Şimdi Ara

Google'da Staja Basladim (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
240
Favori
58.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam amerikadaki üniversitelerde gördüğüm kadarıyla (mit,stanford,ucla) ve çoğu üniversitenin sitesinde hep electrical engineering diye geçiyor electrical ve electronic diye yazdığını görmedim bizdeki üniversitelerde ise hem elektrik hem de elektrik elektronik var bu tam olarak nasıl açiklayabilirmisiniz

Bir de ben burda iyi bir okulu bitirip orda yüksek yaptıktan sonra ee mühendisi olarak çalışmak istiyorum fakat mesela savunma sanayi firmaları abd vatandaşlığı istiyor abd de ee mühendisi başka hangi alanlarda çalışıyor araştırdım fakat pek bir bilgi bulamadım bunlada ilgili biraz bilgi alabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hep Ygs Kasan Adam

Hocam amerikadaki üniversitelerde gördüğüm kadarıyla (mit,stanford,ucla) ve çoğu üniversitenin sitesinde hep electrical engineering diye geçiyor electrical ve electronic diye yazdığını görmedim bizdeki üniversitelerde ise hem elektrik hem de elektrik elektronik var bu tam olarak nasıl açiklayabilirmisiniz

Bir de ben burda iyi bir okulu bitirip orda yüksek yaptıktan sonra ee mühendisi olarak çalışmak istiyorum fakat mesela savunma sanayi firmaları abd vatandaşlığı istiyor abd de ee mühendisi başka hangi alanlarda çalışıyor araştırdım fakat pek bir bilgi bulamadım bunlada ilgili biraz bilgi alabilirmiyim

abdde greencard alabilirsen 5 sene sonra vatandislik alabiliyosun diye biliyorum belki hemen olmaz ama belli bi süre sonra dusunebilirsin savunma sanayii.

• hocam son durumunuz ne okulu bitirdiniz mi ? google mülakat yaptı mı ?

nyc de tatil mi yapıyorsunuz
  • quote:

Hocam amerikadaki üniversitelerde gördüğüm kadarıyla (mit,stanford,ucla) ve çoğu üniversitenin sitesinde hep electrical engineering diye geçiyor electrical ve electronic diye yazdığını görmedim bizdeki üniversitelerde ise hem elektrik hem de elektrik elektronik var bu tam olarak nasıl açiklayabilirmisiniz

Benim anladigim kadariyla bizdeki EE, Amerika'daki elektronik muhendisliyle benzer. Isimlerde boyle farkliliklar olabiliyor. Yine de detayli bir bilgim yok. Bizdeki bilgisayar muhendisligi ornegin burdaki Computer Science'a daha cok benziyor. Computer Engineering'e degil.

Mutlaka bir cok teknoloji sirketi ee muhendisi ise aliyordur ancak software deki imkanlara kiyasla cok daha kisitli olacagina eminim. Savunma sanayi icin de vatandaslik vs. gerek, cok uzun is.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

hocam son durumunuz ne okulu bitirdiniz mi ? google mülakat yaptı mı ?

nyc de tatil mi yapıyorsunuz

Daha master tezim ve aldigim bir ders var, umarim subat gibi bitiricem. NYC'ye Google ile final mulakatlarina girmeye gittim. Iki mualakat vardi, ikisindeki sorular da bence oldukca zordu ama fena gecmedigini dusunuyorum. Ha su an dusununce cok daha iyi yapabilirdim gibi geliyor ama ordaki zaman darligi ve mulakatcinin sizi zorlamasi cok temiz dusunmenizi biraz engelliyor. Yine de 2 mulakatta da fena performans gostermedim diye dusunuyorum. Tabiki red alirsam da cok sasirmam ama bir umudum var.

Sonuc olarak staj performansim, stajda yazdigim kodlar, mulakat performansim vs. degerlendirilcek ise alma komitesi tarafindan. Yeterli kadar iyi gorulursem is teklifi yapacaklar. Umarim olumlu olur.

• Hocam inşAllah oraya devam edersiniz.Sorularıma gelirsek Google'nin Silikon Vadisindeki çalışanı ile İstanbul da ki çalışan maaşı arasında fark var mı?.Birde ofise gitmeden evde çalışma imkanınız oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demisnikolaidis

Hocam inşAllah oraya devam edersiniz.Sorularıma gelirsek Google'nin Silikon Vadisindeki çalışanı ile İstanbul da ki çalışan maaşı arasında fark var mı?.Birde ofise gitmeden evde çalışma imkanınız oluyor mu?

Istanbul'da bir muhendis pozisyonu oldugunu sanmiyorum. Hatta is ilanlarina baktim simdi sadece Analytical Consultant pozisyonu var. Zaten muhendislik pozisyonlariyla diger bir cok pozisyon arasinda maas farki var. Onun disinda ulkeden ulkeye de maaslar cok degisiyor. Ornegin Londra ofisinde New York ya da California'da kazandiginizdan daha az kazaniyorsunuz.

Eger onemli bir toplantiniz vs. yoksa ise gitmemekte bir sorun yok. Bizim takimin bir google hangouts grubu vardi. Ise gelmeyecek ya da cok gec gelcek kisiler oraya sadece bir bilgilendirme mesaji atiyordu. Iste bugun gelmiyorum evden caliscam falan diye. Eger isinizi yoneticinizi memnun etcek kadar iyi yapiyorsaniz hic bir sorun yok.

