Şimdi Ara

★GOOGLE NEXUS 4 BEKLEYENLER VE ALMAK İSTEYENLER (VIDEO İNCELEME)★ (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.105
Cevap
68
Favori
529.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kralcr1994

quote:

Orijinalden alıntı: gs01

arkadaşlar nexus 4 veya galaxy s3 alacağım bir haftaya kadar. merak ettiğim bir olay var. nexus 4 batarya konusunda pek iyi değil sanırım. peki boş bir batarya kaç saatte doluyo. benim cihazım galaxy s2 ve tam 3 saatte doluyo sanırım s3 te aynı durumdaymış. nexusta bu süre ne civarda?

2 saat 15 dakika sarj suresi
    Custom rom ve kernellerle sarj sureside duzeliyor bu arada

teşekkür ederim açıklayıcı bir cevap oldu. merak etiğiim bir şey daha var. bu sanal tuşları ekrandan kaldırıp istediğimiz zaman görünmesini sağlayabiliyo muyuz? video izlerken kalktığını gördüm ama oyunlarda ekranda duruyo ve ekranı küçültüyo

• Arkadaşlar aşağıdaki sanal tuşlar dışında kalan ekran kaç inç oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar nexus 4 için kılıf ilanım günceldir

http://forum.donanimhaber.com/m_72431040/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72431040
  • beyaz nexus 4 hayal mi oldu ses seda yok
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar nexus 4 veya galaxy s3 alacağım bir haftaya kadar. merak ettiğim bir olay var. nexus 4 batarya konusunda pek iyi değil sanırım. peki boş bir batarya kaç saatte doluyo. benim cihazım galaxy s2 ve tam 3 saatte doluyo sanırım s3 te aynı durumdaymış. nexusta bu süre ne civarda?

2 saat 15 dakika sarj suresi
    Custom rom ve kernellerle sarj sureside duzeliyor bu arada

teşekkür ederim açıklayıcı bir cevap oldu. merak etiğiim bir şey daha var. bu sanal tuşları ekrandan kaldırıp istediğimiz zaman görünmesini sağlayabiliyo muyuz? video izlerken kalktığını gördüm ama oyunlarda ekranda duruyo ve ekranı küçültüyo

Yine ayni sekild custom romlarla gelen eklentilerle dediklerinizi rahatlikla yapmak munkun

• LG NEXUS 4 İMZALARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noyancelebi -- 23 Mart 2013; 23:09:48 >

• Bugün arkadaşımın S3 aldığını öğrendim, ben de hazır fırsat biraz kıyaslama yapayım dedim. Telefonumu çıkardım, ekranı açtım arkadaşımın yüzü düştü, hızına, ekran görünüşüne, tasarımına hayran kaldı, daha önce de görmüştü telefonumu ama s3'ün yanında görünce telefonu aldığına pişman oldu. Yarın iade edeceğini söyledi. Bu arada tam bir karşılaştırma sayılmaz ama kısıtlı zamanda gözlemlediklerim;

- S3'ün şarjı %39'a düşmüştü, kullanım 12 saat, ekran süresi 2.5 saatti. 3G kapalıydı elime aldığımda. Nexus'taki şu anda kullanımım 11s 22d, ekran 58dk, kalan şarj %63, 3G sürekli açık, 3-4 saat kadar da Wi-fi açıktı.
    - S3 ile Nexus 4'te kamera açtım, aynı açıyla fotoğraf çektim, aynı oranda yakınlaştırma sonucu S3'ün çok az farkla daha net çektiğini gördüm. (Akşam, kapalı alan, yapay ışık.)
    - Kamera demişken kamera açıkken ki menülerin görünüşü ve ekran çevrildiğinde ki dönüş animasyonları her ne kadar Iphone 5'i hatırlatsa da üst seçenekler haricinde çok güzel göründüğünü söyleyebilirim. Fakat kamera açıkken ekranın küçük görünmesi ve galeriye geçiş hızı beni tatmin etmedi. Nexus'un geçiş animasyonunu beğenmesem de ekranın kamera açıkken büyük görünmesini ve fotoğraflara çok hızlı geçişini beğeniyorum.
    - Kameradan devam edersek S3'ün ön kamerası Nexus 4'ten daha iyi diyebilirim.
    - Ekrana gelecek olursak, telefondaki mat ekran koruyucu yüzünden sanırım ekranın görünüşünü ve renkleri pek sevmedim diyebilirim. Her ne kadar Super Amoled ekranın IPS Plus ekrana göre daha canlı olduğu söylense de Nexus 4'ün ekranı arkadaşıma göre daha canlı geldi. Bana göre ise S3'ün ekranındaki renkler daha yapay, Nexus 4'teki renkler ise daha gerçek geldi, belki menülerden kaynaklıdır.
    - Hoparlör sesi bariz bir farkla S3'te daha fazlaydı.
    - Menü geçişleri Nexus 4'e göre çok az yavaş ve ara sıra çok az takılmalı, rehber, mesajlar, arama bölümü çok çok yavaş geldi bana. Nexus 4 bu konuda adeta uçuyor diyebilirim.
    - Youtube'dan aynı anda aynı videoyu açtım, S3 1 saniye kadar geç açtı. (Mobil internetten olabilir, Nexus 4 Turkcell, S3 Avea)
    - Nexus 4'te home tuşuna basınca anında ana ekrana gelirken S3'te bu oran 2-2.5 saniye kadardı.
    - Nexus 4'te geri tuşunun konumuna alıştığımdan mı bilmiyorum ama S3'ün geri tuşuna basacağım derken telefonu elimde yeniden konumlandırmak zorunda kaldım defalarca ve bu yüzden S3'ün elimde dengesiz oluşan ağırlığı nedeniyle telefon elimden düşecekmiş hissi yarattı bende. Zaten S3'ü ilk defa elime aldığımda da bunu yaşamıştım aylar önce.
    - Diğer farkettiğim şeyler ise Nexus 4'ün saf androdi ile S3'ün özelleştirilmiş androidi arasındaki farklardı o kadar.

