllardır BÜYÜK HARF ile yazıyorum hata olmasın ve görülebilsin diye , gözden kaçmasın diye.

" flash player " hkk. açıklamanız gibi bu da GARİP olmuş ........

APPLE İPHONE için son 5 yılda duyduğum şeyi sizlerden ( android kullanıcısından ) duymak çok garip , aynen çıkmayan pil - sabit hafıza gibi ........ 5 yıl bunu dinledik......
  • Fiyatı apple gibi yüksek olaydı, can olurdu can LG NEXUS 4
  • quote:

quote:

@ inexo
    s3 ne kadar dip yapmış?

quote:

ben hiç bir telefonda bir önceki versiyonu ile bu kadar fark görmedim.
    iphone 4s 1600 lira iphone 5 2100 lira

xpera T 1300 lira xperia z 2000 lira

one x 1400 lira htc one 2000 lira

s3 1200 lira s4 2000 lira

Geçen sene yok satan telefon 2 günde 1200 e düştüyse seneye aynısı S4 ün başına gelebilir.

sizin yazınızın altındaki benim geçmişteki yorumum.. ben ilk defa bu kadar fark görüyorum. Samsung ne kadar S4 için S3 lerin fiyatını düşürsede eldeki stoklar ne olucak onlarında fiyatı düşmüş. Günü birlik çinden gelmiyor ki bu telefonlar. Bu kadar çabuk fiyatının düşmesi malzeme kalitesini gösteriyor.

S3 pahalı iken nexus 4 aklımı çeliyordu ve tercihimi nexus 4 den yana kullanacağım ancak S3 de aklımı çelmiyor değil.

Her iki telefonun da malzeme kalitesi bir sony htc nokia telefonları gibi değil malesef. Kore malları çin mallarının 1 bilemedin 2 kalite üstü malesef..
    Lg ile samsung büyük marka olmasa kimse bu telefonlara bu kadar önem vermez. Ancak bu talep bu iki şirketin kalite anlayışını değiştirmiyor...

Malzeme kalitesinden kasıt kasa ise Nexus 4 hakkındaki yorumunuz çok yanlış adamlar 10 numara kasa yapmışlar bence.Bir Sony , HTC değil demişsiniz ben her iki telefonuda kullandım ikisininde malzeme kalitesi kötü değildi ama Nexus 4 her ikisinden de daha şık ve kaliteli bir dış görünüşe sahip.Samsunglar bana plastik yapısından dolayı pek çekici gelmiyordu.

• Bugün itibari ile LG Nexus 4 almıs bulunuyorum daha yenı yenı kurcalıyorum telefonu çok bakamadım iki kez konusma yaptım ne ahizeden gelen cızırtı duydum nede konusmada bır sıkıntı yasadım kullanılan malzeme bence yeteri kadar kaliteli hoparlör sesini Gnexus göre yüksek buldum hafif sallayınca kamera olan yerden küçük bir ses geliyor ama abartılacak kadar değil kim niye telefonu sallamak ister durduk yere tartışılır şimdilik stok romla kullacagım almak isteyenlere tavsiye ederim
  • quote:

@kralcr1994

Siz cihazın sorunlu olduğunu da düşünmüyorsunuz. Vurgulamak gereken yerlerde yıllardır BÜYÜK HARF ile yazıyorum hata olmasın ve görülebilsin diye , gözden kaçmasın diye.

" flash player " hkk. açıklamanız gibi bu da GARİP olmuş ........

APPLE İPHONE için son 5 yılda duyduğum şeyi sizlerden ( android kullanıcısından ) duymak çok garip , aynen çıkmayan pil - sabit hafıza gibi ........ 5 yıl bunu dinledik......

Sorunlu oldugunu dusunmek nedir acaba? Garip demissiniz bundan garip birsey varmi 3 tane kullaniyorum hic sorun yasamiyorum ama sorunlu olduklarini dusunuyorum diyecektim ve bu normal mi olacakti?dediklerinizde hic bir mantik payi yok.bence garip olan sey sizin tuhaf saptamalariniz
    Sabit hafizali cikmayan pilli bircok android telefon YİLLARDİR var

• @ kralcr1994

Sorulan sorulara olumlu cevap verip , 4 cihaz kullanmak NORMAL kullanıcı olursa ,

ve yıllardır bilemeğimiz pil i sabit - sabit hafızalı cihazlar varsa,

süpermiş !! seni takip edelim biz hep !!! Sadece LG NEXUS çıktığından beri aktifsiniz gibi geldi.

