Şimdi Ara

Google Huawei'nin Android lisansını iptal etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
6
Favori
37.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni linkleri eklendi.
    Kaynak

Reuters

The Verge

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dugers -- 20 Mayıs 2019; 2:7:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Google'ın Trump'ın baskısına boyun eğip böyle bir açıklama yapması rezilliktir. Bundan sonra benim Android işletim sistemim açık kaynaktır diye dolanmaya yüzü kalmamıştır bence. Buna diğer Uzakdoğulu telefon üreticilerinin de büyük tepki göstermesi lazım, bu olaydan sonra aynı şeyin onların da başına gelmeyeceğinin garantisi yok. Hele hele Android'i oluşturan telefonların hemen hepsinin Uzakdoğulu üreticilerden olduğu bir ortamda umarım ki Google bundan çok büyük yara alır.
    Çin destekli Huawei'yi bu tür yollarla saf dışı bırakmak ancak bir ütopya.

Oppo, Huawei, Xioami, OnePlus, Vivo, Meizu bu saydıklarım android piyasasının yüzde 60-70'i yüzde 25'i samsung gerisi de lg htc vb.

Samsung'un yıllardır androidden kurtulma hedefi olduğunu bir kenara koyun.
    Üstte saydığım firmalardan huaweinin banlandığını ve çin hükümetinin diğer şirketleri androidden çıkmaya zorladığını düşünün.

Bizim turp ya seve seve geri adım atacak ya da googlea büyük zarar verip androidi bitirecek.
    Samsung da ayrılırsa tizenden yürürler olay bu kadar basit en kötü ihtimalle çinli şirketler yeni işletim sistemi yazar. Diğer çinli şirketler qualcoom işlemci almayı bırakır.
    Olay bu kadar basit.
    Bundan iki sene önce Apple 'in batışı başlayacağını burada haberlerini okumuştum yanlış bilmiyorsam Anasayfa Haberleri 'nde çıkmıştı haber ve ABD en sonunda Huawei için hamlelere başladı ABD kendi şirketleri ile Dünya 'yı ele geçirirken sorun yok ama Huawei 'yi kendine göre istihbarat topluyor diyerek kalemini çizebiliyor üstüne bu hamle sonrası Dünya 'da Amerikancılar ve Amerikan mallarına karşı olanlar bir boykot başlatırsa ne olacak yarın öbür gün Xiaomi Oppo OnePlus Sony Nokia Htc demez mi bu google beni de yasaklarsa diye lisansı mı iptal ederse diye eeee bu yüzden bir cephe oluşur artık Dünya tarafında ve ABD 'nin en büyük kozu olan Apple 'a karşı bir boykot başlamasına ve de Apple 'nin 2019 'da düşüşü başlayacak denilen haberlerin gerçek olmasına şahit olabiliriz. Abd kendi ayağına sıkıyor madem bir şey var mahkemelerde hak arayacaksın diyeceksin şu şu şekilde Huawei istihbarat topluyor kişi haklarını gasp ediyor diye davalar açacaksın eğer bunu yapamıyorsan sen yani ABD korku başlamıştır demektir. Benim görmeye başladığım senaryo bu. Nokia 'da büyüktü şimdi geldiği tablo ortada sıra Apple 'da.
  • Beklenen bir şeydi , kendi işletim sistemini geliştirmeye başlamışlardı bile. Google play ve Google servisleri olmadan da Android kullanılabilir tabi becerebilene biraz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google kendi topuguna sıkar. 1.5 milyar çinli müşteri var isin ucunda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E.TAH E kullanıcısına yanıt
    Çinde Play Store yok, 1,5 milyar müşterileri de olmuyor bu yüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Çinde Play Store yok, 1,5 milyar müşterileri de olmuyor bu yüzden.
    Google bir tek playstore dan mi ibaret

• Andorid lisansını da iptal etmiş yani huawei telefonlar artık güncelleme almayacak... huawei ici android ışletim sistemi serüveni bitmiş oldu .turkiye için konuşuyorum piyasasını inanılmaz öldürür.