Genel olarak S3'ün pil süresi ve hoparlörü Nexus 4'e göre daha iyi gibi geldi bana. Nexus 4'ün artıları ise çok bariz bir şekilde hızlı olması, tasarımından kaynaklı benim için tek elde daha iyi kullanım sunuyor, ekranı daha gerçek renkler sunuyor. Şahsen Nexus 4'ten sonra S3 pek hoş olmadı diyebilirim.

• Takipteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00FFCC -- 24 Mart 2013; 6:07:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

Bugün arkadaşımın S3 aldığını öğrendim, ben de hazır fırsat biraz kıyaslama yapayım dedim. Telefonumu çıkardım, ekranı açtım arkadaşımın yüzü düştü, hızına, ekran görünüşüne, tasarımına hayran kaldı, daha önce de görmüştü telefonumu ama s3'ün yanında görünce telefonu aldığına pişman oldu. Yarın iade edeceğini söyledi. Bu arada tam bir karşılaştırma sayılmaz ama kısıtlı zamanda gözlemlediklerim;

- S3'ün şarjı %39'a düşmüştü, kullanım 12 saat, ekran süresi 2.5 saatti. 3G kapalıydı elime aldığımda. Nexus'taki şu anda kullanımım 11s 22d, ekran 58dk, kalan şarj %63, 3G sürekli açık, 3-4 saat kadar da Wi-fi açıktı.
    - S3 ile Nexus 4'te kamera açtım, aynı açıyla fotoğraf çektim, aynı oranda yakınlaştırma sonucu S3'ün çok az farkla daha net çektiğini gördüm. (Akşam, kapalı alan, yapay ışık.)
    - Kamera demişken kamera açıkken ki menülerin görünüşü ve ekran çevrildiğinde ki dönüş animasyonları her ne kadar Iphone 5'i hatırlatsa da üst seçenekler haricinde çok güzel göründüğünü söyleyebilirim. Fakat kamera açıkken ekranın küçük görünmesi ve galeriye geçiş hızı beni tatmin etmedi. Nexus'un geçiş animasyonunu beğenmesem de ekranın kamera açıkken büyük görünmesini ve fotoğraflara çok hızlı geçişini beğeniyorum.
    - Kameradan devam edersek S3'ün ön kamerası Nexus 4'ten daha iyi diyebilirim.
    - Ekrana gelecek olursak, telefondaki mat ekran koruyucu yüzünden sanırım ekranın görünüşünü ve renkleri pek sevmedim diyebilirim. Her ne kadar Super Amoled ekranın IPS Plus ekrana göre daha canlı olduğu söylense de Nexus 4'ün ekranı arkadaşıma göre daha canlı geldi. Bana göre ise S3'ün ekranındaki renkler daha yapay, Nexus 4'teki renkler ise daha gerçek geldi, belki menülerden kaynaklıdır.
    - Hoparlör sesi bariz bir farkla S3'te daha fazlaydı.
    - Menü geçişleri Nexus 4'e göre çok az yavaş ve ara sıra çok az takılmalı, rehber, mesajlar, arama bölümü çok çok yavaş geldi bana. Nexus 4 bu konuda adeta uçuyor diyebilirim.
    - Youtube'dan aynı anda aynı videoyu açtım, S3 1 saniye kadar geç açtı. (Mobil internetten olabilir, Nexus 4 Turkcell, S3 Avea)
    - Nexus 4'te home tuşuna basınca anında ana ekrana gelirken S3'te bu oran 2-2.5 saniye kadardı.
    - Nexus 4'te geri tuşunun konumuna alıştığımdan mı bilmiyorum ama S3'ün geri tuşuna basacağım derken telefonu elimde yeniden konumlandırmak zorunda kaldım defalarca ve bu yüzden S3'ün elimde dengesiz oluşan ağırlığı nedeniyle telefon elimden düşecekmiş hissi yarattı bende. Zaten S3'ü ilk defa elime aldığımda da bunu yaşamıştım aylar önce.
    - Diğer farkettiğim şeyler ise Nexus 4'ün saf androdi ile S3'ün özelleştirilmiş androidi arasındaki farklardı o kadar.