" Sorunlu oldugunu dusunmek nedir acaba? " kısaca cvp vereyim.

Telefonlar hkk bilgisi olmayan ve alacak parasıda aslında olmayan birisi XPERİA Z alacaktı ve TEK SORUN " flash player" desteklemiyormuş ! beni aradı :)) , sonrada cihazı Biraz kullandı ve çok yavaş - çin cihazlarına benziyor dedi. Gidip 2 ci el sıfır gibi / full kutulu HTC one x + aldı ve süpermiş diyor ......

Kesinlikle ihtiyacı yok + kullanacak derece de aktif biriside değil.. ( galakys ace den yükseltme yaptı ) htc dizaynlı ve xperia z donanımlı LG NEXUS 4 ü ise hiç beğenmiyor , ben 1.100 TL den 1 haftalık cihaz al kullan dedim ama anlatmak zor işte :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 25 Mart 2013; 23:41:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat_1379

Arkadaşlar nexus 4 e kavuştum dün. ilk olarak şuna değineyim
    -şarj su gibi bitiyor neden acaba?
    -ısınma problemi gerçekten varmıi telefonun sıcaklığı 38-33 derece arasında her zaman.
    -telefonu sallayınca kamera kısmında oynama oluyo ses gelio.

Sorularım a gelince

-bluetoot ile karşı taraftan dosya alamıyorum hata veriyor gönderilemedi diyor. hem pc ile hemde başka bir telefonlar da denedim.
    -telefonun arkasındaki imei yazın etiketi çıkarırsam etiketin altında ekran koruyucu kalkar mı?
    -telefon akıcılığı iyi ama deildiği gibi menü ekranında dolaşırken sayfaları hızlıca çevirdiğimde widgetlerde az da olsa takılma oluyor . neden ? takılma olmuyor diye duymuştum.
    -Ekran görüntüsü alamıyorum ses azaltma ile güç tuşuna aynı anda basıyorum yine olmuyorrrr

Hocam bluetooth konusu benimde başıma gelmişti ne gönderiyorsunuz bluetoothla ayrıca keşfedilebilirlik açık mı ona dikkat edin eğer gönderdiğiniz dosyanın uzantısı .apk türünde ise telefon kabul etmiyor türünü değiştirmeniz gerek

• quote:

"kamerası kötü."

"şarjı su gibi bitiyor."

"artırılamayan hafıza."

Bende bu söylenenlerin bir çoğu olmuyor sıra ile yazayım isterseniz

Sallayınca ses geliyor orası doğru

Video çekerken böyle bir şeye rastlamadım zaten video çekme ile pek işim olmaz

Kameralar bana göre gayet yeterli ( en azından ideos x5 den geçmiş birine göre )

Cızırtı sesini hiç duymadım

Şarjı kullanıma göre değişiyor ancak ben okulda kullanmadığımdan dolayı sabah telefonu 9-10 sırasında şarjdan alıyorum akşam 7 ye kadar şarjı %93 falan oluyor ( aralarda fotoğraf çekme ve kısa süreli oyun oynamalar var )

Batarya, hafıza konusunda bir şey diyemeyeceğim ama hafıza bana yetiyor göreceli bir konu

Flash eksikliğini pek hissetmedim/otg kabloyu hiç denemedim

O kadar uzun süre kullanırsan ısınması gerçekten normal benim en fazla 33 derece kadar ısındı

Kapanma sorunu ile hiç karşılaşmadım

Sanal tuslar ekranı küçültüyor ama benim için o kadar büyütülecek bir sorun değil

Şu bir gerçek ki görmek/duymak istedikten sonra en ufak sesi bile duyabiliyorsun tamamen kendine bağlı eğer hala düşünüyorsan bir teknoloji marketinde telefonu incele kendin karar ver

• quote:

@ kralcr1994

Sorulan sorulara olumlu cevap verip , 4 cihaz kullanmak NORMAL kullanıcı olursa ,

süpermiş !! seni takip edelim biz hep !!! Sadece LG NEXUS çıktığından beri aktifsiniz gibi geldi.

