Şimdi Ara

Google Haritalar, artık mekanların girişlerini gösterecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Google Haritalar, artık mekanların girişlerini gösterecek
    Google Haritalar, kullanıma sunulduğundan bu yana birçok özellik eklenerek gelişti. Ancak uygulama, basit ama önemli bir özellikten yoksundu: Bir binanın veya mekanın giriş kapıları. Bundan dolayı Google Haritalar, mekanın girişinin olmadığı tarafa kullanıcıları yönlendirebiliyordu. Google, nihayet bu özelliği uygulamaya getiriyor.

Google Haritalar, artık mekanların girişlerini gösterecek
    Android Police'in haberine göre, Android kullanıcları için Google Haritalar uygulamasının 11.17.0101 sürümünde, Almanya ve ABD'de bazı bölgelerde bu özellik kullanıma sunulmuş durumda. Mekanların girişleri harita üzerinde yeşil çerçeveli beyaz bir daire sembolüyle gösteriliyor. Ayrıca bu simgeye dokunulduğunda bina veya mekan kırmızı renge bürünerek ön plana çıkıyor ve konumu diğer yerlerden ayırt etmek kolaylaşıyor.

Ayrıca Bkz.Instagram'a yeni özellikler geldi: Direkt mesajlar düzenlenebilecek

Test aşamasındaki özellik şuan için kısıtlı bölgede, kısıtlı kullanıcıya sunulmuş durumda. Birkaç ay içinde tüm kullanıcılara sunulmasını bekleyebiliriz ancak bütün mekanların girişlerinin gösterilmesi uzun zaman alacaktır. 

Kaynak:https://www.androidpolice.com/google-maps-tests-building-entrances/

• Valla mantıklı bir karar 😁 bir binanın her tarafını dönmekten kurtarır bizi, ona göre park etmemize olanak sağlar, helal olsun 👍

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Türkiye'de de var. Geçen haritalarda İstanbul'daki bir metro istasyonuna bakarken her girişini gösteriyordu bu şekilde.

• Google önce şu uygu görüntüsündeki çözünürlüğü Apple haritalar ile aynı yapsın. Yok hükümet istemiş de ondanmış da... Suç işleyecek adam Iphone dan bakamaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 6 Mart 2024; 19:4:45 >
  • ilk önce tr de bir net göstersin..

• Japonya'da alışveriş merkezi metro istasyonu içleri dahil görünüyor. Gelmesi geç ama güzel hareket.

• Güzel, önemli ve ihtiyacımız olduğunun farkında olmadığımız bir özellik. Sahi bunca yıl neden bu özellik getirilmemiş. Öyle yerler oluyor ki nereye gideceğin belli olmuyor. Girişinin çıkışının nerede olduğu belli değil. Yürü babam yürü dolana dolana gidiyorsunuz sonra hop yanlış yer tekrardan o yoku geri tep veya başka yerden şansını dene. Cidden önemli bir özellik. Tez zamanda her ülkede yaygınlaşması dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 7 Mart 2024; 15:14:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sokak görünümlerinde kapıların nerede olduğu gözüküyor. Bunları insanlara doğrulayıp yapay zekayı eğitip muhtemelen sistemin tamamına entegre etmiş olacaklar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • NVİ Adres Sorgulama ekranında harita üzerinde bina girişleri görünüyor ama hiç kullanışlı değil. Haritalar uygulaması daha mantıklı ve kullanışlı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne haritası çamur gibi görünüyor bende

• alibaba A kullanıcısına yanıt

Google Earth ile düzgün görebiliyorsunuz, ya da VPN. Devlet nasil isterse öyle olmak zorunda, onların takdiri değil.

• The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Evet hocam öyle de; telefon Apple olunca ne değişiyor. Onda niye kısıt yok?

• Google Earth ile 7 ülke gezdim masrafsız

gelirse iyi olur içlerine kadar gireriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demir1357 -- 8 Mart 2024; 9:52:53 >
  • Sırf bu yüzden Fransa'da Sacre Cour'a giderken gruptakilerden fırça yemiştim.

Uber taksi tuttuk, Sacre Cour diye arayıp seçmişim listeden, şoförün de puştluğu, nereye gittiğim belli, dönsene girişe... Arkasında bi yerde kaldık, ana girişe gidemedik. Herif diyor ki sen burayı işaretlemişsin, adres burası, Sacre Cour şurada, merdivenlerden çıkabilirsin. Lan ben çıkarım da herifler kalpten gidecek.

Olay tamamen bu saçmalık kaynaklı idi. Evet oradan da gidebiliyorum da öncelikli olarak ana girişe yönlendireceksin, veya seçme şansı ver. Mantıklı ve olması gereken bir şey olmuş mekanlar için.

• Demir1357 kullanıcısına yanıt

Hangi ülkeleri gezdin hocam.

• utkuemre42 kullanıcısına yanıt

Kastettiği navigasyon için. Bir mekanı adres yazdığında mekanı bir bütün olarak algılıyordu. Mesela Ankara Milli Kütüphane'ye gideceksin çok alakasız yerde buluyordun kendini. Şimdi girişe yönlendirecek anlaşılan. İyi bir gelişme.

• Antor kullanıcısına yanıt
    Evet ben de onu diyorum. Bu özellik var şu an. Metro istasyonuna yol tarifi alınca çıkışlardan birine alıyor yol tarifini mesela. Aynı yeşil şekilde gösteriyor onları da.

• alibaba A kullanıcısına yanıt

Muhtemelen hayır demişlerdir, ben Apple haritalarında da kapalı diye biliyordum. Snapchat'te de mesela Türkiye'den yoğunluk haritasına erişim kısıtlı. Diğer ülkelerde de sadece Türkiye görünmüyor. Sadece Google tarafında değil yani bu uygulama.

• Yapayzeka037 kullanıcısına yanıt

Hocam en son gezdiklerim italya Amerika Arjantin

• Demir1357 kullanıcısına yanıt

Oturup 1 saat boyunca gezebilecgim bir mekan önerebilir misin hocam ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.