Genel olarak S3'ün pil süresi ve hoparlörü Nexus 4'e göre daha iyi gibi geldi bana. Nexus 4'ün artıları ise çok bariz bir şekilde hızlı olması, tasarımından kaynaklı benim için tek elde daha iyi kullanım sunuyor, ekranı daha gerçek renkler sunuyor. Şahsen Nexus 4'ten sonra S3 pek hoş olmadı diyebilirim.

Bencede ekran konusunda s3 amoled olduğu için abartıyorlardı hiç de öyle değil nexus un ekranı daha iyi s3 ten

• @ noyancelebi

imzalar çok güzel iyi bir paylaşım ama DH imza kurallarına uygun degıl
  • s3 un ana ekrana donmesi 2 saniye olayi sacma geldi. yılların desire hd sinde o kadar sürmüyor

• quote:

2 saat 15 dakika
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

s3 un ana ekrana donmesi 2 saniye olayi sacma geldi. yılların desire hd sinde o kadar sürmüyor

Ben de saçma buldum o donanımla. Hele Nexus 4'ün yanında bu gecikme çok sinir bozucu geldi. Önceki telefonum Ace Plus'ta bile bu kadar beklediğimi hatırlamıyorum. Fakat benzer yavaşlık rehber, mesajlar ve arama menülerinde de var. Sanırım arayüzden kaynaklı. Ya da Samsung bu menüleri özelleştirirken önüne geçemediği bir durum yaşıyor ki piyasaya bu şekilde çıkıyor telefonlar. Özetle benzer gözlemleri siz de bir S3 bulup gözlemleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canocan_07

quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

s3 un ana ekrana donmesi 2 saniye olayi sacma geldi. yılların desire hd sinde o kadar sürmüyor

Ben de saçma buldum o donanımla. Hele Nexus 4'ün yanında bu gecikme çok sinir bozucu geldi. Önceki telefonum Ace Plus'ta bile bu kadar beklediğimi hatırlamıyorum. Fakat benzer yavaşlık rehber, mesajlar ve arama menülerinde de var. Sanırım arayüzden kaynaklı. Ya da Samsung bu menüleri özelleştirirken önüne geçemediği bir durum yaşıyor ki piyasaya bu şekilde çıkıyor telefonlar. Özetle benzer gözlemleri siz de bir S3 bulup gözlemleyebilirsiniz.

Ana ekrana geç dönme olayı S Voice yüzünden oluyor, ana ekran tuşuna iki kere basıldığına S Voice açılıyor telefonda, ayarlardan o kısayolu kapatırsanız ana ekrana çok daha kısa sürede dönecektir telefon. Ama bahsettiğim kısayol açıkken cihaz ana ekran tuşuna bir kere basıldığında ikinciyi basmanız için süre tanıyor ve o sürenin sonunda ana ekrana dönüyor, gecikmenin sebebi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lepanto -- 24 Mart 2013; 17:09:06 >

• şimdi sorun anlaşıldı. Bilgilendirme için teşekkürler @Lepanto
  • Nexus 4 umu satiyorum arkadaslar
    Siyah renk 16 gb cizik darbe eskime vb kusuru yok
    Herhangi bir donanimindada problem bulunmuyor
    Basari garantili turkcellden alindi kutusu on arka fabrika cikis jelatinleride dahil tum kutu icerigi aliciya teslim edilecektir.
    Fiyat 1100 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

Arkadaşlar yurtdışı olayına dikkat edin, tanımadığınız ya da kayıt evraklarını size sunamayan(satıcı ile aynı isme olmalı bence) satıcılardan geçici kayıtlı telefon almayın. Alırsanız 4-6 ay arası kapanma riski çok çok yüksektir.

Kendime getirttiğim telefon için kayıt olayını araştırıken öğrendiğim bir bilgidir.

Dün 42 dakika telefonla konuştum kulağım pişiyordu:(

kulaklık kullansaydınız..... ! :))
  • quote:

Nexus 4 umu satiyorum arkadaslar
    Basari garantili turkcellden alindi kutusu on arka fabrika cikis jelatinleride dahil tum kutu icerigi aliciya teslim edilecektir.
    Fiyat 1100 tl

neden satıyorsun hocam ??? satarsan ne alıcan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: vj_sinan

quote:

Fiyat 1100 tl

Hocam forumlada telefonlada yakindan ilgileniyorum bu aralar ama kiz arkadasim basta olmak uzere bir grup insan tarafindan abluka altindayim mecbur satacaz:) yerine ne gelir bilmiyorum ama internete girmiyen androidi olmayan ama heralde kamerali ( o kadar da olsun) bisey aldirirlar anca rahat vermiyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vj_sinan

quote:

Fiyat 1100 tl

Hocam forumlada telefonlada yakindan ilgileniyorum bu aralar ama kiz arkadasim basta olmak uzere bir grup insan tarafindan abluka altindayim mecbur satacaz:) yerine ne gelir bilmiyorum ama internete girmiyen androidi olmayan ama heralde kamerali ( o kadar da olsun) bisey aldirirlar anca rahat vermiyorlar

hahaahaha işin var hocam senin evlen bir an önce :)

• 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.