• Hocam gördüğüm kadarıyla çoğu kişinin hayali google da çalışmak neden facebook,apple,oracle gibi başka şirketler değil sizde google istiyorsunuz önemli bir sebebi varmı yoksa tercih meselesimi
  • Master yapmak ne kadar ucuza yapmanın yolu var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uçankeko -- 21 Eylül 2017; 21:8:51 >
  • Türkiye'ye döndüğünüzde üniversiteye uğrayın bir görüşelim :)
  • Hocam diğer konunuzda yüksek lisansı bitirip doktoraya devam etmek istemediğim zaman biraz sıkıntı oldu ama hallettim demissiniz ne gibi bir sıkıntı oldu hocamı işi zorlaştırdı doktoraya devam etmek istemezsek genelde sıkıntı oluyormu yüksek lisanstan sonra

• hocam abd türkiyeye vize vermeyi durdurdu umarım senin alacağın h1-b de bir sıkıntı çıkmaz

edit: yasak türk vatandaşlarına değil turkiyedeki elciliklere o yuzden sen rahat ol hocam zaten ogrenci vizen var mezun olunca da opt ni garanti alirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Cupertino -- 10 Ekim 2017; 0:4:45 >
  • link atar mısın
  • Merhaba @CThirty
    görüşüne ihtiyacım var, uygun zamanın olduğunda yazarsan çok sevinirim..

ben zamanında 20k ile kocaeli üni mekatronik müh. gittim, ilk yıl ortalamam falan iyiydi ama iyi olduğu halde bişey öğrenemedim, okuldaki eğitim beklediğim gibi değildi, okulu zorla bitirebildim istemeye istemeye

İçimde hep odtü itü de eğitim farklıdır gibi his kaldı
    Şu an yaşım 26 , odtü bilgisayar müh. okumak aklımda var. 28 de oraya girdiğimi düşünüyorum, ama 32 33 te bitince sence değmez mi?
    hiç bulaşmıyım mı bu işe?
    bana akıl verebilir misin?
    kafam çok karışık..
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    hocam bi üstte soru sordum cevaplarsınız umarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hereiam

Merhaba @CThirty

ben zamanında 20k ile kocaeli üni mekatronik müh. gittim, ilk yıl ortalamam falan iyiydi ama iyi olduğu halde bişey öğrenemedim, okuldaki eğitim beklediğim gibi değildi, okulu zorla bitirebildim istemeye istemeye

Şu an yaşım 26 , odtü bilgisayar müh. okumak aklımda var. 28 de oraya girdiğimi düşünüyorum, ama 32 33 te bitince sence değmez mi?
    kafam çok karışık..

değmez.

konuyu açan kişinin lisansta mezun olduğu yerdeyim ben de. öyle büyülü bir havası yok odtü'nün bilkent'in falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Naston

quote:

Merhaba @CThirty

kafam çok karışık..

değmez.

konuyu açan kişinin lisansta mezun olduğu yerdeyim ben de. öyle büyülü bir havası yok odtü'nün bilkent'in falan.

Cidden mi kardeşim ya?

Ben bilmiyorum gözümde mi büyütüyorum odtü boğaziçi bilkent çok farklıdır diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDenier

Türkiye'ye döndüğünüzde üniversiteye uğrayın bir görüşelim :)

Bilkentte mi okuyorsunuz?

Edit: Imzanizi mobilden gormemistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CThirty -- 31 Ekim 2017; 5:4:23 >
  • quote:

Hocam gördüğüm kadarıyla çoğu kişinin hayali google da çalışmak neden facebook,apple,oracle gibi başka şirketler değil sizde google istiyorsunuz önemli bir sebebi varmı yoksa tercih meselesimi

Google sirket kulturu olarak calisanlarina en iyi imkanlari taniyan, en cok ozgurlukleri veren ilk sirket olmustur. O yuzden hep calisilmak istenilen sirketlerde ilk sirada geliyor. Ancak son yillarda bir cok sirket benzer imkanlar saglamaya basladi en iyi muhendisleri alabilmek icin.

Google da calismak bir startupta calismaktan daha az yorucu. Ornegin Uber, Airbnb ya da Snapchat te calistiginizi dusunun. Sirketler cok daha buyumeye yatkin oldugu icin yapilcak is cok daha fazla o yuzden bu en iyi startuplar daha yorucu. Tabiki avantajlari da var. Cok daha hizli katki saglayip daha hizli ogrenebilirsiniz bu populer startuplarda.

Arastirmalarima gore en iyi 2 tercih edilen sirket Facebook ve Google. Sonra Microsoft, belki de Apple geliyor. Ornegin Amazon'un calisma imkanlari cok daha kotu diye soyleniyor. IBM gibi eski sirketlerde pek kimseye cekici gelmiyor.

• quote:

Merhaba @CThirty

kafam çok karışık..

Zor karar hocam, icinizde ne kadar istek olduguna bagli. Eger gercekten o enerjinizin olcagini dusunuyorsaniz bence sikinti yok, yasinizin buyuk olmasi sadece sizin bakis aciniza gore olumsuz olabilir. Bir cok isverenin umursayacagini sanmiyorum.

Ama soyle bir durum var, iyi bir yazilimci olmak icin bilgisayar muhendisligi okumaniza gerek yok. 1 - 1.5 yillik saglam bir cabayla bir cok universite mezunundan daha bilgili olabilirsiniz. Universitelerde gereksiz derslerle, is yukleriyle cok fazla vakit kaybedebilirsiniz. Ben olsam okul hayalini birakip 2 yil bekleyecegime hemen simdi yazilimla yogun olarak ilgilenmeye baslardim.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.