Telefonlar hkk bilgisi olmayan ve alacak parasıda aslında olmayan birisi XPERİA Z alacaktı ve TEK SORUN " flash player" desteklemiyormuş ! beni aradı :)) , sonrada cihazı Biraz kullandı ve çok yavaş - çin cihazlarına benziyor dedi. Gidip 2 ci el sıfır gibi / full kutulu HTC one x + aldı ve süpermiş diyor ......

Kesinlikle ihtiyacı yok + kullanacak derece de aktif biriside değil.. ( galakys ace den yükseltme yaptı ) htc dizaynlı ve xperia z donanımlı LG NEXUS 4 ü ise hiç beğenmiyor , ben 1.100 TL den 1 haftalık cihaz al kullan dedim ama anlatmak zor işte :))

Klasik foruma donduk gene etiketleme sureci basladi simdi birazdan lg adina calisan maasli biri diye acikca dile getirirsiniz
    Sabit haldeki telefonlar
    Sony xperia s
    Htc one x
    HTc one x plus hani su arkadisinizda olan
    .... Daha sayayim mi?
    Bu konuda hep aktifimdir
    Daha onceleri s3 un s2 nin one x in one x plusun konularinda oldugum gibi!
    Ha aktifligimde kimseye muhtac oldugumdan degil insanlara yardim etmek istedigim icindir.kullanicilar bolumune gecip oradaki faaliyetlerimi incelemek istermisiniz?
    Benim one x plustan gectigimi biliyormusunuz?
    Anlatayimmi one x plusu kiyasliyalimmi nexus 4 le?
    Ama sizi arastirmaya gerek duymadan biliyorum ki cok sey bildigini zanneden insanlara hemen bir sifat getiren ve birsey bilmeyenler...
    One x plus kiyaslamasi veya kullandigim tum cumlelerin arkasinda oldugumu belirtiyor
    Forum uyelerine de acik olan bir duelloyu kabul gordugumu bilmenizi istiyorum.

• quote:

quote:

@ kralcr1994

Klasik foruma donduk gene etiketleme sureci basladi simdi birazdan lg adina calisan maasli biri diye acikca dile getirirsiniz
    Sabit haldeki telefonlar
    Sony xperia s
    Htc one x
    HTc one x plus hani su arkadisinizda olan
    .... Daha sayayim mi?
    Bu konuda hep aktifimdir
    Daha onceleri s3 un s2 nin one x in one x plusun konularinda oldugum gibi!
    Ha aktifligimde kimseye muhtac oldugumdan degil insanlara yardim etmek istedigim icindir.kullanicilar bolumune gecip oradaki faaliyetlerimi incelemek istermisiniz?
    Benim one x plustan gectigimi biliyormusunuz?
    Anlatayimmi one x plusu kiyasliyalimmi nexus 4 le?
    Ama sizi arastirmaya gerek duymadan biliyorum ki cok sey bildigini zanneden insanlara hemen bir sifat getiren ve birsey bilmeyenler...
    One x plus kiyaslamasi veya kullandigim tum cumlelerin arkasinda oldugumu belirtiyor
    Forum uyelerine de acik olan bir duelloyu kabul gordugumu bilmenizi istiyorum.

kasım 2012 önceside var diyorsun ?

Sony xperia s
    Htc one x
    HTc one x plus AKLINA şöyle 4 / 5 yıllık cihazlar gelecek sandım xperia s alan var mı? tegra 3 e yatırım yapan var mı bilemem ama bu cihazları sayacağın inan aklıma gelmedi bunca bilgin içersinde.

Sen daha amiral gemisi cihazların peşinde takipçi olurken bizde sadece ONLİNE oluyordum demek ki !! ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 26 Mart 2013; 0:02:13 >

• 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.