• Huawei artık uzunca süre toplayamayacak yeni işletim sistemi yazmak bunu stabil hale getirmek sonra geliştiricileri teşvik edip oyun ve program yazmalarını sağlamak vs vs vs yazık oldu artık işi çoook zor

• Huawei yi bitirdiler resmen..... Adamlar efsane atakta idi.

• Kendi işletim sistemini geliştiriyor, google play olmadan kullanırız diyenler lütfen komik olmayın arkadaşlar

• Daha bugün p30 sipariş etmiştim iptal mi etsem?

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Sadece güvenli güncellmeleirini alamayacak (an itibariyle), Android açık kaynak kodlu, ona erişimi engelleyemezler, ama Google desteğini kaldırıp kendi servislerini engelleyebilir.
    Çinde Google servislerini kullnamadan kendi Çin servisleriyle işi kolayca götürebiliriler, ama uluslararası pazarda işleri bundan sonra zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShortcutsMaster

Sadece güvenli güncellmeleirini alamayacak (an itibariyle), Android açık kaynak kodlu, ona erişimi engelleyemezler, ama Google desteğini kaldırıp kendi servislerini engelleyebilir.
    Çinde Google servislerini kullnamadan kendi Çin servisleriyle işi kolayca götürebiliriler, ama uluslararası pazarda işleri bundan sonra zor.
    Türkiye deki huawei kullanıcılarını biliyoruz. Güncelleme bittiyse bizim halkımız.icinde huawei bitmiş.demektir
    Güncelleştirme diye ölen bir.milletiz.sonucda. ayrıca sadece güncelleme değil.play store da yalan olmuş gözüküyor

• Yapacağınız işi seveyim yeni aldık telefonu ya

• haberelectro kullanıcısına yanıt
    Piyasa yeni duruma uyanmadan elden çıkarın bence. Yakında ikinci elde bir sürü Huawei telefonu dökülecek anlaşılan.
  • Kirin işlemcileri yüzünden zaten hep bir çekimserliğim vardı. Bakalım gelişmeler ne olacak. Kim bilir belki de kendilerine ait bir işletim sistemi piyasaya sürerler ?

• E.TAH E kullanıcısına yanıt
    Konu telefon değil mi? Değilse Çinde Google komple yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: filojistoN

Konu telefon değil mi? Değilse Çinde Google komple yok.
    Ama android var :-( ... android kullanımını da iptal etmiş. Eskiler güncellemeye almayacak yeni telefonları android ışletim sistemiyle cikamayacak

• İşletim sistemi çıkarmada ne var isteyen herkes kendi işletim sistemini çıkarır önemli olan içini doldurmak. Microsoft Lumia ile kendi işletim sistemini çıkardı da ne oldu? 2 yıl sonra bitirdiler. Kimse Android i bırakıp oraya geçmedi.

• hakangündüz H kullanıcısına yanıt
    Android AOSP açık kaynak kodu, var olan şey o. Google Play store a erişim olmadığı sürece bir önem taşımıyor bu saatten sonra. Ha Çin de yaptıkları gibi kendi storelarini çıkarırlar ama bütün Avrupaya nasıl yayacaklar? Bu saatten sonra insanlar niye geçiş yapsın? Çin'e kişisel verileri gönderip saklayan bir şirkete neden guvensinler?

• Google'ın Trump'ın baskısına boyun eğip böyle bir açıklama yapması rezilliktir. Bundan sonra benim Android işletim sistemim açık kaynaktır diye dolanmaya yüzü kalmamıştır bence. Buna diğer Uzakdoğulu telefon üreticilerinin de büyük tepki göstermesi lazım, bu olaydan sonra aynı şeyin onların da başına gelmeyeceğinin garantisi yok. Hele hele Android'i oluşturan telefonların hemen hepsinin Uzakdoğulu üreticilerden olduğu bir ortamda umarım ki Google bundan çok büyük yara alır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.